Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Tegnap éjjel jégen hazafelé elég meglepően jól viselkedett a múlt héten kukába szánt Semperit Sportgrip gumim :) Simán mentem 80-nal, a 8-ason 100-zal, :lol: egyedül a kanyaroknál lassítottam 40-50 környékére, egy hete havon 40-nél többel nem mentem. A kanyart ahol a múltkor majdnem árokba landoltam most simán abszolváltam, igaz most már le volt szórva apró kavicsokkal (természetvédelmi terület, úgyhogy nem sózhatnak).

Új téligumik már csak hétfőn lesznek meg. Figyeljétek meg amint felkerülnek beköszönt a tavaszi időjárás :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sárga, de 60/40nek tűnik mert elől nagyon lent van.

Nekem piros van, de ez sem ültet 60/40-et inkább 40/40 hivatalosan meg 30/30, én széria vectrához mértem és kb 4-4 centit ültet az autón.

Neked a teleszkóp is irmscher? Pontosabban: irmscher egyáltalán?

Sport vectrában ültem már de az még mindig nem olyan jó mint az enyém kanyarban. Ami még sokat dobhat: toronymerevítés, az is van nekem és ezt ugyan nélküle nem vezettem de amilyen állt kanyarban elhiszem, hogy sokat segít pláne, hogy kadettel végigjátszottam: 1.3S széria 13" kerék => C20NE ültetett első futómű =>C20NE ültetett futómű + toronymerevítő 14" kerék => C20NE ültetett futómű + toronymerevítő + 15" gumival.... (175/70, 185/65, 195/50) és minden változás javított rajta nem is keveset a toronymerevítő pedig kanyarban ha lehet így mondani akkor nyomja oda a körív belső felén lévő kereket is.

Tegnap este: -3,5 fok az addig nedves út lefagyott.... kazincbarcika környékén a borsodchem mellett az út szélén a tócsák lefagytak, éreztem, hogy mintha csúszna az út de ránézésre száraz volt, majd megint mintha csúszna... lassabban mentem majd egy út széli jeges tócsára ráment jobb oldali kerék, a belső tapadt és fordult is az autó egyből a szemközti sávba olyat rántott az autón.... megfogtam gond nélkül mert ahol száraz volt az út tapadt, nem volt gond.

Link to comment
Megosztás:

Nekem piros van, de ez sem ültet 60/40-et inkább 40/40 hivatalosan meg 30/30, én széria vectrához mértem és kb 4-4 centit ültet az autón.

Tegnap este: -3,5 fok az addig nedves út lefagyott.... kazincbarcika környékén a borsodchem mellett az út szélén a tócsák lefagytak, éreztem, hogy mintha csúszna az út de ránézésre száraz volt, majd megint mintha csúszna... lassabban mentem majd egy út széli jeges tócsára ráment jobb oldali kerék, a belső tapadt és fordult is az autó egyből a szemközti sávba olyat rántott az autón.... megfogtam gond nélkül mert ahol száraz volt az út tapadt, nem volt gond.

Szerencsére megúsztad :lol: Én is tegnap reggel indultam haza -2 fokban,nem is volt gond (80-90km/h) és viszonylag száraz út,nem csúszott,mire hazaértem -6,5 és arra lettem figyelmes hogy a város előtt már mindenki 20-30-al megy!Kis fék és mint ha nem is nyomtam volna úgy csúszott (ABS épp világított,így nem ment)

Ugyan úgy nézett ki az út,csak gondolom itt volt egy kis eső vagy nagyobb olvadás és az fagyott vissza!

Azt hiszem többet fogok fékpróbákat tartani! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kukkantsd meg egy kerékcserekor!

Nekem gyönyörűen látszott, hogy irmscher, piros színű, irmscher felirat és kódsor :lol:

Ültetni lehet mindent a porig, hogy leérjen akár a küszöb is csak ugye az plusz meló :lol:

A gyári futómű is elég alacsony, mit ültettek azon még? :)

Ha havas az út, így is eléri az alját...

Link to comment
Megosztás:

A gyári futómű is elég alacsony, mit ültettek azon még? :lol:

Ha havas az út, így is eléri az alját...

Az Irmscher rugói és lengéscsillapítói teszik nem 60/40-re,hanem papíron 30-ra!

E-Bay-en használtan kemény 5.5 euróért adtak el egy első-hátsó szettet!Rugók+csillapítók :lol: (rossz helyre születtem)

Csövesek teleszórták az utat a kertünk felé cseréptörmelékkel és mikor mentem arra,nem is gondoltam,de hamar leért az alja,

szóval tényleg alacsony!

Nem okoz gondot hogy ennyire ül az autótok?

Link to comment
Megosztás:

Néha necc. Földes utcákat inkább megkerülöm, Padkán nem parkolok, csak párhuzamosan az úttal, de oda is csak ha van bejáró ahol fel tudok menni felni miatt, Meg tesco parkolóba kell vigyázni. Fekvőrendőrön csak 1be mert ugye kemény is nem csak alacsony. És hát ugye bejárót kellett betonozni hogy be tudjak állni itthon :lol: Gondolkoztam a gyári sport vagy milyen lökösön de azzal szerintem felakadnák mindenhol. (nem láttam még csak képről, de nagyobbnak tűnik)

Oda kell figyelni, de meg lehet szokni. Mikor megvettem vertem oda 2x meg mikor be akartam állni akkor akadtam fel a kaputámasztó vason. azóta nem volt gondom. Még az asszonynak se! kopp-kopp :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vigyázok rá, földút nem para, padkán parkolás nem gond sőt sehol sincs vele gond csak egy titka van: vigyázni kell és főleg észnél lenni. Padkáknál inkább akkor van gond ha orral előre állok be mert akkor a koptató le is ér 10ből 9-szer.

5,5 euróért szettet? Nem licites termék volt csak mert szoktam nézni az ebayt de ilyet még ennyiért nem láttam :lol: Gondolom ebben benne volt a posta is :D

Igen, papíron 30-ra eztán felteszed és kiderül mint minden ültető szett de a tuti az amikor melléállítva egy szériát leméri a tulaj a valódi értéket :lol: Na meg ahogy öregszik a szett/autó változik is szerintem az érték :)

Ebay jelenleg: Irmscher Vectra B ültető szett 30mm 200e huf + szállítás

Irmscher ültető rugók 30 mm karavanba 60e + szállítás

5,5 euró max licitre lehetett azért na.... 4 rugó + 4 teleszkópot ki ad el 1500 forintért? :D És akkor abból még fizet az ebaynek százalékot :D

Link to comment
Megosztás:

5,5 euróért szettet? Nem licites termék volt csak mert szoktam nézni az ebayt de ilyet még ennyiért nem láttam :lol: Gondolom ebben benne volt a posta is :)

5,5 euró max licitre lehetett azért na.... 4 rugó + 4 teleszkópot ki ad el 1500 forintért? :D És akkor abból még fizet az ebaynek százalékot :D

Használt volt és licites!A posta +50 volt és nem postázta külföldre!A rugók darabjáért adtam volna annyit,de zsákbamacska lenne egy ilyet venni,mert lehet kivoltak a telók már teljesen!Utálom nézni a külföldi aukciós oldalakat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na igen + tuti volt beállítva alsó limit ami alatt nem viszi el a licit nyertese sem :lol: Én licitálni nem szoktam mert nem szeretem csak a fix áras cuccokat szállítási díj pontos megjelölésével :lol: Ebayről még eddig csak 1x vásároltam összértéke is 0,9 dollár volt postával és ideért valóban :D Inkább csak böngészem :)

Link to comment
Megosztás:

Na igen + tuti volt beállítva alsó limit ami alatt nem viszi el a licit nyertese sem :lol: Én licitálni nem szoktam mert nem szeretem csak a fix áras cuccokat szállítási díj pontos megjelölésével :lol: Ebayről még eddig csak 1x vásároltam összértéke is 0,9 dollár volt postával és ideért valóban :D Inkább csak böngészem :)

Nem volt alsó limit!Azoknál ki szokott írva lenni!A legjobb vételeket szerintem licitálással lehet megszerezni,csak ne lenne ennyi a posta!

Na de hogy a futóművel kapcsolatban is írjak,csütörtökön szilent cserék mert már nagyon kopog a hátulja plusz kézifék ellenőrzés!

Link to comment
Megosztás:

Korábban írtam, hogy a féltengely tönkremehetett az autóban.... szerelővel is beszéltem, szerinte is de kicsit megrángatta a futóművet és a féltengelyt.... és azóta 800km-t mentem minden zaj nélkül és még nem is kímélem. Na de akkor mi volt a hiba? :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

"Drága" szerelőm szerzett nekem egy ABS gyűrűt egy féltengely cserés Corsáról!29 fogas az is és az e-bay-en amit hirdettek,oda azt írták

hogy Vectra B,Corsa B-D,Zafirához jó!Remélem nem lesz feleslegesen lebontva az eleje holnap és egy ideig nem látom a sárga ABS lámpát!

Link to comment
Megosztás:

"Drága" szerelőm szerzett nekem egy ABS gyűrűt egy féltengely cserés Corsáról!29 fogas az is és az e-bay-en amit hirdettek,oda azt írták

hogy Vectra B,Corsa B-D,Zafirához jó!Remélem nem lesz feleslegesen lebontva az eleje holnap és egy ideig nem látom a sárga ABS lámpát!

A mindenit neki, én is pont olyan gyűrűt keresek, már vagy két hónapja! :) Nincs belőle esetleg még egy? :D

Link to comment
Megosztás:

A mindenit neki, én is pont olyan gyűrűt keresek, már vagy két hónapja! :D Nincs belőle esetleg még egy? :D

De van!Viszont ez C Corsához van és a fogak száma plusz a külső átmérő is stimmel,de a belső átmérő kisebb,így abból le kell esztergáltatni egy kicsit!

Nekem is most lett visszarakva és tökéletes!Mentem vele kb 10km-ert és végre nem világít az a csúnya sárga lámpa és az ABS is működik! :)

Ha érdekel,akár méretre esztergálva is,megkérdezem a szerelőm hogy mennyi lenne!

Link to comment
Megosztás:

Generátort kedden szedte ki szerelőm, ma konzultáltam vele hogy mi a helyzet, és mondta hogy szerezzek hátsó stabilizátor szilenteket (is). Remélem ez megoldja a kopogást.

Ha csak az kell hozzá hogy ne kopogjon,akkor szerencséd lesz vele... :)

Link to comment
Megosztás:

Az odavan az tuti, a többi látszólag okés, bízok benne hogy megoldja :D Remény hal meg utoljára :D

Én is azt kívánom neked,meg mindenkinek itt,hogy csak annyi baja legyen a futóműnek hogy azt kelljen cserélni :D

És igazad van,mindig a lepény hal megy utoljára... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.