Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ez a nap nagyon nemkívánatos volt...

Melóból indulok el hazafelé, kövér gázzal kanyarodok, hirtelen valami koppanásszerű hangot hallottam, majd brutális módon elkezdett a kocsi rázkódni.. Kinyomtam a kuplungot, azt hittem kerék szakadt ki vagy hasonló, abba is hagyta.. Elmentem lemosni, indultam haza, megint csinálja... Na mondom itt már probléma lesz... Kiértem a városból, brutálisan elkezd megint rázkódni és olyan hang jött a bal első keréktől, mintha valami hozzáérne a gumihoz és a fordulat nagyságával megegyező, egyre hangosabb hangot adott ki.. Megálltam, alánéztem, semmi észlelhető probléma. Indultam volna el és a kocsi nem megy.. Motor megy, sebességet beveszi, de nem indul el és ahogy ráengedem a kuplungot, kattogó hangot a ki és úgy rezeg az egész kocsi eleje, mintha szét akarna szakadni... Ha áll a motor és sebességben hagyom az autót, akkor is el tudtam tolni... Szomorú vagyok... Megtört a hitem... 24 éves zsigulim 6 év alatt sehol nem hagyott ott, a vectra meg 1 éve nincs meg és tessék... Bele sem merek gondolni, hogy milyen baja lehet... :lol:((((((((((((((((((((

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez a nap nagyon nemkívánatos volt...

Melóból indulok el hazafelé, kövér gázzal kanyarodok, hirtelen valami koppanásszerű hangot hallottam, majd brutális módon elkezdett a kocsi rázkódni.. Kinyomtam a kuplungot, azt hittem kerék szakadt ki vagy hasonló, abba is hagyta.. Elmentem lemosni, indultam haza, megint csinálja... Na mondom itt már probléma lesz... Kiértem a városból, brutálisan elkezd megint rázkódni és olyan hang jött a bal első keréktől, mintha valami hozzáérne a gumihoz és a fordulat nagyságával megegyező, egyre hangosabb hangot adott ki.. Megálltam, alánéztem, semmi észlelhető probléma. Indultam volna el és a kocsi nem megy.. Motor megy, sebességet beveszi, de nem indul el és ahogy ráengedem a kuplungot, kattogó hangot a ki és úgy rezeg az egész kocsi eleje, mintha szét akarna szakadni... Ha áll a motor és sebességben hagyom az autót, akkor is el tudtam tolni... Szomorú vagyok... Megtört a hitem... 24 éves zsigulim 6 év alatt sehol nem hagyott ott, a vectra meg 1 éve nincs meg és tessék... Bele sem merek gondolni, hogy milyen baja lehet... :lol:((((((((((((((((((((

Szia a féltengelyt megnézted már???

Link to comment
Megosztás:

Hali! Nem nagyon néztem át, örültem, hogy haza tudtuk húzni, ugyanis vonószemet sem találtam meg a kocsiba... Holnap visszük Gyöngyösre haveromhoz, remélem nem nagy valami kínja lesz :lol:

"Szétugrott" a féltengely!Haver Skoda Fábiája ugyan ezt csinálta de annak semmi előjele nem volt!Szerencsére csak kb 500 méter kellett húznom és 7-8 ezerért összerakták neki!

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkájú lengőkar szilenteket ajánlanátok?Egyeztettem a szerelőmmel,hogy jövő hétvégén kicseréljük az összeset a külső részen,de

kipróbálok egy "minőségibb" terméket!Eddig Optimal volt benne,így az kilőve és vele együtt a gyári is!

Úgy néz ki,a túl széles felni és a vele való utánfutózás teljesen szétcseszte a tavaly kicserélteket is,(úgy nyúlik a két hátsó kerék kifelé mint a rágógumi)így felteszem a téli gumikat már most!Azoknak megfelelő a mérete,tavaszra meg vennem kell egy szett gyárit!(Itt jegyezném meg,hogy ha van valakinek eladó,vevő lennék rá és eladó vagy elcserélhető a jelenleg meglévő szettem)

4x100 7J 16" ET35H2 195/55 4,5-5mm-es profilmélységű első gumikkal,két hátsó kuka!

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkájú lengőkar szilenteket ajánlanátok?Egyeztettem a szerelőmmel,hogy jövő hétvégén kicseréljük az összeset a külső részen,de

kipróbálok egy "minőségibb" terméket!Eddig Optimal volt benne,így az kilőve és vele együtt a gyári is!

Úgy néz ki,a túl széles felni és a vele való utánfutózás teljesen szétcseszte a tavaly kicserélteket is,(úgy nyúlik a két hátsó kerék kifelé mint a rágógumi)így felteszem a téli gumikat már most!Azoknak megfelelő a mérete,tavaszra meg vennem kell egy szett gyárit!(Itt jegyezném meg,hogy ha van valakinek eladó,vevő lennék rá és eladó vagy elcserélhető a jelenleg meglévő szettem)

4x100 7J 16" ET35H2 195/55 4,5-5mm-es profilmélységű első gumikkal,két hátsó kuka!

Nekem a jövő héten lesz műszakis az autó, megnéztük a vizsgapadon, hogy rendben van-e. A lengéscsillapítók elöl 70 és 60, hátul 55 és 60 %-osak. A fékek jók, kivéve a kézifék: a bal oldali semmit sem fog, a jobb oldali pedig éppenhogycsak valamit. Cserélni kell a bowdent is, meg a pofákat is. Ezen kívül szerencsére minden rendben.

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkájú lengőkar szilenteket ajánlanátok?Egyeztettem a szerelőmmel,hogy jövő hétvégén kicseréljük az összeset a külső részen,de

kipróbálok egy "minőségibb" terméket!Eddig Optimal volt benne,így az kilőve és vele együtt a gyári is!

Úgy néz ki,a túl széles felni és a vele való utánfutózás teljesen szétcseszte a tavaly kicserélteket is,(úgy nyúlik a két hátsó kerék kifelé mint a rágógumi)így felteszem a téli gumikat már most!Azoknak megfelelő a mérete,tavaszra meg vennem kell egy szett gyárit!(Itt jegyezném meg,hogy ha van valakinek eladó,vevő lennék rá és eladó vagy elcserélhető a jelenleg meglévő szettem)

4x100 7J 16" ET35H2 195/55 4,5-5mm-es profilmélységű első gumikkal,két hátsó kuka!

Szia az enyémben SWAG/FEBI van egész jól bírja! De tudom ajánlani a Lemföldert is!

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkájú lengőkar szilenteket ajánlanátok?Egyeztettem a szerelőmmel,hogy jövő hétvégén kicseréljük az összeset a külső részen,de

kipróbálok egy "minőségibb" terméket!Eddig Optimal volt benne,így az kilőve és vele együtt a gyári is!

Úgy néz ki,a túl széles felni és a vele való utánfutózás teljesen szétcseszte a tavaly kicserélteket is,(úgy nyúlik a két hátsó kerék kifelé mint a rágógumi)így felteszem a téli gumikat már most!Azoknak megfelelő a mérete,tavaszra meg vennem kell egy szett gyárit!(Itt jegyezném meg,hogy ha van valakinek eladó,vevő lennék rá és eladó vagy elcserélhető a jelenleg meglévő szettem)

4x100 7J 16" ET35H2 195/55 4,5-5mm-es profilmélységű első gumikkal,két hátsó kuka!

ITT nézd meg ,nekem a héten hozták meg és elégedett vagyok velük !

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!Te milyen márkát rendeltél?Mindet cseréled,ahogy írtad?

mindent cserélek mert még nem volt időm de a közepes ár kat. választottam .Bruttó kedvezményes ár Összesen

FB17729, FEBI BILSTEIN Stabilizátor szilent 2 683,- Ft. 1.366,- Ft.

RU985321, RUVILLE Stabilizátor szilent 2 328,- Ft. 656,- Ft.

RU985306, RUVILLE Lengőkar szilent,szett 4 1.533,- Ft. 6.132,- Ft.

TD328W, DELPHI Lengőkar szilent,szett 4 3.889,- Ft. 15.556,- Ft.

CA000071, Castrol MAGNATECDIESEL10W-40 1L 2 1.477,- Ft. 2.954,- Ft.

CA000079, Castrol MAGNATECDIESEL10W-40 4L 1 5.460,- Ft. 5.460,- Ft.

Link to comment
Megosztás:

mindent cserélek mert még nem volt időm de a közepes ár kat. választottam .Bruttó kedvezményes ár Összesen

FB17729, FEBI BILSTEIN Stabilizátor szilent 2 683,- Ft. 1.366,- Ft.

RU985321, RUVILLE Stabilizátor szilent 2 328,- Ft. 656,- Ft.

RU985306, RUVILLE Lengőkar szilent,szett 4 1.533,- Ft. 6.132,- Ft.

TD328W, DELPHI Lengőkar szilent,szett 4 3.889,- Ft. 15.556,- Ft.

CA000071, Castrol MAGNATECDIESEL10W-40 1L 2 1.477,- Ft. 2.954,- Ft.

CA000079, Castrol MAGNATECDIESEL10W-40 4L 1 5.460,- Ft. 5.460,- Ft.

Köszi a listát!A két hátsó lengőkar elején található (belső) szilenteket miért nem tetted már hozzá?Azokat a legjobb pedig cserélni! :D

Link to comment
Megosztás:

Hogyan lehet ezeket házilag cserélni???

Elég sok szívással,az enyémnek a hátulján a két oldalon 3-3 szilent cseréje 2 délutánomba került egy éve. A keresztlengőkar fém szilent csapágyait pluszba bezsíroztam MOS2 féltengely zsírral, még bírja! A keresztlengőkar szilenthez van kihúzó, beszerelő célszerszám,a hosszlengőkar szilent az a szívás,mert aluminium a szilent háza, és f***án össze gyógyul a lengőkarral, csak a szilent roncsolásával bírtam darabokban kibányászni!

Link to comment
Megosztás:

Elég sok szívással,az enyémnek a hátulján a két oldalon 3-3 szilent cseréje 2 délutánomba került egy éve. A keresztlengőkar fém szilent csapágyait pluszba bezsíroztam MOS2 féltengely zsírral, még bírja! A keresztlengőkar szilenthez van kihúzó, beszerelő célszerszám,a hosszlengőkar szilent az a szívás,mert aluminium a szilent háza, és f***án össze gyógyul a lengőkarral, csak a szilent roncsolásával bírtam darabokban kibányászni!

Ez a célszerszám hogy néz ki?A hosszlengőkar nekem is nehezen jött ki és az újat melegítéssel raktuk vissza,nem beszélve hogy majdnem lebontottuk az egész hátsó hidat!Ezért írtam Hangucinak,hogy a legjobb mókát kihagyja! :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a célszerszám hogy néz ki?A hosszlengőkar nekem is nehezen jött ki és az újat melegítéssel raktuk vissza,nem beszélve hogy majdnem lebontottuk az egész hátsó hidat!Ezért írtam Hangucinak,hogy a legjobb mókát kihagyja! :D

Két egymásba csúszó, csavarral összehúzatható hüvely és egy menetes szár. Van róla méretezett rajzom, ha érdekel egy email címre el tudom küldeni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.