Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

És ilyet árulnak valahol? Csak mert amikor a szerelőm úgy kezdi, hogy nagy meló és nem egy napos és mindent meg kell bontani az több 10e munkadíjat jelent...

Rugóösszehúzó kell? Betonon meg lehet csinálni vagy mindenképpen akna kell a műveletekhez?

Hali!

Rugóösszehúzó nem kell, a hátsó teló alsó pontját kell kilazítani, a kasznin a hosztartónál a fékcsövet szét kell kapcsolni/csavarozni- óvatosan mert valszeg össze van gyógyulva, csavarlazító gazdagon-, keresztlengőkar csavarjait kiszedni, ha össze van rohadva, akkor új csavar kell Opel szervíz 1ezer párszáz Ft), a régit ki kell bányászni -én flexel vágtam el egyet a szilent két oldalán - óvatosan.

Elől a lengőkar szilenttok 3 csavarja kiszed és már lenn is van a komplett lengőkar - ja a kézifék kötelét is le kell kötni!

Betonon is meg lehet oldani,én is így csináltam!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem egy 97-es Vectrám van. Kérdezném, hogy szerintetek 14" vagy 15" alufelnit tegyek rá??? Elég kicsi a hely a kerékívben és félek, hogy a 15" nem fér majd el. Nagyon /-es gumit meg nem szeretnék rá, mert hát erre a magyar utakra... Várom a javaslataitokat. Esetleg valakinek valami szép felni???

Link to comment
Megosztás:

Ez így nem teljesen jó kérdés mivel nem a felni mérete számít csak hanem a gumi oldalfalvastagsága is. Nekem pl a téli 15" 195/65-ös gumival a nyári pedig 16" 205/55-ös gumival és a két kerék átmérője megegyezik a nagyobb kerék alacsonyabb oldalvastagságú gumija miatt + még 40/40-es ültetés is van az enyémen és így sem ér bele sehova tehát elfér. Ugyanakkor van aki 17"-es vagy 18-as felniket használ a vectrához.

Szilentek: akkor kivitelezhető a csere, na ennek majd neki kell állnom ez tuti :D 3 emelő és 1 bak van és megszámlálhatatlan fa tőke :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem egy 97-es Vectrám van. Kérdezném, hogy szerintetek 14" vagy 15" alufelnit tegyek rá??? Elég kicsi a hely a kerékívben és félek, hogy a 15" nem fér majd el. Nagyon /-es gumit meg nem szeretnék rá, mert hát erre a magyar utakra... Várom a javaslataitokat. Esetleg valakinek valami szép felni???

Én 15"-osat vennék rá a helyedben!Bocseknak van egy szett 17-es,nekem meg egy 16-os eladó!Az enyémről tudni kell,hogy nem gyári opel és

szélesebb is a mérete mint a gyárinak,amit ha érdekel leírom pm-ben hogy mit jelent,mert itt már regéltem róla eleget! :D

Link to comment
Megosztás:

Én 15"-osat vennék rá a helyedben!Bocseknak van egy szett 17-es,nekem meg egy 16-os eladó!Az enyémről tudni kell,hogy nem gyári opel és

szélesebb is a mérete mint a gyárinak,amit ha érdekel leírom pm-ben hogy mit jelent,mert itt már regéltem róla eleget! :D

Vegyél használt gyári, vagy azzal megegyező ET számű 15-ös felnit, 195/65 vagy 196/60-as gumival. Azzal nem lesz gond,

Link to comment
Megosztás:

Ez így nem teljesen jó kérdés mivel nem a felni mérete számít csak hanem a gumi oldalfalvastagsága is. Nekem pl a téli 15" 195/65-ös gumival a nyári pedig 16" 205/55-ös gumival és a két kerék átmérője megegyezik a nagyobb kerék alacsonyabb oldalvastagságú gumija miatt + még 40/40-es ültetés is van az enyémen és így sem ér bele sehova tehát elfér. Ugyanakkor van aki 17"-es vagy 18-as felniket használ a vectrához.

Szilentek: akkor kivitelezhető a csere, na ennek majd neki kell állnom ez tuti :D 3 emelő és 1 bak van és megszámlálhatatlan fa tőke :P

Egy kis segítség:http://www.vvoc.com/forum/showthread.php?t=74490

meg még1: http://www.vvoc.com/forum/showthread.php?t=74491

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.