Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Igen, de az ET száma közel sem gyári, a kerék kijebb áll 14 mm-rel, ami nem kevés!

Ezért ezzel a felnivel már necces a 195/65-ös gumi. Lehet hogy elférne, de lehet, hogy néha beleérne a sárvédő ívbe.

195/65R15-ös gumin volt és 7J széles a felni ET35-el!2 napja vitték el tőlem! :lol:

Már csak az enyémre kell egy vevőt találni és nézhetnék egy gyárit rá!

Link to comment
Megosztás:

195/65R15-ös gumin volt és 7J széles a felni ET35-el!2 napja vitték el tőlem! :lol:

Már csak az enyémre kell egy vevőt találni és nézhetnék egy gyárit rá!

Ez volt vagy Most is ilyen omega méretű van rajta? - bele ért?

Kérdezem mert gumis szerint kicsit stabilabb lenne, a gumi kevesbe "tekeredne" rajta.

Acélkereked van eladó ilyen méretben?

4 vagy5 csavaros?

Téli v nyári?

Link to comment
Megosztás:

Ez volt vagy Most is ilyen omega méretű van rajta? - bele ért?

Kérdezem mert gumis szerint kicsit stabilabb lenne, a gumi kevesbe "tekeredne" rajta.

Acélkereked van eladó ilyen méretben?

4 vagy5 csavaros?

Téli v nyári?

Sztem azokat írta amik tőlem származtak. 7 széles volt és ET35 nem ért bele sehol soha,de nem is úgy futott mint a gyári ET 49 de ez szinte minden utólagos "tuning" felnire érvényes.

Gumit nem ette, minden okés volt,és veszett stabil volt! Szélesebb nyomtáv.

Most azok helyett ugyan úgy 7 széles a felni csak 205/55R16 és ET 38!

Ez volt a 7J R15 ET 35: t2z1oeqj62ko0sbo185o_thumb.jpg se5bl9gf3c72dx6zhvkw_thumb.jpg

Ez pedig a 7J R16 ET 38: 13gvh1a3044z7zk1ayrw_thumb.jpg cbwf0w0c08kgrwfkxk17_thumb.jpg

ez utóbbi az ET 38 al könnyebben kormányozható,de más egyebet nem vettem észre,csak talán még azt hogy a 205 miatt még stabilabb! De a /55 miatt meg keményebb és jobban üt, és talán egy picit többet eszik.. de ez lehet hogy inkább a hideg.

Link to comment
Megosztás:

Jól néznek ki!Jön a karácsony,meg kiköltekeztem magam,ez a felni beszerzés marad jövőre ha csak el nem viszik az enyém addig!Igaz,ha hirdetném,könnyebben találnék rá vevőt! :lol:

Ez volt vagy Most is ilyen omega méretű van rajta? - bele ért?

Kérdezem mert gumis szerint kicsit stabilabb lenne, a gumi kevesbe "tekeredne" rajta.

Acélkereked van eladó ilyen méretben?

4 vagy5 csavaros?

Téli v nyári?

Krisszé volt!Egy X20XEV B1-es Vectrán már rajta is van!Jól néznek ki!Kicsit szélesnek tűnnek,de a sárvédő íven nem nyúlik túl!Nekem többet

nem kell munkás autóra a gyáritól nagyon eltérő felni!Majd ha hétvégi autókázó leszek,akkor jöhetnek és 5 évente megy csak el a futómű!

Link to comment
Megosztás:

Jól néznek ki!Jön a karácsony,meg kiköltekeztem magam,ez a felni beszerzés marad jövőre ha csak el nem viszik az enyém addig!Igaz,ha hirdetném,könnyebben találnék rá vevőt! :lol:

Krisszé volt!Egy X20XEV B1-es Vectrán már rajta is van!Jól néznek ki!Kicsit szélesnek tűnnek,de a sárvédő íven nem nyúlik túl!Nekem többet

nem kell munkás autóra a gyáritól nagyon eltérő felni!Majd ha hétvégi autókázó leszek,akkor jöhetnek és 5 évente megy csak el a futómű!

Tudom ajánlani a gyári felniket:

27295_1245100314.jpg

15" Opel Vectra B1 alufelni 5x110 ET49 6,5J (Goodyear UltraGrip 7+ 195/65 R15)

27295_1306353161.jpg

16" Opel Vectra B2 Elegance alufelni 5x110 ET49 7J (Fulda Carat Progresso 205/55 R16)

Szerintem a gyárinál szebb nincs ;)

(Irmscher sport futómű, 30/30 mm ültetés)

Link to comment
Megosztás:

Tudom ajánlani a gyári felniket:

15" Opel Vectra B1 alufelni 5x110 ET49 6,5J (Goodyear UltraGrip 7+ 195/65 R15)

16" Opel Vectra B2 Elegance alufelni 5x110 ET49 7J (Fulda Carat Progresso 205/55 R16)

Szerintem a gyárinál szebb nincs :lol:

Ez B1-es gyári alufelni szerintem elég gagyin néz ki.

Viszont a 7 küllős B2-es az nagyon szép, elegáns. Nekem is ez az etalon ;)

Csak ilyent nehéz találni 15-ösben, 4 csavaros 15"-osban meg majdhogynem lehetetlen.

A belinkelt Astra G felni viszont majdnem ugyanolyan mint a tiéd, csak 15 "-os és 4 csavaros. :)

Ez is jó, csak drágább, és gumi nélkül van

Nekem ilyen van:

ShowImageCAYT7OS6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Van eladó is.

Link to comment
Megosztás:

Ez B1-es gyári alufelni szerintem elég gagyin néz ki.

Viszont a 7 küllős B2-es az nagyon szép, elegáns. Nekem is ez az etalon :lol:

Csak ilyent nehéz találni 15-ösben, 4 csavaros 15"-osban meg majdhogynem lehetetlen.

A belinkelt Astra G felni viszont majdnem ugyanolyan mint a tiéd, csak 15 "-os és 4 csavaros. ;)

Ez is jó, csak drágább, és gumi nélkül van

Nekem ilyen van:

ShowImageCAYT7OS6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Van eladó is.

Nekem még a B1-es felni is tetszik :) Az meg főleg, hogy az a téli garnitúra :) Amikor mindenki elteszi az alufelnit én csak kicserélem egy másikra :P

Ez is szép: 16" 5x110, ránézésre omega b2 :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem az tetszik kifejezetten ha a felni a kocsi széléig kiér.. amit eladtam 5 küllős szürke az is kiért,ami most van fent Dezent Rb az is kint van ,de az inkább a gumi szélessége miatt,egyébként picit bentebb van.Gyári valami miatt nem tetszik,szinte egy autón sem mert olyan számomra idétlen hogy széles kocsi és a kerék bentebb van 5-6 centivel a szélétől. :lol:

Ez csak az én nézetem...

de az biztos hogy kímélőbbek.

Egyébként nincs téli szettem szval ez az alu lesz alatta télen is nyári gumival ...Rem túlélem a telet. Ha lesz pénz akkor lesz új szett is.

Egyébként tényleg keresek olyan illetőt akit ha meglátogatok egy közösen megbeszét időpontban segítene szilentet cserélni ;)

Link to comment
Megosztás:

Ültesd le, utána lesz igazán stabil :)

Gondolkodtam rajta de már így is tetszik,és elég nekem,viszont ezeken az utakon lehet még halálosabb lenne .. ;) Elsőnek futómű átszilentezés,és még egy két apróság aztán hibátlan leszt a kocsi. Nem akarom át alakítani,inkább szép letisztultá tenni :lol:

Link to comment
Megosztás:

lengéscsillapítót is kellene hozzá cserélni,gondolom... egyenlőre meg a szilent a kérdés.. nem a tuning :lol: 1.6 os a kicsi kocsi,nem egy versenygép :)

Nálam lengéscsillapító és rugó, ennyi egy alap sportfutómű, pontosítok, ez sem sportolásra van tervezve csak így hívják ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyértelműen az első :lol:

A második G astra felni, még astrán sem mutat jól, vectrán meg főleg nem lenne jó.

Mindkettő G Astra felni. A második nagyon hasonló a tiédhez, 15" csak, meg 4 csavaros.

seth_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

seth2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Igazából 4 csavaros gyári felniben ezeket találtam, amik a legjobban néznek ki.

Vissza gyáriasítás miatt cserélném, de akkor már úgy vagyok vele, hogy tetszen is. 15"nél nagyobb nem kell.

Amúgy vekin így néz ki:

463970110auto2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1167414274auto3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt annyi a hiba, hogy peres gumik vannak 15-ös felnin, szóval elég pici a kerék.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek melyik felni illene jobban a vekihez?

Az első szerintem is,de ha van rá módod,nézd hozzá az autóhoz!Nem a mérete miatt,hanem hogy mutat rajta!

Nekem nem tetszettek a sok küllős felnik,mint amilyet straega is belinkelt,de láttam 1-2 vectrán és nagyon ott volt!Igaz hogy

16-os vagy nagyobb méretben peresebb gumival mutat jól,de azzal nagyon! :lol:

A felni jól néz ki,de az autón szerintem csúnya! és a másik,ami szerintem már szép!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nos még mindig keresnék vkit aki segítene ,vagy ajánlana Jászberény Max 100km es körzetében olyan embert vagy műhelyt ahol úgy cserélnek hátul szilentet hogy az tuti azt cseréli ki ami sz@r és legalább úgy csinálja meg mintha haverjáé lenne ha nem is úgy mintha a sajátja lenne.

December 16 és Jan 4 között ráérek,és szívesen elmennék akár egy kollégához is dumálni,közben kicserélni,és természetesen nem egy kézfogásért cserébe.

Előre is köszönöm!

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.