Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Gyári méret elvileg 205/55 R16 H91

205= a gumi szélessége mm-ben.

/55= a gumi profilmagassága a szélesség %-ában megadva jelen esetben 205*0,55= 112,75 mm

R16 = felni mérete, amie a gumi feltehető.

H = sebességindex. H esetén ez 210 km/h-t jelent. Érdemesebb minél magasabb sebességindexűt választani, ez elsősorban az oldalfal erősségében változik. Egy pár komolyabb fékezéssel, dieselnél (nagy nyomaták) állórajttal tönkretehető az alacsonyabb sebességindexű gumi (persze egy 800 kilós szuzikun nem, de a milyen jóval nehezebb)

91 = terhelés index. Mekkora össztömegű/tengelyterhelésű autóra tehető fel. Gyakorlatileg személyautóra piacon kapható gumik nem relevánsak, mind tudja az előírtat.

Javasolt a gyári méret mert:

A gumi szélessége és átmérője , illetve ezek arányának megtartása miért fontos:

A futómű elvileg úgy van beállítva, hogy a felfüggesztés "függőleges" tengelye a gumi talajjal érintkező felületének középpontjába szúrjon (ettől az első kerekek a negatív csapszeg dőlés miatt kissé eltérnek). Ha eltolódik ez a pont, akkor az autó egyenesfutása megváltozik. Ha eltérés van a gyári méret és az általad vett arányai közt, akkor lehet, hogy futóművet is kell állítani.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
felni_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



Ez 1 gyors kép, fenn vannak jelenleg padláson, nem tudok pontos információkat adni, de ha komoly az érdeklődés gyorsan utána nézek.
kb. 80%osak, még jó pár szezon benne van, azonban én kaptam defektet 2x! Így a DOT számok tudom h különböznek, van benne 2009,2011 és 2012-es, de problémát ez nem okozott sose!
A felnik azok teljesen hibátlan állapotban vannak, nem ráznak, nem ütnek, esztétikailag is rendben vannak!

Link to comment
Megosztás:

felni_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez 1 gyors kép, fenn vannak jelenleg padláson, nem tudok pontos információkat adni, de ha komoly az érdeklődés gyorsan utána nézek.

kb. 80%osak, még jó pár szezon benne van, azonban én kaptam defektet 2x! Így a DOT számok tudom h különböznek, van benne 2009,2011 és 2012-es, de problémát ez nem okozott sose!

A felnik azok teljesen hibátlan állapotban vannak, nem ráznak, nem ütnek, esztétikailag is rendben vannak!

Szépek a felnik így képről csak az a bajom vele,hogy 4x100as nekem pedig 5x110 a lyukosztásom!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Link to comment
Megosztás:

Ugyan másmilyen felni, de nagyon szépek, ha valaki 18-as méretben gondolkodik!

Keressetek ha valakinek megtetszik:

DSC08445_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Van 2 menetfelületen lyukas abroncsom, amit gumis foltozott, megjavított! (Michelin EnergySaver 205/55 R16 2012-es évjáratúak, kb. 80-90%-osak)
Ezeket mennyiért lehet eladni, vagy annyira áron alul értékesíthető hogy inkább tartsam meg pótnak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.