Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Kedves Vectra C tulajdonosok!
Segítségre van szükségem a CD 70 Navi készölékkel kapcsolatban. Az elmúlt három évben az mp3-as írott cd-et gond nélkül lejátszotta a készülék, de sajnos most az újabban írt lemezeket nem hajlandó megszólaltatni. A régebben írottakat ugyanúgy lejátsza. Már próbáltunk több fajta CD-re is, lassabban is írni, de nem járt sikerrel a próbálkozásunk. Mit lehetne tenni?
Várom az ötleteket és javaslatokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Vectra 2003-mas 1.8 benzines gép. Nekem a kis kétsoros kijelzős fejegység van benne (CDR 2005) gyárilag. Kinéztem egy NCDC 2013 navis cuccot hozzá. A kérdésem az lenne, hogy ezt mindenféle kábelcsere és egyéb okosság nélkül ki tudom cserélni magam is? A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Vectra C tulajdonosok!

Segítségre van szükségem a CD 70 Navi készölékkel kapcsolatban. Az elmúlt három évben az mp3-as írott cd-et gond nélkül lejátszotta a készülék, de sajnos most az újabban írt lemezeket nem hajlandó megszólaltatni. A régebben írottakat ugyanúgy lejátsza. Már próbáltunk több fajta CD-re is, lassabban is írni, de nem járt sikerrel a próbálkozásunk. Mit lehetne tenni?

Várom az ötleteket és javaslatokat.

Esetleg aux bemenet használata, akkor nem kell CD-t írni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Vectra 2003-mas 1.8 benzines gép. Nekem a kis kétsoros kijelzős fejegység van benne (CDR 2005) gyárilag. Kinéztem egy NCDC 2013 navis cuccot hozzá. A kérdésem az lenne, hogy ezt mindenféle kábelcsere és egyéb okosság nélkül ki tudom cserélni magam is? A segítséget előre is köszönöm!

Úgy tudom kábelezni is kell a csere miatt!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

irnál róla kicsit részletesebben ?utána mit tudok rákötni? és persze mibe kerül?és hova kell vinnem a készüléket? menyi idő?

Szia!

Minden készüléket (telefon, mp3 lejátszó, tablet...) rá tudsz kötni aminek fülhallgató kimenete van! Nagyon jó(gyakorlatilag CD minőségű) bemenet!

A többiről inkább beszéljünk privátban, mert nem szeretnék itt, reklámozni, hirdetni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Vectra 2003-mas 1.8 benzines gép. Nekem a kis kétsoros kijelzős fejegység van benne (CDR 2005) gyárilag. Kinéztem egy NCDC 2013 navis cuccot hozzá. A kérdésem az lenne, hogy ezt mindenféle kábelcsere és egyéb okosság nélkül ki tudom cserélni magam is? A segítséget előre is köszönöm!

kijelző csatit mindenképpen cserélni kell mert a GID-é más mint a TID-é. Az ncdc2013-hoz meg antennát is kell cserélned több mint valószínű, amúgy meg nincs hozzá MO térkép.... Lehet lesz egy eladó cdr 2005 nagykijelzővel... Jah és ha volt info kapcsolód az NCDC 2013-at nem kezeli így az is ugrik...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

2007-es Vectra C tulaj vagyok. Üzemmelegség elérésekor felgyullad a hűtőfolyadék szint visszajelzője a műszerfalon. Megnéztem, valóban kicsit a minimum alatt volt, ezért rátöltöttem. Most a szint tökéletes, de ettől függetlenül felgyullad, amint az üzemi hőmérsékletet eléri. Többször is ránéztem, a hűtővíz nem fogy, a rendszer elvileg zárt.

Mi lehet a visszajelző felvilanásának az oka?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es Vectra C tulaj vagyok. Üzemmelegség elérésekor felgyullad a hűtőfolyadék szint visszajelzője a műszerfalon. Megnéztem, valóban kicsit a minimum alatt volt, ezért rátöltöttem. Most a szint tökéletes, de ettől függetlenül felgyullad, amint az üzemi hőmérsékletet eléri. Többször is ránéztem, a hűtővíz nem fogy, a rendszer elvileg zárt.

Mi lehet a visszajelző felvilanásának az oka?

Köszi előre is!

Elképzelhető érzékelő hiba, és emiatt gyulladhat ki a műszerfalon az ikon!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Kérdésem lenne. Azt vettem észre hogy a C vectra 2006-os jobb hátsó lámpa gyengébben világít. Mi lehet ennek az oka?

Nézd meg a lámpa csatiját, de minél gyorsabban, mert valószínű kontakt hibás a test része! Nekem is ez volt, és az lett a vége ,hogy REC modult kellett javítani!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrégiben vásároltam egy 2003-as Z22YH Signumot (CIM modul és magasnyomású szivattyú csere már megvolt :) ). Vannak kisebb műszaki hibái, szerencsére a motor oké, a külső és belső állapota korát meghazudtoló.

No de, hogy segítséget is kérjek:

- NCDC 2015-ös fejegység van benne. A következő gombok nem reagálnak nyomásra (semmi nem történik): hangszín állító, navi cd kiadó gomb, a fejegység közepén a BC, NAV, CD, Tuner gombok. Találkoztatok már ilyen hibával? Esetleg valami orvosság rá? (a fejegység egyébként tökéletesen működik, a kormányról az összes funkció működik BC, CD, Tuner, NAV, stb.

- OP-Commal kiolvasva a következő hibákat látom:

1. a légzsák visszajelző műszer áramkörében alacsony ellenállás (visszajelző LED tönkremehet?, a műszerfalon sem jelenik meg gyújtás ráadására az ikon) Egyéb légzsákkal kapcsolatos hibakód nincs

2. a fényszóró magasságállító modullal nincs kommunikáció. Természetesen nem is működik az automatikus fényszóró magasságállítás, sárga ikon ott díszeleg. A hátsó futómű érzékelő lehet rossz (vagy neadjisten hiányzik?). Gyárilag nem Xenonos volt (legalábbis állítólag), de kapott két első gyári fényszórót, mosót és egyebeket, egyébként hibátlanul működik (manuális magasságállító sincs a világítás kapcsolóban)

Segítségetek előre is köszönöm,

Üdv.:

Retkes Péter

Módosítva : RPeti Signum
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrégiben vásároltam egy 2003-as Z22YH Signumot (CIM modul és magasnyomású szivattyú csere már megvolt :) ). Vannak kisebb műszaki hibái, szerencsére a motor oké, a külső és belső állapota korát meghazudtoló.

No de, hogy segítséget is kérjek:

- NCDC 2015-ös fejegység van benne. A következő gombok nem reagálnak nyomásra (semmi nem történik): hangszín állító, navi cd kiadó gomb, a fejegység közepén a BC, NAV, CD, Tuner gombok. Találkoztatok már ilyen hibával? Esetleg valami orvosság rá? (a fejegység egyébként tökéletesen működik, a kormányról az összes funkció működik BC, CD, Tuner, NAV, stb.

- OP-Commal kiolvasva a következő hibákat látom:

1. a légzsák visszajelző műszer áramkörében alacsony ellenállás (visszajelző LED tönkremehet?, a műszerfalon sem jelenik meg gyújtás ráadására az ikon) Egyéb légzsákkal kapcsolatos hibakód nincs

2. a fényszóró magasságállító modullal nincs kommunikáció. Természetesen nem is működik az automatikus fényszóró magasságállítás, sárga ikon ott díszeleg. A hátsó futómű érzékelő lehet rossz (vagy neadjisten hiányzik?). Gyárilag nem Xenonos volt (legalábbis állítólag), de kapott két első gyári fényszórót, mosót és egyebeket, egyébként hibátlanul működik (manuális magasságállító sincs a világítás kapcsolóban)

Segítségetek előre is köszönöm,

Üdv.:

Retkes Péter

Szia!

Gratula az autóhoz! Fejegység ügyben, könnyen elképzelhető, hogy az előlap átvezető érintkezők nem kontaktolnak!, Ez akkor szokott előfordulni ha volt már szétszedve a fejegység, elöször ezt nézném meg!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előzményként elmondom, hogy mihez szükséges a kérdésem. Az autóm (2005. Opel Vectra 1,9 150Le) kormányművét fel kellett újítatnom, a szervó sziattyút ki kellett cseréljem, mert az is tönkre ment. Itt jön a képbe a hiba. Mivel sokmindent vezérel a szervó szivattyú elektronikája, szüksége van a szerelőmnek a "Biztonsági kódra". Az autóm minden papírja megvan, de ez sehol nincs.

HONNAN TUDOM UTÓLAGOSAN PÓTOLNI???

Várom a lehetséges válaszokat :icon1:

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.