Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai tuning


uhuhu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Kedves Tunerek!

Dish úr már előrrébb feltette azt a kérdést amit szeretnék megkérdezni én is kis különbséggel.

A lényeg ,hogy szeretném eltüntetni a csomagtérajtómról jobb és bal oldalt elhelyezkedő feliratokat (B-corsa 5ajtós) illetve az első két ajtóról a "City" feliratokat. Ezt hogy lehetne megoldani? Esetleg ennél a típusnál is az összes kétoldalival van felragasztva kivéve az opel feliratot vagy ez más??

Előre is köszönöm a választ

Link to comment
Megosztás:

Kedves Tunerek!

Dish úr már előrrébb feltette azt a kérdést amit szeretnék megkérdezni én is kis különbséggel.

A lényeg ,hogy szeretném eltüntetni a csomagtérajtómról jobb és bal oldalt elhelyezkedő feliratokat (B-corsa 5ajtós) illetve az első két ajtóról a "City" feliratokat. Ezt hogy lehetne megoldani? Esetleg ennél a típusnál is az összes kétoldalival van felragasztva kivéve az opel feliratot vagy ez más??

Előre is köszönöm a választ

Igen! Ennél is kétoldali ragasztóval van felragasztva. A felíratokat én úgy szoktam eltávolítani, hogy egy erős cérnával, vagy horgászdamilal levágom...a fent maradt ragasztót pedig egy speciális radírral szoktam leszedni. Nehéz leírni, pisztolyfúróba kell befogni, az anyaga olyan mint a suliba használatos radír(csak keményebb)...

Link to comment
Megosztás:

Igen! Ennél is kétoldali ragasztóval van felragasztva. A felíratokat én úgy szoktam eltávolítani, hogy egy erős cérnával, vagy horgászdamilal levágom...a fent maradt ragasztót pedig egy speciális radírral szoktam leszedni. Nehéz leírni, pisztolyfúróba kell befogni, az anyaga olyan mint a suliba használatos radír(csak keményebb)...

Autófényezős boltokban biztosan lehet kapni, vagy ha nem meg fogják mondani, hogy hol keressed. Kb 2500-3000 Ft. Megéri megvenni, mert nagyon egyszerűsíti a munkát és a fényezés szempontjából biztonságos is.

Link to comment
Megosztás:

Autófényezős boltokban biztosan lehet kapni, vagy ha nem meg fogják mondani, hogy hol keressed. Kb 2500-3000 Ft. Megéri megvenni, mert nagyon egyszerűsíti a munkát és a fényezés szempontjából biztonságos is.

szívemből szóltál...köszi a segítséget :lol:

Köszönöm a válaszokat ! Már csak az a kérdésem ,hogy az opel felirat mögött található lyuk vagy az is ragasztott. Egyenlőre nem szeretném fényeztetni, és elég gázul nézne ki két kis lukkal :D

Milyen lyuk? :) Az opel felirat is ragasztva van....csak a nagy opel jelnél van két darab technikai furat...de most b corsáról beszélünk....vagy nem? Ott nincs nagy opel jel hátul. Dobj egy pár képet légyszíves, mert most elvesztettem a fonalat :)

Link to comment
Megosztás:

Milyen lyuk? :) Az opel felirat is ragasztva van....csak a nagy opel jelnél van két darab technikai furat...de most b corsáról beszélünk....vagy nem? Ott nincs nagy opel jel hátul. Dobj egy pár képet légyszíves, mert most elvesztettem a fonalat :)

Az opel feliratra gondoltam, hogy mögötte esetleg nem bújik e meg lyuk :lol: De mostmár megerősítetted elgondolásomat hogy az is ragasztva van. Szóval elméletileg és gyakorlatilag fogok egy erős horgász-zsineget. Azt óvatosan megpróbálom végighúzni a feliratok mögött. A fennmaradt ragasztómaradványokat pedig egy speckó radírral tüntetem el. Esetleg más megoldás a radír helyett ? (ami azért nem teszi taccsra a fényezést)

A radír helyet van még egy megoldás: hajszárítóval meg kell melegíteni, majd lakkbenzin, vagy szintetikus hígitóval szépen mosogatni nitróval csak baromi óvatosan...melegítés, mosás...nagyon nagy türelem játék...persze a végén egy kis polírpaszta sem árt neki, mert a hő, és a higitó hatására lehet hogy fényét veszti a felület. Hol laksz? Csak azért kérdem, mert én autófényező vagyok, és ha ilyen kéréssel fordulnak hozzám, én 10 perc alatt lekapkodom a felíratokat ingyen(de ezt nem hangoztatom :lol: )

szerk: ja most nézem hogy budapesti vagy.... :D

Link to comment
Megosztás:

A radír helyet van még egy megoldás: hajszárítóval meg kell melegíteni, majd lakkbenzin, vagy szintetikus hígitóval szépen mosogatni nitróval csak baromi óvatosan...melegítés, mosás...nagyon nagy türelem játék...persze a végén egy kis polírpaszta sem árt neki, mert a hő, és a higitó hatására lehet hogy fényét veszti a felület. Hol laksz? Csak azért kérdem, mert én autófényező vagyok, és ha ilyen kéréssel fordulnak hozzám, én 10 perc alatt lekapkodom a felíratokat ingyen(de ezt nem hangoztatom :) )

szerk: ja most nézem hogy budapesti vagy.... :)

Köszi a tanácsot. Asszem inkább a radíros megoldást fogom választani mert az egyszerűbbnek tűnik. (Aztán majd gyakorlatban kiderül :D )

Esetleg ha nem jön össze és Zirc fele járok megkereslek :lol:

Szép Napot

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
De legalább gyári! :lol: Amúgy nekem jobban tetszik a GSi alkatrészek, mint az ilyen ízlésficamos hótolók. :lol:

Egy dolog az egyediség, meg egy dolog a szépség. :P

de létezik egyedi és szép megoldás is :lol:

egy példa a gyári lökös kis átalakításával elért szép eredményre

egy példa a gyáritól erősen eltérő, de mégis szép végeredményre, szerintem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.