Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Sajna nem kipuff, azt is vizsgáltam ill. rángattam :( de onnan semmi zörej. A csövek meg azért nem fordultak meg a fejemben mert a hang amit hallok fémes... azok a vékony csövecskék nem hinném hogy tudnának ilyen hangot produkálni , de azért ránézek alaposan.

Pontosan olyan hangja van mintha vmi fémmel megütögetnéd a féktárcsát... azért gondolom, hogy ott ütögeti a betét, de arra meg nem sok ötletem van hogyha AZ akkor azt miként szüntessem meg...

Kb. háromnegyed éve cseréltem féktárcsát betétekkel, mielőtt cseréltem volna ugyanezt tapasztaltam:) Csere után jobb ltt: megszünt:)

most megint... ócska lehet a betét? van az a fémecske ami megfeszíti a betétet a nyeregben: eléggé meghajlítottam azt is, hogy feszítse joBBan.

Ez viszont eléggé ellentmond annak, hogy a betét rezegne:) :lol:

Biztos vmi egyszerű dolog lesz a megfejtés DE NEM taláLom.

Link to comment
Megosztás:

Én is hallok alkalmanként éles fémes csörgést és halvány fingom sincs, hogy mi az.

Szerelőknek sem.

Akkor hallatszik, ha a két hátsó kerék EGYSZERRE átmegy valami bukkanón.

UI: Én éppen azon dologozom, hogy bebőröztessem a kocsit. Ülések, fejtámla, kormány (újra), váltó, kézifék, váltógomb, ajtókárpit textil része. Mindehhez éppen jó mesterembert keresek. Ha sikerül jó áron szépre, akkor...

Link to comment
Megosztás:

Én is hallok alkalmanként éles fémes csörgést és halvány fingom sincs, hogy mi az.

Szerelőknek sem.

Akkor hallatszik, ha a két hátsó kerék EGYSZERRE átmegy valami bukkanón.

Nah! Ekkora mákot :( nem vagyok egyedűl ezzel a rejtéllyel?:lol:

Ugyanez a felállás... Feltétlenűl szólj ha rájöttél h mi az isten az.

Link to comment
Megosztás:

OPC C20XE motorral? Te kis butus :-D

amúgy szerintem a DIS-eseken fekte, a többin piros

mármint az OPEL astrákon

Megmutatod hogy a kérdésben hol szerepelt a motorkód, vagy akár a gsi szó ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

"Egy kérdésem lenne?

a szelepdeknin a gyertakarás helyén lévő műanyag szine egybeköthető -e az évjárattal.

vagyis már láttam feketét, pirosat , kéket-már láttam aluból és műanyagból.

Valaki???????"

Nos ? :(

Link to comment
Megosztás:

És itt még soha de soha nem fordult elő, hogy nem Gsi-ről szólt a csevely igaz ? :( :lol: :lol: :lol: :lol:
ezt nem mondtam

de mivel nem volt előzménye a kérdésnek és nem volt megjelölve más típus, így következtethető, hogy a c20xe-re irányult a kérdés

persze az egynyócon is van takarólemez, de olyan OPC sem volt :-P

ui : bazs (unforced errors = I) :lol: :lol: :D :D :D :D

mi van?

Link to comment
Megosztás:

....ezt nem mondtam....

Tehát te is úgy látod, hogy esett már szó másról is itt, mint a Gsi-kről ugyebár ?

....de mivel nem volt előzménye a kérdésnek és nem volt megjelölve más típus, így következtethető, hogy a c20xe-re irányult a kérdés

persze az egynyócon is van takarólemez, de olyan OPC sem volt :-P

Ha abból indulunk ki, hogy másról is esett itt már szó + a kérdés 1 általános kérdés és a szelepfedélen található gyertyatakaróra vonatkozott, akkor miért ne lehetne a kék takarólemezre "jó válasz" az OPC ? :lol::D

Link to comment
Megosztás:

Ha abból indulunk ki, hogy másról is esett itt már szó + a kérdés 1 általános kérdés és a szelepfedélen található gyertyatakaróra vonatkozott, akkor miért ne lehetne a kék takarólemezre "jó válasz" az OPC ? :lol::D
a lelked mélyén érzed azért, hogy ez egy nagy hülyeség, ugye? :lol:

Te nem nézel teniszhmeccseket ugye ?

Ha meg akarod tudni, akkor szemlélj meg egyet :(

köszi, de inkább kihagyom ;-)

Link to comment
Megosztás:

Ez az úcsó mentsvárad, most, hogy látod, csak hátrálni tudsz?

Máskor nem másssz bele és akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe :wink:

Pistám! mindjárt beírok valami okos kérdést a corsa topikba, majd miután mindenki válaszol, benyögöm, hogy "én igazából astrára gondoltam, csak gondoltam, a corsások jobban tudják" ;-)

Drága barátom! Ez egy gsi-topik, az itt elhangzott, típusjelölés nélküli kérdések gsi-re vonatkoznak, ha esetleg az előzetes hozzászólások másra nem utalnak

asszem, ebben megegyezhetünk

bár talán a legjobb lenne megkérdezni a topik lakóit ;-)

Azért majd jelzem, ha hasonlóan cselekszel :( :lol: :lol: :lol:

hasonlóan? mihez hasonlóan? teniszmeccs-nézősen? ok, szóljál! :-D

Link to comment
Megosztás:

Nah! Ekkora mákot :( nem vagyok egyedűl ezzel a rejtéllyel?:lol:

Ugyanez a felállás... Feltétlenűl szólj ha rájöttél h mi az isten az.

Azért nézzétek meg azt a kipuffot!!

Nekem dettó ilyen hangja volt.. azthittem a futóm akar kiesni alólam, közben meg csak annyi volt, hogy a hátsó dob egyik felfüggesztése lejött.

a középdob felöli végénél lévő. És ezért a hátsó hid belevert a kipuffcsőbe.

Mert ha megnézitek a csö ott csinál egy kunkort, és fölötte megy el.

Egyszerü.. megemel.. esetleg kerék levesz, majd ha nincs elég fény, zseblámpával kipuffcső megvizslat a hid fölött. (ha nem is jött le a gumesz, lehet akkor is hozzáérhet, és ez esetben látszik a csövön, meg picit a hídon is)

Link to comment
Megosztás:

Azért nézzétek meg azt a kipuffot!!

Nekem dettó ilyen hangja volt.. azthittem a futóm akar kiesni alólam, közben meg csak annyi volt, hogy a hátsó dob egyik felfüggesztése lejött.

a középdob felöli végénél lévő. És ezért a hátsó hid belevert a kipuffcsőbe.

Mert ha megnézitek a csö ott csinál egy kunkort, és fölötte megy el.

Egyszerü.. megemel.. esetleg kerék levesz, majd ha nincs elég fény, zseblámpával kipuffcső megvizslat a hid fölött. (ha nem is jött le a gumesz, lehet akkor is hozzáérhet, és ez esetben látszik a csövön, meg picit a hídon is)

A megoldást én tudom!

A hátsó merevtengelyt összekötő stabilrúd nincs rendesen meghúzva.

Nekem is ilyen problémám volt és eszméletlen fémes hangja volt, a kipufra gyanakodtam és véletlenül vettem észre.csak azt nem értem hogyan lazulhatott le?

aknáról lehetségs a javitása.

A szelepdekni takarás pedig C20Xe re GSi -re vonatkozott.

Link to comment
Megosztás:

Én is hallok alkalmanként éles fémes csörgést és halvány fingom sincs, hogy mi az.

Szerelőknek sem.

Akkor hallatszik, ha a két hátsó kerék EGYSZERRE átmegy valami bukkanón.

UI: Én éppen azon dologozom, hogy bebőröztessem a kocsit. Ülések, fejtámla, kormány (újra), váltó, kézifék, váltógomb, ajtókárpit textil része. Mindehhez éppen jó mesterembert keresek. Ha sikerül jó áron szépre, akkor...

Nagyon jó kárpitos : Robinak hivják, 16.ker, nekem gyönyörűen megcsinálta a civicemet pár éve : 0630-343-6714

Link to comment
Megosztás:

A megoldást én tudom!

A hátsó merevtengelyt összekötő stabilrúd nincs rendesen meghúzva.

Nekem is ilyen problémám volt és eszméletlen fémes hangja volt, a kipufra gyanakodtam és véletlenül vettem észre.csak azt nem értem hogyan lazulhatott le?

aknáról lehetségs a javitása.

A szelepdekni takarás pedig C20Xe re GSi -re vonatkozott.

köszi a tippet, lehetséges h ez lesz a gond. ma meg is nézem...

de rápillantok a fent említett kipuff problémára is meg a bizonyos csőre. Baromira kíváncsi vagyok h melyik lesz az. Ha nem ezek közül vmelyik asszem feladom...

Link to comment
Megosztás:

ahol a középdob után kanyarodik a renccer gyárilag a felett is megyen fémcső. Illetve gumi borítással, de ha a kipuffhoz párX hozzáér menet közben akkor ídővel leolvad a műaynag borítás. Nekem ez pl ajtó becsukásnál fémes hangot adott de kb 5 perces nyomozás után kiderült mi a turpisság :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.