Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Köszi szépen, pörögtem mint állat :unsure:

Nagyon jó lett, semmi hangja, de vettem 1l olajat a csergőben, de a kilométer óra spirálnál kéne beleönteni, csak nem fér oda a kezem és nem tudok utántölteni :S neked nincs kisebb kezed? :wacko:

Nem a km óra spirálnál kéne beletölteni hanem a váltó tetején van egy szellöző furatos csavar ,ott kéne belefolyatni az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Legalább 10 ismerősöm van aki ugyan ezt tapasztalta mint én, hogy többet eszik a jobb benzinből. Szóval még ez sem elegendő információ, Miért is eszik többet belőle. :wacko: Valaki más? :unsure:

Nem kizárt hogy mind a 10 jobban próbálgatták.

Egyébiránt még mindig nem látom, hogy miért enne többet a jobb benzintől a lambda miatt.

Link to comment
Megosztás:

Pedig jópárszor leírtam... :unsure:

az autó nem olyan mint a 2 éves gyerek, hogy spenótbol eszik 2 kanállal a csokit meg táblaszám falja és mégis ugyanugy huzza farkánál fogva a macskát meg tologatja a dömpert :wacko: :lol: :lol:

azt értjük, hogy a haverjai és a te tapasztalatod alapján többet fogyasztott de MIÉRT? :)

(tudod.....értem én, hogy gőgép, de mi hajtja? :o )

Link to comment
Megosztás:

az autó nem olyan mint a 2 éves gyerek, hogy spenótbol eszik 2 kanállal a csokit meg táblaszám falja és mégis ugyanugy huzza farkánál fogva a macskát meg tologatja a dömpert :unsure: :wacko: :lol:

azt értjük, hogy a haverjai és a te tapasztalatod alapján többet fogyasztott de MIÉRT? :lol:

(tudod.....értem én, hogy gőgép, de mi hajtja? :) )

Akkor leírom még egyszer, de járjon mindenki utána és akkor majd talán elhiszi, nem akarom én másra erőltetni hogy miért eszik többet, én tudom aki meg nem hiszi az meg nem hiszi.... nem leszek öngyilkos... :o

Szóval a Lambda szondának az a feladata, és működése...

Feladata a kipufogógáz oxigéntartalmának mérése. A lambda-szonda kerámiatestének csúcsa platina-bevonattal van ellátva, és fémház védi. A bevonattal ellátott kerámiatest külső felülete közvetlenül érintkezik a kipufogógázban levő oxigénnel, a belsejébe pedig a külső levegőből jut oxigén. E két pont oxigéntartalma közötti különbség a lambda-szondában feszültséget kelt, melynek mértéke 0,2 és 1,0 V közötti. Ha a feszültség alacsony, az magas oxigéntartalmat és szegény keveréket jelez. Az információt a szonda elküldi a gépkocsi elektromos vezérlőegységének, amely folyamatosan ennek megfelelő módon szabályozza az üzemanyag/levegő keveréket.

A szonda működésének elengedhetetlen feltétele, hogy mintegy 300 °C-ra melegedjen fel. Amíg ez be nem következik, a gépkocsi elektromos vezérlőegysége "szabályozatlanul" üzemel, és az üzemanyag/levegő keveréket előre meghatározott értékek szerint állítja be. Ezek a hideg motorüzemnek megfelelő kissé dús keveréket biztosítanak.

Tehát maximum 1,0 V lehet de a szonda egy optimális mértéken tartja, vagyis az aranyközépúton, ezt úgy tudja elérni hogy adagolja a benzint/levegő mennyiséget ha kevés, ha sok viszont elvesz belőle... de a jobb minőségű benzinnek a káros anyag kibocsájtása sokkal kevesebb mint a rosszabbé hasonló mennyiségnél, ezért a szonda még adagol addig a pontig mig nem éri el az arany középutat vagyis a 0,2 és a 1.0 közti értéket... ezzel a többlettel próbálnak elérni nagyobb teljesítményt, de sima 95 benzinre optimalizát szondánál, mint ami nekünk is van, azon kívül hogy többet eszik nem lesz nagyobb a teljesítménye, ezért vannak a sportszondák....

Ezért van nekünk is állítási lehetőség (95 és 98) nem csak a kopogás miatt, de a lambdaszonda miatt is, más értékeken dolgozik, és hogyha 95-re van állítva és 98-al jársz ne egyen többet a gyárilag megadottnál.

Link to comment
Megosztás:

Mind1 hagyjuk..

Sokkal jobban érdekelne egy kocsmázás, de tényleg, srácok aki nem utál még az jelentkezzen egy sörözős estére... :unsure: Holnap este nekem van egy jó kis helyem a váci úti OBI mellett van egy pince söröző, kulturált és jó, hajnal 3ig nyitva van... na? de megyek én máshová is ha van konkrétum.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.