Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

megfagyunk....mittomén... ;) :blush:

Nálunk vezérigazgatói utasításra az erőmű kimélő üzemódban van , se próba se javítás csak ami fontos az mehet . munkahelyeken ahol gáz vagy villany fűtés van , csak a tartozkodáshoz és a munkavégzéshez szügséges hőfokot lehet tartani a helységekben. Mind a 4 blokk maxon pörög blokkonként 510MW cucc megy ki jelenleg! B)

Link to comment
Megosztás:

bazz azt hittem meghuzott, vagy valami és elment... honna lopták el? éjszaka? B) ;)

tudod mi a gas....,hogy délután 3-és 7között lopták el (13ker),még nem is volt nagyon este...sőt,mentek volna vacsorázni a párjával,lemntek és sehol a kocsi...

Link to comment
Megosztás:

tudod mi a gas....,hogy délután 3-és 7között lopták el,még nem is volt nagyon este...sőt,mentek volna vacsorázni a párjával,lemntek és sehol a kocsi...

Szonikét (is) fényes nappal lopták el. Barátom régi Civicjét meg akkor mikor éjjel egyre kellett mennie kivételesen riasztót szerelni, és éjfélkor kelt, sehol a vas.

Talán nem ártana egykét ilyen arc kezét levágni B)

Link to comment
Megosztás:

Nálunk vezérigazgatói utasításra az erőmű kimélő üzemódban van , se próba se javítás csak ami fontos az mehet . munkahelyeken ahol gáz vagy villany fűtés van , csak a tartozkodáshoz és a munkavégzéshez szügséges hőfokot lehet tartani a helységekben. Mind a 4 blokk maxon pörög blokkonként 510MW cucc megy ki jelenleg! B)

Miért? Pár cég átállt villamos fűtésre? Vagy mitől ez a nagy szükséglet máris?

(el se képzelem akkor, mi lesz, ha a lakossági gázszolgáltatást is korlátozzák, és mindenki

bekapcsolja a kis olajradiátorát)

hírek szerint kb 3 nap

Reméljük ;)

Link to comment
Megosztás:

Miért? Pár cég átállt villamos fűtésre? Vagy mitől ez a nagy szükséglet máris?

(el se képzelem akkor, mi lesz, ha a lakossági gázszolgáltatást is korlátozzák, és mindenki

bekapcsolja a kis olajradiátorát)

Reméljük ;)

A megszorítás az ugyvan hogy sem villamos sem más szaktrületen senki nem nyulhat semmihez , próbák sem mehetnek ami az üzembiztonságot egy bakinál befolyásolhatná,,, tehát az erőmű teljes rüssztel megy , és nem akarják azt hogy bármilyen félrenyulás miatt akár 1 blokk is kiessen , mivela forgótartalékok gázturbinás 50-100 MW teljesítményűek 1 blokk 510 MW illetve 1 generátor 250 MW szal ha ezekmiatt kiesne mert próbálunk kapcsolgatunk ami egyébként előírás hogy az üzemkészséget ellenőrizni kell működttetésel, szal nagyszar lenne ha bárki miatt gázturbinás erőművet kell indítani mert kiszált 1 gép vagy netán egy egész blokk! Maga az erőmű nincskímélve tolják neki rendesen B)

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdeztem, mert ha már maxon megy mindegyik blokk, és még nincs is lakossági korlátozás a gázban,

akkor mi lenne, ha holnaptól korlátozás lenne pl... nem kicsit omlana össze a villamos hálózat is B)

Mondjuk gondolom azért is megy maxon most Paks, mert a környező országokban is ínség van most energiából,

szal kevesebbet tudnak importálni a környékről.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdeztem, mert ha már maxon megy mindegyik blokk, és még nincs is lakossági korlátozás a gázban,

akkor mi lenne, ha holnaptól korlátozás lenne pl... nem kicsit omlana össze a villamos hálózat is B)

Mondjuk gondolom azért is megy maxon most Paks, mert a környező országokban is ínség van most energiából,

szal kevesebbet tudnak importálni a környékről.

Gabi gyorsan építs egy másik atomerőművet szerintem most sokért el lehetne adni ;) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Gabi gyorsan építs egy másik atomerőművet szerintem most sokért el lehetne adni :blush: :D

Nem is tudom mit szarakodnak ennyit, már pár évvel el is vannak késve a bővítés kezdésével... egy-egy újabb

blokk 10 év, mire üzembe áll... ez a jelenlegi tervezési, építési és beüzemelési idő. ;)

Közben meg jó drágán vesszük importba a környékről a villámot, meg vannak még faca szenes erőműveink

is hálisten ... B)

Link to comment
Megosztás:

Reggel kocsival mentem dolgozni nagynehezen B)

5 órakkor -17 volt nálunk és nem igen akart nyílni az ajtó főleg kilincs nélkül. Nagynehezen a forróvíz megoldotta problémát :blush:

Az akksi tekert először leállt, majd másodszorra már berreget a verda, de szegénynek a kerekei le voltak fagyva és alig indult meg lefelé a dombon. 20km után se olvadt le a szélvédő belülről és három tenyérnyi helyen hesszelétem ki. Sajnos hogy tegnap egy kicsit meleg volt és a pára egyből lafagyott belül ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.