Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Aha...legalább is tegnap egy "hölgy" ;) :P lefoglalózta... ;)

Majd egy közös fotót a cuprával még utoljára... aztán ide a fórumba tessék belinkelni ;)

Szasztok. Váltóból a rövid féltengelyt hogy lehet kiszedni? És a visszahelyezés hogy a leg célszerübb?

külső csuklóról a 30-as anyát leszeded, gólyalábat kiakasztod a talpasból, kihúzod a féltengelyt a kerékagyból,

majd az egész féltengelyt kihúzod a diffiből... ha nem enged könnyen, akkor forgatod körbe, közben próbálod

óvatosan rángatni kifele -_-

Link to comment
Megosztás:

külső csuklóról a 30-as anyát leszeded, gólyalábat kiakasztod a talpasból, kihúzod a féltengelyt a kerékagyból,

majd az egész féltengelyt kihúzod a diffiből... ha nem enged könnyen, akkor forgatod körbe, közben próbálod

óvatosan rángatni kifele ;)

Az a gáz hogy a difiben benne maradt az agy! Vagy ki kellene szedi valahogy vagy azt a kocsog 6 golyót valahogy visszarakni amiből 4 bemegy de a 5-6 dikk nem. ;) ;)

Ha már szétesett annak annyi, gondolom ezért szeded ki, de elvileg a diffibők könnyen ki kell cuppannia a ricninek aminek a végén van egy gyűrű az tartja meg egy kicsit. Ha nem jön akkor körbe forgatva és nagy csavarhúzóval vagy pajszarrel kell kifeszíteni.

Link to comment
Megosztás:

Az a gáz hogy a difiben benne maradt az agy! Vagy ki kellene szedi valahogy vagy azt a kocsog 6 golyót valahogy visszarakni amiből 4 bemegy de a 5-6 dikk nem. ;) ;)

Azt már ne is próbáld visszarakni, nem fog menni.

Az agyat kell kiszedni a difiből. Ahogy mondtam, forgatni kell, közben rángatni ;)

Egy gyűrű van a ricnis tengelyen, annak kell kiakadni. Azért ne vandál módon álljatok

neki, feszíteni tilos pájszerral, mert ha begörbül a gyűrű, nem szeditek ki az életben sem...

Link to comment
Megosztás:

ez nem jó ötlet, max kiskalapáccsal kocogtatni kicsit...

Igen most már mindegy neki, mert szétesett, ez kuka, de rángatni sem szabad a használt féltengelyt, mert golyók beragadhatnak és mikor visszarakod akkor megragadhatnak. Haverom pont ezzel szopott hétvégén, kivette a jó féltengelyt, mert kivette blokkott, majd vissza és kicsúszott neki úgy hogy lediferált. Kiderült, hogy a belső csukló megszorult és nem engedett, szétszedte megint kipuccolta és bezsírozta, most egy ideje már jó. Mondjuk nekem könnyen kijött mikor gumiharangot cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Ha már szétesett annak annyi, gondolom ezért szeded ki, de elvileg a diffibők könnyen ki kell cuppannia a ricninek aminek a végén van egy gyűrű az tartja meg egy kicsit. Ha nem jön akkor körbe forgatva és nagy csavarhúzóval vagy pajszarrel kell kifeszíteni.

Hát nem azért vettük ki gátlót cseréltünk meg gumiharangot!

Akkor menthetetlen? valahogy csak össze lehet rakni, nem??

;)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem azért vettük ki gátlót cseréltünk meg gumiharangot!

Akkor menthetetlen? valahogy csak össze lehet rakni, nem??

;)

Össze, de felesleges, mert vagy rögtön sz@r lesz vagy kicsit később és akkor a ez a játék újra ;)

Én nem raknám vissza boiztos, ha nincs kavicsod akkor esetleg a bontóba egy jobb állapotút nézni ha meg van stex akkor egy új ;)

Link to comment
Megosztás:

Sugár ember!

Te nem alszol? Vagy kipihented magat a meló helyen ;)

valami névtelen köcsög felhívott,,,, hogy A mészárost keresi ... Ugye nem énvagyok az? Mondom bazmeg ördögöd van! Rohadj meg! ;) ;) Hogy felkeltetél! elfelejtettem kilőni a telót!

Link to comment
Megosztás:

Haverom pont ezzel szopott hétvégén, kivette a jó féltengelyt, mert kivette blokkott, majd vissza és kicsúszott neki úgy hogy lediferált. Kiderült, hogy a belső csukló megszorult és nem engedett, szétszedte megint kipuccolta és bezsírozta, most egy ideje már jó.

Én nem raktam volna azt a csuklót vissza a helyében... de ő tudja...

Link to comment
Megosztás:

Rosszul céloznak, vagy mindig elhajolsz ? ;) :P -_- :D

Én ingyen is dobálok utánnad dolgokat, ha ragaszkodsz hozzá ;)

Te csak ne dobálózz, mert a sok mozgás árt neked :D ;)

Én se, hidd el, csak most pengetett ki 150-t motor felújításra.

Akkor gondolom nem szeretné, ha holnapután 110-nél elszállna egy

beállt féltengelycsukló miatt, és TK-ra törné a verdát. :P

Én sajnos láttam egy ilyen esetet, haver így törte előttem rommá

a golfját, egyszercsak eltűnt az útról, egy pillanat alatt a szántásban

pörgött az autó.

1-2ezer forintos alkatrész...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.