Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

A fék témához még én is annyit hozzáfűznék, hogy nekem is van itthon 2 Zimmermann tárcsám, aminek még alig van válla, de van már bennük legalább 100 kis hajszálrepedés oldalanént. Lehet, hogy normális, hétköznapi használatra nincs velük gond, de azért az sem megoldás, hogy ha neadjisten egyszer 200-ról kell hirtelen fékeznem, elgörbül a tárcsa. Ugyanis ilyenről is hallottam már.

Bremboval pedig az a probléma, hogy sajnos egyre több a hamisítvány. Nekem eddig szerencsére nem volt még olyanhoz szerencsém, de egyik havernak volt már görbe "Bremboja". Mondjuk szabályzás után az is hibátlanul működött tovább.

A gyári Z20LET olajpumpáról viszont kint is sokan panaszkodnak és nem egy embernek volt már többezer eurós kára egy új Z20LET olajpumpa miatt. A dugó szokott fennakadni, vagy berágni, ezért leesik az olajnyomás, majd beáll és szétszáll minden.

Csak képeket láttam, a kezemben még nem volt ilyen, de a képeken látszott, hogy a dugattyú nincs rendesen lesorjázva.

Általában már azzal kezdik ott, hogy szétszedik teljesen, kicserélik a dugattyút valami speciális műanyagra és reszelővel lesorjáznak mindent, amit kell.

A lényeg, hogy nem szabad simán csak beépíteni vásárlás után egy ilyen olajszivattyút, mert probléma lehet belőle. Természetesen nem mindegyiknél lép fel ez a probléma, lehet hogy szerencséd lesz, de állítólag mind sorjás és ha biztosra akarsz menni, akkor utómunkát igényelnek.

Link to comment
Megosztás:

A gyári Z20LET olajpumpáról viszont kint is sokan panaszkodnak és nem egy embernek volt már többezer eurós kára egy új Z20LET olajpumpa miatt. A dugó szokott fennakadni, vagy berágni, ezért leesik az olajnyomás, majd beáll és szétszáll minden.

Csak képeket láttam, a kezemben még nem volt ilyen, de a képeken látszott, hogy a dugattyú nincs rendesen lesorjázva.

Általában már azzal kezdik ott, hogy szétszedik teljesen, kicserélik a dugattyút valami speciális műanyagra és reszelővel lesorjáznak mindent, amit kell.

A lényeg, hogy nem szabad simán csak beépíteni vásárlás után egy ilyen olajszivattyút, mert probléma lehet belőle. Természetesen nem mindegyiknél lép fel ez a probléma, lehet hogy szerencséd lesz, de állítólag mind sorjás és ha biztosra akarsz menni, akkor utómunkát igényelnek.

májsztró!

vállalsz ilyet? mármint egy új pumpa használható állapotba varázsolását. mindenképp új pumpát akarok venni az 500HP projektnek nem akarok nekiindulni a 105ezret futott eredeti pumpával. semmi baja, de jobb félni. viszont elbizonytalanítanak ezek a hírek. láttam szaby (a fordos paci) gépét, hogy mit lett vele a pumpa miatt. na azt ha lehet én kihagynám. nem tudsz esetleg valami még jobb megoldást, mint a let pumpa?

dbilas azt írta, hogy jó az a pumpa, ne aggódjak, több le is simán kijön vele. de hallom innen-onnan ezt a pumpa mizériát, és kissé fostaligázok.

Link to comment
Megosztás:

Redi, itt valamit nagyon keversz! :lol:

A 284-es Opel fékhez lehet használni a Meriva, stb 280-as, 4x100-as tárcsáit. A 288-hoz az már kicsi.

Jojo de még mindig nem derült ki ebből, hogy a kékfeketén milyen nyereggel volt föltéve a fék?

A furkálástól kicsit félek, mert mindig eszembe jut a hajszálrepedés és hasonló dolgok fősuliból mechanikáról <_<

Ennek a srácnak a megoldása elég szimpatikus: clio sport tárcsa + v6 nyereg

Link to comment
Megosztás:

Jojo de még mindig nem derült ki ebből, hogy a kékfeketén milyen nyereggel volt föltéve a fék?

A furkálástól kicsit félek, mert mindig eszembe jut a hajszálrepedés és hasonló dolgok fősuliból mechanikáról <_<

Ennek a srácnak a megoldása elég szimpatikus: clio sport tárcsa + v6 nyereg

Hülye vagy? Zimmermann van neki, és hát az ugye... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

lehet probalni hülyének nézni hogy csak nekem nem jo valami

de hat nem fogsz senkit meggyőzni eme kép láttán

még csak válla sincs a tárcsának

Ki mondta, hogy nem repedt el a tied? Ki nézett hülyének TÉGED? Ki mondta, hogy vegyen ilyet bárki? Ki mondta, hogy ez a világ legjobbja? Kit akarok meggyőzni?

Meg úgy általában mit hisztizel amikor én csak poént írok...aludd ki magad

Link to comment
Megosztás:

Ki mondta, hogy nem repedt el a tied? Ki nézett hülyének TÉGED? Ki mondta, hogy vegyen ilyet bárki? Ki mondta, hogy ez a világ legjobbja? Kit akarok meggyőzni?

Meg úgy általában mit hisztizel amikor én csak poént írok...aludd ki magad

Mond hogy nem hiszel neki addig amig be nem hozza a boltba. Ja, és ígérd meg hogy kirakod a Zimmermann tábla alá <_<

Link to comment
Megosztás:

Ki mondta, hogy nem repedt el a tied? Ki nézett hülyének TÉGED? Ki mondta, hogy vegyen ilyet bárki? Ki mondta, hogy ez a világ legjobbja? Kit akarok meggyőzni?

Meg úgy általában mit hisztizel amikor én csak poént írok...aludd ki magad

2 orája keltem kössz kipihentem magam

és nekem 2 zimmermann döglött meg ez volt az elsö

gondoltam biztos a likak miatt ... bár sport tárcsának árulják ... nem janibácsinak ..

és ehez képest egy solid disc is ugy elvetemedett hogy nem lehetett már vele közlekedni ...

2-böl 2 elég rossz arány nem csak ugy véletlenül 1 db becsuszott és anti is ugyan igy járt

Link to comment
Megosztás:

2 orája keltem kössz kipihentem magam

és nekem 2 zimmermann döglött meg ez volt az elsö

gondoltam biztos a likak miatt ... bár sport tárcsának árulják ... nem janibácsinak ..

és ehez képest egy solid disc is ugy elvetemedett hogy nem lehetett már vele közlekedni ...

2-böl 2 elég rossz arány nem csak ugy véletlenül 1 db becsuszott és anti is ugyan igy járt

Köszönöm a válaszokat <_<

Link to comment
Megosztás:

Na jó volt Soltvadkert, meg utána az esküvős móka... most egy darabig nem leszek szomjas... :lol:

Ugyan mi csak pénteken voltunk lent, de nekem bejött a buláj...

Looooory megint bedőlt... <_< hamar "elálmosodott"... így Loooory v.s. Anti 0:2 :lol: :lol:

Xray meg jól tolta a muzsikát a talpunk alá... :lol:

Szal jó volt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na jó volt Soltvadkert, meg utána az esküvős móka... most egy darabig nem leszek szomjas... :lol:

Ugyan mi csak pénteken voltunk lent, de nekem bejött a buláj...

Looooory megint bedőlt... :lol: hamar "elálmosodott"... így Loooory v.s. Anti 0:2 :lol: :lol:

Xray meg jól tolta a muzsikát a talpunk alá... :lol:

Szal jó volt... :)

Volt ilyen mostanság? <_< Mindenről lemaradok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na jó volt Soltvadkert, meg utána az esküvős móka... most egy darabig nem leszek szomjas... :lol:

Ugyan mi csak pénteken voltunk lent, de nekem bejött a buláj...

Looooory megint bedőlt... <_< hamar "elálmosodott"... így Loooory v.s. Anti 0:2 :lol: :lol:

Xray meg jól tolta a muzsikát a talpunk alá... :lol:

Szal jó volt... :lol:

Én szarul voltam akkor már 2 napja nyomtuk Loorival a kemény drogot! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.