Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

nekem még van egy ami jo, azt szivesen kölcsönadom, én fölöslegesen vettem

pénteken meg dolgozom is és akkor Ujpesten vagyok

a tech1-et meg sztem próbáld ki! a patyinak is van, de ők ezen a héten sztem semmit nem vállalnak be :lol:

bár egy mérés nem tart sokáig, sztem dobj rá egy telefont

1: Lambda: lehet tudni milyen? Melyik vashoz volt? (holnap megnézem az enyém bosch számát) mert ma megkérdeztem csergőben, állitólag nem mindegy milyen évjárat.. vagy azt pont máshol kérdeztem :?: :oops:

MIndegy.. asszonták ~93tól más... gondolom a DIS el egyidőben.. (vagy pont azért)

3vezetékes?

2: patyi: tech1 oké, csak kérdés tudja-e már az én paripámat.. 16os csati, meg lehet sw problema is.. (Sz.Gabnak is van, csak nem jó a fent említettek miatt az enyémhez :? )

Lambda.. most letesztelem ezzel, de esetleg lehet megpróbálkoznék a tieddel is.. megnézed nekem a számát?

Link to comment
Megosztás:

Ma full esőben autóztam körbe a várost, leállási hiba sehol... Ment korrekten.

Vettem háromezerért bosch ablaktörlőlapátokat, és majd megb@szott az ideg, amikor láttam, hogy a bosch lapát kábé három centivel hosszabb, mint az a szar, ami fenn volt a kocsin...

Most végre TÖRÖL... 8)

Rohadt kínai gagyipiac, tényleg olcsóbb attól valami, ha rövidebb rajta a gumi három centivel?!

Laci! Redline leírásából az tűnik ki, hogy neki hőm. jeladója van!

Link to comment
Megosztás:

bent...meert? mire gondolsz?

mert kb fél éve irtam hogy

az allando lampika felvillanas az katalizator miatt van

nem a lambda szondat kell kicserélni hanem a

katalizatort kiszedni végre a picsába

és nem közlekedve kell tesztelni

hanem a szelesgabi rá rakja az oszciloszkopt és ki is fog derülni hogy a szonda jo e vagy sem

tech1 sem kell hozza elég egyértelmü ha mukodik és ha szar akkor is

de a katalizator kiszedése meg fogja oldani a gondodat hidd el

de ugysem fogod ki venni

hiába is irom le

bye

Link to comment
Megosztás:

Ma full esőben autóztam körbe a várost, leállási hiba sehol... Ment korrekten.

Vettem háromezerért bosch ablaktörlőlapátokat, és majd megb@szott az ideg, amikor láttam, hogy a bosch lapát kábé három centivel hosszabb, mint az a szar, ami fenn volt a kocsin...

Most végre TÖRÖL... 8)

Rohadt kínai gagyipiac, tényleg olcsóbb attól valami, ha rövidebb rajta a gumi három centivel?!

Laci! Redline leírásából az tűnik ki, hogy neki hőm. jeladója van!

és minek kell 3 ezerért szar bosch -t venni

mikor a gyári GM 1100 ft és tökéletes

Link to comment
Megosztás:

mert kb fél éve irtam hogy

az allando lampika felvillanas az katalizator miatt van

nem a lambda szondat kell kicserélni hanem a

katalizatort kiszedni végre a picsába

és nem közlekedve kell tesztelni

hanem a szelesgabi rá rakja az oszciloszkopt és ki is fog derülni hogy a szonda jo e vagy sem

tech1 sem kell hozza elég egyértelmü ha mukodik és ha szar akkor is

de a katalizator kiszedése meg fogja oldani a gondodat hidd el

de ugysem fogod ki venni

hiába is irom le

bye

Gabinak van szkópja??.. nem is mondta... de mondjuk nem is láttam :shock:

és nyugi.. minden megoldást, ötletet figyelembe veszek.

De.. a fogyasztás is megnövekszik ettől? és elég rövid idő alatt... (bár mondjuk ha az első villanást nézem, azóta telt el idő)

+ az alsó tartomány dinamikátlansága? hogy úgy indúl mint egy gőzmonzdony, aztán meg megy mint a rakéta?

Ezek is kati? és eddig mért nem csinálta? eltömödött? széthullott? (nem csörög, füstike is jön(igaz a középdobnál meg a hátsódobb közepén is, mert likasok) :oops: Ennek azért gondolom ennyire nem lehet hatása...

Illetve nem csak villan, hanem a régi szondával bent is maradt jópárszor. A végén már Fordulattól, terheléstől függetlenűl :?

Link to comment
Megosztás:

Sonique osztott. De lehet igaza van? :lol: Nem lehet BIZTOS. Én is kbaxtam a francba katit. (erkélyen egész jól mutat másra nem is jó) :lol:

Majd meglessuk azt azért még :wink:

Látom hatott az optimizmusom, és vetted hogy jól megy a vas.. de majd legyen csak száraz az út..

Akkor jöhet az igazi teszt..

Link to comment
Megosztás:

Ma full esőben autóztam körbe a várost, leállási hiba sehol... Ment korrekten.
Ha mégis van vmi, szólj, segítek cserecuccal ha tok..

Laci! Redline leírásából az tűnik ki, hogy neki hőm. jeladója van!
:oops: :oops:

Ha meg így van, akkor gondolom new. és tök kira.. élnék vele, és ha esetleg bibis az enyém, meg is venném.

kék csatis?

Link to comment
Megosztás:

jó jó lehet kikapok tőled László de nemsokára kapom a mágnes szelepeket meg egy szifont meg egy kellemes kis vezélő egységet és pár sallangot :wink: Akkor aztán tuti lebüntetlek :naka: :lol: ;) :(

Ááá.. akkor már nem leszünk egy súlycsoport :lol:

De nem pont az én vasamra gondoltam, hanem hogy ki tod prószálni rendesen...

Nem úgy mint ma...bár jól ment,és elég kulturált hangja is volt.. nem lett "repedtfazék gsi" :wink:

Link to comment
Megosztás:

Gabinak van szkópja??.. nem is mondta... de mondjuk nem is láttam :shock:

és nyugi.. minden megoldást, ötletet figyelembe veszek.

De.. a fogyasztás is megnövekszik ettől? és elég rövid idő alatt... (bár mondjuk ha az első villanást nézem, azóta telt el idő)

+ az alsó tartomány dinamikátlansága? hogy úgy indúl mint egy gőzmonzdony, aztán meg megy mint a rakéta?

Ezek is kati? és eddig mért nem csinálta? eltömödött? széthullott? (nem csörög, füstike is jön(igaz a középdobnál meg a hátsódobb közepén is, mert likasok) :oops: Ennek azért gondolom ennyire nem lehet hatása...

Illetve nem csak villan, hanem a régi szondával bent is maradt jópárszor. A végén már Fordulattól, terheléstől függetlenűl :?

meg annyi hogy egy jo lambda szondat is tökéletesen el tud kurni egy

szar katalizator ...

lambda szonda ha szar akkor okozhat max 1-1,25 L fogy novekedést

de nem jellemzö ..

jah és olyan mértékü

teljesitmény növeedés hogy igy mar nagyon huz a kocsi

max bedumalod magadnak .. észre sem veszed

150le ugye szar lambda szondaval par % - nem oszt nme szoroz és nem veszed észre ...annyira kicsi az eltrés

áhh még annyi nekem annyiara volt halott a lamba szondam

hogy be inditottam és az szkopon csak egy egyenes vonal volt

olyna 1,5 perc elteltével tért magahoz .. és mutatott valamit

és a kis sarga pilacs ki sem jelezte hogy xar

szova erröl ennyire :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sonique és a rossz lambda okozhatja azt a jelenséget,hogy picit lomhán pörög fel a motor? (lámpa nem jelez nincs hiba látszólag de 5500-6700-ig picit lomhácska a pörgés (2esben ,3asban)

rossz lambda szondatol nem szarul megy a kocsi inkabb többet fogyaszt

de nem sokkal

vagy esetleg a rossz keverési arány miatt megtorpan

de rendesen felpörög

Link to comment
Megosztás:

Ha meg így van, akkor gondolom new. és tök kira.. élnék vele, és ha esetleg bibis az enyém, meg is venném.

kék csatis?

nos kék csatis volt benne, és én is kéket vettem

de most nemtom milyen van benne + a kézifék alatti kis tárolóba bekerült egy barna szinű :lol:

lehet h. a Patyi a sajátját adta vissza? :lol: ;)

de ha kell kanyarodj el ujpesten a Tél uccába és odaadom játszogass vele ha van kedved

pü ment

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.