Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Úgy döntött, hogy semmit sem olvas be. Bár a Háború és békét még nem kínáltam fel neki... :-) De ha így folytatja, még megkaphatja...a háborút.

A fejre ránéztem, onnan tudom, hogy nem koszos. Egyébként 2 és fél éves a szerkezet. Egy ideje már köhögött, ha bele akartam "tekerni" egy számba, vagy ha léptetni akartam, de a múlt héten megadta magát.

Szóval? Ötletek?

Ez nagyon úgy néz ki, hogy lézerfej csrés lesz. Szerintem nem éri meg cseréltetni, mert mjadnem annyi, mint egy komplett fejegység, ha nem több. Az idő során gyengül a lézer teljesítménye és szépen lassan eljut oda, hogy már semmit sem olvas. Gondolom először az írtakat nem ette meg, utána meg már a gyáriakat sem.

Egy valamit még megpróbálhattok. Egy hozzáértő műszerész tud egy keveset növelni a lézer teljesítményén. Ez 1-2 évig még életet lehel a cuccosba, de ezt csak egyszer lehet megcsinálni. Ha utána mégegyszer megadja magát, akkor kuka.

Link to comment
Megosztás:

A Kenwood fejekre lehet átalakítót kapni, úgy csatlakoztatható rá a ijelző meg a kormány is, bár állítólag eléggé drága.

Hi!

Köszi a tippet, utánanéztem. Az adapter "csupán" 49990 erős magyar forintot kóstál. Most egy kisebb agyvérzés után asszem lemondok a kormánytávvezérlésről. :( Legalábbis Kenwoodéknál biztos. Most nézek VDO-t.

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon úgy néz ki, hogy lézerfej csrés lesz. Szerintem nem éri meg cseréltetni, mert mjadnem annyi, mint egy komplett fejegység, ha nem több. Az idő során gyengül a lézer teljesítménye és szépen lassan eljut oda, hogy már semmit sem olvas. Gondolom először az írtakat nem ette meg, utána meg már a gyáriakat sem.

Egy valamit még megpróbálhattok. Egy hozzáértő műszerész tud egy keveset növelni a lézer teljesítményén. Ez 1-2 évig még életet lehel a cuccosba, de ezt csak egyszer lehet megcsinálni. Ha utána mégegyszer megadja magát, akkor kuka.

Link to comment
Megosztás:

Ez "jó" hír. Elviszem egy villanyosmérnök ismerőshöz és felvezetem neki az ötleted. Ha bejön örülök, ha nem, akkor fájni fog pár ezresembe az új mutatvány. Bár túlzásba nem akarom vinni. kb 60000Ft. ból kijön már vmi tisztességesebb fej, nem?

Nézzél be ide: http://www.vilcomp.hu

Pioneer DEH-P5700R.

vagy ide: http://www.autohifipont.hu/

Nekem ennek az elődje van, szerintem gyönyörűen szól, rengeteg hasznos funkciója van, és nem is annyira drága.

Link to comment
Megosztás:

Ööööö...a másodcivilszakmám hiradásteknikai akármi... :roll: :roll: :roll: nem a ki - kivel van okozott gondot, nem is etimológiai problema van, hanem árazásilag nem értem! Azé többe csak ne kerüljön má' mint egy vadi új!! :oops: :oops: :shock:

Képzeldd el, hogy beokádik az ótóban a moci, vennél egy újat, és a 3 millás ótóba 3,5 milláért venél mocit!! :lol: :D :lol: 8)

Link to comment
Megosztás:

Jim arra gondolhatott, hogy egy új lézerfej drágább, mintha vennél egy, gyári használt fejegységet

Hu bamme! :shock: :shock: ..most hogy mondod Pisti! Hát jóvan...nem véletlen nem tudtam a végzettségem megnevezését pontosan.....csak akkor minek hoztam fel! :oops: :oops: :oops:

...igaz akkor még nem volt céjdé! :roll: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jim arra gondolhatott, hogy egy új lézerfej drágább, mintha vennél egy, gyári használt fejegységet

Ja-ja. Illetve arra gondoltam, hogy kb 20-25 eFt egy lézerfejcsere, 35-ért meg kapsz vadonatúj PIONEER MP3-as fejegységet garival számlával. Ráadásul szerintem szebben szól, mint a gyári HIFI, de ez csak az én szubjektív véleményem.

OFF

Most el ne kezdjünk az MP3 minőségéről vitázni, mert nem ez volt a célom :wink:

ON

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem ma a VDO -val! ( www.vdo.hu )

Lehet náluk kapni AstraG-hez cds cuccot ami kompatibilis a kijelzővel és a kormányvezérléssel is.

Jelenleg 2 fajta van 55-58 ezer + 2,5 vagy 7ezer a vezérlő kábel.

DE kábé 2hét múlva kapják meg az új tipusokat ( 2005 dizájn) és azoknak az induló ára 45ezer.

Kowi

Link to comment
Megosztás:

Beszéltem ma a VDO -val! ( www.vdo.hu )

Lehet náluk kapni AstraG-hez cds cuccot ami kompatibilis a kijelzővel és a kormányvezérléssel is.

Jelenleg 2 fajta van 55-58 ezer + 2,5 vagy 7ezer a vezérlő kábel.

DE kábé 2hét múlva kapják meg az új tipusokat ( 2005 dizájn) és azoknak az induló ára 45ezer.

Ez jó hír. Bár még nincs hírem a régiről. De ha nem lesz más, akkor ez egy ésszerű megoldásnak tűnik. Típusokat nem tudod véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Annyira jó, hogy én is kicseréltem sony mp3 lejátszóra, de most keresek az újabb gyárit G hez: SimensVDO cdlejátszót.Az jobbb, meg nekem multi a kormány és idegesít, hogy nem működik. Lehet kapni átalakítót, hogy düb düb láda is rátolható legyen a gyári cuccra és egész jól szól.

Ha tudtok ilyen berendezést, szivesen venném!

Üdv

Gyugyó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Annyira jó, hogy én is kicseréltem sony mp3 lejátszóra, de most keresek az újabb gyárit G hez: SimensVDO cdlejátszót.Az jobbb, meg nekem multi a kormány és idegesít, hogy nem működik. Lehet kapni átalakítót, hogy düb düb láda is rátolható legyen a gyári cuccra és egész jól szól.

Ha tudtok ilyen berendezést, szivesen venném!

Üdv

Gyugyó

Nekem egy VDO CD783 MP3 van bennt és meg vagyok elégedve a géppel. Igaz nem világít mint a karácsonyfa, viszont mindent visz (kormány, kijelző). Mindössze a kijelző eröségét nem szabályozza a gyári potméter. Annyi baj legyen.

CDR-500 45ezerért? Hát nem tudom de ezek kb 35 körül szoktak menni, szóval nyugodtan lehet alkudozni.

Link to comment
Megosztás:

CDR-500 45ezerért? Hát nem tudom de ezek kb 35 körül szoktak menni, szóval nyugodtan lehet alkudozni.

Igen-igen , kicsit sok az a 45k. Én is várok egy 30k körülire vagy nézegetem a VDO oldalát is de az is nagyon drága. :lol:

VDO-nál 55k-ról indul az ami jó a kijelzőhöz. Az egyszerűbb, csicsamicsa mentesebb cd-k ( vdo vagy bármi) pedig nem jó a kijelzőhöz.

Off

Link to comment
Megosztás:

Igen-igen , kicsit sok az a 45k. Én is várok egy 30k körülire vagy nézegetem a VDO oldalát is de az is nagyon drága. :lol:

VDO-nál 55k-ról indul az ami jó a kijelzőhöz. Az egyszerűbb, csicsamicsa mentesebb cd-k ( vdo vagy bármi) pedig nem jó a kijelzőhöz.

Off

Én 35ezerért adtam el az enyémet ami akkor volt 1.5éves és kifogástalan állapotban volt.

Igen sajnos vagy puritánok azok a fejegységek amelyek visznek mindent, vagy pedig nagyn drágák. A Kenwood esetében csak 36ezer az a külső egység ami vezérli amit kellene és ez egy nettó nagyker ár!

A CD783 nem egy nagy szám de legalább némileg beleillik a műszerfalba meg Mp3. Igazából ha nem vagy egy autohifi örült akkor 100%ig megteszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi a tanácsokat! :wink:

Igazából azért akarom visszacserélni gyárira, de abból a jobbikra, mert szeretem én beállítani a magas és a mély hangokat.Lehet, hogy hülyeség, de biztos nem vagyok egyedűl ezzel! :wink:

Ha sikerűl, akkor eladom a Sony Mp3 lejátszót, ami most virít benne.

Üdv

Gyugyó

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

Én szombaton vettem egy astra g-t. 1.6-16v. Ebben egy Car 400 as van kormányról vezérelhető 8 hangszóróval. Nem tudom miért szolják le sokan a gyári technikát. Szerintem jól szól. (pedig nem is cd-s) :lol:

Nem vagyok elfogult, de az Opel gyári HiFi azért nem olyan rossz. Nekünk korábban Megane-unk volt, annál fényévekkel jobb.

Az már más kérdés, hogy egy CDR-500 nem ér 180ezret...., dehát ebben a tekintetben melyik márka különbb?

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Úgy néz ki meggyógyították a masinériát. Legalábbis a pasas F Astrájában - persze kijelző nélkül - szólt tisztességesen. Állítólag a fejen volt vmi gyanús eredetű lerakódás (gőzöm nincs hogy került oda bármi is!) és nem látott semmit szegénykém ill. egy végálláskapcsolót kellett cserélni.

Holnap varázsolom vissza a sárkányba.

Jim74, Greg meg a többiek: köszi a segítséget!

Greg: szép (nagy) a vas. De átvertek, a kormányt átrakták a másik oldalra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.