Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

1. kicsavarod a 4db kis inbusz csavart a sarkainál

2. ezen a nyíláson bedugod a kiemelő villát

3. kihúzod a car300-at

Off

kiemelő villa?Na aszem az az ami nincs mindenkinek!nemde?egyébként erre rá lehet kötni a discmant például?ha igen akkor hogyan,ja és köszi az előbbi választ!

Link to comment
Megosztás:

ja igen és úgy hallottam hogy (nekem azt hiszem egy 300-as magnó van benne) hogy erre rá lehet kötni discmant!hogyan?köszönöm előre is

igazából konkrét csatlakozási lehetőség nincs....az eetleges megoldások:

1. kazetta adapter...

2. FM modulátor beépítésével.

az 1.pont kb. 2eFt a 2. pont kb. 7-10eFt-os megoldás de sokkal szebb a hangja az FM modulátorral (DVD-ket is ilyennel csatlakoztatnak hozzá)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

értem !köszönöm!De elsősorban ki szeretném végre szedni belőle mert volna egy Blaupunkt Milano-m amit beletennék de egyszerüen azt mondják hogy meg se próbáljam mert kel lhozzám valami különleges kulcs aminek a segítségével lehet csak kiszedni!és ez roppantmód aggaszt!Azt a kiszedő kulcsot vagy villát vagy nem tudom mit meg gondolom csak a márkakereskedésben vagy a szervízben adnak,és vélemépnyem szerint nem csak ugy hogy "kell nekem egy ilyen"!

Link to comment
Megosztás:

másrészt meg azt az FM modulátort hol tudom beszerezni hozzá?meg a beszerélse könnyen megoldható?nem kell hozzá szétbonatni az autót ?tudniillik igencsak tudatlan vagyok a témában!

Semmi extra nem kell a kiszereléshez....megfelelő vastagságú drótból hajtassz két "U" alakot a hernyó csavarokat kitekered belőle ha mással nem akkor egy is méretű csavarhúzó is bele akad és ki lehet vele tekerni...majd utánna drótok be és pl a kazetta helyén benyúlsz és közben húzod kifelé...ki kell jönnie...

Az FM modulátor egy kis doboz, amit bele kell kötni az antenna körébe meg kell neki táp fesz, szóval egy minimális elektronikai szaktudást ígényel, de ehhez semm kell semmi különleges...autohifi boltokban megtalálható...

pl.

efm01.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ellentétben Qpackkal, én nem próbálkoznék a drótból hajtogatott műszerrel. Valszeg Ő még nem látott olyan magnót, aminek ki volt törve s kazettafészek és környéke...

Kiszedővillát adnak új Blau fejekhez (meg Philipshez, Grundighoz, stb), de külön is meg lehet venni jelentős, kb 500KMF (Kemény Magyar Forint) összegért, autóhifis boltokban. Én inkább vennék, ha még nem lenne... :roll: :idea:

Link to comment
Megosztás:

én nem próbálkoznék a drótból hajtogatott műszerrel

Én sem! Vagyis hogy én próbálkoztam car300-at kiszedni otthon a sufniban de feladtam ( előte már 2-3 magnó kiszedtem dróttal ill. csavarhúzóval, ezt nem sikerült). Elvittem egy hifishez, hozta a Blau villát és 1000ft-ért kiszedte nekem.

Off

Link to comment
Megosztás:

Az FM modulátor egy kis doboz, amit bele kell kötni az antenna körébe meg kell neki táp fesz, szóval egy minimális elektronikai szaktudást ígényel, de ehhez semm kell semmi különleges...autohifi boltokban megtalálható...

pl.

Vkinek esetleg van már beszerelve gyári magnó mellé ilyesmi (FM modulátor)? Engem is érdekelne, megnézném / meghallgatnám...

Link to comment
Megosztás:

Elvittem egy hifishez, hozta a Blau villát és 1000ft-ért kiszedte nekem.

:shock: :shock: :shock: El mert kérni egy ezrest?! Pofátlan állatja! Biztos a Lehúzó BT-hez vitted...

Bocs, de ez nagyon durva. Ha én ezt csinálnám, vagy nagyon gazdag lennék, vagy párszor nagyon megvertek volna...

Link to comment
Megosztás:

Vkinek esetleg van már beszerelve gyári magnó mellé ilyesmi (FM modulátor)? Engem is érdekelne, megnézném / meghallgatnám...

Nekem, de kicsit messze vagyunk egymástól :wink:

megnyugtathatlak kb úgy szól legalább, mint egy elég jó minőségű rádióadás, ha nem jobban! anno próbáltam kazis a megoldással is, de annak nagyon gyenge hang minősége van ehhez képest!

Bármíly furcsa Én már 4x szedtem így ki(ahogy leírtam) a 300-asom és még mindíg kutya baja....akinek nincs esze megoldja erőből és akkor reccs....érzéssel csinálva semmi gond nem lehet belőle....

Ha vkit elrémíszt a kazetta betöltőnél kézzel húzás az szedje ki a kesztűtartót és nyomja hátúlról kifelé persze a drótok behelyezése után...

8)

Link to comment
Megosztás:

Nekem, de kicsit messze vagyunk egymástól  :wink:  

megnyugtathatlak kb úgy szól legalább, mint egy elég jó minőségű rádióadás, ha nem jobban! anno próbáltam kazis a megoldással is, de annak nagyon gyenge hang minősége van ehhez képest!

Az király! Elhiszem, hogy jól szól... a kazettaadapter nem az igazi. Nekem pl egy kis előerősítővel szólt még úgy ahogy... de még így sem volt túl jó. Az FM modulátor a rádió vételt nem zavarja esetleg? Tapasztaltál vmiféle vételminőségbeli romlást rendes rádióadóknál? Hova van ez a szerkezet beszerelve pontosan? Látható helyen van vagy elrejtve a középkonzol / kesztyűtartó mögé? Te magad szerelted?

Link to comment
Megosztás:

Az király! Elhiszem, hogy jól szól... a kazettaadapter nem az igazi. Nekem pl egy kis előerősítővel szólt még úgy ahogy... de még így sem volt túl jó. Az FM modulátor a rádió vételt nem zavarja esetleg? Tapasztaltál vmiféle vételminőségbeli romlást rendes rádióadóknál? Hova van ez a szerkezet beszerelve pontosan? Látható helyen van vagy elrejtve a középkonzol / kesztyűtartó mögé? Te magad szerelted?

nincs semmi minőség romlás...igaz, hogy amikor pl nem szól semmi a discman-en, akkor van egy mimális alapzaj azon a frekin, ahol mint rádió adó bejön a jel, de egyébként tuti. Én magam szereltem..semmi ördöngősség nincs a szerelésben...az igaz, hogy jól kib***tam magammal, mert a kesztyű tartó mögött egy kábelkötegre rögzítettem kötelegelővel és bele fogtam az utas oldali légzsák vezetékét, ami emiatt megfeszűlt és légzsák hiba jelzést okozott a csatlakozója miatt... :evil: sajnos ez egy kicsit húzós volt szakműhelyben a tech2-es macerával, de csak ennyit rontottam el a szerelésben.. :oops: :wink: :(

Az enyém Dietz márkájú és itt lehet is kapni belőle: http://www.vilcomp.hu/index.html

o-fmm1360.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki nekem egy képet felrakni, hogyan néz ki hátulról a CDR500?

A csomi térbe egy mélyládát akarok építeni és a kivezetésekre lennék kiváncsi, hogy hova tudom kötni az erősítőt.

Ha arra lennél kíváncsi, nincs erősítőkimenete.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.