Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne hogy a csomagtartóban hol találok állandó 12 Volt-t egy kis teljesítményű erősítőnek.

https://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=01.02.01&cikk=6559

Tudom gagyi somogyi de nekem bőven elég...

nem szeretném az aksitól kikábelezni mivel nem ér meg annyit.

Köszönöm szépen.

már pedig az akkuról kell venni, és nem olyan drága a kábel szett, olyan 3-5e pénz cakk pakk.

am. nem rossz a somogyi, nekem egy wrc10 ládám van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne hogy a csomagtartóban hol találok állandó 12 Volt-t egy kis teljesítményű erősítőnek.

https://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=01.02.01&cikk=6559

Tudom gagyi somogyi de nekem bőven elég...

nem szeretném az aksitól kikábelezni mivel nem ér meg annyit.

Köszönöm szépen.

Kell neki egy normális tápkábel biztivel, anélkül bele se kezdj.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006-os Caravanban milyen hangszóró van, jónak mondható? Függ a minőség esetleg felszereltségtől, évjárattól?

Elég rosszul szól a rendszer és nem tudom eldönteni, hogy a hangszórók miatt, vagy a noname rádió miatt, esetleg mindkettő.

Függ a felszereltségtől, alapból úgy tudom, csak első két mélyközép van csipogó nélkül, az Elegance viszont 8 hangszórós is lehet. Úgy rémlik, a Classic-ban csak kettő van, vagyis évjárattól is függ.

Link to comment
Megosztás:

Nekem hátul is van hangszóró az ajtókban,bár elég halványan szólnak.Csipogók is vannak elöl-hátul.Azt nem tudom,hogy gyári-e vagy valaki beledrótozta utólag:)Lehet egyszer leveszem a hátsó kárpitokat és belenézek mifélék.

Az enyém fapad csipogó nincs, hátul nem is tudom, holnap megnézem.

Csipogó esetleg be van kábelezve, hangváltó van gyárilag?

Nagyon nem akarok belemerülni, mert nem megyek sokat, de azért a Sokolnál egy kicsit jobban is szólhatna. :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyém fapad csipogó nincs, hátul nem is tudom, holnap megnézem.

Csipogó esetleg be van kábelezve, hangváltó van gyárilag?

Nagyon nem akarok belemerülni, mert nem megyek sokat, de azért a Sokolnál egy kicsit jobban is szólhatna. :)

Az enyém is fapad classic verzió:) Kurblis ablakok vannak benne meg a tükrök is kézi állításuak.Semmi felesleges drót nincs benne:) A ködlámpát is úgy kellett bekábelezni. Azt nem tudom ki van-e kábelezve gyárilag a csipogó.Szerintem nincs.Valószínű az előző tulaj rakhatta bele a hangszórókat.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém fapad csipogó nincs, hátul nem is tudom, holnap megnézem.

Csipogó esetleg be van kábelezve, hangváltó van gyárilag?

Nagyon nem akarok belemerülni, mert nem megyek sokat, de azért a Sokolnál egy kicsit jobban is szólhatna. :)

A gyári hangváltó a csipogón van rajta. Bekábelezés meg annyi, hogy a mélyközépről viszel fel két vezetéket.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém fapad csipogó nincs, hátul nem is tudom, holnap megnézem.

Csipogó esetleg be van kábelezve, hangváltó van gyárilag?

Nagyon nem akarok belemerülni, mert nem megyek sokat, de azért a Sokolnál egy kicsit jobban is szólhatna. :)

Szia

Nekem is 2006-os évjáratú classicom van, szalonból vettem. Gyárilag csak rádió előkészítés volt benne,

azaz beépítő keret gyári rádióhoz + antenna, és 1-1 db hangszóró az első ajtókban. Volt egy Car300-som, és

egy JVC fejegységem előtte, ezért kértem még az átadás előtt 2 db gyári csipogó (előre) + 2 db hangszórót a

hátsó ajtókba. (ha jól emlékszem 27k volt). Majd utólag tettem bele hátsó csipogókat is. Így 8 hangszórós lett.

Ahhoz képest, hogy gyári hangszórók nagyon jól szól. Az más kérdés, hogy a 4 db hangszóró 27k aránytalanul drága volt, de akkor "gyorsan" kellett, belefért. A SAL és hasonló kaliberű rendszerekhez képest sokkal jobb....

Nagyon sok múlik a fejegységen. A Car300 rádió része kifejezetten jó minőségű, csak ugye a kazetta....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia

Nekem is 2006-os évjáratú classicom van, szalonból vettem. Gyárilag csak rádió előkészítés volt benne,

azaz beépítő keret gyári rádióhoz + antenna, és 1-1 db hangszóró az első ajtókban. Volt egy Car300-som, és

egy JVC fejegységem előtte, ezért kértem még az átadás előtt 2 db gyári csipogó (előre) + 2 db hangszórót a

hátsó ajtókba. (ha jól emlékszem 27k volt). Majd utólag tettem bele hátsó csipogókat is. Így 8 hangszórós lett.

Ahhoz képest, hogy gyári hangszórók nagyon jól szól. Az más kérdés, hogy a 4 db hangszóró 27k aránytalanul drága volt, de akkor "gyorsan" kellett, belefért. A SAL és hasonló kaliberű rendszerekhez képest sokkal jobb....

Nagyon sok múlik a fejegységen. A Car300 rádió része kifejezetten jó minőségű, csak ugye a kazetta....

Nem azért volt drága, mert kábelezni is kellett?

Szerzek egy jó fejegységet próbára, hátha az a gyenge pont.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a rádió kijelzéssel lenne.Nem tudom összefügg-e,de cseréltem kormánylégzsák burkolatot(akksisaru lent volt).Azóta a rádió rds-em néha van néha nincs.Gyári car300 magnó van bent.Ha kikapcsolom, a dátumot mindig mutatja a bc,amint bekapcsolom néha mutatja az adott rádióállomást,néha nem.ötlet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A problémám a rádió kijelzéssel lenne.Nem tudom összefügg-e,de cseréltem kormánylégzsák burkolatot(akksisaru lent volt).Azóta a rádió rds-em néha van néha nincs.Gyári car300 magnó van bent.Ha kikapcsolom, a dátumot mindig mutatja a bc,amint bekapcsolom néha mutatja az adott rádióállomást,néha nem.ötlet?

Nekem is ezt csinalja de nem tudom konkret miert,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tanacs kellene, astra caravan Njoi om van 2003-as kormanyvezerles nelkul, milyen felyegyseg kellene ahoz hogy a kijelzo mukodjon es a hatso hangfalak is. olvasgattam a forumot de nem kaptam konkret valaszt, nem muszaj CD s legyen lehet sima SD kartyas is.

a kijelző csak gyári rádióval fogműködni.

ilyen a car300 vagy a car500.

de egyik sem sd kártyás, sőt még mp3-at sem tud.

ha jól tudom VDO márkának van olyan szériája ami vezérli,de ez nem tuti!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ha kiveszem a gyári Philips CAR 400 -as kazettás magnót akkor az új fejegységhez (JVC) kapott kábel elég lesz a beüzemeléshez?

Tehát annyi, hogy értelem szerűen összedugok mindent és menni fog, vagy gányolni kell valamit? :blush:

2003-as G astra kombi egyébként a vas.

Módosítva : nickedez
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ha kiveszem a gyári Philips CAR 400 -as kazettás magnót akkor az új fejegységhez (JVC) kapott kábel elég lesz a beüzemeléshez?

Tehát annyi, hogy értelem szerűen összedugok mindent és menni fog, vagy gányolni kell valamit? :blush:

2003-as G astra kombi egyébként a vas.

Nem kell semmit gányolni. Max a piros és a narancssárga kábelt kell megcserélni, ha elfelejti a tárolt beállításokat.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ, akkor bele merek fogni majd! Amit még nem tudok,hogy mekkora tragédia elhelyezni a mikrofont amit adnak a fejegységhez?! Mert bluetooth kihangosítós a cucc és gondolom a mikrofont az a oszlopra érdemes tenni ott felül, ahol a tetőkárpit meg az a oszlop takaró műanyaga találkozik!

Ehhez mennyire kell szétszednem vajon a műszerfalat? :/

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ, akkor bele merek fogni majd! Amit még nem tudok,hogy mekkora tragédia elhelyezni a mikrofont amit adnak a fejegységhez?! Mert bluetooth kihangosítós a cucc és gondolom a mikrofont az a oszlopra érdemes tenni ott felül, ahol a tetőkárpit meg az a oszlop takaró műanyaga találkozik!

Ehhez mennyire kell szétszednem vajon a műszerfalat? :/

Szinte semennyire.

Radiotol at tudod bujtatni a kormany ala. Az A oszlopot le tudod pattintani magad fel. Ezutan alulrol fel tudod bujtatni.

De inkabb vegyel egy kihangositos beltervilagitast. Abban van kialakitott hely.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.