Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Köszi a tippeket, úgy érzem marad a csati kifúrkálása (persze az sem kevés meló).

Szerinted, ha meghagyom a gyári kábelt és annak a végére akasztom az első szettet, hiába a jó minőségű hangszóró+váltó+magas, ugrik a jó hangzás a gyári drót miatt??

Van ekkora jelentősége??

Bocs, hogy beledumálok, de én éppen ilyen csináltam. :lol:

Gyári kábel meghagy, átalakítóval rákötöttem a váltóra, onnan meg már saját kábelekkel. Elöször mindenképp ezzel akartam kipróbálni, a gyári csatit én nem akartam szétbombázni, félő, hogy megfúrja az ember, aztán ha kicsit is félre megy, akkor a többi is sérülhet, szóval inkább nem próbálkoztam..

Még így is ég és föld az eredetihez képest. Viszont nem tudom, hogy nálad mi a cél ezzel a cserével. Mert szerintem álló helyzetben szépen szól ezzel a megoldással is, persze, biztos van különbség a komolyabb vezetékhez képest, de én azért nem léptem tovább, mert szeretném, ha menet közben is szépen szólna, ahhoz meg még kell elöször is rengeteg szigetelés az ajtóba, addig feleslegesnek éreztem a kábelezést, úgyis elveszik a hang.. :lol:

Másik lehetőség, hogy a csatiig cseréled a kábeleket és akkor kábelek cserélve, a csatlakozó meg csak nem ejt a jelen annyit..

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Na, egyre jobb....!! :lol:

Nem akarom sztárolni ezt a "hifit" , de ettől sokkal -sokkal gagyibbakat lehet látni gyári konstrukciókban, nem beszélve amikor valaki sok pénzt költ hifire (de fogalma sincs az egészről és jól bevásárol) hátha ezáltal a rendszere is sokkal jobb lesz........

Aztán jön a meglepi!! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát, de a gyári Astráé nem szólt jól, ez meg igen. :lol: (Persze ez szubjektív vélemény.)

Tomka

Igen, ez nagyon szubjektív, én is sokáig azt hittem milyen jól szól a rendszerem, de ebben is mint mindenben sokat lehet fejlődni.

Pedig az enyém is minőségi komponensekből állt (és nem is olcsó elemekből építettem), de sok apró dologra nem figyeltem, pontosabban nem tulajdonítottam akkora jelentőséget neki (pl. hangszigetelés).

A mostani már jónak mondható (hifis körökben is), de még mindig tudnék rajta finomítani és tényleg döbbenetes különbségekhez vezet(het)..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez nagyon szubjektív, én is sokáig azt hittem milyen jól szól a rendszerem, de ebben is mint mindenben sokat lehet fejlődni.

Pedig az enyém is minőségi komponensekből állt (és nem is olcsó elemekből építettem), de sok apró dologra nem figyeltem, pontosabban nem tulajdonítottam akkora jelentőséget neki (pl. hangszigetelés).

A mostani már jónak mondható (hifis körökben is), de még mindig tudnék rajta finomítani és tényleg döbbenetes különbségekhez vezet(het)..... :lol:

:lol:

Hát igen, a hifi az, ami sose készül el, max. abbahagyni lehet.

Kicsit változik az ízlésed, hallasz/látsz valahol valamit, ami tetszik, aztán már megy is az átépítés....

Az a baj, hogy nekem is időhiány miatt megrekedt a dolog, örültem, hogy szépen szól és nem csináltam meg a burkolatokat, meg a kárpitozást, aztán most meg úgy néz ki, nem is fogom, mert nemsokára át kell telepítenem másik autóba és indul újra a verkli..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Hát igen, a hifi az, ami sose készül el, max. abbahagyni lehet.

Kicsit változik az ízlésed, hallasz/látsz valahol valamit, ami tetszik, aztán már megy is az átépítés....

Az a baj, hogy nekem is időhiány miatt megrekedt a dolog, örültem, hogy szépen szól és nem csináltam meg a burkolatokat, meg a kárpitozást, aztán most meg úgy néz ki, nem is fogom, mert nemsokára át kell telepítenem másik autóba és indul újra a verkli..... :lol:

Tessék rögzíteni a szerelés - átépítés menetét azon a bizonyos honlapon...... :P

Ez nem utasítás félre ne értsd, de hasznos infó lenne sok tulajnak aki pl. azért nem mer hozzáfogni, mert nem meri megbontani a verdát ismeretek hiányában...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sir, yessir! :lol:

(az is lett volna a célja a honlapnak, csak most gyereknevelés/építkezés lekötötte az erőforrásokat... :lol: )

Hát, ez olyan, mindig van más. :lol:

Nekem már fél éve be van tervezve a plusz hangszigetelés az ajtóba, de valahogy még nem jutottam el odáig, lakásjavítás, ez az, aztán megint tél van és lehet tervezgetni tavaszig..

Link to comment
Megosztás:

Van vkinek tapasztala 5 ajtós G -ben, hogy szól a bandpass láda??

Itt elsősorban a hatásfokra és a hangzás karakterisztikájára gondolok, valamint hosszú távon mennyire hallgatható.... :lol:

Próbáltam már, de csak meghallgatásra, azok véleménye érdekelne elsősorban akik már régóta használnak ilyet és vannak tapasztalatai ezzel kapcsolatosan.

Link to comment
Megosztás:

Személyesen nekem nem tecc a bandpass hangja. Semmilyen autóban. Nagyon nehéz jól méretezni, és sok bandpassnál hallottam, ahogy a port huhog (jön-megy rajta a levegő)

Én zárt láda párti vagyok. Lehet, hogy a hatásfoka nem olyan nagy, de max. jobban kell hajtani. Cserébe viszont tiszta és precíz. De ez csak az én véleményem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nahát! Mi lesz a dobozossal? Mi lesz helyette?

Corsa (A), Kadett (E), Astra (F), Vectra (A) vagy esetleg Volvo 480 :lol: Lényeg, max. 350k (kell a lé a Fiatból) Valami olyan kéne, ami nincs szitává rohadva, és a hajtáslánc is egyben van. Inkább legyen régi, de jó állapotú, mint új de lestrapált. Kivétel a Volvo, mert az különleges gép, és olyan amilyen. De abba Anikó úgyse megy bele, mert nem kell most új pénznyelő.... :lol:

A dobozos megmarad, nem adom el, de sajna munkásautóvá minősítem vissza, mert két gyereket már nem tudok benne hurcolászni - ezért kell valami olyan, amivel a városban szaladgálok és két gyerekülés megy bele.

Link to comment
Megosztás:

Ismerem a zártat, tényleg gyors, pontos és "nagyot üt".... ha kellően ki van szolgálva.

Ellenben a reflex terjengősebb és "dögösebb" hangú, van mindkét ládából nekem.

Azonban volt szerencsém hallani bandpass ládát (de nem Opelben szólt) , tetszett a hangja és ezért érdekelne , hogy van -e vkinek ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalata?

Esetleg ilyen szól az 5 ajtós Astrájában......... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ismerem a zártat, tényleg gyors, pontos és "nagyot üt".... ha kellően ki van szolgálva.

Ellenben a reflex terjengősebb és "dögösebb" hangú, van mindkét ládából nekem.

Azonban volt szerencsém hallani bandpass ládát (de nem Opelben szólt) , tetszett a hangja és ezért érdekelne , hogy van -e vkinek ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalata?

Esetleg ilyen szól az 5 ajtós Astrájában......... :lol:

Én eddig ami bandpass-t hallottam, az egyik sem tetszett. A legrosszabb az volt, amikor szó szerint hallottam a portzajt, ahogy fújta a levegőt. Tragédia. :lol: :lol: (monjduk reflexben is hallottam már ilyet).

De a fenti csak az én tapasztalatom, korántsem szentírás. A bandpassból is van NAGYON jó, elég ha a Syrincs Odaiko-ra gondolok. Az sem lehet véletlen, hogy sok profi cég (pl. az Emphaser és a Syrincs is) tesztgyőztes bandpass ládákat csinálnak. Csak az a gond, hogy sok a gagyi, és az olcsó szériás vagy házilag készült bandpassok nagyon esetlegesek....

Lurdynál volt kint olyan srác, akinek bandpass volt a kocsiban, de egyrészt kifejezetten a sz@r kategória volt, másrészt nem is tudom a srác fórumozik-e, vagy sem. (2x láttam csak)

G Astra ügyben csak a van-ből (kombiból) tudok kiindulni. Történetesen két láda van a kocsimban, tehát tudom próbálgatni (Ground Zero 38-as Reflex 500W RMS, és egy MTX Thunder 7500 zárt 30-as 750W RMS - ez utóbbi is reflex volt, de lefalaztam). A reflex ládám elég erősen kiemel olyan 40Hz-80Hz között, ami engem zavar. Talán, ha kisebb lenne a tér az autóban, akkor jobb lehetne (pl. egy 5-ajtósban), meg ha lenne hátsó ülésem, akkor az is segítene. De így, a nagy üres térben alapban nem olyan jó. 20Hz-es szubszonikus szűréssel, kis fáziseltolással (mivel a port oldalra néz), és azzal, hogy csak 50Hz-ig engedem fel, kicsit kordában tudom tartani. Még jó, hogy van egy Syrincs SubControl II-m, egyébként fos lenne az egész.

Ugyanitt a zárt ládámat leengedhetem padlóra (10Hz), és felengedhetem 80Hz-ig, mégsincs brummogás. Érzésre persze "szárazabb" (50-100Hz között laposabb, nincs kiemelés) de úgy gondolom a hangmérnökök nem is akarnak eredetileg több basszust felkeverni.... 50Hz alatt meg mindkét láda hasonlót produkál, sőt, a zárttal sokkal jobbnak érzem a dinamikát -valszeg mert sokkal gyorsabb, mint a másik, nemcsak mert zárt, hanem mert a membrán is kisebb.

Végeredmény - inkább van koncertérzésem a zárt ládával, és inkább van diszkófeelingem a reflex ládával. Ja, az egyik láda eladó, mert feleslegesen hurcolászom.... de szívem szerint az MTX-et tartanám meg....

Link to comment
Megosztás:

Én eddig ami bandpass-t hallottam, az egyik sem tetszett. A legrosszabb az volt, amikor szó szerint hallottam a portzajt, ahogy fújta a levegőt. Tragédia. :lol: :lol: (monjduk reflexben is hallottam már ilyet).

De a fenti csak az én tapasztalatom, korántsem szentírás. A bandpassból is van NAGYON jó, elég ha a Syrincs Odaiko-ra gondolok. Az sem lehet véletlen, hogy sok profi cég (pl. az Emphaser és a Syrincs is) tesztgyőztes bandpass ládákat csinálnak. Csak az a gond, hogy sok a gagyi, és az olcsó szériás vagy házilag készült bandpassok nagyon esetlegesek....

Lurdynál volt kint olyan srác, akinek bandpass volt a kocsiban, de egyrészt kifejezetten a sz@r kategória volt, másrészt nem is tudom a srác fórumozik-e, vagy sem. (2x láttam csak)

G Astra ügyben csak a van-ből (kombiból) tudok kiindulni. Történetesen két láda van a kocsimban, tehát tudom próbálgatni (Ground Zero 38-as Reflex 500W RMS, és egy MTX Thunder 7500 zárt 30-as 750W RMS - ez utóbbi is reflex volt, de lefalaztam). A reflex ládám elég erősen kiemel olyan 40Hz-80Hz között, ami engem zavar. Talán, ha kisebb lenne a tér az autóban, akkor jobb lehetne (pl. egy 5-ajtósban), meg ha lenne hátsó ülésem, akkor az is segítene. De így, a nagy üres térben alapban nem olyan jó. 20Hz-es szubszonikus szűréssel, kis fáziseltolással (mivel a port oldalra néz), és azzal, hogy csak 50Hz-ig engedem fel, kicsit kordában tudom tartani. Még jó, hogy van egy Syrincs SubControl II-m, egyébként fos lenne az egész.

Ugyanitt a zárt ládámat leengedhetem padlóra (10Hz), és felengedhetem 80Hz-ig, mégsincs brummogás. Érzésre

persze "szárazabb" (50-100Hz között laposabb, nincs kiemelés) de úgy gondolom a hangmérnökök nem is akarnak

eredetileg több basszust felkeverni.... 50Hz alatt meg mindkét láda hasonlót produkál, sőt, a zárttal sokkal jobbnak érzem a dinamikát -valszeg mert sokkal gyorsabb, mint a másik, nemcsak mert zárt, hanem mert a membrán is kisebb.

Végeredmény - inkább van koncertérzésem a zárt ládával, és inkább van diszkófeelingem a reflex ládával. Ja, az egyik láda eladó, mert feleslegesen hurcolászom.... de szívem szerint az MTX-et tartanám meg....

Komolynak tűnik, a ládákat 4 csatis erőlködő hajtja, vagy esetleg monoblock...?

Én most szándékozok egy monoblock erősítőt betenni (1 Ohm stabil és 900W max RMS) és erről hajtani a ládát és ehhez keresek vmi ütőset... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Komolynak tűnik, a ládákat 4 csatis erőlködő hajtja, vagy esetleg monoblock...?

Én most szándékozok egy monoblock erősítőt betenni (1 Ohm stabil és 900W max RMS) és erről hajtani a ládát és ehhez keresek vmi ütőset... :lol:

:lol:

Egyszerre csak egy láda megy.... cserélgetem.

Nem vagyok a wattok megszállottja, egy 2x75W-os végfok hajtja a ládát. Hehehe ez így jól néz ki leírva... tudni kell, hogy ez 12V-on, 0.01%THD mellett ennyi (high-end spec.) - jól meg szoktak lepődni, amikor kérdezik "azannya, milyen ez az erősítő?" (mérési jegyzőkönyve szerint hídban kb. RMS 400W 13.8V-on, 0.1% THD mellett).

Persze csak azért szól jól, mert hozzá illő szubokat hajt - nem ezeket a ma divatos vastagperemes, hosszúlöketű cuccokat, amiket nagy hangnyomásra terveznek. Ahhoz nem lenne elég már a damping faktora (ca. 300), meg amúgy is csak 2 ohm stabil. Ha ilyet építenék, én is valami D-osztályú bivaly monoblokkban gondolkodnék.

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Egyszerre csak egy láda megy.... cserélgetem.

Nem vagyok a wattok megszállottja, egy 2x75W-os végfok hajtja a ládát. Hehehe ez így jól néz ki leírva... tudni kell, hogy ez 12V-on, 0.01%THD mellett ennyi (high-end spec.) - jól meg szoktak lepődni, amikor kérdezik "azannya, milyen ez az erősítő?" (mérési jegyzőkönyve szerint hídban kb. RMS 400W 13.8V-on, 0.1% THD mellett).

Persze csak azért szól jól, mert hozzá illő szubokat hajt - nem ezeket a ma divatos vastagperemes, hosszúlöketű cuccokat, amiket nagy hangnyomásra terveznek. Ahhoz nem lenne elég már a damping faktora (ca. 300), meg amúgy is csak 2 ohm stabil. Ha ilyet építenék, én is valami D-osztályú bivaly monoblokkban gondolkodnék.

:P ;)

Isemerem ezeket a paramétereket, én sem a wattoktól vagyok beájulva, de ez a monoblock tényleg teljesít!

Nekem otthon a hifi "csak 2x50W" sinusban, de a tápegység súlya miatt megállná a helyét egy konditeremben.... :lol:

A hangja pedig ......... csak tekerem a hangerőt, tekerem -és tekerem és a csúcson is tiszta élvezetes erőteljes és dinamikus hangzás,

nem egy- két hifinek csúfolt házimozis -csilli-vilis wattoktól hemzsegő műanyag százegynéhányezerforintos gépet lazán maga mögé utasít..... :hiya: :hiya:

De ez egy teljesen más világ, nem is adnám oda semmilyen mai fullextrás műanyag "hifiért"...... :lol:

Visszatárve a car hifihez: szerinted , ha monoblockot is használok esetleg érdemes már betenni egy kondit is?

Link to comment
Megosztás:

:P ;)

Isemerem ezeket a paramétereket, én sem a wattoktól vagyok beájulva, de ez a monoblock tényleg teljesít!

Nekem otthon a hifi "csak 2x50W" sinusban, de a tápegység súlya miatt megállná a helyét egy konditeremben.... :lol:

A hangja pedig ......... csak tekerem a hangerőt, tekerem -és tekerem és a csúcson is tiszta élvezetes erőteljes és dinamikus hangzás,

nem egy- két hifinek csúfolt házimozis -csilli-vilis wattoktól hemzsegő műanyag százegynéhányezerforintos gépet lazán maga mögé utasít..... :hiya: :hiya:

De ez egy teljesen más világ, nem is adnám oda semmilyen mai fullextrás műanyag "hifiért"...... :lol:

Visszatárve a car hifihez: szerinted , ha monoblockot is használok esetleg érdemes már betenni egy kondit is?

Mindenképpen tegyél kondit, min. 1F, közvetlen az erősítő mellé, rövid kábellel, mert hiába van Optima akkud, egy 900W-os erőmű a pár méter kábelen úgy meghúzza, hogy ihaj, aztán majd csak pislog a fényszóród ütemre :hiya: :lol: Ekkora áramra nem árt min. 35-ös tápot behúzni sem, (talán 50-est, bár kondival elég lesz a 35), 100A-es ANL biztivel - nem tudom, most mi van bent.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlet!

Astrámban fejegységet szeretnék cserélni.

Gyári Car 300-at, egy Kenwood KDC-W5031-re.

Ami vicc, hogy rádiót még sose szedtem ki, és raktam be,

de gondolom nem lehet ördöngősség.

Mégis, nincs valami tanács, hogy mire figyeljek, vigyázzak?

Nem szeretnék kárt tenni semmiben.

Esetleg rövid instrukciókat tudna írni valaki?

Tudom, béna vagyok, de mindenkinek volt egy első... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.