Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Lehet fikázni a gyári rádiókat, de szerintem sok neves márkát megszégyenítenek vételi képességeikkel.... :D

Mondjuk nekem sem gyári van benn, de sokszor visszasírom rádió hallgatás közben.... :D

Akkor még nem hallottál igazán jó és érzékeny rádiót, persze ezt nem a 30-40 ezres kategóriában kell elképzelni :D

Link to comment
Megosztás:

Hát Én eddig talán ezeket találtam különbségne ka kettő között:

-VDO az újabb

-Delco 4*7W míg a VDO 4*20W

-VDO tudja az automata sebességszabályzós hangerőt.

Valakinek esetleg nincs VDO CDR500-as kezelési könyve pdf vagy hasonló formában?

Mackosajt opeles oldalán találsz leiratot pdf ben CDR 500

Szerintem kár 4*7 vagy 4*20 wattokkal játszani mert a gyári papiros hangszórók ugyanazok lehetnek és a 20watt csatornánként az már sok nekik legalábbis a közép mélynek tituáltaknál! A cd sel egy hátrány van hogy a tk-s lesz a cd rész csak a rádiód marad a kazis CAR 400 egy fokkal jobb kazetta átalakítóval. de 130-as 150 es temponál már csutkáig kell tekerni hogy halld!

Link to comment
Megosztás:

Mackosajt opeles oldalán találsz leiratot pdf ben CDR 500

Szerintem kár 4*7 vagy 4*20 wattokkal játszani mert a gyári papiros hangszórók ugyanazok lehetnek és a 20watt csatornánként az már sok nekik legalábbis a közép mélynek tituáltaknál! A cd sel egy hátrány van hogy a tk-s lesz a cd rész csak a rádiód marad a kazis CAR 400 egy fokkal jobb kazetta átalakítóval. de 130-as 150 es temponál már csutkáig kell tekerni hogy halld!

Az Astra G coupe, cabrio gyári papiros hangszórói klasszisokkal jobbak mint a sima G-k é. A leirásban is premium hifit említenek gyárilag. Én meg is hagytam az enyémben, mert jó szól.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben a gyári első két hangszóró szivacs membrános papír hangszóró volt, a közepén egy idétlen papír tölcsérrel... Bontóban vettem ugyanúgy gyárit de gumimembránosat rendes dome középpel, első és a hátsó ajtókba valót is + megvettem a gyári helyre való csipogókat szintén első - hátsót.

Egy aktív mélyládával a csomagtartóban elég kulturáltan szól (nélküle nincs egy deka mély sem)

Egy gumidugót látok a fékmunkahenger körül/mögött az lesz az...

Link to comment
Megosztás:

Az Astra G coupe, cabrio gyári papiros hangszórói klasszisokkal jobbak mint a sima G-k é. A leirásban is premium hifit említenek gyárilag. Én meg is hagytam az enyémben, mert jó szól.

Drágább kocsiba drágább dukál. :D

Amugy nem nagy összeg normálisabb hangszorókra kicserélni, + a hátsó ajtokba is rakni, csak én a kárpit megbontását nem csinálom szívessen....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy új Astra-G Classic II (Z1.4XEP) friss tulajdonosa vagyok, ráadásul első autó szóval nagyon tapasztalatlan vagyok... :-)

A kocsit hifi előkészítéssel vettem fejegység nélkül, most szeretnék beletenni egy Pioneer DEH-50UB -t. Az üzletben be is szerelnék de a srác azt mondja, el kell csípni egy kábelt a kocsiban hogy a gyári kijelzőn továbbra is megjelenjen dátum, mert ha nem vágja el akkor a cucc beszerelése után nem mutat semmit.

A kérdésem: komolyan szükség van ilyen drasztikus megoldásra? :-( Nem szeretném bukni a gart, annyit nem ér az egész. Egyáltalán egy nem gyári hifi beépítése számít a garancia szempontjából?

A másik kérdésem: a "hifi előkészítés", amivel rendeltem a kocsit, mit takar konkrétan? Csak első hangszórók és antenna, vagy az első magas sugárzok is be vannak építve? Őszintén szólva szégyenlem de nem néztem még meg. Hallani meg nem hallom a hiányát, hangcucc híján :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy új Astra-G Classic II (Z1.4XEP) friss tulajdonosa vagyok, ráadásul első autó szóval nagyon tapasztalatlan vagyok... :-)

A kocsit hifi előkészítéssel vettem fejegység nélkül, most szeretnék beletenni egy Pioneer DEH-50UB -t. Az üzletben be is szerelnék de a srác azt mondja, el kell csípni egy kábelt a kocsiban hogy a gyári kijelzőn továbbra is megjelenjen dátum, mert ha nem vágja el akkor a cucc beszerelése után nem mutat semmit.

A kérdésem: komolyan szükség van ilyen drasztikus megoldásra? :-( Nem szeretném bukni a gart, annyit nem ér az egész. Egyáltalán egy nem gyári hifi beépítése számít a garancia szempontjából?

A másik kérdésem: a "hifi előkészítés", amivel rendeltem a kocsit, mit takar konkrétan? Csak első hangszórók és antenna, vagy az első magas sugárzok is be vannak építve? Őszintén szólva szégyenlem de nem néztem még meg. Hallani meg nem hallom a hiányát, hangcucc híján :-)

Hali.Az előkészités annyit jelent,hogy az első ajtókban van hangszóró a csipogók nincsenek benne,de a vezeték ott van.A garanciának szerintem nincs köze egy vezeték elcsípéséhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy új Astra-G Classic II (Z1.4XEP) friss tulajdonosa vagyok, ráadásul első autó szóval nagyon tapasztalatlan vagyok... :-)

A kocsit hifi előkészítéssel vettem fejegység nélkül, most szeretnék beletenni egy Pioneer DEH-50UB -t. Az üzletben be is szerelnék de a srác azt mondja, el kell csípni egy kábelt a kocsiban hogy a gyári kijelzőn továbbra is megjelenjen dátum, mert ha nem vágja el akkor a cucc beszerelése után nem mutat semmit.

A kérdésem: komolyan szükség van ilyen drasztikus megoldásra? :-( Nem szeretném bukni a gart, annyit nem ér az egész. Egyáltalán egy nem gyári hifi beépítése számít a garancia szempontjából?

A másik kérdésem: a "hifi előkészítés", amivel rendeltem a kocsit, mit takar konkrétan? Csak első hangszórók és antenna, vagy az első magas sugárzok is be vannak építve? Őszintén szólva szégyenlem de nem néztem még meg. Hallani meg nem hallom a hiányát, hangcucc híján :-)

mondd meg a "szakembernek", hogy ha elcsípi azt a vezetéket, nem fog tápot kapni az antennaerősítő, és vacak lesz a vétel...

elvileg ha eleve fejegység nélkül vetted, nem szabadna eltünnie a dátumnak, de ha mégis, vidd el egy opel szervízbe ésott megmondják a computernek, hogy márpedig te szeretnéd látni a dátumot.

másik kérdésedre nem tudok válaszolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.