Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Tesóm szeretne Astra G-jébe MP3-as rádiót venni. 2gyári +2 csipogó van benn neki.

Melyik rádiót ajánlanátok ezek közül?

-JVC 342

-JVC 432

-Kenwood - KDC-W3041A

-Kenwood - KDC-W4037

-Pioneer - DEH-2000MP

-Sony - CDX-GT222

-Blaupunkt MIlano MP28

-Panasonic CQ-C3305

kb ez az árkategóriájú készülékek jöhetne kszóba. Ezek közül melyik a leginkább megfelelő szerintetek?

Pio, és a Blau-t felejtsd el az erősítője manipulálja a hangzást és nem tudsz vele mit kezdeni röviden akár hogy állítod a bass és trebleét élettelenül és dinamikátlanul fog szólni.

Link to comment
Megosztás:

Pio, és a Blau-t felejtsd el az erősítője manipulálja a hangzást és nem tudsz vele mit kezdeni röviden akár hogy állítod a bass és trebleét élettelenül és dinamikátlanul fog szólni.

Igaziból már csak 2 típus között vaccilálok:

JVC-KD-G342

Panasonic 1465N

Kettő közül szerinted melyik legyen? Melyik jobb?

Link to comment
Megosztás:

melyik a leginkább megfelelő szerintetek?

Leginkább az amelyiknek legjobban tetszik a hangja, azaz nem tudja eldönteni más helyette(d)....

Én a Sony -t javaslom, bár annak is egy kicsit komolyabb modelljét.

Ha nem cseréli le a gyári szutyok hangszórókat vmi normális szettre, akkor meg teljesen mindegy, lehet még roszabbul is fog szólni.

Ugyanis ezek a készülékek és hangszórók illesztve vannak egymáshoz (gyári fej+gyári hangszóró) és ha csak a fejet cseréled lesz egy jó fejegységed, amihez marad egy teljesen más karakterisztikáju hangszóró, szóval ez így nem éppen szerencsés párosítás....

Egy jó fejegység+komponens szett együtt kétségtelen fog javítani a gyári hangzáson.... :D

Link to comment
Megosztás:

Igaziból már csak 2 típus között vaccilálok:

JVC-KD-G342

Panasonic 1465N

Kettő közül szerinted melyik legyen? Melyik jobb?

Inkább a JVC, mindenki magából indul ki... :D :D

De ha belefér, szerintem dobjál rá még pár forintot, és inkább a KD-G6xx sorozatból valamit. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Előző kocsiban is egy JVC KD-G321 volt, csak nemvolt időm kicserélni eladáskor így bennmaradt a kocsiban. Szüleimében is JVC 121 vagy ilyesmi van.

Mindenképp 20 alatt szerenék venni egyet és ahogy néztem még ez a JVC a legjobb választás. Panasonicban nincs WMA ebben legalább az is van.

Köszi a segítséget és a tippet.

Link to comment
Megosztás:

Előző kocsiban is egy JVC KD-G321 volt, csak nemvolt időm kicserélni eladáskor így bennmaradt a kocsiban. Szüleimében is JVC 121 vagy ilyesmi van.

Mindenképp 20 alatt szerenék venni egyet és ahogy néztem még ez a JVC a legjobb választás. Panasonicban nincs WMA ebben legalább az is van.

Köszi a segítséget és a tippet.

Szia!

20 alatt a JVC KD-G341-et tudom neked "ajánlani". A www.depo.hu -n megtudod néznikiforgalmazza.

Link to comment
Megosztás:

Előző kocsiban is egy JVC KD-G321 volt, csak nemvolt időm kicserélni eladáskor így bennmaradt a kocsiban. Szüleimében is JVC 121 vagy ilyesmi van.

Mindenképp 20 alatt szerenék venni egyet és ahogy néztem még ez a JVC a legjobb választás. Panasonicban nincs WMA ebben legalább az is van.

Köszi a segítséget és a tippet.

Én az Lg-t is ajánlanám sok hasznos szolgáltatással bár közepes hangal, a 20ezres kategóriában.

Egyébként a Pioneer sztem az egyik legjobb hangkarakterisztikával rendelkezik jelenleg. Nem véletlen a hirneve. DE ez hangszóró meg erősitő meg kábelek fügvénye is..... stb...stb...stb

Nekem jelenleg:

Fej: Sony GT-412-u

Első szett: Spektron 16.5 cm es komponens szett

Erősitők:Blaupunkt Special 4 csatis

Blaster 4csatis

Sub: 2db Sony Xplod 25 cm es dupla zárt ládában(ezt én csináltam)

Kondenzátor: DLD 1Farad-os

Tápkábelek:25-ös Connection

Hangszórókábelek: 1.5 ös Neotech

Az egész rendszerben a hangszóró meg a tápkábelek voltak majdnem a leghúzósabbak....

Link to comment
Megosztás:

Ha az ember CCRT700 rádiót akar berakni Astra Classic II-be,akkor kell hozzá valami plusz kábel a telefonálás miatt? Vagy ugyan az van mint a többi rádiónál? Simán a simkáryát bekell tenni a készülékbe és már tudok is róla telefonálni?

Valaki írja le a tapasztalatát.

Köszönöm

Van valakinek a ccrt700-hoz pdf-es vagy ilyesmi kézikönyv és feltenné nekem?

Kell emiatt kijelzőt cserélni? Mert olvastam iylesmit, hogy néha kell cserélni ha másik rádiót teszünk be mert nem működteti a korábbi kijelzőt.

Link to comment
Megosztás:

http://www.ototeyp.net/page/opel.htm

ezen az oldalon megtalálod hogy hogyan néz ki a dolog,

a csatlakozó miatt nem tudod berakni astra g be mert nem olyan illetve ez más tipusu kijelzőt vezérel http://www.erta.ru/base/opel/ccrt700.shtml itt látod.

Astra g Zafira a , corsa b, astra f vectra b, a normál iso din rendszerű csatlakozóval kapcsolodik ez a Philips ccrt700 pedig nem teljesen csak a tápellátás, az erősitő csatornái normál iso din szabvány a felső sora a csatlaozónak az már nem és ez vezérli a kijelzés a telefon némítást.

http://www.vectra.ovh.org/index.php?action=radia

Nem hiszem hogy megérné ez a mulatság úgy hogy szerintem felesleges.

Megkérdezhetem miért akarsz ilyet rakni bele?

üdv Levente

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki segíteni hogy az első ajtókba mekkora mélységű hangszóró fér még el?

7cm mélységig belefér, de kiemelő kerettel együtt!

Legtöbb gyártó már figyel ezekre, de létezik tipus-specifikus hangszóró (pl. pioneer vagy audio system) és neodymium mágnessel szerelt is, kifejezetten erre a célra....

Link to comment
Megosztás:

7cm mélységig belefér, de kiemelő kerettel együtt!

Legtöbb gyártó már figyel ezekre, de létezik tipus-specifikus hangszóró (pl. pioneer vagy audio system) és neodymium mágnessel szerelt is, kifejezetten erre a célra....

Tehát 3cm a keret, és mögötte marad 4cm? Vagy nagyobb keret is van hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megvan valakinek az Astra gyári rádió csatlakozó lábkiosztása?

Konkrétan: be szeretnék tenni egy LG-t de az csak két soros, a gyári meg három.

szükség van a harmadik sorból valamelykre pl.antenna erösitő ? (nem tom.) vagy az csak a kijelzőhöz megy ?

kösz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megvan valakinek az Astra gyári rádió csatlakozó lábkiosztása?

Konkrétan: be szeretnék tenni egy LG-t de az csak két soros, a gyári meg három.

szükség van a harmadik sorból valamelykre pl.antenna erösitő ? (nem tom.) vagy az csak a kijelzőhöz megy ?

kösz.

Lehet hozzá venni átalakitót, www.tutihifi.hu

Link to comment
Megosztás:

Igen,ez jó ötlet. Ebben a memóriaszál vajon már meg van cserélve ?

Lehet hogy én vagyok sóher, de a 4000 ft az átalakitóért egy kicsit szíven ütött::-)))

Nézz szét máshol is (MM), de nem nagyon lehet ez nélkül normálisan összekötni.

Amit írtál 3 soros csatlakozó az a gyári, ebből egy panel a négy hangszóróé (front-rear -jobb-bal, plusz-minusz) a másik a betáp, negatív, memóriaszál, külső antenna stb. a harmadik pedik a kijelzőhöz van (RDS, dátum, hőmérséklet)

Evidens, hogy ebből csak kettőt tudsz felhasználni, mivel az LG és sok más rádió csatija nem kompatibilis a gyáriéval.

Ezért kell az átalakító.

Mivel a harmadik sor a csatiban inaktív marad, nem fog kommunikálni a közép kijelződ az autóban, ezt TECH-2 műszeres beállítással lehet átprogramozni és onnantól működni fog az alap kijelzés.... :D

Link to comment
Megosztás:

Nézz szét máshol is (MM), de nem nagyon lehet ez nélkül normálisan összekötni.

Amit írtál 3 soros csatlakozó az a gyári, ebből egy panel a négy hangszóróé (front-rear -jobb-bal, plusz-minusz) a másik a betáp, negatív, memóriaszál, külső antenna stb. a harmadik pedik a kijelzőhöz van (RDS, dátum, hőmérséklet)

Evidens, hogy ebből csak kettőt tudsz felhasználni, mivel az LG és sok más rádió csatija nem kompatibilis a gyáriéval.

Ezért kell az átalakító.

Mivel a harmadik sor a csatiban inaktív marad, nem fog kommunikálni a közép kijelződ az autóban, ezt TECH-2 műszeres beállítással lehet átprogramozni és onnantól működni fog az alap kijelzés.... :D

Holnap megnézem a Média m-ben.

Már az is megfordult a fejemben hogy a felesleges harmadik sort "félreteszem", sztem három négy húzás egy fürészlappal és külön válik a csati. Ez okozhat gondot? (tudom barbár, roma munka!!!!)

A kijelző most szépen műkődik, paraszti eszemmel ez igy is fog maradni, az RDS ugy sem menne rajta.Csak a memó szál csere kelhet majd.

Vélemény.? ( nem is romát irtam !!!)

Link to comment
Megosztás:

Értem. Köszi a segítséget :D

Esetleg hangszórót is tudnátok ajánlani?

Ez már erősen rendszerfüggő!

Gondolom fejegységről hajtanád, ezért keress viszonylag nagy érzékenységű hangszórókat (91dB! 40-60W Rms) ami könnyen hajtható a fejről és érzékenységétől fogva nagyot szól.

A koaxiális felejtős, inkább komponens szettet (mélyközép+magas+hangváltó) javaslom, definiáltabb, precizebb hangzás miatt.....

Max 20 000 HUF érdemes elmenni, de ha erősítőt is tervezel később, lehet komolyabb szettet (terhelhetőbbet 80-100W Rms) vásárolni......

Link to comment
Megosztás:

Igen,ez jó ötlet. Ebben a memóriaszál vajon már meg van cserélve ?

Lehet hogy én vagyok sóher, de a 4000 ft az átalakitóért egy kicsit szíven ütött::-)))

Körbe kell nézni, csak egy ötlet.

Nekem ez az olcsobb, mivel helyben van, s nem kell postázgatni....

Link to comment
Megosztás:

Ez már erősen rendszerfüggő!

Gondolom fejegységről hajtanád, ezért keress viszonylag nagy érzékenységű hangszórókat (91dB! 40-60W Rms) ami könnyen hajtható a fejről és érzékenységétől fogva nagyot szól.

A koaxiális felejtős, inkább komponens szettet (mélyközép+magas+hangváltó) javaslom, definiáltabb, precizebb hangzás miatt.....

Max 20 000 HUF érdemes elmenni, de ha erősítőt is tervezel később, lehet komolyabb szettet (terhelhetőbbet 80-100W Rms) vásárolni......

Igen, egyenlőre egy JVC fejegység hajtaná, de tervezem az erősítőt is bele. Nem a hangerő miatt, hanem mert javít kicsit a hangzáson. Tegnap hallgattam több szettet is, de sajnos egyik sem jött be. Pedig már 30 felettieket is néztem :D

Link to comment
Megosztás:

Gyűjtögettem még egy kis pénzt és úgy néz ki 30 körül vennék egy mp3 fejegységet. A Pioneer DEH-3000MP-t néztem ki mert ehhez tudnék később venni kormányra tehető infra távvezérlőt. De gondoltam megkérdezem ezzel a típussal kapcsolatban mi a véleményetek? Vagy 30 körülig milyent ajánlanátok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.