Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Köszönöm szépen!!! :D

És ha olyat veszek, amiben benne van a magas is, és ha bent hagyom a tükörháromszögben, az hülyeség?(ugy akartam).... Mert a gyári magában elég gyenge...

És még mire kell odafigyelnem, memrántípus, vagy?

Lehet nézek ki párat, s megvéleményeztetem. :D

SAL márkájúak milyenek?

A komponens szettben benne van a magas de úgy hogy külön és külön szerelhető! a tükörháromszögben lévő magast nem kéne rákötni az új komponens szettre de benne hagyhatod a tükör háromszögben ha tetszik és külön a műszerfal és a szélvédő határolásába beszerelheted a komponens magasát.

Rákötni azért nem jó mert a tükörháromszögben lévő magas műanyag öntöt vázába van belekötve a hangváltó szerepét ellátó 50 v kb 4 mikrofarados kondi ezt roncsolással tudod lekötni, ha veszel új komponens szettet akkor a hangváltó vagy külön dobozban van és arra kell bekötni a középmély illetve magas hangszórót, vagy úgy szintén a magasba van egy kondi, vagy a magashoz vezető vezetékben van a hangváltó kondi.

a gyári magas nem feltétlenül gyenge ez tipus fűggő 40-80 watt terhelhetőségű!

Membrán tipus lehet papír , műanyag származék kevlár, a papír a leggyengébb, az impregnált papír már jobb.

Sal cuccok általában jók olcsók de szerintem nézzél ki párat olyan 20-25 ezer közül és pályáztasd meg itt a fórumon nincs mit vesztened!

Link to comment
Megosztás:

Én ilyen JVC cs-fs60 szettet szeretnék, de nem lehet itthon kapni. :D Sajnos nem hozzák be, mert kb 28eFt-ért nem venné meg senki. Ezt a választ kaptam.

Lengyel ebayen volt 98 euroért, de állítólag mercedeshez jó csak. Szerintetek?

87dB érzékenység..... ha fejjel akarod hajtani, most felejtsd el.

Ha már ennyit akarsz költeni, akkor inkább Rainbow CSX, vagy Soundstream,.

Link to comment
Megosztás:

87dB érzékenység..... ha fejjel akarod hajtani, most felejtsd el.

szól az...... csak halkan, meg dinamika zéró.....

Ha fejről hajtunk szettet nagy érzékenységű kell, hogy a fejben lévő "erősítő" ( ami jóha névlegesen van 2x10-15W RMS! a 2x45-50W helyett!) meg tudja hajtani ...

Link to comment
Megosztás:

Erröl az oldalról a legalsó Kicx STC-652 típusú-t néztem ki. (rosszul van írva nem 16cm-es, hanem 16.5-ös!!)

Érzékenysége 91dB, 65mm magas.

fejegységem:

Panasonic C1415N

4*50W(4*22W DIN 4ohm)

Szerintetek jo hozzá, vagy feleslkeges ez, s válasszak kisebbet? Erröl az oldalról jöhetnek a tippek.(SAL-ra az eladó azt mondta, hogy gagyi, lehet mert drágábat akar eladni?Nekem megfelel, természetessen ha tényleg jó, de inkább 1-2e Ft-al többet adok, de legyen normális)

Link to comment
Megosztás:

Erröl az oldalról a legalsó Kicx STC-652 típusú-t néztem ki. (rosszul van írva nem 16cm-es, hanem 16.5-ös!!)

Érzékenysége 91dB, 65mm magas.

fejegységem:

Panasonic C1415N

4*50W(4*22W DIN 4ohm)

Szerintetek jo hozzá, vagy feleslkeges ez, s válasszak kisebbet? Erröl az oldalról jöhetnek a tippek.(SAL-ra az eladó azt mondta, hogy gagyi, lehet mert drágábat akar eladni?Nekem megfelel, természetessen ha tényleg jó, de inkább 1-2e Ft-al többet adok, de legyen normális)

jó az, de miért nem veszel kétutas komponens szettet? ha van SAL, akkor van Ground Zero is abban a boltban, én azok közül válogatnék...

Link to comment
Megosztás:

Erröl az oldalról a legalsó Kicx STC-652 típusú-t néztem ki. (rosszul van írva nem 16cm-es, hanem 16.5-ös!!)

Érzékenysége 91dB, 65mm magas.

fejegységem:

Panasonic C1415N

4*50W(4*22W DIN 4ohm)

Szerintetek jo hozzá, vagy feleslkeges ez, s válasszak kisebbet? Erröl az oldalról jöhetnek a tippek.(SAL-ra az eladó azt mondta, hogy gagyi, lehet mert drágábat akar eladni?Nekem megfelel, természetessen ha tényleg jó, de inkább 1-2e Ft-al többet adok, de legyen normális)

SAL-t semmiképp ne vegyél. Gagyiba inkább M.N.C..

A JVC-be meg tényleg benéztem a db-t. Ja. Tehát nem jó fejről. Monnyuk van egy megmaradt macrom erölködőm, mert senkinek nem kellett egy tizesért. Azt fel tudom használni.

Link to comment
Megosztás:

jó az, de miért nem veszel kétutas komponens szettet? ha van SAL, akkor van Ground Zero is abban a boltban, én azok közül válogatnék...

A kinálatot meg tudjátok nézni, és ha tudtok jobbat mondani az oldalrol, mint amit Én kinéztem, az jó!

Várom a véleményeket, több vélemény tübbet ér! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A kinálatot meg tudjátok nézni, és ha tudtok jobbat mondani az oldalrol, mint amit Én kinéztem, az jó!

Várom a véleményeket, több vélemény tübbet ér! :rolleyes:

abban az árkategóriában, amit te néztél, szvsz mindegy melyiket veszed meg, nagyjából egyformák. ha jót akarsz, minimum a dupláját kellene rászánni. és gondolj a szerelési anyagokra is (beépítőkeret a hangszóróhoz)

Link to comment
Megosztás:

abban az árkategóriában, amit te néztél, szvsz mindegy melyiket veszed meg, nagyjából egyformák. ha jót akarsz, minimum a dupláját kellene rászánni. és gondolj a szerelési anyagokra is (beépítőkeret a hangszóróhoz)

De azért nagyságrendekkel jobb a gyárinál, vagy nem?

Akkor Te melyiket ajánlanád az oldalról, milyet keressek, márka/teljesítmény/membrán típus....vagy mit lenne érdemes?

Természetessen várom az építő kritikákat!

Link to comment
Megosztás:

Ha normális és fejleszthető hifit (zenét) akarsz az autóba a fejegységen és az első szetten ne spórolj!

Előre inkább komponens szett való (mélyközép+magas+hangváltó) koaxiális nem igazán.

Min. egy 25-30 ezer HUF amit már érdemes betenni, ez jól fog teljesíteni csak fejjel de később erősítővel is.

Javaslom: JBL GTO, Audio System, Alpine, MTX, Hertz, Fusion, Vibe, Fli -és társai féle komponens szettek.

Nézzél itt szét: martincaraudio.hu

Link to comment
Megosztás:

Ha normális és fejleszthető hifit (zenét) akarsz az autóba a fejegységen és az első szetten ne spórolj!

Előre inkább komponens szett való (mélyközép+magas+hangváltó) koaxiális nem igazán.

Min. egy 25-30 ezer HUF amit már érdemes betenni, ez jól fog teljesíteni csak fejjel de később erősítővel is.

Javaslom: JBL GTO, Audio System, Alpine, MTX, Hertz, Fusion, Vibe, Fli -és társai féle komponens szettek.

Nézzél itt szét: martincaraudio.hu

Igazából Nem a hangerő a lényeg(nem akaro tucc-tucc autót ;) ), hanem normális hangerőn szépen szóljon. Illetve nagyobb hangerőn (mint pl a gyári már 25-ösön) nagyon torz, szerintem a hangszoró nem bírja. :rolleyes:

Az első szettre max 10-12e-et áldoznék, többet nem, ha normálissan fejlesztenék, akkor szánnák rá többet, de mive nem a hangerő hajt, ezért csak a gyárinál szebben szoló hangszorókat szeretnék.

Késöbbiekben szerepel a hátsó ajtokba is hangszoró építése....

Link to comment
Megosztás:

Igazából Nem a hangerő a lényeg(nem akaro tucc-tucc autót :rolleyes: ), hanem normális hangerőn szépen szóljon.

Na ezért ne vegyél gagyit!

Az, hogy neked kis hangerőn is szépen dinamikusan szóljon (nem a hangossággal egyenlő) csak minőségi sugárzókkal valósítható meg..... ;)

Link to comment
Megosztás:

Na ezért ne vegyél gagyit!

Az, hogy neked kis hangerőn is szépen dinamikusan szóljon (nem a hangossággal egyenlő) csak minőségi sugárzókkal valósítható meg..... :rolleyes:

Akkor légyszíves javasolj egy szerinted jó hangszorót a tutihifi.hu oldalról. Lehet összehuzom a nadrágszíjat, nem tankolok, de veszek valami normálissat. ;)

Igen a dinamika, és a normális mély (nem mint a gyári, az nagyon vacak) legyen. A Számítogépem Logitech X-230-asa 100* szebben szól mint a kocsimé....

Link to comment
Megosztás:

Akkor légyszíves javasolj egy szerinted jó hangszorót a tutihifi.hu oldalról.

Nem javaslat csak vélemény, ami innen jónak tűnik és nem nagyon nyúlhatsz mellé: Pioneer TS-A172C - komponens szett (14. oldal)

vagy: Pioneer TS-E176C - komponens szett (15. oldal)

vagy: az Audio System oldalán a Radion Line 165mm komponens szett

Link to comment
Megosztás:

radion165_500_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Radion 165

2 utas komponens szett. Kevlár erősítésű membrán szabvány méretű mélyközép és 19 mm-es selyemdóm magas. 12DB/oktáv 2 utas keresztváltó, 3 fokozatú magas és mélyközép állítási lehetőséggel

2X130/90 W @4 ohm,

165 mm Euro szabvány kosár,

Beépítési mélység: 62mm

Szóval vmi ilyesmi amivel már érdemes kezdeni..... ezt ajánlom!

Link to comment
Megosztás:

img_esk165_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hertz ESK 165L 2 utas komponens szett

92dB/SPL

200/100W

50Hz-23kHz

4Ohm

Ezt is ajánlom!

Magasbol mekkora fizikai paraméterü fér bele a gyári helyett? Amugy köszi az ajánlásokat!!

Erröl az oldalrol a Pioneer TS-1756II - Pioneer 17 cm-es hangszóró esetleg? Szerintem azt a fél cm-t el lehet csalni, ahogy nézem a felfogatásokat.

Nekem az a 25e már sok lenne, az még beleférne, Pioneer szerintem már csak jobb mint amit eddig néztem.

Vagz a JBL CS2165 - JBL 2utas 16,5cm hangszórópár Vagy ezzel járnék jobban?

Link to comment
Megosztás:

Magasbol mekkora fizikai paraméterü fér bele a gyári helyett? Amugy köszi az ajánlásokat!!

Erröl az oldalrol a Pioneer TS-1756II - Pioneer 17 cm-es hangszóró esetleg? Szerintem azt a fél cm-t el lehet csalni, ahogy nézem a felfogatásokat.

Nekem az a 25e már sok lenne, az még beleférne, Pioneer szerintem már csak jobb mint amit eddig néztem.

Vagz a JBL CS2165 - JBL 2utas 16,5cm hangszórópár Vagy ezzel járnék jobban?

A JBL jobb, de miért nézel ki mindíg koaxiális szettet? Direkt vagy csak az ára miatt?

Link to comment
Megosztás:

A JBL jobb, de miért nézel ki mindíg koaxiális szettet? Direkt vagy csak az ára miatt?

Mert nem akarok bele venni magasat külön.

Vagy vegyek csak egy sima középmélyet, s elég a gyári magas?(meg az ára is barátibb, mint a mélyközép-hangválto-magas)

Vagy maradjon a koakiális?(2 utas?)

Link to comment
Megosztás:

Azért kéne szettet venni, mert a mélyközép, a magas és a hangváltó egymáshoz van tervezve/választva... (jó esetben)

Ha csak veszel egy mélyközépet, akkor három dolog lehet:

1. Mázlid van, és jó lesz, bár erre az esély kicsi. A mélyközéphez nem jár hangváltó, úgyhogy akkor a gyárihoz hasonlóan mindkét hangszóró megkap apait-anyait, aztán vagy jó lesz, vagy nem. Inkább nem.

2. Kevés lesz a magas, mert a mélyközép lekiabálja (ha nagyobb az érzékenysége)

3. Túl sok lesz a magas, mert a mélyközepet nem hajtja eléggé a fej (ha kisebb az érzékenysége)

Szóval, szettel jobban jársz. Lehet, hogy drágább, de csak egyszer kell megvenni.

Koaxnál kb. ua. a helyzet mint mélyközépnél. Annyira alul van a hangszóró, hogy max. a túloldal magasát hallani rendesen belőle.... dobozfeeling lesz.

Link to comment
Megosztás:

Mert nem akarok bele venni magasat külön.

Vagy vegyek csak egy sima középmélyet, s elég a gyári magas?(meg az ára is barátibb, mint a mélyközép-hangválto-magas)

Vagy maradjon a koakiális?(2 utas?)

egyébként miért szeretnéd lecserélni a gyárit?

Nem gyári fejegységgel hallgatva elmegy a hangja a gyári csoda hangszóróknak!

Ha meg tényleg ki akarod cserélni akkor 20000ft környékén már találsz oda valót vagy vegyél valami egyszerű márkát 6000 ft től ami nem feltétlen lesz jobb hangzásra mint a gyári de bírja a terhelést!

Az előttem szólóknak HIC, Roló, Profile teljesen igaza van vagy költesz rá vagy ne csináld mert úgy mond nem leszel beljebb.

Komponens szett semmi féle képpen ne koaxikális, a koaxikális kalaptartóra vagy kalaptartó merevitő műanyaglapra való gyári beépítésű helyekre!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.