Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

mtx.com

MTX JackHammer Superwoofer

Nemrégen az MTV Pimp My Ride c. autótuning műsorában bemutattak egy minden paraméterében túlzónak tűnő mélynyomó-szörnyeteget. Az igazán elvakultak számára Amerikában kizárólag megrendelésre készítik a világ valaha volt legnagyobb subwooferét, amely lenyűgöző paraméterekkel bír. A 167 kilós (!) óriás 56 centis membrán átmérővel, 25 kilós mágnessel és 6000 W RMS (12000 W max.) terhelhetőséggel rendelkezik! A cég két kivitelben gyártja az "agyrobbantó" bestiát: SPL (hangnyomás) és SQL (hangminőség) verzióban. A helyére rögzített mélynyomó kiszerelése nélkül egy cserélhető kónusszal válthatunk a 4 Ohm-os "mindennapos használat" és a hangnyomás versenyre kialakított 2 Ohm-os kiszerelés között. Ha valaki hajlandó egy aggregátot cipelni a kocsi platóján, és egy dobhártya-szakadás sem túl nagy ár a feltűnésért, az több mint 2 millió forintért (plusz szállítási költség) megmutathatja, hogy ki a legszínesebb tollú kiskakas a szemétdombon!

Ez vajon befér az Opelba, esetleg kiemelő keret hozzá.......???

Valakinek tapasztalat.....?? :rolleyes:

Ha kell én tudok biztosítani hozzá áramfejlesztőt.;) A cégemnél most jelenleg amiről tudok az 139kVA/198 A tud. Azt hiszem ennek elégnek kell lennie hozzá. Vagy nem?;) Vagy egy kicsit kisebb ami 75kVA/101A vontatható 1020 kg.:lol:

Link to comment
Megosztás:

Mit szólsz a J. Hammer -hez....?? :rolleyes:

Ja, már régóta ismerem, annak idején javasoltam FBalazs autójába, ha már egyszer dB-Drag-ezik, de Balázska megrettent, mert az Astra max. terhelhetősége kevés lett volna (ládával együtt). És hát meg is kell hajtani, szóval a kábelezés, meg a plusz generátor és akkuk még mind-mind plusz súly.... Hummerbe azér' biztos jó.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ja, már régóta ismerem, annak idején javasoltam FBalazs autójába, ha már egyszer dB-Drag-ezik, de Balázska megrettent, mert az Astra max. terhelhetősége kevés lett volna (ládával együtt). És hát meg is kell hajtani, szóval a kábelezés, meg a plusz generátor és akkuk még mind-mind plusz súly.... Hummerbe azér' biztos jó.... :rolleyes:

Balázska aztis kinyírná ;)

Link to comment
Megosztás:

erröl mia véleményetek?

GZTC 16MK2 - Ground Zero 16cm-es hangszórószett

16,5 cm, 2-utas komponens szett

150 / 100 WRMS (4 Ohm)

60Hz- 20.000 Hz / 91 dB

selyem dómsugárzó

védőrács

Inkább a sima GZTC 165T (a fekete membrános) - az a 16MK2 elődje, de szerintem jobb volt (a hangváltója igényesebb). De ezt még nem hallottam, lehet, hogy hangzásra ez is ugyanazt tudja. Persze olcsóbb is, tulajdonképpen ha fejről hajtod, akkor ez is jó lehet.

Link to comment
Megosztás:

Inkább a sima GZTC 165T (a fekete membrános) - az a 16MK2 elődje, de szerintem jobb volt (a hangváltója igényesebb). De ezt még nem hallottam, lehet, hogy hangzásra ez is ugyanazt tudja. Persze olcsóbb is, tulajdonképpen ha fejről hajtod, akkor ez is jó lehet.

Igen, olyan is van 7e-el többért.

Ahogy nézem teljesítményre ugyanazt tudják.

Ha jó lenne, akkor ez még talán beleférne a keretbe.... A 10e-et mindenestül, talán 20e-ben tudnám maximálni.... De ha többet adok érte, akkor már drágább lessz a hangszoro, mint a fej. ;) (ugyis ingyen "ajándák" volt, most már weben 17e Ft. :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

GZTC 16MK2 - Ground Zero 16cm-es hangszórószett

Neodymium mágnes adott esetben még erősebb mint a hagyományos és rendkívűl kicsi beépítési mélysége van, ami jó lehet.

Én nem javaslom a koaxiális hangszórókat előre (meg sehova sem) ez pedig az a javából!

Ha komponens szettet akarsz 20 ezer alá ne nagyon menj, kivéve ha akciós....

Ennyiért már kapsz egy viszonylag hallgatható szettet, egy komoly(abb) hangváltót (ami nem egy kondiból áll...) és egy selyemdóm magasat. Pl. Spectron

7247_www.kepfeltoltes.hu_.gif

/// Spectron SPC26Z

Hangszóró - Szett - 16cm

100W folyamatos, 120W max. zenei terhelhetőség, 91dB érzékenység, 4Ohm, 55 - 25.000Hz frekvencia átvitel, 6/12dB külső hangváltó, 16cm-es (69mm beépítési mélység) + 25mm magassugárzóval szerelt 2 utas komponens hangszóró szett. Modellév: 2005 Hivatalos leírás!

Régi ár: 26.990 Ft

Akció: 18.990 Ft

vagy:

8254_www.kepfeltoltes.hu_.gif

/// Spectron SP-O26C Hangszóró - Szett - 16cm

140W max. zenei terhelhetőség, lángoló króm külső, stronícium-ferrit mágnes, polypropylén membrán, látványos butilgumi szél, 12dB / 12dB / oktáv meredekségű külső hangváltó, 25mm-es magassugárzó neodymium mágnessel, 16,5cm-es 2 utas komponens hangszóró szett. Modellév: 2006 Hivatalos leírás!

Régi ár: 17.990 Ft

Akció: 12.990 Ft

Link to comment
Megosztás:

Neodymium mágnes adott esetben még erősebb mint a hagyományos és rendkívűl kicsi beépítési mélysége van, ami jó lehet.

Én nem javaslom a koaxiális hangszórókat előre (meg sehova sem) ez pedig az a javából!

Ha komponens szettet akarsz 20 ezer alá ne nagyon menj, kivéve ha akciós....

Ennyiért már kapsz egy viszonylag hallgatható szettet, egy komoly(abb) hangváltót (ami nem egy kondiból áll...) és egy selyemdóm magasat. Pl. Spectron

/// Spectron SPC26Z

Hangszóró - Szett - 16cm

100W folyamatos, 120W max. zenei terhelhetőség, 91dB érzékenység, 4Ohm, 55 - 25.000Hz frekvencia átvitel, 6/12dB külső hangváltó, 16cm-es (69mm beépítési mélység) + 25mm magassugárzóval szerelt 2 utas komponens hangszóró szett. Modellév: 2005 Hivatalos leírás!

Régi ár: 26.990 Ft

Akció: 18.990 Ft

vagy:

/// Spectron SP-O26C Hangszóró - Szett - 16cm

140W max. zenei terhelhetőség, lángoló króm külső, stronícium-ferrit mágnes, polypropylén membrán, látványos butilgumi szél, 12dB / 12dB / oktáv meredekségű külső hangváltó, 25mm-es magassugárzó neodymium mágnessel, 16,5cm-es 2 utas komponens hangszóró szett. Modellév: 2006 Hivatalos leírás!

Régi ár: 17.990 Ft

Akció: 12.990 Ft

GZTC 16MK2 koaxiális? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Elöl mekkora átméröjű, és milyen mély magas fér bele?

Igen, a koaxiális az másképpen 2 vagy 3 utas hangszoró, a magas néha közép (3 utasnál) egy hangszóróba van integrálva.

A magas mérete a tükörháromszögben aszem bő 32-35mm, de holnap megmérem pontosan.

Képpel ne idézz (válaszolj), mert a modik szólni fognak és ezért mérgesek szoktak lenni.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Neodymium mágnes adott esetben még erősebb mint a hagyományos és rendkívűl kicsi beépítési mélysége van, ami jó lehet.

Én nem javaslom a koaxiális hangszórókat előre (meg sehova sem) ez pedig az a javából!

Ha komponens szettet akarsz 20 ezer alá ne nagyon menj, kivéve ha akciós....

Ennyiért már kapsz egy viszonylag hallgatható szettet, egy komoly(abb) hangváltót (ami nem egy kondiból áll...) és egy selyemdóm magasat. Pl. Spectron

/// Spectron SPC26Z

Hangszóró - Szett - 16cm

100W folyamatos, 120W max. zenei terhelhetőség, 91dB érzékenység, 4Ohm, 55 - 25.000Hz frekvencia átvitel, 6/12dB külső hangváltó, 16cm-es (69mm beépítési mélység) + 25mm magassugárzóval szerelt 2 utas komponens hangszóró szett. Modellév: 2005 Hivatalos leírás!

Régi ár: 26.990 Ft

Akció: 18.990 Ft

vagy:

/// Spectron SP-O26C Hangszóró - Szett - 16cm

140W max. zenei terhelhetőség, lángoló króm külső, stronícium-ferrit mágnes, polypropylén membrán, látványos butilgumi szél, 12dB / 12dB / oktáv meredekségű külső hangváltó, 25mm-es magassugárzó neodymium mágnessel, 16,5cm-es 2 utas komponens hangszóró szett. Modellév: 2006 Hivatalos leírás!

Régi ár: 17.990 Ft

Akció: 12.990 Ft

Esetleg mac Audio Premium X 2.16

Link to comment
Megosztás:

Inkább a sima GZTC 165T (a fekete membrános) - az a 16MK2 elődje, de szerintem jobb volt (a hangváltója igényesebb). De ezt még nem hallottam, lehet, hogy hangzásra ez is ugyanazt tudja. Persze olcsóbb is, tulajdonképpen ha fejről hajtod, akkor ez is jó lehet.

A tutihifinél ugyanez 23e, az infrasatnál pedig 17.5e Ft, szóval van különbség, és 17.5e-ért már sokkal barátibb, és kezdek rajt gondolkodni. ;)

Akkor tényleg jo a Ground Zero GZTC 165T? Mert ha nagyon szépen szol, jol adja a basszust, és a magas hangokat is, akkor nagyon-de nagyon gondolkodoba fogok esni ám! ;) :rolleyes: :lol:

Link to comment
Megosztás:

A tutihifinél ugyanez 23e, az infrasatnál pedig 17.5e Ft, szóval van különbség, és 17.5e-ért már sokkal barátibb, és kezdek rajt gondolkodni. ;)

Akkor tényleg jo a Ground Zero GZTC 165T? Mert ha nagyon szépen szol, jol adja a basszust, és a magas hangokat is, akkor nagyon-de nagyon gondolkodoba fogok esni ám! ;) :rolleyes: :lol:

A gyárinál sokkal jobb lesz, még fejegységről hajtva is. Amikor még csak készült a hifi, először a hangszórókat raktam be, és már akkor örültem, mint majom a f@rkának.... Igaz, én eleve egy 4x22W RMS JVC fejről hajtottam (4x50W ráirva)

A hangzás persze nem csak a hangszóró függvénye - hiába birná a hangszóró, ha az erősitő ami hajtja, nem birja. Milyen fejről is akarod hajtani? Mondjuk a 91dB érzékenységgel még a gyári fej is el fogja vinni, úgyhogy nem gáz.

Link to comment
Megosztás:

A gyárinál sokkal jobb lesz, még fejegységről hajtva is. Amikor még csak készült a hifi, először a hangszórókat raktam be, és már akkor örültem, mint majom a f@rkának.... Igaz, én eleve egy 4x22W RMS JVC fejről hajtottam (4x50W ráirva)

A hangzás persze nem csak a hangszóró függvénye - hiába birná a hangszóró, ha az erősitő ami hajtja, nem birja. Milyen fejről is akarod hajtani? Mondjuk a 91dB érzékenységgel még a gyári fej is el fogja vinni, úgyhogy nem gáz.

Panasonic CQ C1514N

4*22 (4*50W)-ot tud elvileg....

Szerinted jo lessz hozzá?

Link to comment
Megosztás:

A kocsimba Blaupunkt mp27-es San Diego rádió van. Valaki tud erre adni egy bolti árat? Anno fater rendelte hozzá az autóhoz de én nagyon sokallom érte azt a majd 100E körüli árat amibe került. Mondjuk dettó ez a véleményem a ködlámpa akcióról is. Az is drága

Link to comment
Megosztás:

A kocsimba Blaupunkt mp27-es San Diego rádió van. Valaki tud erre adni egy bolti árat? Anno fater rendelte hozzá az autóhoz de én nagyon sokallom érte azt a majd 100E körüli árat amibe került. Mondjuk dettó ez a véleményem a ködlámpa akcióról is. Az is drága

Elkell, hogy keserítselek. 4 honlapon néztem meg és mindenhol 21900 Ft körül adtták.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.