Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

Sziasztok, kérdésem volna. Vennék CD 30-as fejegységet, ami nincs letanítva. De megvan hozzá a kód. Így hozzátanítható, beépíthető lesz az autómba ? Köszi.

Szia,

Igen megoldható.Kell hozzá egy program,amivel fel lehet tanitani az autóhoz,mondjuk OPCOM vagy a gyári TECH2.Elvileg egy 5 perc az egész.Az a lényeg,hogy stimmeljen a kód.Ha nem lenne jó,akkor sincs semmi gond,mert a rádió EEPROM-jából ki lehet olvasni,viszont az plussz pénz.

Először a régi kód alapján deaktiválják a lopásgátló funkciót benne,utána pedig a te autód biztonsági kódjával feltanitják az autódra,aktiválják az alapján a lopásgátló funkciót.

Elvileg cserélhető az előlapja,de nem egyszerű,mert talán szegecselve van rá,de megoldható.

Üdv.:Szabi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Igen megoldható.Kell hozzá egy program,amivel fel lehet tanitani az autóhoz,mondjuk OPCOM vagy a gyári TECH2.Elvileg egy 5 perc az egész.Az a lényeg,hogy stimmeljen a kód.Ha nem lenne jó,akkor sincs semmi gond,mert a rádió EEPROM-jából ki lehet olvasni,viszont az plussz pénz.

Először a régi kód alapján deaktiválják a lopásgátló funkciót benne,utána pedig a te autód biztonsági kódjával feltanitják az autódra,aktiválják az alapján a lopásgátló funkciót.

Elvileg cserélhető az előlapja,de nem egyszerű,mert talán szegecselve van rá,de megoldható.

Üdv.:Szabi

Szia, köszönöm.

Az számít, hogy Corsából került ki és Astrába lenne szerelve ? Vagy ugyanaz a méret és a csatlakozás ?

Üdv. Józsi

Link to comment
Megosztás:

Szia, köszönöm.

Az számít, hogy Corsából került ki és Astrába lenne szerelve ? Vagy ugyanaz a méret és a csatlakozás ?

Üdv. Józsi

Szia,

Ebbenn sajnos nem tudok neked felelősségteljesen nyilatkozni.El tudom képzelni,hogy az Astrában lévő stacker (csatlakozó) lábkiosztása nem ugyan az,mint a Corsáé.

Illetve a Corsa belsejét nem ismerem,de azt tudom neked mondani,hogy ugyebár az Astrák esetében az első lökháritótól elindulva a motorháztetőn keresztül egészen a hátsó lökháritóig fut egy él,ami a műszerfal középkonzolján is visszaköszön,igy a rádió előlapján is.A Corsák esetében az előlap talán teljesen sik.

Azt javaslom neked,hogy itt a fúrumon van egy társunk Somi,aki nagyon nagy spiller ebben a témában,kérdezd meg őt egy üzenet formájában!Biztos vagyok benne,hogy minden kérdésedre választ fog tudni adni,sőt rádió beszerzésben is tud segiteni!

Link to comment
Megosztás:

Illetve, az előlapja cserélhető másik CD 30-cal ? Nem egyezik színben az enyémmel. köszi.

Szia!

Ha megvan a kód akkor minden gond nélkül fel lehet tanítani az autóhoz! Az előlap is cserélhető, de csak akkor ha típusazonos! Vagyis a 9gombos a 9 gombossal csereszavatos, a 6 gombos pedig a 6 gombossal!

Vegyél inkább CD70-et! :sneaky:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha megvan a kód akkor minden gond nélkül fel lehet tanítani az autóhoz! Az előlap is cserélhető, de csak akkor ha típusazonos! Vagyis a 9gombos a 9 gombossal csereszavatos, a 6 gombos pedig a 6 gombossal!

Vegyél inkább CD70-et! :sneaky:

Szia Somi !

Vennék, ha CD30 árában adod :D

Lehet, hogy érdemes lenne hatgombosat vennem, azt fel tudnád tanítani+Aux-osítani :omg:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha megvan a kód akkor minden gond nélkül fel lehet tanítani az autóhoz! Az előlap is cserélhető, de csak akkor ha típusazonos! Vagyis a 9gombos a 9 gombossal csereszavatos, a 6 gombos pedig a 6 gombossal!

Vegyél inkább CD70-et! :sneaky:

Egy megjegyzés ide, ha már ez a téma.

Nekem a 9 gombos CD30-on elromlott a hangerőszabályzó és találtam használt előlapot, de 6 gombosat.

A hangerőszabályzó kompatibilis volt az enyémmel. Ha esetleg valakinek ilyen problémája lenne, jó ha tudja.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Vettem az Astra-ba egy CD 40 USB fejegységet, amit hozzá kellene tanítani az autóhoz.

Tud valaki egy viszonylag olcsó helyet, ahol a rádiót letanítják az előző autó kódjával és hozzátanítják az autóhoz?

Szia!

tudok segíteni benne, igaz CD40 rádiót még nem programoztam, de gondolom egyformák ilyen szempontból!

Ha érdekel és aktuális még akkor irj üzenetet, és egyeztetünk!

Link to comment
Megosztás:

Saját vélemény, hogy ennyi pénzért sokkal inkább CD70 aux bemenettel!

A CD70-nek van USB bemenete? Én még CD70-et 55e alatt nem láttam.

Van aki tudna CD40-et porgramozni az autóhoz? Természetesen fizetnék érte. :)

(kínai opcom nem ismeri ezt a típust)

Módosítva : grep
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.