Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Egy hete lettem tulaja egy B Vectrának (x16xel) .

Az lenne a kérdésem,hogy fel tudna-e rakni valaki egy x16xel moci AGR szelepéről képet + az alapjárati mociról(bent a motorban)?

Nem vagyok egy műszaki analfabéna meg ilyesmi de az motorokhoz nem értek.

Ki szeretném tisztítani az alapjárati motort + lezárni az AGR-t,ugyanis az alapjáratom egyfolytában ingadozik 700-800 között,mintha ütemesen lépkednék a gázra.

Vagy ha van valakinek ötlete,hogy mi lehet a probléma akkor azt szivesen fogadom.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy hete lettem tulaja egy B Vectrának (x16xel) .

Az lenne a kérdésem,hogy fel tudna-e rakni valaki egy x16xel moci AGR szelepéről képet + az alapjárati mociról(bent a motorban)?

Nem vagyok egy műszaki analfabéna meg ilyesmi de az motorokhoz nem értek.

Ki szeretném tisztítani az alapjárati motort + lezárni az AGR-t,ugyanis az alapjáratom egyfolytában ingadozik 700-800 között,mintha ütemesen lépkednék a gázra.

Vagy ha van valakinek ötlete,hogy mi lehet a probléma akkor azt szivesen fogadom.

Előre is köszi.

Ez még akár a lambda szonda is lehet :lol:

Amúgy alapjárati motor a folytószelepházon, kis fekete hengeres, 4vezetékes csatival.

AGR szelep pedig a szívósoron, nagyobb hengeres, 5 vezetékes csatival.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a fórumot, nagyon sok hasznos információt kaptam az oldaltól!

A kövezkező problémám lenne amiben a segítségeteket szeretném kérni, a szombati nap folyamán én is kevettem az agr szelepet a verdából (x16xel), mert nagy sebességnél motorfék üzemben kivillant a motorkontroll lámpa. Koszosnak annyira nem mondanám, mint amit többen írtatok, hogy meg volt szorulva stb. , ezen koksz, meg egy kis trutyi volt de ezektől megszabadítottam. Visszatétel után mentem próbakört minden rendben semmi hibajelzés. Ezek után a tegnapi napon mikor indultam hazafele a melóból a beindítás után kb. 10-15mp-ben bevillan majd folyamatosan világít a motorkontroll lámapa (1405 Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve, 0400 Exhaust gas circulation valve

kivillantva.) Ez kb 4-5 újraindítás után megszünt, majd új villanás nélkül hazaértem. Csatlakozó kontaktspérevel tegnap megfújtam. Ma reggel ugyanúgy kivillant, de már nem tudtam leállítás-beindítással eltüntetni, és az alapjárat mintha nem lenne olyan egyenletes, mint eddig. Mi lehet a baj, hogy ílyen drasztikusas leromlott?

Köszi:András

Link to comment
Megosztás:

kivillantva.) Ez kb 4-5 újraindítás után megszünt, majd új villanás nélkül hazaértem. Csatlakozó kontaktspérevel tegnap megfújtam. Ma reggel ugyanúgy kivillant, de már nem tudtam leállítás-beindítással eltüntetni, és az alapjárat mintha nem lenne olyan egyenletes, mint eddig. Mi lehet a baj, hogy ílyen drasztikusas leromlott?

Köszi:András

Bezony megszorulgat... elkopott a tengelye. Csere ill. lezárás, de a lezárás már nem fog segíteni a sárga lámpás helyzeteken,

csak legalább nem maradsz ott vele sehol, ha nyitva szorul meg a szelep :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem igazán kellene emelkednie a fogyasztásnak mivel az égés szempontjából nem rosszabb, sőt jobb, hogy friss levegőt kap elhasznált helyett. Elsősorban a nitrogén-oxid kibocsátás nő meg egy kicsit ha lezárod.

Nem biztos, hogy mindenképp jó ha kiiktatod - ha pl. olyan ECU-d van ami teszteli az AGR-t, akkor sűrűn világítani fog a check engine lámpa, ami még ugyan önmagában nem katasztrófa (ennek ugyanis nem vészprogram a hatása, hanem AGR áramkör kikapcs) DE emiatt előfordulhat, hogy nem veszel komolyan egy másik hibajelzést amit az ECU jelezni szeretne.

De következzen egy friss AGR-es tapasztalat: Az enyém 3-5%-os szinten nyitva marad lezárt állapotban is -emiatt falsot kap a motor és hidegen rángat... szóval ilyet is tud az AGR. Most egy jó alapos pucolás jön, s ha nem segít akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

A hibajelenség hasonló volt a leírtakkal,annyiban különbözött,hogy csak tartós magas sebesség mellett/140-160/ állt le ,de csak akkor,ha a kuplungod kinyomtam.

A kuplung felengedésekor/ami a szíjszakadás miatt veszélyes/vagy újraintításkor gázadás mellett továbbra is ment az autó./a check lámpa sem gyulladt ki/

Nem csak le kell vakolni a szelepet,hanem a számítógépet felül kell írni frissebb progival,mert ha ezt nem tesszük meg,továbbra is működtetni próbálja a szelepet,ami a check lámpa kigyulladását eredményezi.

Nálam is ez jön ki mostanában. Viszonylag magas fordulatról (3000-) kinyomva a kuplungot leáll az autó. Azt megfigyeltem, ha menet közben elveszem a gázt sebességben, és kvázi rángat, akkor kuplungra leáll.

Ez a sw update hol, kivel, mikor??

Ilyen lemezt nem tud valaki legyártani? Egyszerűbb lenne gépen jópárat csinálni. CAD rajzolás nem gond.

szerk: G, Z14XE, 2002

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ez jön ki mostanában. Viszonylag magas fordulatról (3000-) kinyomva a kuplungot leáll az autó. Azt megfigyeltem, ha menet közben elveszem a gázt sebességben, és kvázi rángat, akkor kuplungra leáll.

Ez a sw update hol, kivel, mikor??

Ilyen lemezt nem tud valaki legyártani? Egyszerűbb lenne gépen jópárat csinálni. CAD rajzolás nem gond.

szerk: G, Z14XE, 2002

Legegyszerűbb otthon valami könnyebbfajta fémből lemezvágó ollóval megcsinálni. Hamarabb megvagy vele mintha CAD-ben megrajzolnád. Meg amúgyis ... egy rendes autós beállítottságú ember nem CAD-et használ. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Multhéten én is kicseréltem az AGR szelepemet (új, GM), az inditás utáni pár másodpercel kivillanó sárga motorkontroll lámpa eltünt, de a nagy tempónál történő (autópályán) hosszú motorféknél kivillan. Mi okozhatja ezt? Esetleg az lehet gond hogy nem volt hibakód törlés az autón?

Válaszokat előre is köszönöm:

András

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Multhéten én is kicseréltem az AGR szelepemet (új, GM), az inditás utáni pár másodpercel kivillanó sárga motorkontroll lámpa eltünt, de a nagy tempónál történő (autópályán) hosszú motorféknél kivillan. Mi okozhatja ezt? Esetleg az lehet gond hogy nem volt hibakód törlés az autón?

Válaszokat előre is köszönöm:

András

Lezárni nem lehetett volna? :lol:

Szerintem érdemes lenne pár mp-re levenni az akksisarut, ha jól tudom, akkor törlődik a tárolt hibakaúd. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Multhéten én is kicseréltem az AGR szelepemet (új, GM), az inditás utáni pár másodpercel kivillanó sárga motorkontroll lámpa eltünt, de a nagy tempónál történő (autópályán) hosszú motorféknél kivillan. Mi okozhatja ezt? Esetleg az lehet gond hogy nem volt hibakód törlés az autón?

Ki kéne olvasni, mert ez meg még a lambda is lehet pl... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ki kéne olvasni, mert ez meg még a lambda is lehet pl... :P

Szia!

Kiolvastam és csak 2 hibakódom van az, 1405 és a 0400 hibakódokat villogja ki!

Ismerős mondta hogy érdemes lenne elvinni opelékhoz hogy dugják fel computerre, valami átvizsgálásnak mondta, árban 6-7k környékén emlegette. Szerintetek megéri egy ilyenre elvinni, gondolom egyúttal a hibakódokat is töröltethetném?

Lezárni nem lehetett volna? :lol:

Szerintem érdemes lenne pár mp-re levenni az akksisarut, ha jól tudom, akkor törlődik a tárolt hibakaúd. :lol:

Sajnos, tudtommal az én autóm olyan már, hogy ha leveszem a sarut akkor sem törlődnek a hibakódok. :)

András

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Bocs,hogy ide írok de hátha itt tudtok valamit hozzászólni. :lol:

Vectra B-m van X16XEL mocival.

Próbáltam a leírás szerint villogtatni,de ha csak gyujtást adtam rá akkor egyszerűen kialudt az engine lámpa és semmi!

Viszont ha ráindítok akkor 32szer villan aztán folyamatosan világít.

Ez jelent valamit? :lol:

Thx.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.