Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Én a helyében elvinném először leméretni. Konkrétan lehet most kevesebb van neki a ménesből mint gyári állapotban volt. Hacsak ez az MMC nevezetű valakik nem végeztek rendes munkát ;)

Ha már kipufogó és ha nem óckodik a nagy hangjától akkor nagy leömlő+60-as rendszer és egy rendes sport katalizátor.

De olcsón úgy kap teljesítményt ha kipakol 50-100kg-ot az autóból :)

És egyébként tényleg. Mikor egy ülés, nulla kárpit üzemmódban jártam az autókkal, rengeteget számított az a mínusz pár kiló.

De asszem erről kérdezüzk Tápiószecsőt. :D

Link to comment
Megosztás:

A könnyű autónak nincs párja az biztos, de pénz nélkül a tömegcsökkentés sem túl jó opció. Maximum néhány 10kg vehető ki úgy, hogy ingyen is legyen meg ne is látsszon nagyon, azután az egyik legdrágább formája a menetdinamika növelésének. A kibelezett autó pedig utcára nem való hosszútávra. Kevesebbet ad, mint amit elvesz. Persze, ha vannak felesleges kilók az autóban, akkor azt érdemes kiszedni, mert csak javít a dolgokon. De kétlem, hogy csak annyi lenne a cél, amennyit egy telitank/ürestank között érez.

Valószínűleg nincs értelme a néhány plusz lóerő hajszolásának sem. 150 helyett lesz 155? Naés? Kivétel, ha a 15.9-es idejét akarja 15.85-re levinni. De akkor sem biztos, hogy ez a leghatékonyabb módja az adott pénz elköltésének.

Szerintem sokkal inkább érdemes vezetési élményre menni. Ezt viszont rengeteg módon lehet fejleszteni, de ehhez ismerni kellene az autót és a pontos igényeket.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy nem ide kellene írnom, de annyira specifikus tuning alkatrészek, hogy inkább ebbe a fórumba való.

Elvileg 1-2 hónapon belül új autót veszek, ezért eladó:

Dbilas Flowtec szívócső (új ára 340eFt) 90eFt-ért,

Lexmaul leömlő sportkatalizátorral (új ára 320eFt) 90eFt-ért vihető,

Dbilas 272 fokos Race/Rally vezérműtengely (új ár 170eFt) 90eFt + Dbilas fokolótárcsa megkopva a csavaroknál 25eFt,

Kábel + Z18XE ECU 40eFt (ha kell, akkor van ecu-m, amin rajta van az EDS motorsport Phase3 program,amit már nem forgalmaznak, mivel elvileg versenyekre való program -de itt az átírást a vevőnek kell intéznie)

És mivel vissza rakjuk a gyári lezsírozott-felújítot 50ekm-es blokk, ezért még eladó a tuningnál használt Z18XE blokk (kb 100ekm-es) + a 30ekm-es (új) portolt növelt kompressziós hengerfejjel 100eFt-ért.

Link to comment
Megosztás:

Engem nagyon érdekel a téma,de ott kezdődnek a bajok,hogy E-gas...

Hallott már valaki olyanról aki látott olyat,hogy A-B korzába z18xe-t lógattak?

tomtech csinálta b corsába és igen vagy z18xe1 bowdenes vagy z18xe villanypedálos lesz. kábelkorbács vezérlő mindenféleképpen kell vagy !!! (nekem 1.6 si vezérlővel ment hibátlanul) .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Lenne egy két kérdésem tuning ügyben:

Van egy Vectrám X16XEL tudom, hogy a legegyszerűbb lenne lecserélni egy nagyobbra, de nekem egyenlőre elég. Meg már rendbe is van rakva. Szal vagy 2-3 évig tuti fogom még használni.
Igaz jó lenne bele egy kis nyomaték és lovacska is.
Kb 2 nap alatt végig olvastam a fórumot :D

Egy két dolgot már megtettem de lényegében komolyabb belenyúlást nem eszközöltem.
Kicserélem a légszűrőt tudom nem tuning. :D A levegő rendszer ezen a motoron elég kacifántosan megy, ezért ahol a motor mögött megy el a műanyag szívócső ott próbáltam rajta hőszigetelni, hogy minél később melegedjen meg a beszívott levegő. EGR lefalazva emulátorozva. Most a kartergáz szűrésen dolgozok hogy lehetne megoldani normálisan.

Amiket lehet meg kéne csinálni legalábbis amit leszűrtem:
Leömlő módosítás, szívó oldal módosítása, járatok minimális bővítése és polírozása. Esetleg vezérmű tengelyek cseréje meg fokoló kerék hozzá. Meg optimalizálni a vezérlőt.

A szívó oldalhoz megvan a Mantzel terve csak nem tudom érdemes e megcsinálni mert eddig nem találtam olyan embert aki használ ill nem tudom mit szólna ezekhez a módosításokhoz a kp-m.

Kb szerintem ez ki is jönne olyan 200 ezerből a mechanikai dolgok nem nagyon okoznának gondot ha lenne valami ötlet amivel el tudok esetleg indulni. Csak a programozás ami probléma.

Ill lehet kéne vennem egy másik hengerfejet szívó csonkkal és azon megcsinálni a módosításokat és ha kész csak feltenni a régi helyére, mert a polírozás az nem két óra és az autó napi használatban van.

Várom a véleményeket.
Előre is köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Nos.

Köszönöm szépen a linket.

Az angol nem erősségem de bogoztam ki belőle egy két hasznos dolgot.

Ha veszek egy c20xe leömlőt és a talpát átalakítom olyanra hogy passzoljon az x16xel-re a lambda szondának van helye de az enyém csak 1 vezetékes és jóval közelebb van a blokkhoz.

Ez gondolom okoz némi problémát ezért talán érdemes lenne azt cserélni egy fűtöttre?

Továbbá venni kéne egy másik hengerfejet amin a módosításokat elvégzem lehetőleg szívó oldal egy részével mert csak úgy lehetne tökéletesen összelőni.

Ha nem cserélek vez. tengelyeket a fokoló keréknek van értelme?

Link to comment
Megosztás:

nekem eredeti helyen van az egyvezetékes az xe leömlőben. csak akkor rángatott be,amikor égszakadás volt és a városban araszolgatás közben kihült a szonda a sok víztől. megszáradt akkor minden ok,de rohadt sok víznek kell lennie az úton,hogy ez a szitu előálljon.

Módosítva : hakapeszimaki
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azon is gondolkodtam, hogy egyenlőre megmarad az 1 vezetékes szonda. Mert a leömlőt be akarom bandázsolni. A szalagot már megrendeltem, a leömlőért majd el kell mennem meg vágatnom kell lemezt a talphoz, hogy fel tudjam majd tenni a hengerfejre. Bár attól kicsit tartok, hogy a kartel mellet el fog e menni, bár ahogy nézem van benne hajtás úgyhogy reménykedek.

Powerbox miatt kötekedhet a rendőr ha netalán benéz a gépháztető alá, vagy majd a powerbox miatt majd a vizsgán aggódjak?

Link to comment
Megosztás:

A leömlő már megvan a talp kivágása is le van zsírozva. Majd csak idő kéne rá hogy összehozzam, a bandázs szalag csak október végén jön úgyhogy addig a többit meg kell csinálni. :D

A powerboxhoz is jön az anyag azt is majd fel kell rá rajzolni meg össze kellesz hegesztetni.

Utána marad a hengerfej :D

Módosítva : tit86
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Na elindult a menet. :D

A leömlőről már lefaragtam a régi talpat, most rajzolom autocad-be a mostanit utána mehet a vizes vágóhoz majd jöhet a hegesztés.

A héten megjött a bandázs szalag is úgyhogy már csak az van hátra hogy előre. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.