Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Hát szerintem khena motorja messze nem lesz 190LE hogy az XE injektorokat akár 80%ig is hajtsa padlógázon. De majd a programozásnál ez kiderül. :)

190le-nem de remélem 170-180közt lesz valahol inkább a 80felé. ha x20xer-ből indulok ki ahol van némi kipufogó oldali fojtás, piros injektorok,egr és kisebb jóval a fokolása a tengelynek illetve "csak" 10,6ot nyitnak .... nekem korai a felszereltsége a kocsinak, nincs másodlagos levegőrendszer és egr a kocsiban..illetve Thor barátom kocsijából is ki indulva amiben c18xe tengely van és nem erre a konfigra, és nem padon hangolt/írt ecu 152le fölött teljesített padon. de kár is találgatni, mert elég sok minden okozhat teljesítmény vesztés a hangoláson úgy is kiderül.én remélem a legjobbat de ha "kevésnek" érzem még alakítunk rajta, volt c20xe-m padon mértük 156,2le-t az is elég jót lépett egy ilyen könnyű kasztniban.

Link to comment
Megosztás:

nem tudom, mi volt/ mi a bajuk, össze tettem a kocsit a gyári piros injektorokkal be indult voltak apróbb dolgok amiket javítanom kellet, úgy hogy gondoltam akkor ha ott járok kicserélem az injektorokat, elsőre azért nem azzal tettem össze mert az o gyűrűk elég ramaty állapotban voltak,illetve az o gyűrű alatt van a kis műanyag az egyik picit megvolt repedve kicseréltem egyenlőre fél megoldásként a vajszinü c20xe injektoraimról szedtem le. ( akitől vettem igaz eddig mindenre vállalt garit és meg tudtunk egyezni ha úgy volt csak sajnos mindig volt valami kis probléma...ezért is nem rohantam új o gyűrűkért.) össze tettem besem indult ha padlógázt adtam picit próbálkozott köhécselt egy aksit totál lemerítettem semmi, vissza tettem a pirosast és egyből ment. elképzelésem sincs hogy mi lehet velük, nekem volt olyan c20ne motorom ami nem viccelek 12évet állt kereszt apám raktárában, igaz nagyon keveset 80e futott de 12év állás után és sajnos nem volt annyira száraz sem pedig fűtött pöcre beindult.

Azt nézheted még meg, mennyi lyukon fecskendezi a hengerbe a benzint. Akkor szokott gond lenni, ha az XE injektoroktól eltérően nem 2, hanem 4 lyukon fecskedezi be a benzint. Ilyenkor az XE gyertyák nem képesek "meggyújtani" a benzint, mert belefulladnak.

Link to comment
Megosztás:

Azt nézheted még meg, mennyi lyukon fecskendezi a hengerbe a benzint. Akkor szokott gond lenni, ha az XE injektoroktól eltérően nem 2, hanem 4 lyukon fecskedezi be a benzint. Ilyenkor az XE gyertyák nem képesek "meggyújtani" a benzint, mert belefulladnak.

Fuh, ezt most nem értem ne haragudj. Az xe injektorok 4 lyukasak a pirosak meg 2?!?! ma vettem 4másikat. hétvégén eljut odáig a kocsi újból hogy indítható legyen és kiderül, nekem voltak a c20neben kék injektorok és ment vele a kocsi gond nélkül pedig az ne-xe injektorok között nagyon nagy a különbség. meg inditózás közben ha befújtam féktisztítot arra egyből indult, így gondolom nem volt dús a keverék mert azzal csak még jobban eldúsítottam volna?!?! szerintem sikerült rám sózni 4db rossz injektort :\ de majd kiderül ezekkel mit csinál.

Link to comment
Megosztás:

Kheda. csak tippelek, ha mégsem rossz az injektor. Szóval az 1 v. 2 pólusú gyertya nem biztos, hogy jó egy 4 lyukú injektorhoz, ha azt vettél hozzá.

4polusu gyertyák voltak benne, de most kapott iridiumos gyertyákat, kiváncsi leszek hogy az "új" injektorokkal mit fog csinálni, de minden esetre fura hogy egyáltalán nem indult el, mert oké ha egy rossz vagy kettő na de 4?! és még abban is hinnék amit írtál hogy túl dúsít, csak ahogy fújtam a féktisztítót úgy elindult... így részemről a sok üzemanyag kizárva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a turbós 304ccm-esnél volt az, amikor lecseréltem rájuk a c20xe injektorait, a kétpólusú gyári gyertyákkal belefulladt a benzinbe. Mikor a 4 pólusúra cseréltem, képes volt megbírkózni a több benzinnel. Ez akkor fordulhat elő, amikor még az ecu nincs hozzáprogramozva.

Link to comment
Megosztás:

De ez nem a lyukszám miatt van, hanem azért mert ugyan azon nyomáson, több üzemanyagot szállít az injektor. Ugyan azon beállításon, tehát több üzemanyag, ugyanannyi levegő, naná hogy dús lesz a keverék. De nem azért mert csak 2 pólusú, vagy azért mert ez nem 2 lyukon, hanem 4 lyukon fecskendez, hanem azért mert a szállítása nagyobb. Sztem. :)

Link to comment
Megosztás:

Így van, ahogy írod, de ilyenkor számíthat, hány pólusú. Erre a speciális esetre írtam a fentieket (amikor egy nagyobb injektorra váltáskor -még programozás előtt- a gyári gyertyák nem képesek megbirkózni a több benzinnel), nem általánosságban.

A nagyobb injektorra váltás meg szerintem jogos khena-nál, főleg, ha a szívórésznél is bővít majd. Neki 2.8-as motorvezérlője van (XEV), ott nagyot lehet nyitni a szívórésznél is, akár 200le-ig is simán felhúzhatja.

Link to comment
Megosztás:

Így van, ahogy írod, de ilyenkor számíthat, hány pólusú. Erre a speciális esetre írtam a fentieket (amikor egy nagyobb injektorra váltáskor -még programozás előtt- a gyári gyertyák nem képesek megbirkózni a több benzinnel), nem általánosságban.

A nagyobb injektorra váltás meg szerintem jogos khena-nál, főleg, ha a szívórésznél is bővít majd. Neki 2.8-as motorvezérlője van (XEV), ott nagyot lehet nyitni a szívórésznél is, akár 200le-ig is simán felhúzhatja.

Nekem nem motronicom van, hanem simtec 56.1 van a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Az x18xe és az x20xev-r hengerfej ugyanolyan? vagy van közte különbség?

x18xe és c18xe egy az egyben ugyan olyan, csak a termosztátház más, és amire a trafót teszed, és az x20xev-vel is "meg egyezik" csak kisebbre van marva az égés tér, van 1.8as hengerfejem és amikor építettem a motort össze hasonlítottam őket, még extrém esetben, pl valami nagyon nagy szelepnyitásnál, egy kompresszió növelésnek is elmenne az 1.8as fej csak nem tudom hogy viselkedne a tömítés alatta...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

x18xe és c18xe egy az egyben ugyan olyan, csak a termosztátház más, és amire a trafót teszed, és az x20xev-vel is "meg egyezik" csak kisebbre van marva az égés tér, van 1.8as hengerfejem és amikor építettem a motort össze hasonlítottam őket, még extrém esetben, pl valami nagyon nagy szelepnyitásnál, egy kompresszió növelésnek is elmenne az 1.8as fej csak nem tudom hogy viselkedne a tömítés alatta...

akkor az nem nyert mert van a barátomnak 1.8 as feje ,unalmas téli estéken eljátszogattam volna vele de akkor keresek valamerre egy 2,0 át

Te raktál bele nagyobb szelepet? Meg lett bővítgetve?

Link to comment
Megosztás:

akkor az nem nyert mert van a barátomnak 1.8 as feje ,unalmas téli estéken eljátszogattam volna vele de akkor keresek valamerre egy 2,0 át

Te raktál bele nagyobb szelepet? Meg lett bővítgetve?

"Bővítve" csak a kipufogó oldalon lett van a másodlagos levegőrendszer kis "púpja" az lett kimarva,ahogyan a kipuban sincsenek benne szóval az egész egy ovál. szelepek maradtak ugyan azok. igazából csak kipufogó oldalon van eltérés a c20xe-hez képest méghozzá 1mmel kisebb, nekem ez most még teszt ha tetszik, és már így is jelentős növekedést érek el akkor csinálok egy olyan fejet amiben nagyobb szelepet kap a kipu oldal is, és portolva lesz rendessen, nálam sok elment arra hogy darabonként vettem mindent, blokköntvényt főtengellyel, de nem hallottam járni. nyilván látni ha rossz, hengerfejet külön vettem nyilván elvittem nyomáspróbára meg felújítottam. de akkor is nem akartam annyit bele ölni úgy hogy nem járt még, meg ez egy b vectrába készült nekem. elötte c20xe-n kezdtem ugyan ezt el, cossi fej nagy tengely....csak közbe jött ez-az lett egy gyönyörű vectrám, de nem tudtam levizsgáztatni így maradt astrába... amit nem bánok igazából mert amúgy c18xe volt a kocsiban így egyáltalán nem feltűnő és bele tudom papírozni is.

Injektor.: kész a kocsi újra működő képes sajnos kipu még nem az igazi így nem mentem vele, de! vettem 4másik kék injektort pénteken azzal pöc röff.... úgy h az elsővel jól átvágtak.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Régebben volt olyan vad ötletem hogy x20se motoron hengerfejet cserélek valami 16 szelepesre, de kiderült hogy ahhoz egy komplett motor kell hogy a c20xe fej rámenjen. Most olyan jutott eszembe hogy x22se hengerfej (ez 16 szelepes azthiszem) rámehetne-e esetleg? Motorvezérlő ugyan úgy Motronic 1.5.4 ezért szerintem a kábelköteg és a program benne is ugyan az. A blokkra nem tudom hogy felmenne-e de amit találtam képet/adatot ott csak a löket különbözött a henger szélessége ugyan annyi volt, és ha jól láttam a dugó is olyan. Kompresszió is ugyan annyi ha jól tudom.

Szerintetek megvalósítható az ötlet? Egyenlőre csak elméleti síkon van a dolog lehet sosem lesz megvalósítva, de kíváncsi vagyok hogy teljesen hülyeség-e az ötlet. Ha megvalósítható akkor lenne vele teljesítmény nyereség?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Régebben volt olyan vad ötletem hogy x20se motoron hengerfejet cserélek valami 16 szelepesre, de kiderült hogy ahhoz egy komplett motor kell hogy a c20xe fej rámenjen. Most olyan jutott eszembe hogy x22se hengerfej (ez 16 szelepes azthiszem) rámehetne-e esetleg? Motorvezérlő ugyan úgy Motronic 1.5.4 ezért szerintem a kábelköteg és a program benne is ugyan az. A blokkra nem tudom hogy felmenne-e de amit találtam képet/adatot ott csak a löket különbözött a henger szélessége ugyan annyi volt, és ha jól láttam a dugó is olyan. Kompresszió is ugyan annyi ha jól tudom.

Szerintetek megvalósítható az ötlet? Egyenlőre csak elméleti síkon van a dolog lehet sosem lesz megvalósítva, de kíváncsi vagyok hogy teljesen hülyeség-e az ötlet. Ha megvalósítható akkor lenne vele teljesítmény nyereség?

Öntvények szinte ugyan olyanok értem itt a c20xe-c20ne/x20xev és gondolom x20se-is ebbe tartozik. furat löket ugyan az csapágy csavarok minden meg egyezik nekem volt egymás melett két ilyen öntvény sikerült jól összehasonlítanom. be karikáztam a különbséget a piros blokk a c20ne/xe a fekete x20xev x20xev-n a hengerfej csavaroknál lévő kis járat mélyebb ugyanis azon az olaj a kék ponthoz folyik és úgy tovább le, a c20on pedig a zöld furaton hengerfejből egyből a kartelba a víz járatok máskép néznek ki de ha ráteszed a hengerfejtömítést minden járat jó helyen va, x20as öntvényre ráteheted a c20xe fejet láttam c20on x20xev fejet, nem tudom mennyire tudott az olaj időben vissza folyni... de azzal számolnod kell hogy mindent ki kill cserélni, a vezérlésen, szíjtárcsa a főtengelyen, az valszeg nem egyezik. én azt venném alapnak hogy mivel egyezik méret/fogszámban és ahoz keresnék henger fejet DSC_5378_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ahhoz nem jó, a fentebb említett project. A 2.8-as motorvezérlőhöz lehetett volna azt megcsinálni.

reddish hozzád szólna elsősorban a kérdésem, de persze mindennek érdekel a véleménye, neked mikor bekerült a két tengely a kocsidba hozzá volt már nyúlva az ecuhoz, vagy gyári volt? Mentem most sokat a kocsival most már 600km körül járok ma cseréltem az első olajat benne. kicsit már el-el mertem rúgni neki nyilván még ésszel. 3500 körül húz egy jót alatta szörnyű nyilván ez természetes, kb 4200-4500ig úgy tök jót indul de pl 3asban 5500nál elfogyott inkább 4.et kellet kapcsoljak, pályára hajtottam fel és soroltam be.érzésre most még nem megy úgy mint a c20xe-m ment. neked ha még akkor nem volt hozzá nyúlva ecuhoz milyen volt?
Link to comment
Megosztás:

Én mentem 1200 km-et mire sikerült beprogramozni. Nekem volt sokféle injektorom, így a részterhelésekre nagyjából azokkal be tudtuk lőni állítgatás nélkül. Azt azért hozzá kell tenni, hogy egyből mértük szélessávúval, mert nem akartam, hogy bármi gond legyen.

Link to comment
Megosztás:

reddish hozzád szólna elsősorban a kérdésem, de persze mindennek érdekel a véleménye, neked mikor bekerült a két tengely a kocsidba hozzá volt már nyúlva az ecuhoz, vagy gyári volt? Mentem most sokat a kocsival most már 600km körül járok ma cseréltem az első olajat benne. kicsit már el-el mertem rúgni neki nyilván még ésszel. 3500 körül húz egy jót alatta szörnyű nyilván ez természetes, kb 4200-4500ig úgy tök jót indul de pl 3asban 5500nál elfogyott inkább 4.et kellet kapcsoljak, pályára hajtottam fel és soroltam be.érzésre most még nem megy úgy mint a c20xe-m ment. neked ha még akkor nem volt hozzá nyúlva ecuhoz milyen volt?

Én első körben vettem egy cosworth hf-et és egy alig használt blokkot. Azt újítottam fel, majd egy phase 2-es chippel lett "tuningolva". :icon1:

Utána lett a Lexmaul szívósor és a tengely berakva rögzített állapotban, jelre állítva (ahogy vettem, akkor még nem találtam szakit, aki beállította volna pontosan). Ekkor lehetett úgy 180le körül (az első programozás után), ami csalódás volt. Nekem jól húzott 5e felett is programozás előtt is, bár 6e fölé nem mentem programozásig. És ekkor már benne voltak a sokkal nagyobb (243=>304) injektorok is.

A következő fázisban (mikor találtam Nyíregyházán egy normális fokolót) rendesen beállították a tengelyeket. A pontos beállításkor a szelepek hozzáértek a dugattyú tetőhöz, így abból is kellett leszedetni. Ha már le kellett venni újból a hf-et pár módosítást is csináltam hozzá, meg a kipufogó részt is lecseréltem nagyobbra.

Annak ellenére, hogy 5e-ig nagyon szegény volt a keverék (a programozáskor rámért szonda szerint), 4-7e-ig álomszerűen húzott

Az első tesztet egy Puntos bánta. Tettünk bele short shiftert is, ami elsőre nem lett pontosan beállítva, ezért a kettest nem vette 3e ford. felett. Kifelé mentem a városból, amikor egy Puntos előttem gyorsulgat le mindenkit a lámpáknál. A sors kegyessége folytán a kivezető út egyik lámpájánál az első sorban találkoztunk. Átnézett rám, majd a haverjának mondhatta, hogy ezt is megcsípjük. Mivel nem volt 2-es fokozat, nem igazán akartam versenyezni, ezért úgy voltam vele, csak akkor nyomom, ha muszáj, de akkor egyesben leforgatom 7,5-ig (úgyis tesztelni mentem), és úgy váltok 3-ba. Induláskor kilőtt, kaptam vagy 2 hossznyit, de mire elérte a motor 7e-t, már ő volt hátrébb ugyanennyivel. :icon1: 3-ra már nem volt szükség. Utána megnyugodott a Puntos és szépen csordogált mellettem 50-nel. :D

Egy kicsit elkanyarodtam a témától. Szóval a pontos beállítás a szívórészen 1,4mm, a kipufogó részen 0,4-0,5mm eltérést jelentett, mégis óriási különbséget éreztem (pozitívan).

Szinte biztos, hogy nem jó a tengelyek beállítása. Leszabályozásig könnyedén kellene leforognia, még ha ez teljesítményben sokkal többet nem is hoz a programozás előtt. A helyedben programozás előtt pontosan beállíttatnám a tengelyeket, nehogy úgy járj, mint én.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én első körben vettem egy cosworth hf-et és egy alig használt blokkot. Azt újítottam fel, majd egy phase 2-es chippel lett "tuningolva". :icon1:

Utána lett a Lexmaul szívósor és a tengely berakva rögzített állapotban, jelre állítva (ahogy vettem, akkor még nem találtam szakit, aki beállította volna pontosan). Ekkor lehetett úgy 180le körül (az első programozás után), ami csalódás volt. Nekem jól húzott 5e felett is programozás előtt is, bár 6e fölé nem mentem programozásig. És ekkor már benne voltak a sokkal nagyobb (243=>304) injektorok is.

A következő fázisban (mikor találtam Nyíregyházán egy normális fokolót) rendesen beállították a tengelyeket. A pontos beállításkor a szelepek hozzáértek a dugattyú tetőhöz, így abból is kellett leszedetni. Ha már le kellett venni újból a hf-et pár módosítást is csináltam hozzá, meg a kipufogó részt is lecseréltem nagyobbra.

Annak ellenére, hogy 5e-ig nagyon szegény volt a keverék (a programozáskor rámért szonda szerint), 4-7e-ig álomszerűen húzott

Az első tesztet egy Puntos bánta. Tettünk bele short shiftert is, ami elsőre nem lett pontosan beállítva, ezért a kettest nem vette 3e ford. felett. Kifelé mentem a városból, amikor egy Puntos előttem gyorsulgat le mindenkit a lámpáknál. A sors kegyessége folytán a kivezető út egyik lámpájánál az első sorban találkoztunk. Átnézett rám, majd a haverjának mondhatta, hogy ezt is megcsípjük. Mivel nem volt 2-es fokozat, nem igazán akartam versenyezni, ezért úgy voltam vele, csak akkor nyomom, ha muszáj, de akkor egyesben leforgatom 7,5-ig (úgyis tesztelni mentem), és úgy váltok 3-ba. Induláskor kilőtt, kaptam vagy 2 hossznyit, de mire elérte a motor 7e-t, már ő volt hátrébb ugyanennyivel. :icon1: 3-ra már nem volt szükség. Utána megnyugodott a Puntos és szépen csordogált mellettem 50-nel. :D

Egy kicsit elkanyarodtam a témától. Szóval a pontos beállítás a szívórészen 1,4mm, a kipufogó részen 0,4-0,5mm eltérést jelentett, mégis óriási különbséget éreztem (pozitívan).

Szinte biztos, hogy nem jó a tengelyek beállítása. Leszabályozásig könnyedén kellene leforognia, még ha ez teljesítményben sokkal többet nem is hoz a programozás előtt. A helyedben programozás előtt pontosan beállíttatnám a tengelyeket, nehogy úgy járj, mint én.

Köszönöm a választ, még azért megy a tesztelgetés bőszen, nekem amikor programozzák akkor állítják be a a fokolást is próbáltam méregetni de ez így saccolgatás inkább nem nyúlok hozzá csinálja meg egy szaki...de szerintem is beállítás probléma lesz ugyanis pl alapjárati fogyasztásom nem megy 1,7liter alá és eléggé co szaga is van piros injektorokkal is meg kékkel is. nekem remélem nem fog a szelepbe bele érni én direkt túl méreteztem a bemarásokat, elvittem a c20xe dugókat meg a gyári x20xev-t egy dugattyú készítőhöz és ő szépen lemásolta a x20xev bemarást a c20xe dugóra de, 0,3-05mm-el a x20xer értéke alá mentünk nem emlékszem pontosan mennyire is.de tudom hogy a xernél jobban bevan marva hálistennek a c20xe dugók vastagabbak a felső gyűrű is lejjebb van mint az xev-n és a kipufogó oldalon is belettek marva a szelepek helye mert sem az x20xev sem x20xer-en nincsenek bemarva. remélem ez nekem elegendő lesz. de vissza térve az alap témához akkor neked már volt egy chip a kocsin amikor kész lett nekem most gyári a program és ugye nincs belátva rendesen viszont egész normális az alapjáratom.

https://www.youtube.com/watch?v=qd6JPDm7vwM

de lehet ennél is jobbnak kéne lenni?(a direkt szűrő már le is repült róla az csak átmeneti volt..)

viszont egyből kettőbe ha váltok és egyest elhúzatom 5-6ig, pörgeti a kereket rendesen kettesben , nem meg nyikkan hanem pörög egy jót ez ma délután volt száraz jó aszfalton és a gumijaim is jó minőségűek jó állapotban ezt csak azért jegyzem meg mert tudom milyen "fude erős" érzést lehet kihozni egy kopott gumival ami mindig kapar.....

Link to comment
Megosztás:

Nehéz így megmondani hang alapján mennyire jó ez a beállítás, főleg, hogy viszonyítási alapnak is csak az enyém lenne.

Megkeresem és priviben elküldöm neked egy napszemüveg kamerás rövid videómat (amit a kamera tesztelése miatt csináltam) az enyémről. Ott az elején hallod majd a nyitott motorháztetőnél az alapjárati hangot, a végén meg kettesből 2,5e-7e-ig forgatva, majd hármasban egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Nehéz így megmondani hang alapján mennyire jó ez a beállítás, főleg, hogy viszonyítási alapnak is csak az enyém lenne.

Megkeresem és priviben elküldöm neked egy napszemüveg kamerás rövid videómat (amit a kamera tesztelése miatt csináltam) az enyémről. Ott az elején hallod majd a nyitott motorháztetőnél az alapjárati hangot, a végén meg kettesből 2,5e-7e-ig forgatva, majd hármasban egy kicsit.

köszi várom a videót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.