Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Nincs véletlenül ilyen ismerősöd aki tudna ebben segíteni?

Aki nekem eddig vágott ilyesmiket lézerrel, az sajnos otthagyta a céget és kamionon ül, a másik, aki ebben tudna segíteni, az pedig tuti drága lesz, mondjuk ők minden másban is tudnának segíteni. Turboáékról van szó (RCS), gondolom neked nem kell bemutatni. :)

Link to comment
Megosztás:

Aki nekem eddig vágott ilyesmiket lézerrel, az sajnos otthagyta a céget és kamionon ül, a másik, aki ebben tudna segíteni, az pedig tuti drága lesz, mondjuk ők minden másban is tudnának segíteni. Turboáékról van szó (RCS), gondolom neked nem kell bemutatni. :)

Ömm, igen, Őket meg sem kérdezem. Nem azért mert rosszul dolgoznak, hanem azért mert a saját szavaival élve "nem tudnám megfizetni amit Ők készítenek nekem". :lol: Még annó a BMWhez kérdeztem kipuffrendszert. :D

Szerk.: Sp, Te meg szívjá gázt akkor. :D

Link to comment
Megosztás:

Kismillió helyen van megmunkálás, cnc marás, esztergálás, laser vágás stb. Zsolti a környékeden is tudok embereket ilyenre.

Jó Neked, Én egy embert sem ismerek aki ilyesmivel foglalkozna. De ha spzolinak tényleg van szívósor a tulajdonában, akkor már megoldódott a probléma ezen része :)

Link to comment
Megosztás:

Ömm, igen, Őket meg sem kérdezem. Nem azért mert rosszul dolgoznak, hanem azért mert a saját szavaival élve "nem tudnám megfizetni amit Ők készítenek nekem". :lol: Még annó a BMWhez kérdeztem kipuffrendszert. :D

Kisblokk helyett nagyblokk került bele? Vagy miért akartad bántani a gyári bmw-t? Mert szerintem a bmw gyári kipufogóin csak rontani lehet.

Link to comment
Megosztás:

Kisblokk helyett nagyblokk került bele? Vagy miért akartad bántani a gyári bmw-t? Mert szerintem a bmw gyári kipufogóin csak rontani lehet.

86-os E30 323i volt, egy vanosos M50B25 motorral. A kipufogó még a 23-asé volt, ami túl kicsi, de a legnagyobb gond az volt, hogy lényegében nem is létezett már az a kipuff. :D

Link to comment
Megosztás:

Válaszoltam a megfelelő fórumban, nem akartam szétoffolni még ezt a fórumot is BMWvel. :D

Más: Szerintetek Yamaha R1 pillangósor nem nagy az 1.4-re? Google szerint 43mmes a pillangók átmérője. GSX-R 750nek meg amit a srác rakott fel az XE-re 45mm-es. Elég ekkora különgség vagy kisebbet kellene találnom? Pl az R6osnak 40mm-s csak.

Fékszervóhoz a vákuumot hogy kellene megoldani szerintetek? Pillangók elé kéne valahogy beszúrni a vákuumcsövet, az biztos.

Demó, a gázpedál állás jeladón és az alapjárati motoron kívül mit kell még átraknom az új szerkezetre? Az alapjárati motorral is lesznek gondok. Ezt ki lehet iktatni valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Válaszoltam a megfelelő fórumban, nem akartam szétoffolni még ezt a fórumot is BMWvel. :D

Más: Szerintetek Yamaha R1 pillangósor nem nagy az 1.4-re? Google szerint 43mmes a pillangók átmérője. GSX-R 750nek meg amit a srác rakott fel az XE-re 45mm-es. Elég ekkora különgség vagy kisebbet kellene találnom? Pl az R6osnak 40mm-s csak.

Fékszervóhoz a vákuumot hogy kellene megoldani szerintetek? Pillangók elé kéne valahogy beszúrni a vákuumcsövet, az biztos.

Demó, a gázpedál állás jeladón és az alapjárati motoron kívül mit kell még átraknom az új szerkezetre? Az alapjárati motorral is lesznek gondok. Ezt ki lehet iktatni valahogy?

A 43mm egészen biztosan túl nagy.

Link to comment
Megosztás:

A 43mm egészen biztosan túl nagy.

http://www.msextra.c...php?f=94&t=6602

Itt van egy pár ITB adat. Szerintetek melyik lenne az ideális?

Szerk.: Injektorban, mondjuk a C16SE-é elég lenne?

Szerk. No2.: Felhívtam a srácot, van neki R6osé is és az 38mm. Az inkább szimpatikus mint az R1 és azt mondta hogy az R1-en nem 4db hanem 8db pillangó van összesen. Gondolom valami hasonló meggondolásból mint az XE-n gyárilag a kisebb és nagyobb pillangó. :)

Módosítva : Zsoltee
Link to comment
Megosztás:

http://www.msextra.c...php?f=94&t=6602

Itt van egy pár ITB adat. Szerintetek melyik lenne az ideális?

Szerk.: Injektorban, mondjuk a C16SE-é elég lenne?

Szerk. No2.: Felhívtam a srácot, van neki R6osé is és az 38mm. Az inkább szimpatikus mint az R1 és azt mondta hogy az R1-en nem 4db hanem 8db pillangó van összesen. Gondolom valami hasonló meggondolásból mint az XE-n gyárilag a kisebb és nagyobb pillangó. :)

Igen a 38mm jónak hangzik, Swift GTI motorhoz javasolnak 38-40mm-t de az sokkal forgósabb 16 szelepes szóval elég lenne kb. 36mm is. Talán egy picit óvatosabban kell majd nyomni a pedált, hogy ne legyen nagyon lusta kisebb fordulatszámokon. Szerintem C16SE injektor elég lesz, ha azt vesszük alapul, hogy lesz +10lóerőd.

Youtube-on vannak C14SE-s videók Weber DCOE 40 karbival, de azokban a venturi 24-36mm-ig változtatható - szóval ez alapján a 38mm is picit nagynak tűnik. Majd a tölcsérek hosszát kell rendesen beállítani, szerintem jó hosszúra választani ha 38mm-nél maradsz és akkor lehet jobb minden fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

Igen a 38mm jónak hangzik, Swift GTI motorhoz javasolnak 38-40mm-t de az sokkal forgósabb 16 szelepes szóval elég lenne kb. 36mm is. Talán egy picit óvatosabban kell majd nyomni a pedált, hogy ne legyen nagyon lusta kisebb fordulatszámokon. Szerintem C16SE injektor elég lesz, ha azt vesszük alapul, hogy lesz +10lóerőd.

Youtube-on vannak C14SE-s videók Weber DCOE 40 karbival, de azokban a venturi 24-36mm-ig változtatható - szóval ez alapján a 38mm is picit nagynak tűnik. Majd a tölcsérek hosszát kell rendesen beállítani, szerintem jó hosszúra választani ha 38mm-nél maradsz és akkor lehet jobb minden fordulaton.

Tölcsért nem tudom majd milyet fogok kipróbálni, gondoltam már arra, hogy vannak mélyládákhoz kapható reflexcsövek, lekerekített véggel, kb olyanok mint egy tüte, csak műanyagból. Azokkal ki lehetne kísérletezni a hosszt és ha már megvan akkor méretre gyártatni. Bár nem tudom hogy a műanyag mennyire megfelelő erre a célra.

Basszus_reflex_cso_342564.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tölcsért nem tudom majd milyet fogok kipróbálni, gondoltam már arra, hogy vannak mélyládákhoz kapható reflexcsövek, lekerekített véggel, kb olyanok mint egy tüte, csak műanyagból. Azokkal ki lehetne kísérletezni a hosszt és ha már megvan akkor méretre gyártatni. Bár nem tudom hogy a műanyag mennyire megfelelő erre a célra.

Szerintem simán lehet jó, migweben van egy rakás karbonszálas tölcséres ITB. Ami még esetleg működhet, hogy a tölcséreket kettévágod az aljától kb. 30mm. Az alját rögzíted az ITB-hez, vagy csináltatsz aluból egy karimás csatlakozót és azt rögzíted az ITB-hez. Utána a tölcsért gumicsővel és két bilincsel rögzíted ehhez a talphoz. Innentől kezdve egészen pici lépésenként tudod rövidíteni a szívóhosszt és keresni a legjobb beállítást. Miután megvan, alumíniumból ki lehet esztergálni a megfelelő hosszúságút és véglegesen rögzíteni. Fontos lenne még szerintem egy megfelelő méretű gyűjtődobozt felrakni a tölcsérek fölé, hogy a rezonancia fordulatszámot is be tudd hangolni és ahol esetleg gyengécske lenne a motor, oda egy kis plusz nyomatékot csalhatsz.

Elvben erre gondolok:

suppilot1.jpg

De neten van egy csomó inlet length calculator amivel kb. meg lehet hatázozni, hogy milyen fordulatszámra szeretnél hangolni.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy jó 5let zoloj, köszi :)

Dobozt amúgy is csinálnom kell, mivel hátul a motor mögött friss levegő nem sok van. Motorháztető beömlőt pedig nem igazán szeretnék ( igazából az lenne a legtutibb megoldás, viszont annyira égő lenne, hogy nem bírnám elviselni ), ezért valahogy hátra kell vezetni egy valamilyen sportszűrőn keresztül a levegőt. :)

OFF: most olvastam, hogy az újabb fajta sportmotoroknál már megoldották azt hogy a motor magának állítja a csőhosszt, különböző fordulatokon, ezzel mindenhol a lehető legtöbb teljesítményt hozzák ki belőle. :pinch:

Link to comment
Megosztás:

http://www.msextra.c...php?f=94&t=6602

Itt van egy pár ITB adat. Szerintetek melyik lenne az ideális?

Szerk.: Injektorban, mondjuk a C16SE-é elég lenne?

Szerk. No2.: Felhívtam a srácot, van neki R6osé is és az 38mm. Az inkább szimpatikus mint az R1 és azt mondta hogy az R1-en nem 4db hanem 8db pillangó van összesen. Gondolom valami hasonló meggondolásból mint az XE-n gyárilag a kisebb és nagyobb pillangó. :)

Ne csak úgy vaktában. :)

Én kiszámolnám mekkora a 45-ös keresztmetszete és levonnám belőle a pillangót. Ez a hasznos keresztmetszet. Ezt elosztanám 4-el, hozzávenném a kis pillangó keresztmetszetét és visszaszámolnám az átmérőt. Ettől pedig nagyon nem térnék el. Mert ha túl nagyot választasz és nem lesz megfelelő a levegő áramlási sebessége nem csak a gyors reakciót rontod el, hanem a porlasztás minőségét is. Az sem mindegy az injektorok milyen távol vannak a szelepktől. Minél közelebb annál jobb alacsony fordulatra minél távolabb annál jobb magas fordulatra. (az igazi 8 megfelelően szabályozott injektorral lenne :D ) Én annak idején az elméleti számításokban a 33mm-re jutottam, de nekem mindig is a tolyttyús változat volt a szimpi, hogy teljes nyitásnál ne legyen semmi áramlási veszteség a csőben (bár azzal más problémák lettek volna), úgyhogy én látatlanban a 38-asra szavaznék, de mindenképp megnézném mekkora helyet is foglalnak a kis pillangók. ;)

Link to comment
Megosztás:

Tölcsért nem tudom majd milyet fogok kipróbálni, gondoltam már arra, hogy vannak mélyládákhoz kapható reflexcsövek, lekerekített véggel, kb olyanok mint egy tüte, csak műanyagból. Azokkal ki lehetne kísérletezni a hosszt és ha már megvan akkor méretre gyártatni. Bár nem tudom hogy a műanyag mennyire megfelelő erre a célra.

Egy ügyes esztergályos megcsinálja neked fémből is és nem drágán. ;)

Link to comment
Megosztás:

Egy ügyes esztergályos megcsinálja neked fémből is és nem drágán. ;)

Tudom, de a kikisérletezésre nem csináltatok drága dolgokat, inkább ebből az olcsóbb megoldásból cseszek el többet. :)

Tápi: köszi az infót, a 38as lesz szerintem mindenképpen. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.