Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Miért ne érne el vmit vele??Nekem is nem a széria tengelyek vannak benne.i500 gyári tuning...irmscher tengelyek,gyári chip,gondolom az injektorok se szériák...Jobban teljesít érezhetöen mint 1 széria motor...

persze, mindent lehet optimálni, de minek költsön az ember 2-3x annyit egy 2,5-ös motorra, mint hogy alárakjon egy 3000-es alját és egyből 240LE lenne a motor. Pénzt spórol és még erősebb is lesz. :)

Az igazi tuner jó távolra teszi a hengerek,leömlők találkozási pontját. :)

Ez így van, ahogy Zoli is írta. Leömlő gyártásnál szívó motorhoz rengeteg faktor adja meg az átmérőt, és a csőhosszokat.

Hány ccm/ henger, melyik fordulatszámon kell a motornak dolgoznia, mekkorák a szelepek, mekkora a szelepemelés, milyen a veztengely profil, stb...

Jó szórakozást a számolgatáshoz! :D

Mondjuk az irmscher tengelyek nem tudom mekkorák, lehet nem is cserélendők.

Nekem sincsenek pontos infóim, de ha jól hallottam, akkor ugyanolyanok, mint az X30XE tengelyek... :o

Link to comment
Megosztás:

persze, mindent lehet optimálni, de minek költsön az ember 2-3x annyit egy 2,5-ös motorra, mint hogy alárakjon egy 3000-es alját és egyből 240LE lenne a motor. Pénzt spórol és még erősebb is lesz. :D

Nekem sincsenek pontos infóim, de ha jól hallottam, akkor ugyanolyanok, mint az X30XE tengelyek... :o

A 3000-res gyárilag csak 211le,sima chipel kijön belőle a 240le???És a hengerfejek ugyanakkorák a 2 motoron?.2.5 fejnek nem kisebb az égéstere??

Link to comment
Megosztás:

A 3000-res gyárilag csak 211le,sima chipel kijön belőle a 240le???És a hengerfejek ugyanakkorák a 2 motoron?.2.5 fejnek nem kisebb az égéstere??

Igen, 240LE-vel már több is meg lett mérve. :o

A 2,5-ös égésterei és csatornái kisebbek, de lehet a szelepek is, annyira még nem merültem bele a dologba.

Viszont nem ajánlott 2,5.ös fejeket rakni 3,0 blokkra. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, 240LE-vel már több is meg lett mérve. :o

A 2,5-ös égésterei és csatornái kisebbek, de lehet a szelepek is, annyira még nem merültem bele a dologba.

Viszont nem ajánlott 2,5.ös fejeket rakni 3,0 blokkra. :D

Előbb írtad, hogy a 3.0ás alját kell alárakni, a 2.5ös fej alá, akkor most csak a belét? főteng hajtókar dugattyúk? vagy miről beszélsz?

Link to comment
Megosztás:

Előbb írtad, hogy a 3.0ás alját kell alárakni, a 2.5ös fej alá, akkor most csak a belét? főteng hajtókar dugattyúk? vagy miről beszélsz?

Veszel egy X30XE-t, lecsupálsz róla mindent, kivéve a fejeket, visszarakod a C25 alkatrészeit és ennyi. :D

Nem tudom miért akar itt mindenki motorokat megbontani, ha sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani. :o

Link to comment
Megosztás:

Veszel egy X30XE-t, lecsupálsz róla mindent, kivéve a fejeket, visszarakod a C25 alkatrészeit és ennyi. :)

Nem tudom miért akar itt mindenki motorokat megbontani, ha sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani. :o

na így érthető, csak amit előzőleg írtál, közeli ismerettségben sincs ezzel :D

Link to comment
Megosztás:

Ez így van, ahogy Zoli is írta. Leömlő gyártásnál szívó motorhoz rengeteg faktor adja meg az átmérőt, és a csőhosszokat.

Hány ccm/ henger, melyik fordulatszámon kell a motornak dolgoznia, mekkorák a szelepek, mekkora a szelepemelés, milyen a veztengely profil, stb...

Jó szórakozást a számolgatáshoz! :o

Ezt magyarázom a cégnél is,de nem értik meg! :D

Pl egy V8-nál nem mindegy,hogy a leömlő hogyan is néz ki,pl kipufogáskor egymásba dolgoznak stb stb stb.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Rakjál bele XE-t. Megvan 2 Vilmosból és még a hajtás is hosszabb életű lesz :D :D <_<

Tudja valaki, h a c20xe vezérműtengely hány fokos? 256 körüli? Erről a mondatról mi a véleményetek: "C20LET-be már tuning tengelynek számít a szívó változat (c20xe) hosszabb és mélyebbre nyitó tengelye"... Mi történne, ha a c20xe tengelyei át lennének rakva egy x20xev-be? Az x20xev laposabb és kisebb nyitási szögű, mint a c20xe-é igaz?

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, h a c20xe vezérműtengely hány fokos? 256 körüli? Erről a mondatról mi a véleményetek: "C20LET-be már tuning tengelynek számít a szívó változat (c20xe) hosszabb és mélyebbre nyitó tengelye"... Mi történne, ha a c20xe tengelyei át lennének rakva egy x20xev-be? Az x20xev laposabb és kisebb nyitási szögű, mint a c20xe-é igaz?

Nem megoldható igaz? Valaki tudja esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Mivel érdemes kezdeni?<_<

Tényleg nagyjából attól függ, hogy mik a lehetőségeid... 50e-100e-500e-1misi... illetve mik megengedettek abban a versenysorozatban ahol indulnál vele... rendszámos e vagy sem... sok tényező van ám... amiket ha megosztasz velünk könnyebben tudunk javasolni... :D

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nagyjából attól függ, hogy mik a lehetőségeid... 50e-100e-500e-1misi... illetve mik megengedettek abban a versenysorozatban ahol indulnál vele... rendszámos e vagy sem... sok tényező van ám... amiket ha megosztasz velünk könnyebben tudunk javasolni... <_<

Nem tudod véletlenül, hogy a c20xe vezérműtengelyeinek mi a paraméterei?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.