Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


forumadmin

Recommended Posts

  • Hozzászólások 422
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Biztos, hogy nem szándékos lehúzásról van szó, a szerelőt nagyon régóta ismerem, és megbízom benne...

Nem is azt mondom, hogy szándékosan le akart húzni, de nem a legbölcsebb döntést hozta sztem. Én azt mondom, hogy ilyen úgymond "technikai" szempontból legyél kicsit bizalmatlanabb vele szemben. Nem tudom mekkora a tapasztalata ilyen viszonylag újabb konstrukciójú autókkal, de azért tényleg furcsa, hogy egyből a motor szétszedésével kezdi. Ha egy motort egyszer megbontanak, az már igazából sosem lesz olyan jól összerakva, mint a gyárban... Nekem is pl többször kellet visszaavinnem (olajfolyás és egyebek), de most már kb jó. Nem teljesen tökéletes, de jó.

Link to comment
Megosztás:

Nem is azt mondom, hogy szándékosan le akart húzni, de nem a legbölcsebb döntést hozta sztem. Én azt mondom, hogy ilyen úgymond "technikai" szempontból legyél kicsit bizalmatlanabb vele szemben. Nem tudom mekkora a tapasztalata ilyen viszonylag újabb konstrukciójú autókkal, de azért tényleg furcsa, hogy egyből a motor szétszedésével kezdi. Ha egy motort egyszer megbontanak, az már igazából sosem lesz olyan jól összerakva, mint a gyárban... Nekem is pl többször kellet visszaavinnem (olajfolyás és egyebek), de most már kb jó. Nem teljesen tökéletes, de jó.

A legnagyobb bajom, hogy nincs más akire rábízhatnám, pestre nem tudom vinni mert messze van. A közelemben pedig egyik márkaszervízben sem bízom egy parányit sem :mellow: Olyan dolgokat hallottam tapasztaltam, hogy égnek állt a hajam :unsure:

Viszont ez a "igazából sosem lesz olyan jól összerakva, mint a gyárban" most szíven ütött :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is pl többször kellet visszaavinnem (olajfolyás és egyebek), de most már kb jó. Nem teljesen tökéletes, de jó.

Beültetted a bogarat a fülembe... ezek után úgy fogom körbesasolni a motort minden út után mint a kisangyal :D :rolleyes:

Ráadásul eddig nekem nem fogyott egy csepp!! olaj se. Eleinte sűrűn néztem mint ahogy az ecotek motorokra jellemző az olajzabálás. Lehet, hogy ennek is búcsút mondhatok :unsure:

Szép az élet... :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Ide is beírom, hátha itt több régi G Astrás olvassa :rolleyes:

I. Debreceni Opeltali

Ízelítő:

Tervezett programok:

2007. 05.27. Péntek

13:00: Kapunyitás

szabad foglalkozás, tábor megismerése stb.

18:00: Vacsora

20:00: Autósmozi

22:00: Disco, karaoke

-közben: Sörpocak-szépségvereny a
Soproni Szűz
támogatásával

2007.05.26. Szombat

9:00: Reggeli

11:00-: - ügyességi versenyek

- hengerfej-hajító verseny(vagy amit sikerül szereznünk :mellow: )

-autószépség verseny (tervek szerint külön a Saloon és a Tuned :unsure: )

- tájékozódási verseny (jeletkezők számától függően)

- tuning bemutató- Ateri Tuning

- Autókiállítás - Opel Olympia

- focimeccs: Opelesek vs. Hajdú Apró csapata

Közben: Ebéd

18:00: Vacsora

22:00: Disco

2007.05.27. Vasárnap

9:00: Reggeli

11:00: Díjkiosztó

13:00: Ebéd

No és a napi árak:

Belépő: 1000 Ft

Gyerekeknek 5 éves kor alatt ingyen, 5-14 év között 50%

napi belépőhöz étkezéseket lehet váltani (ekkor ugyanazt a menüt nyújtják, mint a 3 naposnak):

reggeli 500 Ft

ebéd 1200 Ft

vacsora 1000 Ft

Quad: 1500 Ft/ 10 perc áron lesz lehetőség kipróbálni a gépeket a helyszínen

Aki ezek ismeretében 2 napra jelentkezne, kérjük jelezzen nekünk, hogy a szállás díját nekik is kiszámoljuk, amúgy kb. ha péntek-szombat jönne valaki akkor ha szombat már nem kér vacsit úgy 6000 Ft, vacsival 7000 Ft. Szombat-vasárnap kb. szombati reggelivel 8000 Ft, nélküle 7000 Ft.

Feltétlenül nézzétek meg a képeket a helyről bebi képtárában, érdemes:

http://picasaweb.google.com/bebida.opel/Debrecen2007MRcius31

Link to comment
Megosztás:

Na ez a kis szíverősítő jól esett, köszi :mellow: :rolleyes:

Szívesen! És tényleg, sztem ne izgulj, nem lesz probléma vele. Nekem pl már generál előtt is voltak kisebb olajfolyási problémáim (nem ez volt a fő gondom amúgy), amik generál után redukálódtak, csak nem teljesen tökéletesen. Neked eleve nem voltak ilyesmi problémáid, a motor is valószínűleg jó állapotban van stb...

Link to comment
Megosztás:

Amit eddig tudok, motort szétszedték a kipufogószelepek leragadása illetve a szelepszárak szorulása miatt. Tegnap kaptam egy telefont, hogy elkészült a műtét, de sajnos az autó továbbra is produkálja a jelenséget, keresik tovább a hibát. Jeleztem, hogy az autón nem volt még cserélve semmi, azaz gyertyák, benzinszűrő, stb... szal SEMMI.. nem akarok tippeket adni mert nem értek hozzá, csak hátha...:unsure:

Szerelők szerint a benzinszűrő hibája nem ilyen jelenséget okoz, és nem csak meleg motornál... (az autóval ők is mentek és érewzték a jelenséget)

Kb 2 óra múlva ismét egy telefon, hogy "mehetek az autóért, még egy trafót kellett cserélni és jó lett" ....

jajjjj mamám.... :mellow: :rolleyes:

ezt a hengerfej le-fel dolgot remélem nem fizetted ki.....

magas fordulaton nem igazán szoktak leragadni a szelepek. azok inkább alapjáraton maradnak nyitva...

meg olyankor kompresszio se nagyon van, amit egy laza kompresszio mérés kimutat...

ha meg szelepégés miatt nem megy, akkor sincs kompresszio....

szóval gondolkodással sok mindenre rá lehet jönni.

illetve ha szelepragadása van kokszolodás miatt akkor egy iszonyatos meghajtással orvosolható eza baj. ugyanis a nagyhőtöl és nyomástól a koksz leég a szelepről és a hengerfejről...

neked a trafó volt a rossz, és tök felesleges volt szétszedni a motort.

Link to comment
Megosztás:

neked a trafó volt a rossz, és tök felesleges volt szétszedni a motort.

Nos megvannak a "végleges" infóim :rolleyes: Összesen 70ezret fizettem.

Nagyvonalakban amit meg tudtam jegyezni: ;)

Szóval, elsőre a "techműszer" (vagy hogyhíjják :mellow: ) gyújtásproblémákra utalt, cserélték a "trafóhidat" (vagymit :unsure: ez valami cucc amiben 4db trafó van. :D )

Mentek vele, nem lett tökéletes. Még valamit csesztettek a gyújtással és utána jött a hengerfej leszedése szelepkoszolódás miatt. Régi trafó vissza, az autó megint jobb lett, de nem tökéletes. Aztán új trafó megint be, és voila tökéletes.

Szal ez a történet, tudom lehet bármit gondolni, nekem is kézenfekvőbb a kizárólagos trafóhiba. Még arra is tudok gondolni, hogy valamelyik gyújtáskábellel is gondok lehettek aminek következtében az első trafócserénél nem volt eredmény. De ez már csak az én kombinálásom, bármi lehetett ami miatt elsőre nem lett jó. Azt is meg lehet kérdőjelezni, hogy volt-e a hengerfej leszedése előtt trafócsere. De mivel nagyon jól ismerem 30 éve a szakembert, mondjuk hiszek neki...

Ahogy ő mondta a kettő együtt okozhatta a problémát.

Szumma szummárum, gyakorlatilag nincs jogom semmit megkérdőjelezni. Tudom, hogy ezek az autók már jóval bonyolultabbak mint egy zsigulimotor. Összetett hibák okozhatnak érdekes dolgokat. Én magam informatikus rendszergazda vagyok viszonylag nagy és heterogén számítógépes hálózatot üzemeltetek, találkoztam már bonyolult feladatokkal. :lol: és hibáztam is már... Csináltam már teljes rendszer reinstallt olyankor amikor nem biztos, hogy szükség volt rá, de az volt a gyorsabb és biztosabb megoldás. Tudom ez teljesen más, de kicsi összefüggést azért látok benne :lol:

Valószínűnek tartom, hogy a motort nem kellett volna megbontani, de elfogadom, hogy szükség volt rá.

Igaz nem volt olcsó, de szerintem nem is volt nagyon drága. És ami a legfontosabb, hogy végülis így vagy úgy de JÓ LETT :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, illetve megpucolták a szelepeket... a kipuff szelepek állítólag valóban meg voltak égve.

Hát, ennyi melóért a 70 nem sok, nekem szimpla trafócsere a családi Stiloban 35-be fájt, és az csak 1db trafó cseréje volt.... igaz, ebből a trafó csak tizenvalahányezer + FA, a többi meg mindenféle bohóckodás volt, pl. diagnosztika 5 ezerért, amiért nekem nem lett volna pofám pénzt kérni, de sajna az első szervízbe (Néro M5) be kellett esni vele, mert egyszer csak nem ment az egyik henger....

Link to comment
Megosztás:

no igen,mert ugye a led nem éghet ki :mellow:

én most jégkék helyzetjelzőt keresek.az astrába milyen kell? foglalat nélküli? :rolleyes:

apropó,lenne egy kérdésem hozzátok.gyújtáskor kapom az INSP üzenetet.namármost 20500km van az autóban,olajcsere volt 8000kmnél,azaz az még éppen nem aktuális.viszont május 5én lesz 1 éves,állítólag akkor szokott nyivákolni. szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Megnyomod a km napit és ráadod a gyújtást és deaktíválódik az insp üzenet.

A többit a többiek megmonnyák majd.

Egyébként nekem is a kék helyzetjelzőm volt ellenállásal szerelve :rolleyes:

Ilyenem van ami tönkrement, de így látod, hogy milyen kell.

Voltam usa autó talin és toltam fel nektek képeket, ha érdekel valakit.

USAautótali képek

Flash slideshow

Link to comment
Megosztás:

Megnyomod a km napit és ráadod a gyújtást és deaktíválódik az insp üzenet.

A többit a többiek megmonnyák majd.

ezt tudom,csak ugye mivel garis,nemtom ez mennyire lenne jó ötlet :rolleyes:

tehát akkor éves szervízt jelzi? de akkor miért nem veszi figyelembe,hogy volt a bejáratás után egy olajcsere?

Link to comment
Megosztás:

Még én sem szedtem ki az INSP-et, pedig már tudom, hohgy kell - extra lusta vagyok.

Van új garázsom! 3 napja kitettek a béreltből, ma kellett kiköltözni, és már épp tök ideg voltam, hogy az Astra kinn kell aludjon a zivataros nyárban, mikor jött egy telefon: van kiadó! De iszonyat pici, szűk!!!!! Alig birok kiszállni, ha beállok és TÖK SOK PÓK (volt) van ott. De legalább fedett helyen van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.