Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szerintem a Blaupunk inkámm minöségi autohifi és a nagy tuctuc ra valő de szerintem gyönyörü hangja van nekünk is van egy és nagyon széken dinamikusan szol. Pioneer nak halgattma a DEH 3600 mp3-as fejetségét infinity erősitövel, DLS első szett és Két 30as Mélynyomóval, de nem estem tölle hanyatt szerintem van jobb én személy szerint amire az mondom hogy nagyon j és szépen szol a Clerion,Kenwood, JVC, kb nalam ez AZ ELSŐ 3. Mondjuk az erősitő ha lessz hozzá az ami eldöni hogy fog szolni nagyon el lehet vele rontani de valamelyest lehet javítani is, És az esőszett se mindegy milyen a dinamikálya mert sokat veszít egy zene a hangszerelésből ha nem minőségi a hagszoró.

Link to comment
Megosztás:

ez természetes gyanis ha nem megfelelő minőségű a gumi és nem megdelelő keréknyomás is zörejt kelthet és ez is rontja a zene hallgatás élvezetét de kellő hangerővel ki lehet bekkelni ezt a problémát.kelthet és ez is rontja a zene hallgatás élvezetét de kellő hangerővel ki lehet bekkelni ezt a problémát. :) :)

ezt jol kimagyaráztam és valamennyi igazság van is benne 8)

Link to comment
Megosztás:

Azért vannak nagy különbségek a fejegység és fejegység között, de én se hittem csak amikor halgattam.

Amugy nekem is RTO erősítőm van ez sajan a gyegepontja a hifimnek de az volt asor végén és már csak erre jutott pénz. De utánna olvasva nem egy nagyon szar készülék elég jo teljesítménnyel bír. a kovetkező beruházás egy kondo lessz. mert az meg javít a hagzáson. Meg még egy elsőszett+erősítő. Ja és kabelozom ijra a kocsit mert a táp csak 10-es és 20-asra kéne cserélni.

De ez még a távoli jövő a nemzetközi opel talira meg szeretném csinalni. Meg meg néhány dolgot de az Titok!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Azért vannak nagy különbségek a fejegység és fejegység között, de én se hittem csak amikor halgattam.

Amugy nekem is RTO erősítőm van ez sajan a gyegepontja a hifimnek de az volt asor végén és már csak erre jutott pénz. De utánna olvasva nem egy nagyon szar készülék elég jo teljesítménnyel bír. a kovetkező beruházás egy kondo lessz. mert az meg javít a hagzáson. Meg még egy elsőszett+erősítő. Ja és kabelozom ijra a kocsit mert a táp csak 10-es és 20-asra kéne cserélni.

De ez még a távoli jövő a nemzetközi opel talira meg szeretném csinalni. Meg meg néhány dolgot de az Titok!!! :)

Mondjuk Nekem nem ez az ujfajta Rto erositom van hanem Rto Sx9000 jo pár éves darab,4*75 watt rms :) Neked ?

Azért kiváncsi lennék egy kondi mennyit dob a rendszeren ...

Tényleg kondibol mindegy milyen fajtat veszek ? Sal, Pyle, Dietz stb ...

Link to comment
Megosztás:

Aztec koma!

Ez a lopásbiztosítás mit is takar???

Bár nem nekem szólt a kérdés, de azért belepofázok: azt jelenti, hogy ha elviszik a kocsidból a fejet, és megvan az előlap, a magnó papírjai (meg ugye a feljelentésről a pépör), ráadásul Te vagy az első tulaja a cumónak, akkor adnak egy másik fejeCCSéget. Azt pontosan nem tudom, hogy csak hátat, vagy komplett, új készüléket.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg kondibol mindegy milyen fajtat veszek ? Sal, Pyle, Dietz stb ...

Ha lehet, leginkább semmilyet!

Vegyél nagyobb keresztmetszetű tápkábeleket, jobb minőségű hangszórókat, erősítőt, stb, ne erre költsd a pénzed! :wink: Vagy szerezz be egy jófajta aksit, azzal többre mész! :idea:

Link to comment
Megosztás:

Ha lehet, leginkább semmilyet!

Vegyél nagyobb keresztmetszetű tápkábeleket, jobb minőségű hangszórókat, erősítőt, stb, ne erre költsd a pénzed! :wink: Vagy szerezz be egy jófajta aksit, azzal többre mész! :idea:

Akksim 74Ah-s Bosch Silver az jó ?

Egyébként se az erősítőt se a szettet nincs szándékomba lecserélni mert nagyon jól szólnak :)

Link to comment
Megosztás:

Akksim 74Ah-s Bosch Silver az jó ?

Persze, hogy jó. De ha már a tápellátás javításánál tartunk, akkor inkább spirálcellás aksi, mint kondi!

A kondér körül még mindíg nagyobb a hókuszpókusz, mint a valós haszna, és ne felejtsük el, hogy nem csodaszer, meg kifogyhatatlan energiaforrás; ő is töltődik valahonnan, a rendszerből veszi ki a zoxigént... izé... elektronokat! Ráadásul nagyon kicsi a tárolóképessége, tehát hamar lemerül.

Na, többet nem gyalázom a kondikat, mert még megvernek! :) :) :D

Ja, köszi Aztec! :partyman:

Link to comment
Megosztás:

Ujra itt!

Kicsit eltüntem a vizsgák között és azért nem jelentkeztem.

Az tény hogy minél jobb a táp kábel és minel jobb az aksi annál jobb a zene. De egy meg biztos hogy ha rosszabb aksid van azaz nem az Exide Maxima 900 Akkor biztos hogy kondi megvédi attol amitől valójában tönkre megy méghozzá a bassus áramfelvétele lökés szerűen éri és ezt nem szeret.

Amit én hallgattam autohifit elösször kondinélkül majd kondival azért volt különbség méghozzá az elnyujtoo bassusú feka zenéknél sokkal eröteljessebb volt a bassus vege!!! Én ennyit tudok mondani.

A legjobb az ha értessz hozzá hogy sáját magadnak kicsi kondikbol (10000-20000mokro farád) építessz egy 1farádos kondit sokkal gyorsabb lessz mind bármely gyári de valamivel dragabb is de lehet lépcsözetesen épeteni elösször 0,5 farás majd 0,75farás és igy tovább. Ahogy a pénztárca engedi.(jominőségű kondit kell venni az a lelke)

Minél kisebbek a kondik annál dinamikussabb!!!!

Elektronikai oldalról a számítások szerint(fizika) rengeteget számít egy kondi.

Amúgy nekem az uj RTO 1200 van RMS-t nem tudom mert sehol nem irják de kb 4x70W+-10W lehet!

Link to comment
Megosztás:

A legjobb az ha értessz hozzá hogy sáját magadnak kicsi kondikbol (10000-20000mokro farád) építessz egy 1farádos kondit sokkal gyorsabb lessz mind bármely gyári

Ott a pont - gondolom, itt az uborkásüvegekre gondoltál, mint gyári. A kis kondérokból felépített 'tábla' tényleg jobb lehet villamos tulajdonságait tekintve, mint az egy nagy, de ha már valaki vágja ezeket a dolgokat, miért nem a DC-DC táp túloldalát erősíti? Ott sokkal kisebb kapacitás is jóval nagyobb nyereséget hozna! Oké, akkor bele kell túrni az erősítőbe, dehát valamit valamiért! Továbbmegyek: olyan erősítőt kell venni, ami már gyárilag így készült, és akkor nincs túrás! Hoppá! :wink:

Olyan ez, mint amikor az 1.4-es autó motorját tuningolják, ahelyett, hogy vennének kétlitereset, ami már alapból tudja ugyanazt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.