Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ilyen van itthon is már jó ideje

02953.jpg

MP3 lejátszó gépjárműbe

Egy érdekes és okos megoldás az autózás közbeni MP3 hallgatáshoz.

A képen látható eszköz a gépjármű 12V-os szivargyújtójához csatlakoztatható MP3 lejátszó, mely rendelkezik USB porttal, így hozzá flash drive csatlakoztatható, és szinte "korlátlan mennyiségű" MP3-at vihetünk magunkkal.

Az egyedi megoldása abban rejlik, hogy beépített FM adóval rendelkezik. Így az autóhifi tuner részén beállítva a megfelelő frekvenciát már hallgathatjuk is az általunk kedvelt zenét.

Nincsen szükség a kazettakonverterre, vagy a sztereó jel más trükkel való hifibe juttatására.

Garancia: 1 év

Klubos ár :twisted: 14.500.- HUF nettó

Jelenleg rendelhető státuszban van, nincs belőle Mo.n

Link to comment
Megosztás:

@Speed:

Igen, IPod jó megoldás, főleg, mióta pár cég gyárt hozzá "adaptert", így a fejegységről is tudod vezérelni.

Pl. legtöbb P sorozatú Pioneer fejegység már IPod-Ready :(

@Need:

Nincs tapasztalatom...

Azt is el tudnám képzelni, hogy beépített memóriája nincs, így vehetsz hozzá kapásból egy PenDrive-ot is :D

Link to comment
Megosztás:

Persze, ha tudja az MP3-at olvasni a fejegység. :D
:D Nyilván ez nem árt! :(

Bár mostanában már ritka az olyan CDs rádió, ami nem tudja.

@Speed:

Igen, IPod jó megoldás, főleg, mióta pár cég gyárt hozzá "adaptert", így a fejegységről is tudod vezérelni.

Pl. legtöbb P sorozatú Pioneer fejegység már IPod-Ready :D

Esetemben a Blaupunktom MP3-as és IPOD adapter is kapható hozzá...

de én egyenlőre még maradok az MP3-as CDknél.

Bár kétségtelen előnye az IPODnak, hogy horror mennyiségű MP3 fér rá... - gondolok én pl. a 40GB-osra.

Link to comment
Megosztás:

Ipod király tud lenni de az ára még most is horror... sőt annál is drágább.

A jobb fejegység mondjuk 100db mp3as cdvel sokkal olcsóbb..

A alpinebol is meg pioból is meg szerintem lassan mindegyikből kapható ipod vezérővel ellátott, de egyenlőre csak a magasabb kategóriájüak között. az alapmodellek nem olyanok..

Link to comment
Megosztás:

ne mán a vaterán lőttem magamnak egy kenwood kormánytávirányítót. Rettentően örültem neki, erre a srác közli, hogy elírta és nem kenwood hanem pioneer. Volt már vkinek ilyen távja? Mennyire megbizható, és használható. Mert ha kaki, akkor már nem is bánkódom.

Link to comment
Megosztás:

De a Sony kormánytávját tudja. Nem hinném, hogy egy az egyben viszi az Opelt. De sztem nem lehet olyan egyszerű a kormánycsere, mert a vezetékeket csak át kell vezetni a korm oszlopra. Bontóban meg nem hinném, hogy kompletten kapnál. De ez csak vélemény!

Link to comment
Megosztás:

nahát a vaterán lőttem magamnak egy kenwood kormánytávirányítót. Rettentően örültem neki, erre a srác közli, hogy elírta és nem kenwood hanem pioneer. Volt már vkinek ilyen távja? Mennyire megbizható, és használható. Mert ha kaki, akkor már nem is bánkódom.

Akkor azt Te vetted meg előttem :( :D :D

Nem az amin kép is volt ???

Link to comment
Megosztás:

A minőségében kételkedem...

lényegesen egyszerűbb kiírni egy CD-re és úgy hallgatni az MP3-at, nem??? Ráadásul az rendes minőségű is!

Vagy esetleg egy IPOD-ot rákötni a rádióra, ha már nagy mennyiségben akarsz MP3-azni!! hm?

Nos a minőség MP3-nál amúgy is szar , de ha ez még ront is rajta , akkor hallgathatatlan. 8) :?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sikerült vennem korrekt áron kenwood kormánytávot. Persze a gyári felfogatási módot elfelejthettem, mert olyan közel került az ablaktörlő bajuszkapcsolója és a távir. hogy összeakadtak. De a gyári tartók nélkül is szépen fel lehetett ragasztani. És tényleg érzékeli a rádió. Köszönet Budai Tamásnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel Merivám és benne egy VDO cdr2005 tipusú CD-s autórádió.

Levettem az akkusarukat és a rádiót nem tudom újraindítani. Meg van hozzá minden kódszám, csak nem tudom hogy kell beütni, mert számos billentyűk 6-ig vannak rajta. Bárki tud, kérem segítsen!

Üdv. H.L.

Link to comment
Megosztás:

Ciao!A segítségeteket szeretném kérni az ügyben,miszerint van egy erősítőm meg egy mélyládám,láda az valami SAL erősítő meg valami Daewoo(abszolut nem értek hozzá)na szal a dolog igazán kezdetleges csupán a fejegység nem gyári de a 6 hangszóró az gyári még!Mindegy.A minap észrevettem hogy ha erősebben belehallgatok a mélyládába akkor hallom benne az egész zenét!van rajta olyan funkció is(az erősítőn hogy ka átkapcsolom akkor teljes mértékben hallom az egész zenét,de ha visszakpcsolom arra a hogy csak a ne mán szóljon akkor is hallom a zenét(igaz sokkal halkabban)Namármost: Mi lehet a probléma?nem lehet ezt valahogy kiszűrni??(a zene többi részét),hiszen feltételezem hogy ez ront a ne mán minőségén is!Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel Merivám és benne egy VDO cdr2005 tipusú CD-s autórádió.

Levettem az akkusarukat és a rádiót nem tudom újraindítani. Meg van hozzá minden kódszám, csak nem tudom hogy kell beütni, mert számos billentyűk 6-ig vannak rajta. Bárki tud, kérem segítsen!

Üdv. H.L.

Helló !

Próbáld meg így : http://www.opel-magazin.hu/index.php?optio...d=45&Itemid=105

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.