Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Blau mp3-s 4*45-ös van, többet nem tok róla, csak annyit hogy drága volt :lol:

elöl meg a 2 gyári hangszóró csücsül

aham.. akkor ebből az összegből 2 csatis erősítő+mélynyomó jönne ki asszem+ erre még rájönne a kábelezés... pont nem jön be a sal honlapja :lol: ott érdemes megnézni, mik vannak mik amik tetszenének... (félreértés ne essék én semmire nem akarlak rábeszélni, semmilyen anyagi érdek nem fűz semelyikhez sem.... ) Utánaérdeklődök, hogy ennyi pénzből mi lenne a legjobb vétel....

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

aham.. akkor ebből az összegből 2 csatis erősítő+mélynyomó jönne ki asszem+ erre még rájönne a kábelezés... pont nem jön be a sal honlapja :lol: ott érdemes megnézni, mik vannak mik amik tetszenének... (félreértés ne essék én semmire nem akarlak rábeszélni, semmilyen anyagi érdek nem fűz semelyikhez sem.... ) Utánaérdeklődök, hogy ennyi pénzből mi lenne a legjobb vétel....

kavics: minden sértegetés nélkül:

te hallottál már sal rendszert jól szólni? én még nem. szinte mindeki aki beruházott salba, lecserélte utána. eladni nem lehet, mert ki vesz meg valamit, ami újonnan 5ezer használtan? SAL, MNC,roadstar, stb = pénzkidobás. ha elzabálod a mekibe, az többet ér.

Link to comment
Megosztás:

irok most egy jó hosszút, el lehet fogadni, vagy lehet vitatkozni, de "sajna" ez a nagy igazság.

autohifi <> "minél hangosabb" legyen, és "döngetni akarok". az másik müfaj, azt DBdragnek hivják.

tehát akkor most a hifiről irnék.

a cél: az élő hanghoz minél közelebbi hangot összehozni (hi fidelity == nagy hüség).

egy alap autohifi rendszer valahogy igy néz ki:

1. a legfontosabb egy minőségi 16cmes komponens szett(mélyközép, hangváltó, magas). ez a rendszer alapja. ha az autó ajtaja nem támogatja alapból, akkor csinálni kell neki ajtópanelt, és rendesen ki kell szigetelni az ajtót(bitumenlap, dinamat, stb..), hogy elkerüljük az akusztikai rövidzárat, és rendesen fel legyen fogatva a hangszóró.

2. mindenképpen kell egy erősitő ami az első szettet hajtja(ahogy mondani szokták, az autohifi az erősitett első szettnél keződik). erősitőre nem azért van szükség, hogy hangos legyen, hanem hogy megfelelő hangminőséget érjünk el, és legyen tartalék az erősitőben.

3. fejegység: izlés szerint. mostmár szinte nem is lehet olyan fejet venni, ami nem MP3as. bár aki zenélni akar, az úgyse MP3at hallgat. a lényeg, már persze a hangminőségen túl: minimum 4(2 pár) RCA kimenet legyen rajta, hogy tudjunk erősitőt hajtani vele. a fejegység beépitett végfoka egy torzitógép. 4*50 vagy inkább mostmár 4*60Watt helyett jó ha tud, 4*12t. de nem ez a baj vele főleg, hanem hogy hangban sehol sincs egy akármilyen erősitőhöz képest sem.

4. itt akár meg is lehet állni, mert jó mélyládát találni nehéz, és drága mulatság. jó mélyláda ismérvei: nem lehet észrevenni, hogy van láda az autóban, mert a mély elölről szól. gyors, pontos, nem búg, stb. ha mégis szeretnék mélyládát, akkor a tipusát PRÓBÁLGATÁSSAL válasszuk ki. a kereskedők belemennek, hogy ha már ki van épitve a rendszer több ládát bepróbálj az autóba, és amelyik a legjobb azt veszed meg. mint irtam, nem kell elkapkodni, mert különben az egész hangzásra rátelepszik, és fosul fog szólni. pl astra méretü autóba egy 25ös vagy 30as zárt láda passzol. aki szerint kevés lesz a hangnyomás, azt szeretettel várom egy körre, az autómba :lol: mercibe, vagy nagyon nagy, és nagyon jól szigetelt csomagterü autókba kellhet reflex, vagy dupla zárt ládikó.

5. ha ládát akarunk, nem elég a 2 csatornás erősitő, vagy kell 2 darab 2 csatornás(jobbik verzio, de drágább) vagy 1 darab 4 csatornás erősitő(olcsóbb, könnyebb szerelni, kevesebb kábel).

6. megfelelő kábelezésre szükség van, főleg táp oldalon, hogy ne essen össze az erősitő tápja egy dinamikusabb résznél. gondolok itt arra, hogy sok erősitőre irják rá, hogy elég neki a 8as tápkábel, de mindenképpen érdemes egy alap rendszerhez is 20ast használni. nem sokkal drágább, de ha később bővitesz, átkábelezni az autót nem egyszerü egy fos tápkábel esetén.

vannak még finomságok, lehet játszani spéci kábelekkel, olyan fejegységgel, amiben van processzor, de erről majd máskor.

remélem nem hagytam ki semmit, lehet floodolni.

ui: jut eszembe: hátulra semmilyen hangszóró nem kell, se ovál, se koax, semmi. a hangnak elölről kell jönnie. a TVnek sem háttal ülsz otthon. koncerten is elölről szól a zene

Link to comment
Megosztás:

:lol: ez mind szép és jó de te erre esküdni mernél,hogy jó??mert akkor én hallgatok rád :lol:

nézz be ide:

www.totalcar.hu/forum/autohifi

nem esküszöm semmire. mert autohifiben nincs jó, csak jobb :lol:

és azért amit itt leirtam, azok csak elvi alapok. vehetsz olyan erősitőt+ szettet, ami fosul szól.

egy hallgaható rendszer újonnan kb 4-500ezer forint, ebbe benne van amit leirtam. fej, szett, erősitő, láda, kábelek +szerelés.

használtan általában félár körül megy minden, azért érdemes körülnézni.

ha gondolod meghallgathatod az autóm, illetve másik fórumon lesz most két ünnep között találkozó. ott meghallgathatsz sok autót, aztán majd döntesz.

Link to comment
Megosztás:

kavics: minden sértegetés nélkül:

te hallottál már sal rendszert jól szólni? én még nem. szinte mindeki aki beruházott salba, lecserélte utána. eladni nem lehet, mert ki vesz meg valamit, ami újonnan 5ezer használtan? SAL, MNC,roadstar, stb = pénzkidobás. ha elzabálod a mekibe, az többet ér.

hallottam... :lol: SAL Golf 4

nekem se sal rendszerem van, mert minőségi zene hallgatására lett kitalálva a kocsim, viszont ez pénzben is más kategória....

kiindulásnak nem rossza a sal, de persze, hogy utána mindenki jobbra cseréli, mert fejleszt...

a használt árak olyanok amilyenek... a többin is buksz...

én azért mondtam a salt, mert ebből az összegből talán ez jön ki... (vagy ez se)

hát ha elzabálsz 40 rugót a mekibe annak szerintem az egészségedre nézve több negatív hatása van mint a hifinek :lol:

amúgy a hifim a fenti alapelvek szerint épült... igaz árban nem érte el a 400-500ezret, de nem csak szerintem jóre sikeredett :lol:

Link to comment
Megosztás:

hallottam... :lol: SAL Golf 4

nekem se sal rendszerem van, mert minőségi zene hallgatására lett kitalálva a kocsim, viszont ez pénzben is más kategória....

kiindulásnak nem rossza a sal, de persze, hogy utána mindenki jobbra cseréli, mert fejleszt...

a használt árak olyanok amilyenek... a többin is buksz...

én azért mondtam a salt, mert ebből az összegből talán ez jön ki... (vagy ez se)

hát ha elzabálsz 40 rugót a mekibe annak szerintem az egészségedre nézve több negatív hatása van mint a hifinek :lol:

amúgy a hifim a fenti alapelvek szerint épült... igaz árban nem érte el a 400-500ezret, de nem csak szerintem jóre sikeredett :lol:

a sal golf4et én tavaly nyáron láttam, hallottam, amikor épült. az döngetni jó, de mennyi pénznyi sal is van benne? mennyi lenne egy olyan install? ja, és tavaly, ha jól emlékszem, egy clarion 928 volt benne. ami kb 150be került újan. öszintén, mikor vesz valaki salhoz egy olyan fejegységet? a hangváltót is egyedi épitésü volt. és aki épitette az autót srác, az nem kicsit ért az installokhoz. amúgy meg az tényleg nem volt rossz, de amikor átültünk az enyémbe, az jobb volt jóval. pedig összegben nem volt annyi benne, mint a sal golf4ben!

Link to comment
Megosztás:

a sal golf4et én tavaly nyáron láttam, hallottam, amikor épült. az döngetni jó, de mennyi pénznyi sal is van benne? mennyi lenne egy olyan install? ja, és tavaly, ha jól emlékszem, egy clarion 928 volt benne. ami kb 150be került újan. öszintén, mikor vesz valaki salhoz egy olyan fejegységet? a hangváltót is egyedi épitésü volt. és aki épitette az autót srác, az nem kicsit ért az installokhoz. amúgy meg az tényleg nem volt rossz, de amikor átültünk az enyémbe, az jobb volt jóval. pedig összegben nem volt annyi benne, mint a sal golf4ben!

tudom... show kocsi....

most már kenwood dvd lejátszó van benne :lol:

a tiesto koncert dvd viszont szépen szól benne :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Még csak a tapasztalaotak gyüjtöm :lol:

szia, megkérdeztem az ismerősöm:

herz hs430 erősitő, dobozzal, mindennel 35eHuf

4*50 watt 4ohmra 12volton, de úgyse ez a lényeg.salt körberöhögi 3* mindet.

tudom... show kocsi....

most már kenwood dvd lejátszó van benne :lol:

a tiesto koncert dvd viszont szépen szól benne :lol: ;)

"koncert" - szerintem koncerten hangszerekkel játszanak

én is hallgatok elektronikus zenét, de akkor is.

szia, megkérdeztem az ismerősöm:

herz hs430 erősitő, dobozzal, mindennel 35eHuf

4*50 watt 4ohmra 12volton, de úgyse ez a lényeg.salt körberöhögi 3* mindet.

"koncert" - szerintem koncerten hangszerekkel játszanak

én is hallgatok elektronikus zenét, de akkor is.

hogy a fenébe kell hozzászólást szerkeszteni? :?

szóval hidalva 200watt 4ohmra. ez lemaradt.

Link to comment
Megosztás:

mindenesetre mindenki azt vesz amit akar :lol:

ha mégis több pénzt szánsz rá, akkor tudom ajánlani a ground zerot....

az tényleg jó cucc...... :lol:

Hsz szerk. átállít angolra.... akkor tudod már szerkeszteni....

hát ha a kraftos == jó, akkor igen.

én azért nem ajánlok semmit, mert

1. nem ismerem a zenei izlésést

2. nem ismerem, milyen karakterü rendszert szeretne, mi fontos neki, mi kevésbé. bár nem hiszem, hogy lenne konkrét elképzelése, hogy mit akar hallani :lol:

stb.

ezek nem ismeretében ajánlani felelőtlenség.

Link to comment
Megosztás:

A somogyi elektronic, aminek része a sal

sőt az alpinét is...

azért mert tett már le vmit az asztalra....

amúgy tényleg a GZ egész más kategória...

amit a somogyi marketing+kereskedelem témában véghez vitt, az nem semmi. el kell ismerni, de ettől még szar termékeket árul :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Létezik szériában olyan hangfalszélesség, hogy 10.5?Mert lemértem azt ami a Corsában van, mert holnap sztem updatelem, és kiszedtem a recsegős régi hangfalat, és a fejétől a farkáig 10.5 cm volt.

Persze ha levonom a keret szélességet, akkor megkapom a 10cm-t.

De azért felteszem a kérdést.

Nos?

:blink:

Link to comment
Megosztás:

Létezik szériában olyan hangfalszélesség, hogy 10.5?Mert lemértem azt ami a Corsában van, mert holnap sztem updatelem, és kiszedtem a recsegős régi hangfalat, és a fejétől a farkáig 10.5 cm volt.

Persze ha levonom a keret szélességet, akkor megkapom a 10cm-t.

De azért felteszem a kérdést.

Nos?

:blink:

csinálj egy fotót róla. és jelöld be mettől meddig mérted. 10esben nem fogsz olyan kapni ami jó, max hirek, de lehet hogy arra se.

dekopír fürész kell neked először :)

Link to comment
Megosztás:

csinálj egy fotót róla. és jelöld be mettől meddig mérted. 10esben nem fogsz olyan kapni ami jó, max hirek, de lehet hogy arra se.

dekopír fürész kell neked először :blink:

A gyári helyére kell betennem, ezért nem lenne jó 5let, ha dekopírolnám a műszerfalat előttem! :) Egyébként maga a hagszóró felülete 10cm.Tehát a membrán részre.A 2.5-2.5mm pedig az a rész, ahol rögzül a keretében.

Link to comment
Megosztás:

A gyári helyére kell betennem, ezért nem lenne jó 5let, ha dekopírolnám a műszerfalat előttem! :) Egyébként maga a hagszóró felülete 10cm.Tehát a membrán részre.A 2.5-2.5mm pedig az a rész, ahol rögzül a keretében.

nem is a müszerfalat kell, hanem az ajtókárpitot. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.