Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

De nem biztos, hogy kell az. Sok kétcsatornás erősítőnek van eleve nagyjelű bemenete is, ahová mondjk a hátsó hangszóró jelet bekötve viszonylag jó eredményt kapsz. Mondjuk itt benne lesz a magnóvégfok torzítása is, de ha csak szubhoz kell az nem lesz annyira zavaró.

mivel a fejegységbe épitett végfokok 40-50Hztől dolgoznak, a ládát meg attól lefelé kéne inditani plusz még hozzávesszük a torzitást, a magas jelszint szerintem kerülendő. nem véletlenül találták ki az alacsony jelszintet!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hi Hic!

Csak a teljesség kedvéért!!!!!(Sony CDX-F7750S) :blink: B) :D :D

mivel a fejegységbe épitett végfokok 40-50Hztől dolgoznak, a ládát meg attól lefelé kéne inditani plusz még hozzávesszük a torzitást, a magas jelszint szerintem kerülendő. nem véletlenül találták ki az alacsony jelszintet!

Ez frappáns válasz ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

Hic-kel majd megbeszélem a dolgot, mivel elég közel lakunk egymáshoz, így egyszerűbb lesz segítenie. B)

koszike :blink: es van olyan marka amit nem ajanlotok, vegkepp.tapasztalat alapjan?vagy tenyleg mindegy hogy akai vagy panasonic? :D

Szerintem vegyél olyat, hogy fogadja a pendrive-ot (USB), mert ez ma már elég alap kellene hogy legyen és akkor aztán tömheted a sok mp3-at bele. :D

Én mostanság úgynéztem, hogy a JVC nyitott legelőbb, a középkategóriába is már beletették az előlapi usb-t.

Egyébként én maximálisan Kenwood párti vagyok, de ezt csak úgy említettem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Attól is sok függ milyen zenét hallgat Matnababy,mert vannak márkák és tipusok amik inkább az organikus zenéhez jobbak,de vannak olyanok is,amelyek inkább a töcc-töcc zenéhez jobbak!

Sok függ tényleg attól,hogy mire mennyit szánsz!Ha tudsz végösszeget mondani a fejegységre máris szükül a kör!

Az 4-6Vpp jelszintet nem véletlen találták kiszerintem,így kisebb a jel/zaj szint és a kevesebb(kisebb arányában) a zavar.

Link to comment
Megosztás:

mivel a fejegységbe épitett végfokok 40-50Hztől dolgoznak, a ládát meg attól lefelé kéne inditani plusz még hozzávesszük a torzitást, a magas jelszint szerintem kerülendő. nem véletlenül találták ki az alacsony jelszintet!

Teljesen igaz - bár a 40-50Hz nem azt jelenti, hogy onnantól aztán netovább, csak a vágási feri van ott, azaz attól kezdve kb 6dB/oktáv meredekséggel vágnak lefelé (ettől keményebb szűrést általában nem tesznek bele). Amúgy a legtöbb nem vájtfülű embernek, főleg a tuc-tuc zene kedvelőinek a 40-80Hz tartomány a leginkább lényeges, attól lesz úm "ereje" a basszusnak. Persze az igényesebb szub ennél lejjebb is bőséggel működik, és szép telt hangzást ad, de azt meg is hallod (érzed) - végülis itt a határ valahol a kommersz és igényes között. :D

Viszont a torzítás egyértelműen beleszól - pláne nagyobb hangerőn a fejegység végfokok általában megdőlnek. Igazából nem is annyira a szinuszos, mint a fázistorzítás a gond - szépen elkenődik a tartomány alja. Szóval valszeg inkább én is megbuherálom majd NFS cartárs fejegységét :blink: Viszont addig is, arra jó lesz egy szintillesztő, hogy megépítsük a rendszert ld. erősítő/kábelezés/beépítés/láda, és ha minden kész, akkor megcsináljuk a fejegységet is hozzá. B)

Link to comment
Megosztás:

Csak a teljesség kedvéért!!!!!(Sony CDX-F7750S) :blink: B) :D :D

Hát nem vagyok egy Sony fan, de az nekem is teccik... (érdekes, fazonra olyasmi, mint az én fejegységem, lehet, hogy egy srófra jár az agyunk? ;) ) Mivel már nem az ócsó kategória, valszeg szépen is szól. Eccer remélem összefutunk, és meg tudom majd hallgatni... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nekem eddig 2db felsőkategőriás mp3-as fejegységem volt(Kenwood KDC-6027 és Sony CDX-F7750s).

Mindkettőt azért választottam, hogy ne keljen egy csomó cd-t hurcolászni, elég lesz egy darab RW tele mp3-mal! Nemrégiben viszont megdőlt ez az elméletem!!!!!!Meghalgattam ua-t az albumot mp3-ban és rögtön utánna egy gyári cd-ről.A különbség mellbevágó volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!(és nem csak a mélynyomó miatt).Ezek után kétlem, hogy egy PENDRIVE-ról élvezhető zenét lehet lejátszani.Ezek után Nálam az, hogy egy fejegység tud-e mp3-mat vagy RW-t olvasni abszolult lényegtelen!

Ez az Én szerény vélemény-tapasztalatom!! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nekem eddig 2db felsőkategőriás mp3-as fejegységem volt(Kenwood KDC-6027 és Sony CDX-F7750s).

Mindkettőt azért választottam, hogy ne keljen egy csomó cd-t hurcolászni, elég lesz egy darab RW tele mp3-mal! Nemrégiben viszont megdőlt ez az elméletem!!!!!!Meghalgattam ua-t az albumot mp3-ban és rögtön utánna egy gyári cd-ről.A különbség mellbevágó volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!(és nem csak a mélynyomó miatt).Ezek után kétlem, hogy egy PENDRIVE-ról élvezhető zenét lehet lejátszani.Ezek után Nálam az, hogy egy fejegység tud-e mp3-mat vagy RW-t olvasni abszolult lényegtelen!

Ez az Én szerény vélemény-tapasztalatom!! B)

Ez igaz - az mp3 sohasem lesz képes azt a dinamikát reprodukálni, amit az eredeti CD tartalmaz. Magából az elvből következik, hogy apró részleteket egyszerűen kiszed a zenéből, másokat pedig kihangsúlyoz. Pl. Ha élő hangszeres zenét, vagy csak akár LP-ről mixelt zenét hallgatsz, üvölt a különbség. Vicces, hogy pont a hangzás finomságai miatt építjük a drága hifit, aztán még drágább fejegységgel vágjuk haza. :blink: De nem kell ám mp3-at hallgatni, csak azért, mert tudja a fej. :D

A kommersz rendszereknél ennek ellenére úgy tűnik, az mp3-é a jövő. Az A4 gyári hifijében (DVD Navi) két SD kártyán lehet adagolni a zenét.... előbb-utóbb az olcsóbb kategóriákban is ez lesz.

Amúgy nekem is mp3-as fejegységem van. Eredetileg KD-SH77-re vadásztam, ami sima CD, de bejött a KD-G611 használtan 20-ért, hát ócsójános voltam, annyiért nem hagytam ott. :D

Link to comment
Megosztás:

Attól is sok függ milyen zenét hallgat Matnababy,mert vannak márkák és tipusok amik inkább az organikus zenéhez jobbak,de vannak olyanok is,amelyek inkább a töcc-töcc zenéhez jobbak!

hat mantababy a rockot szereti, es szinte csakis azt. jo kis ne mán kell, a masik kocsimba 2 oval hangszorot raktunk hatra a hazi kalaptartoba, meg van 2 kicsi az ajtoban. eleg jol szolnak. a mantaba 2 van az ajttoba de gondolkodok hogy erositovel osszerakni valamit a hattuljaba. ehhez kellene egy jo fejegyseg , majus kozepen viszem haza a kocsit es nincs benne magno, na en meg ugy nem viszem haza szegedig ha nincs zene utkozben. nem akarok dragat venni, legyen cd-taras, meg kibirja ha bomboltetem a tankcsapdat meg papa roach-ot. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Csak azt se felejtsétek el, hogy Mo-on a hallgatott zenék nagyrésze netről van lekalózkodva. Innen kezdve tök mindegy, hogy mp3 vagy cd. Ahhoz pedig, hogy meg tudd venni a gyári cd-t nem kicsit kell zsebbe nyúlni, és akkor nem azokat a dalokat hallgatod amiket te szeretnél, hanem amit felraktak a cd-re.

Módosítva : kori
Link to comment
Megosztás:

Ez igaz - az mp3 sohasem lesz képes azt a dinamikát reprodukálni, amit az eredeti CD tartalmaz. Magából az elvből következik, hogy apró részleteket egyszerűen kiszed a zenéből, másokat pedig kihangsúlyoz. Pl. Ha élő hangszeres zenét, vagy csak akár LP-ről mixelt zenét hallgatsz, üvölt a különbség. Vicces, hogy pont a hangzás finomságai miatt építjük a drága hifit, aztán még drágább fejegységgel vágjuk haza. :blink: De nem kell ám mp3-at hallgatni, csak azért, mert tudja a fej. B)

A kommersz rendszereknél ennek ellenére úgy tűnik, az mp3-é a jövő. Az A4 gyári hifijében (DVD Navi) két SD kártyán lehet adagolni a zenét.... előbb-utóbb az olcsóbb kategóriákban is ez lesz.

Amúgy nekem is mp3-as fejegységem van. Eredetileg KD-SH77-re vadásztam, ami sima CD, de bejött a KD-G611 használtan 20-ért, hát ócsójános voltam, annyiért nem hagytam ott. :D

nekem volt SH77em. szerethető készülék :D legalábbis én szerettem nagyon. és egy darabig a hangjával sem lesz gond... mostmár olyan 30-40 körül lehet szerezni egyet. annyit bőven megér!igaz nincs mp3, csak CD-RW...

MP3 lejátszás nem feltétlen előny még ha nem is használod akkor sem. amikor összehallgattunk fejeket ugyanannak a gyártónak gyakorlatilag csak mp3 lejátszásban különböző modellje közt nagyon nagy hangbeli különbség van, természetesen a nem mp3as javára. igy lehet, hogy a papiron gagyibb jobban szol mint az amibe minden szart belezsufoltak. jut eszembe nem is csak 1 gyartorol tudok ilyet, hanem többről is. konkrétan amit én hallottam az clarion, de ismerőseim annó JVCre is ugyanezt mondták.

a csúcsfejegységek között meg mostmár nem az számit extrának ha mindent jáccik, hanem ha csak audioCDt! ;)

Link to comment
Megosztás:

hat mantababy a rockot szereti, es szinte csakis azt...

...a mantaba 2 van az ajtoba...

+2 hátul a könyöklő környékén, szintén fa keretben, mint az ajtóban. És Tomi is a rockot szerette, és nem is a lágy Tankcsapdás vonalat, úgyhogy eléggé nekedvalóan van az hangolva. Csak fejegység kell most hírtelen neked, aztán gyí! Aztán persze lehet azt fejleszteni, de hidd el, jól szól az most is! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Csak azt se felejtsétek el, hogy Mo-on a hallgatott zenék nagyrésze netről van lekalózkodva. Innen kezdve tök mindegy, hogy mp3 vagy cd. Ahhoz pedig, hogy meg tudd venni a gyári cd-t nem kicsit kell zsebbe nyúlni, és akkor nem azokat a dalokat hallgatod amiket te szeretnél, hanem amit felraktak a cd-re.

Erre találták ki a válogatás vagy mix albumokat!Az mp3 otthoni zenehalgatásra tökéletes, nem annyira feltünő a tömörítés által keletkezett romlás. Az auto viszont elég szűk hely ahoz,hogy ne vedd észre a különbséget!

Több barátomat megkérdeztem arról, hogy a több gigányi mp3 gyüjteményéből mennyit hallgat rendszeresen?!A válaszok 95%-ban hasonlóak:"rendszeresen max 5album a többi meg jó ha megvan"

Hát ennyi...... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Erre találták ki a válogatás vagy mix albumokat!Az mp3 otthoni zenehalgatásra tökéletes, nem annyira feltünő a tömörítés által keletkezett romlás. Az auto viszont elég szűk hely ahoz,hogy ne vedd észre a különbséget!

Több barátomat megkérdeztem arról, hogy a több gigányi mp3 gyüjteményéből mennyit hallgat rendszeresen?!A válaszok 95%-ban hasonlóak:"rendszeresen max 5album a többi meg jó ha megvan"

Hát ennyi...... :blink:

az mp3 arra jó amire kitalálták: számitógéphangszóróra. de egy valamire való szobai rendszer se perc kimutatja a hibáit! jobban mint az autó B)

Link to comment
Megosztás:

De ha azt is számításba veszed, hogy az autóban milyen zajok vannak menet közben, akkor már nem is nagyon hallod meg a különbséget az eredeti CD és az mp3 között. Egyébként meg az, hogy egy mp3 mennyire torzít, erősen függ a tömörítésétől is, én pl. 192kb/s-nél rosszabbakat nem gyűjtök (csak ha kimondott ritkaságról van szó), a fölött meg azért már nem olyan nagy a különbség az eredetihez képest, de legalábbis elég white-fülűnek kell lenni hozzá, hogy egy kocsiban észrevedd. Persze ez is zene kérdése.

Link to comment
Megosztás:

De ha azt is számításba veszed, hogy az autóban milyen zajok vannak menet közben, akkor már nem is nagyon hallod meg a különbséget az eredeti CD és az mp3 között. Egyébként meg az, hogy egy mp3 mennyire torzít, erősen függ a tömörítésétől is, én pl. 192kb/s-nél rosszabbakat nem gyűjtök (csak ha kimondott ritkaságról van szó), a fölött meg azért már nem olyan nagy a különbség az eredetihez képest, de legalábbis elég white-fülűnek kell lenni hozzá, hogy egy kocsiban észrevedd. Persze ez is zene kérdése.

Ha zavar a zaj:http://totalcar.hu/magazin/hifituning/zaj/

Az autóhifi alapkövetelménye a rezgéscsillapítás!

Remélem ezt a véleményemet Hic is osztja :blink:

Link to comment
Megosztás:

De ha azt is számításba veszed, hogy az autóban milyen zajok vannak menet közben, akkor már nem is nagyon hallod meg a különbséget az eredeti CD és az mp3 között. Egyébként meg az, hogy egy mp3 mennyire torzít, erősen függ a tömörítésétől is, én pl. 192kb/s-nél rosszabbakat nem gyűjtök (csak ha kimondott ritkaságról van szó), a fölött meg azért már nem olyan nagy a különbség az eredetihez képest, de legalábbis elég white-fülűnek kell lenni hozzá, hogy egy kocsiban észrevedd. Persze ez is zene kérdése.

ez nem igaz. bárki meghallja a különbséget! a gagyinál 1el jobb rendszeren már észrevenni szerintem.

nem az a baj, hogy tönkremegy a mély/magastartomány, meg hogy csökken a felbontás. a különbség csak annyi hogy jó hallgatni, vagy nem jó hallgatni. és különben meg minek hallgatnánk zenét? hogy ne legyen jó?

Link to comment
Megosztás:

+2 hátul a könyöklő környékén, szintén fa keretben, mint az ajtóban. És Tomi is a rockot szerette, és nem is a lágy Tankcsapdás vonalat, úgyhogy eléggé nekedvalóan van az hangolva. Csak fejegység kell most hírtelen neked, aztán gyí! Aztán persze lehet azt fejleszteni, de hidd el, jól szól az most is! :D

hat egyenlore megteeszi , bizom a szavadban, aztan majd hozzabirizgalok ha ugy tatrja a peztarcam B) , na akkor aznap veeszem meg a magnot amikor megerkezek haza. szoval amikor beulok a kocsiba akkor mar szolni fog :D es o milyen zenet szeret? azt meg nem is kerdeztem tole :blink:

Link to comment
Megosztás:

ez nem igaz. bárki meghallja a különbséget! a gagyinál 1el jobb rendszeren már észrevenni szerintem.

nem az a baj, hogy tönkremegy a mély/magastartomány, meg hogy csökken a felbontás. a különbség csak annyi hogy jó hallgatni, vagy nem jó hallgatni. és különben meg minek hallgatnánk zenét? hogy ne legyen jó?

Barátom :blink: B) :D

Link to comment
Megosztás:

Mikor furikáztunk, akkor Machine Head ment. Jó kis pörgős-zúzós.

en a rockot azert szerettem meg mert a gitar solo , eleg utos erzelmi toltessel bir, szamomra. :blink: teljesen odavagyok erte, nekem ezek a felig lightos rock-os bandak jonnek be. B) na majd meghallgatunk parat, sajna a cd-im otthon vannak a masik verdaban, itt csak 1-2 van de hazaig kihuzom vele :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a rockot bírod(ahogy én is :blink: ) akkor pioneer panasonic vonalon keresném a nagy őt B) !

Szerintem(hangsúlyozom:SZERINTEM) a kenwood tökéletes töcc-töcc-höz,de nem egy jól megdörrenő gityóhoz!

U.i.:A TCS-ből én is csak az első 4 albumot szeretem,a többi híglimonádé!Én a 70-es évek rockjától kezdtem(apai hagyaték),de ma már inkább a szélsőségek és az egyedi zenék izgatnak,nem a "tömegrock"!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.