Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Ilyen társaságban szinte fel se merem tenni a kérdést: mit ajánlanátok, ha nem akarok farigcsálni az autóban, nem akarok subcsövet, vagy -ládát, csak a gyári helyekre valami komolyabb cuccot, a rádióban levő végfokról hajtva, némileg több basszussal, és mindezt nem csillagászati összegekért? Nem egyszerű, mi? :lol:

Olyat keres amiben neodymium mágnes van...Ezek általában lényegesen kisebb beépítési mélységgel rendelkeznek.

Link to comment
Megosztás:

Arra értettem, hogy itt egyesek több százezreket költenek hifi cuccokra, meg a fél autót átépítik, én meg jövök itt a gyári helyekkel... :lol:

szerintem ez neked megfelelö lenne ..

nem drága és az astrába tökéletes 45mm a beépitési mélység

mac Audio Pro Flat 2.16

20e ft

Maximum zenei teljesítmény: 280 W

Névleges teljesítmény: 80 W

Impedancia: 4 Ohm

Frekvencia átvitel: 36-28.000 Hz

Érzékenység: 91 dB

Mélyközép sugárzó mérete: 165 mm

Magas sugárzó mérete: 19 mm

10769.jpg

Link to comment
Megosztás:

Arra értettem, hogy itt egyesek több százezreket költenek hifi cuccokra, meg a fél autót átépítik, én meg jövök itt a gyári helyekkel... :lol:

Nem mindenki akar komoly hifit építeni.... :o

De erről Coupet se tudom meggyőzni - - - :P :lol: :)

Mindenkit rá akar beszélni, hogy a legkomolyabb cuccokat vegye meg, mert meg fogja bánni, ha nem. Ez egyébként nem biztos, általában évek telnek el, mire fejlesztget az ember. Egyáltalán, mire rájön, mit is akar... :lol: :P

Pepe, az a MacAudio szett, amit Sonique belinkelt, szerintem tökéletes alap célokra. Rádió is meg fogja hajtani, de akár erősítővel is lehet küldeni. Sajnos ez sem olcsó (20k).

Az Alpine SXE-1750S is lapos, és csak 13k..... :P Igaz, kisebb teljesítményű is.

06149.jpg

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán, mire rájön, mit is akar... :P :lol:

hehe én pont ebben a fázisban vagyok :)

Egyébként nem tudom miért féltek ennyire az ajtópanel átépítéstől? Jobban fog rezegi vagy zörögni? Tárolni ugysem nagyon tudsz a térképzseben dolgokat. Azt a műanyagos megoldást én sem választanám mert nem tetszik...olyan mint egy rossz Alien koppintásban a nyálkás főszörny :lol:

Link to comment
Megosztás:

hehe én pont ebben a fázisban vagyok :lol:

Egyébként nem tudom miért féltek ennyire az ajtópanel átépítéstől? Jobban fog rezegi vagy zörögni? Tárolni ugysem nagyon tudsz a térképzseben dolgokat. Azt a műanyagos megoldást én sem választanám mert nem tetszik...olyan mint egy rossz Alien koppintásban a nyálkás főszörny :lol:

Van azért ízlésesebb is, pláne, ha bőrözve (műbőrözve) van, nem pedig festve.....

cimg2145.jpg

Igaz, ez G Astra.... (240EUR a két ajtóra)

OpelAstraG.jpg

Ez meg 380EUR....

Speciel, nekem az italtartó hiányozna az ajtóból..... Nem is értem, miért nem a középkonzolra tervezték az Astrában...

Link to comment
Megosztás:

Ilyen társaságban szinte fel se merem tenni a kérdést: mit ajánlanátok, ha nem akarok farigcsálni az autóban, nem akarok subcsövet, vagy -ládát, csak a gyári helyekre valami komolyabb cuccot, a rádióban levő végfokról hajtva, némileg több basszussal, és mindezt nem csillagászati összegekért? Nem egyszerű, mi? :lol:

nálam a mélyek szempontjából hatalmas előrelépést jelentett a bitumenlapozás. a két első ajtót kívül-belül betekertem bő 2nm-el, ez jó anyaggal 8-9e-ből megúszható, és döbbenetes mértékben változott a két gagyimax 16 centis tudása - idővel majd lecserélem őket, remélem még az is hasonló lépés lesz

fejről hajtásra pl az AudioSystem MX sorozata alkalmas a rendkívül magas érzékenysége miatt

Link to comment
Megosztás:

Nem mindenki akar komoly hifit építeni.... ;)

De erről Coupet se tudom meggyőzni - - - :lol: :lol: :lol:

Mindenkit rá akar beszélni, hogy a legkomolyabb cuccokat vegye meg, mert meg fogja bánni, ha nem. Ez egyébként nem biztos, általában évek telnek el, mire fejlesztget az ember. Egyáltalán, mire rájön, mit is akar... :o :)

Első körben nem akar,majd fél év múlva rájön,hogy mégiscsak komolyabb kellett volna.... :P :P Mert minden kevés lesz,és minden halk..... :P Pont ezért mondtam Redinek is hogy nézzen valami komolyabb ládát...CS tele van olcsóbbnál olcsóbb cuccokkal.

Link to comment
Megosztás:

hehe én pont ebben a fázisban vagyok :)

Egyébként nem tudom miért féltek ennyire az ajtópanel átépítéstől? Jobban fog rezegi vagy zörögni? Tárolni ugysem nagyon tudsz a térképzseben dolgokat. Azt a műanyagos megoldást én sem választanám mert nem tetszik...olyan mint egy rossz Alien koppintásban a nyálkás főszörny :lol:

Nekem spec. azért nem tetszik,mert nem gyári.Kiáll,és csúnya.Az a műanyagos megoldás meg förtelmesen ronda :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem spec. azért nem tetszik,mert nem gyári.Kiáll,és csúnya.Az a műanyagos megoldás meg förtelmesen ronda :lol:

@OFF

te nehogy azt mond hogy már végeztél a melohelyeden ..... :lol: :)

egyébként hogy komoly hifit épits ahoz sajna elengedhetetlen az ajtopanel és az átépités ...

mivel ami komolyan szol a gyari helyekre nem fog beférni és ha be is fér valammi igen kevés lessz és elnyomja a mély ...

Link to comment
Megosztás:

Kicsit drágább kategória,de ezek is simán elférnek......

Audio system Radion 165 FL 29990ft

large_1166874677radion165fl_jpg.jpg

16,5 cm-es komponens hangszórószett selyem magas sugárzó, 120 watt zenei, 80 watt RMS terhelhetőség, 4 Ohm ellenállás, 42 mm beépítési mélység (!!!), 12 db/okt hangváltó.

A hangszóró érdekessége, hogy az elképesztően erős neodymium mágnes nem a hangszóró hátulján, hanem a közepén, a membrán előtt van.

Massive PK 6 29990ft

large_pk6[1].jpg

16 cm-es, 2 csatornás komponens szett, 50 watt RMS és 200 watt zenei terhelhetőséggel, neodymium mágnes, külön hangváltó, 25 mm-es magassugárzó.

Surányi hifinél mindkettő 5 év garival....Sőt Én azt tanácsolnám,hogy a müanyag beépítő keret helyett fa karikát vegyél...ezzel lényegesen mélyebb és szebb lesz a hangja........

Link to comment
Megosztás:

hat azt épp nem de, valamikor szeretnék egy ilyet ....

te és direkt lehet kapni fa karikat 16 os szetthez ???

Hifis fórumon adtak 2 címet ahol elméletileg lehet kapni.....Ha elmegyek megvenni,akkor kiderül hogy tényleg van e....de mindjárt megkérdezem tőle CS-n :lol:

Link to comment
Megosztás:

Első körben nem akar,majd fél év múlva rájön,hogy mégiscsak komolyabb kellett volna.... :P :lol: Mert minden kevés lesz,és minden halk..... :) Pont ezért mondtam Redinek is hogy nézzen valami komolyabb ládát...CS tele van olcsóbbnál olcsóbb cuccokkal.

Nem biztos, hogy megéri mindig plusz wattokba, komolyabb cuccokba beruházni.

A különbség már nem lesz olyan nagy, mint a kezdeti, ezért a beruházás ár/érték aránya nagyon leromlik. Csak a fanatikusok és maximalisták gondolkodnak úgy, ahogy te. (vagy én) De meg kell érteni a másik oldalt is - nekik csak jobb minőségű zene kell, nem a legjobb. Ha neked lenne igazad, az alsó- és középkategóriás cuccoknak nem is lenne piaca, csak a high-endnek.... :P ...Valahol meg kell húzni a határt.

A CS-t megnéztem a hétvégén. Azért annyira nem volt olcsó. Max. 2-3 olyan dolgot láttam, amit meg is vennék, meg az ára is jó.... :lol: Volt egy Emphaser láda (38-as T4), 35-ért, ami elég jó volt. De az is reflex.... igaz, gyári láda asszem.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy megéri mindig plusz wattokba, komolyabb cuccokba beruházni.

Ha nem így lenne,akkor Pista se vett volna másik első szettet,meg mély ládát,meg erősítőt :) :lol:

A jó dolgok hamar elmennek,ezért résen kell lenni,és minden nap megnézni :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.