Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Segítsen valaki!

Vettem dvd lejátszót, frankón be is lett kötve, viszont se dvd kép se a cd menű nem jön elő.

Van egy barna kábel amit a fék jelre (braking signal) kell kötni ;)

Tehát azt hová kell kötni?

sztem testet probald meg

egyébként kézifékre kell kötni és csak akkor muxik ha be van huzva

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Gondolkozom én is egy normális zene beépítésen. De mivel első autóm ezért aztsem tudom miket kellene tenni a jobb hangzás érdekében.

Én arra gondoltam hogy az első 2 ajtóba 1 db mélyközép menne + egy magassugrázó. hátra az ablakok mellé egy ovál 3utas hangszórót + csomiba mélyláda+ erősítő.

Mélyládában JBL re gondoltam de hangszórókra lövésem sincs csak azt tudom hogy ilyen SAL t elkell felejteni meg ilyeneket. Tudtok nekem segíteni hogy mit csináljak?

Egy Opel Corsa B ről lenne szó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolkozom én is egy normális zene beépítésen. De mivel első autóm ezért aztsem tudom miket kellene tenni a jobb hangzás érdekében.

Én arra gondoltam hogy az első 2 ajtóba 1 db mélyközép menne + egy magassugrázó. hátra az ablakok mellé egy ovál 3utas hangszórót + csomiba mélyláda+ erősítő.

Mélyládában JBL re gondoltam de hangszórókra lövésem sincs csak azt tudom hogy ilyen SAL t elkell felejteni meg ilyeneket. Tudtok nekem segíteni hogy mit csináljak?

Egy Opel Corsa B ről lenne szó

Hátra az ovált meg is spórolhatod ;) Tök felesleges.

Tisztességes szettet 20k alatt nehéz találni, de inkább 30..... Persze vannak fokozatok, a gyárinál a 10 ezres is jobb ;) Azért SAL is van 1-2 dolog, ami nem rossz, pláne, ha ár/érték viszonyt nézzük. Ha komolyabbat akarsz, akkor azért hanyagold.

Az erősítő ne csak a szubot hajtsa, hanem az első szettet is.

Ennyi lenne egy alap. Van alapabb is, de szvsz azt hagyjuk. Nyugodtan nézegess használt dolgokat is, nem kell mindenből új, pláne, ha limitált a keret.

Link to comment
Megosztás:

...hátra az ablakok mellé egy ovál 3utas hangszórót ...

Én is akartam hátulra hangszórót...aztán lebeszéltek róla...így nem is tettem...

és nem is bántam meg...

Jó lett...

Érdemes egyébként használt de jó állapotú dolgokat nézegetni, főleg ha nem HIFI versenyekre készülsz... ;)

Link to comment
Megosztás:

előbbre írtam, hogy bekerült egy Ciare CW162 szépség a kocsiba...

ciare_cw162.jpg

kapott egy dupla MDF karikát, így éppen nem ér hozzá az üveghez...

óvatosan az ilyen csöppségekkel! ;) ma szétszedtem valamiért az ajtót, erre látom hogy bal oldalon kitépett 2 facsavart az MDF-ből és az egyik lemezbe menő csavar is megszakadt, kimozdult, a másik 2 lelazult ;) picit dolgozott a szörnyeteg és lebontotta a környezetét pár hónap alatt ;) most majd anyás dupla csavarokat kap, remélem az nem mozdul ki...

Link to comment
Megosztás:

Én is akartam hátulra hangszórót...aztán lebeszéltek róla...így nem is tettem...

és nem is bántam meg...

Jó lett...

Érdemes egyébként használt de jó állapotú dolgokat nézegetni, főleg ha nem HIFI versenyekre készülsz... ;)

Nem arra készülök. De úgymond "whitefülű" vagyok és kegyetlenül írritál ha valami cicereg vagy nyekereg ha szól a zene mert ha egyszer rá áll a fülem kikattanok tőle ;)

A kocsi belülről átlesz húzva bőrrel meg velurral . Remélem nem így nem lesz müanyag zörgés. Nézegettem ma még cuccokat. 40e ért már újonnan lehet előra hangváltóval szettet venni JBL ből. Ládám az tuti az lesz mert Saturnban van ismerősöm olcsóbban kitudom hozni. Erősítővel vok bajban mert nem értem ezeket hogy hidalás meg stb :S asse tom mondjuk egy folyamatos 250W os mélyládához mekkora erősítő kell. De azon is gondolkoztam hogy 2 erősítőt veszek. egyik ami a mélyládát hajtja a másik ami az első szetteket.

Fejetségről meg végképp fogalmam sincs. Szeretnék dvd set de azok amik normális audiót is adnak az már 100 ropi :S a sima fejetségre meg nem akarok kiadni 50e et :S

Link to comment
Megosztás:

Nem arra készülök. De úgymond "whitefülű" vagyok és kegyetlenül írritál ha valami cicereg vagy nyekereg ha szól a zene mert ha egyszer rá áll a fülem kikattanok tőle ;)

A kocsi belülről átlesz húzva bőrrel meg velurral . Remélem nem így nem lesz müanyag zörgés. Nézegettem ma még cuccokat. 40e ért már újonnan lehet előra hangváltóval szettet venni JBL ből. Ládám az tuti az lesz mert Saturnban van ismerősöm olcsóbban kitudom hozni. Erősítővel vok bajban mert nem értem ezeket hogy hidalás meg stb :S asse tom mondjuk egy folyamatos 250W os mélyládához mekkora erősítő kell. De azon is gondolkoztam hogy 2 erősítőt veszek. egyik ami a mélyládát hajtja a másik ami az első szetteket.

Fejetségről meg végképp fogalmam sincs. Szeretnék dvd set de azok amik normális audiót is adnak az már 100 ropi :S a sima fejetségre meg nem akarok kiadni 50e et :S

Szvsz hiába lesznek áthúzva akármivel a belső kárpitelemek, attól még cicereghet bármi..... a bőr ugyanúgy tud nyikorogni fémmel érintkezve, mint a műanyag. A lényeg inkább a rögzítés. Bármilyen rögzítés, ami lelazulhat, előbb-utóbb le is fog, és nyikorog majd. Ezt csak egyedileg lehet megoldani, nincs globális megoldás (kivéve, ha mindent beragasztasz bitumenes gyurmával, na az aztán gányolás). Nem kis macera lesz minden zörgő helyet megtalálni. És nem kevés pénz meg munka fog erre elmenni. De egyébként egyetértek... viszont ehhez képest kicsit úgy érzem, a hifi többi részére nem sokat szánsz.

Persze 40-ért nem lehet rossz az a JBL szett, kicsit sokallom is, főleg, hogy a DLS Reference R6-os szettemet 25-ért adtam el, ezen felül 30-35 között már olyan szettek vannak, amik szerintem túlmutatnak a JBL hangzásán (Rainbow, Audio System). Az olcsó JBL szettek titán magassal vannak szerelve, ami max. tuctucra alkalmas szerintem.... személy szerint inkább a selyem hangja tetszik, de ez megint ízlés kérdése.

Másik magánvélemény: Saturn helyett lehet, hogy érdemes lenne nézni máshol ládát, inkább akár használtan. Nem tudom, mi az árukészlet, de ahogy emlékszem, semmi komoly nem volt, amikor betévedtem oda..... de ne legyen igazam.

Erősítő nem nagy téma, de lehet ragozni. Ha a fenti felállásnál maradsz (közepes szett, olcsó 250W szub), egy 4x100W RMS körüli erősítő elég neked. Az első szettet hajtja két csatorna, a szubot másik kettő hídban. Ez azt jelenti, hogy a két csatorna egyszerre hajtja ugyanazt a hangszórót, így a teljesítményük összeadódik. Egy ilyen erősítő általában hozza a 250W-ot hídban. Több nem is kell, mint amit a láda elbír. Azért úgy gondolom, hogy ha az erősítővel kapcsolatos részek nem világosak, mindenképpen szakemberrel szereltesd be a cuccot, nehogy elpukkanjon valami, neadjisten tűz legyen a vége.

El kell dönteni, hogy zenélni akarsz, vagy mozizni. Ha zenélni, akkor szánd rá a pénzt, ne sajnáld. Nem az egérmozi a lényeg, hanem a hang. Sok múlik a fejen, ne ezen spórolj. Ha viszont mozizni akarsz, akkor inkább csinálj 5.1-es hangzást. De komolyan. Az legalább poén. A DVD-s cuccoknak (főleg az olcsónak) mind kaka a sztereo hangkimenete, kicsi a jelszint, sokszor nincs is külön szub, stb.stb. Ami jobb, az drága. Vagy használod a digitális kimenetet és veszel konvertert, az profi, de annyiból akkor megvan a drága fej is. Szvsz menet közben úgyse mozizol, én inkább a zenére tenném a hangsúlyt.

Link to comment
Megosztás:

Naaaaaaaaaaaaa

Haladok ;) Első két ajtó készen van.....Ajtónként kicsit több mint 1 soudaband ment el,raktam a kárpitra is.A hátsó sárvédőt is elkezdtem,de sajnos az utolsó soudaband lejárt és nem ragad ;) Mindegy van azért még mit csinálni,holnap sonique hoz még ;).Az elég lesz a hátuljára.A35ös táp,és test kábelt is behúztam,és még az első küszöb borítás is ráment......3. RCA is bent van....már csak az erősítők helyét kell megcsinálni,meg a hátsó akksi rögzítését kell kitalálni :P Remélem hogy a rengeteg melónak meg lesz majd az eredménye is -_-

Megcsináltam a kiemelő karikát is,elég merev lett......de ajtó panel lesz a jövő :D

DSC04199.jpg

Rengeteg kábel...már lassan azt se tudom ki kivel van :D

DSC04200.jpg

DSC04203.jpg

Kicsit neccesen de felmegy a küszöb borítás :P

DSC04206.jpg

A hátsó sárvédőre 2 réteg is ráment,de még mindig nem az igazi

DSC04205.jpg

DSC04201.jpg

Link to comment
Megosztás:

Wehee végre megtettem az első lépést <_< igaz kocsim még nincs meg de vettem egy JBL 300W/1200W reflexes mélyládát. Naggggyon nagyot szól :lol: Házimozin próbáltam ki 100w rms be hajtva. Majdnem szétszakítja a lakást xD

Azt hozzá kell tennem hogy sokba került a blankolás xD belenyúltam a szikébe és csontig vágtam az ujjam xD

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Tegnap a fejegységem aztmondta hogy ő nem olvas tovább, valamiért lefagyott vagynemtudom és a CD-t sem akarja kiadni. Próbáltam már levenni az előlapot pihentetni de semmi reakció. Egy JVC KD-G3 fejegységről van szó.

Ilyenkor mi a teendő vele? Van valami kis lyuk mint a CD-ROMokon van a számítógépekben amibe ha belenyúlok vékony dróttal kiköpi a lemezt? <_< :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.