Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

ha hiszed ha nem én sem tudtam h az van benne

és hónapokig abban a tudtban voltam vmi komolyabb mozgatja a zenét, de nem.

És vmi veszettül jól szólt, így h bekerült ez persze már más a jeányzó állása, de akkor is tartom magam ahhoz h ebben a konfigban nagyon jó volt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy mp3-as cd-s fejegységet, márkát direkt nem írok :lol: A kérdésem az, hogy az mp3, ami a gépen jól szól, az ebben néha azt a jellegzetes mp3 gullgyogást, vagy csipogást adja elő. Tehát élvezhető, meg jó a minősége, csak néha 1x1x ilyen századmásodpercekre becsipog, ahogy már szerintem mindenki hallotta a rossz mp3-aknál. Nem mind1ik szám csinálja, de ha jól figyeltem, mindig ugyanazoknál a számoknál, ugyanazokon a helyeken bluggyan.

Ez minek a hibája?

-fejegység

-cd

-mp3?

Ha mp3, vagy cd, akkor mit javasoltok, mivel javítsam ki a file-t, vagy hányszorosan írjam a cd-t?

Ja és néha ugrik :lol: Érdemes a magnó hátulján levő rögzítőt tényleg bekötni? ez valóban megszünteti az ugrásokat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy mp3-as cd-s fejegységet, márkát direkt nem írok :lol: A kérdésem az, hogy az mp3, ami a gépen jól szól, az ebben néha azt a jellegzetes mp3 gullgyogást, vagy csipogást adja elő. Tehát élvezhető, meg jó a minősége, csak néha 1x1x ilyen századmásodpercekre becsipog, ahogy már szerintem mindenki hallotta a rossz mp3-aknál. Nem mind1ik szám csinálja, de ha jól figyeltem, mindig ugyanazoknál a számoknál, ugyanazokon a helyeken bluggyan.

Ez minek a hibája?

-fejegység

-cd

-mp3?

Ha mp3, vagy cd, akkor mit javasoltok, mivel javítsam ki a file-t, vagy hányszorosan írjam a cd-t?

Ja és néha ugrik :lol: Érdemes a magnó hátulján levő rögzítőt tényleg bekötni? ez valóban megszünteti az ugrásokat?

Szerintem túl gyorsan irt cd,cd minősége,ugye nem LG cd-iród van? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha mindíg ugyanott van a hiba, akkor vagy az írással van a baj, vagy a felírt anyaggal. Próbáld ki más lejáCCóban is, esetleg a számítógépedben!

A fej hátán lévő csavar nem azért van ott, mert a raktáron lévő készlettől nem tudtak máshogy mexabadulni! Nem árt ott is rögzíteni a cuccost, elég sokat számít, ha nem tud a fej mocorogni a fészkében. Kiváló minőségű útjainkon, az autóval együtt is lesz módja bőven. De ez már egy másik topik...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem túl gyorsan irt cd,cd minősége,ugye nem LG cd-iród van? :lol:

De, és 52x-esen írtam. Gondoltam ha elviszi a CD-RW-t, akkor egy szépen lezárt CD-R-t nyugodtan írhatok 52x-esen. ezexerint nem. Akkor próbálgatom tovább, köszi a válaszokat. Ja és megpróbálom rögzíteni :lol:

Link to comment
Megosztás:

azt hogyan oldják meg, hogy a mélyláda -ami gyakran ugye kisebb mint a teljes csomagtartó- ne mászkáljon körbe-körbe a csomitartóban??? De persze mozgatható legyen, tehát a ragasztás, szögelés nem járható ut.

Az elözö tulaj hagyott benne egy home-made mélyládát de csak 1 db takarót tartok a kocsiban és azzal nem tudom rendesen kipárnázni, hogy maradjon a helyén :lol: :lol:

nekem olyan kárpit van rajta, amitől nem csúszkál.... kész.. a gumipók iszonyat gagyi .... a tépőzár meg felszedi a csomitér kárpitot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy mp3-as cd-s fejegységet, márkát direkt nem írok :lol: A kérdésem az, hogy az mp3, ami a gépen jól szól, az ebben néha azt a jellegzetes mp3 gullgyogást, vagy csipogást adja elő. Tehát élvezhető, meg jó a minősége, csak néha 1x1x ilyen századmásodpercekre becsipog, ahogy már szerintem mindenki hallotta a rossz mp3-aknál. Nem mind1ik szám csinálja, de ha jól figyeltem, mindig ugyanazoknál a számoknál, ugyanazokon a helyeken bluggyan.

Ez minek a hibája?

-fejegység

-cd

-mp3?

Ha mp3, vagy cd, akkor mit javasoltok, mivel javítsam ki a file-t, vagy hányszorosan írjam a cd-t?

Ja és néha ugrik :lol: Érdemes a magnó hátulján levő rögzítőt tényleg bekötni? ez valóban megszünteti az ugrásokat?

hali! gyorsan írt cd... csak 4x ... akkor kisebb a valószínüsége hogy beszaggasson....

cd. nem 1 forintos cd-re kell az audiót írni!!!!!! philips, tdk... vagy valamilyen márkásabb cucc .... (ja és nem a cdn uzsizunk!)

internetről leszedett mp3-szar a tömörítés

ja a fejegység? csak nem MNC-t vettél? NO COMMENT

Link to comment
Megosztás:

hali! gyorsan írt cd... csak 4x ... akkor kisebb a valószínüsége hogy beszaggasson....

cd. nem 1 forintos cd-re kell az audiót írni!!!!!! philips, tdk... vagy valamilyen márkásabb cucc .... (ja és nem a cdn uzsizunk!)

internetről leszedett mp3-szar a tömörítés

ja a fejegység? csak nem MNC-t vettél? NO COMMENT

-akkor 4x-esen írom

-Philips csak! a többi szar

-netről szedett cucc... úgylátom audióból nekem újra kell tömnöm, azokkal sose volt gond.

-de MNC :oops:

Link to comment
Megosztás:

a carstylingon olvastam :lol: onnan tudom :lol:

figyi! nem szídni akarom az MNC-t de hááát hogy finoman fogalmazzak nem az a spitzenklasse..... ha így hallgatod akkor ok. nekem nem volt még, csak ismerősöknek, hallottam is... inkább nem írok semmi :lol: ezért no comment :oops:

Link to comment
Megosztás:

a carstylingon olvastam :lol: onnan tudom :lol:

figyi! nem szídni akarom az MNC-t de hááát hogy finoman fogalmazzak nem az a spitzenklasse..... ha így hallgatod akkor ok. nekem nem volt még, csak ismerősöknek, hallottam is... inkább nem írok semmi :lol: ezért no comment :oops:

Jajaja most olvasom a neved :lol: Hát tom, hogy nem egy tigris, de ez volt számomra elérhető áron. Ha állok vele, akkor semmi gond. Az mp3 rossz tömése miatti gluggyogáson kívül. Csak néha beakad mikor megyek a remek győri utakon, de télleg csak ha nagyon rázós a helyzet. De akkor minek van benne rázkódásvédelem? :lol: Amúgy én teljesen meg vagyok vele elégedve, főleg ahhoz képest jó, ami volt benne. Csak idegesít, hogy gyújtást levéve nem nyílik le az előlap. Vissza vissza csukódik. ezt nemértem :lol:

Link to comment
Megosztás:

hasraütés rulez! :lol: :lol: :D :D a gyártóknál a marketingesek kitalálnak vmi nagy számot... lehetőleg minél nagyobbat :lol:

tőlem is szokták kérezni hogy hány wattos, de mindig monsom, hogy fogalmam sincs :lol:

bár asszem már utánanéztem... de elfelejtettem :lol:

amúgy van a maximális W amit soha nem fog leadni mert leégne kocsistul mint a reichstag ezt szokták zenei teljesítménynek nevezni..

van a valós vagy rms (mérésbeni eltérés van a kettő között) amilyen terhelést már hosszabb távon el tud viselni a cucc....

amúgy ez semmit nem számít...

legalábbis nekem :lol: az a lényeg hogy milyen szépen szól, és hogy ne torzítson... ja és necsak tuctuc lejátszására legyen alkalmas

Link to comment
Megosztás:

amúgy hogyan számolják a teljesítményt? mármint amikor kiirják h 5000W?

Muhaha, ez jó!

Meglepő, de a végfokok (általában) tudják az előlapon kiírt teljesítményt! :shock:

Illetve lehet őket úgy mérni, hogy tudják. Egyszer kerestem valami CD végfok IC-jének a lábkiosztását, és letöltöttem az adatlapját. Benne voltak a mérési körülmények is:

- tápfesz: amennyit még bír (úgy 18V körül);

- bemenő jelszint: max;

- egy csatorna terhelve és hajtva (hogy a többi ne húzza a tápot a vékony IC-lábon keresztül);

- torzítás: 10%

És így aztán meg is volt az előlapra írt teljesítmény...

Azért ez kb olyan, mint ahogy egy Trabival lehet 200-at autózni: egy megfelelő autóval kell vontatni, egy megfelelő lejtőn... :?

Link to comment
Megosztás:

Skacok ha vki mozog ilyen körökben akkor mondjon nekem helyet sos, hogy hol kapok 95s gt puncihoz olyan kiemelőkeretet ami gyári 16ról 13ra konvertál....

Azért ritka mert a töbiben fura mód nincs az ajtóban hangnak hely...

mdf nem jó jelen esetben mert akkor nem mejen fel a gyári rácsos takarólemez.

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul egy szarabb erősítőnek minden, csak nem egyenletes a frekvenciamenete. Tehát akár 50%-os eltérés is lehet frekitől függően a max. RMS teljesítményben. Zenei teljesítményt hagyjuk is, az kb. annyit ér, amennyit a papírdoboz, amire szép, színes betűkkel rányomtatják.

Ha meg tiszta színuszos jellel hajtod ki, még a megadott rms-nél is kisebb lehet a megengedhető max. P, mert simán eldurranthatod a végfokIC-t. 20 éves tapasztalat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.