Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Future

Monroe a GSi-be? Nem tennék soha, inkább vennék piros KONI-t az ólcsóbb mint a sárga! Már csak azért ha nem akarsz annyit szánni rá! Vagy még olcsóbb ha a régit elviszed a Kárászyhoz és fel újittatod olyan keményre amilyenre akarod! Ök úgy mondják, hogy van utcai, utcai sport és rally kemény! Ha rally keményre újíttatod akkor olyan lessz mint a sárga KONI full keményre állítva!

Link to comment
Megosztás:

Future

Monroe a GSi-be?

Szeva Tomi!!

Abból indultam ki hogy elől is gázos-monroe-im vannak és azok elég jól tartanak! Pont megfelelnek ezeknek a kátyús szaros utaknak, olyan "utcai sport" színtűek!! :x

Ök úgy mondják, hogy van utcai, utcai sport és rally kemény! Ha rally keményre újíttatod akkor olyan lessz mint a sárga KONI full keményre állítva!

Ja, piros KONI milyen árban mozog, nemtudod??

És egy ilyen Kárászy féle felújítósdi???? :?:

Link to comment
Megosztás:

Na most árat nem tudok de ha megkérdezed a (Kárászynál van KONI) ne úgy kérd, hogy GSI-be mert akkor a sárgát mondják! Ugyanis GSI-hez csak sárga van sima astrához kérdezd a pirosat! Jó az is ugyanis súlyban nincs is nagy különbség a két autó közt, csak az nem lessz annyira brutál kemény.Olyan erős állásban mint a sárga alapon! A felujítás kb 7-8000/db és ad rá 1év garanciát!

Link to comment
Megosztás:

Nem szidok semmilyen márkát mert még peperelnek de, Gsi-be és egyéb sport autókba kizárólag KONI-t vagy Bilsteint raknék! Nem sportautóba de jó autóba :) pedig Monroe-t vagy Sachs-ot! Többit pedig eladásra szánt autóba abba jó leszz címszóval. Tréfát félre téve ezek amiket felsoroltam a nálunk kapható gátlók legjobbjai messze kitünnek társaiktól. Persze ez nem jelenti azt, hogy azok nem felelnek meg eggyes emberek igényeinek. Nekem sajnos nem! Ha jó úttartást akarsz akkor fizesd meg az árát! Ez viszont nálam igen fontos tényező, hogy egy gyengébb gátló miatt ne essek le az útról!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem! Akkor van vmi ötlet,hogy mi az amelyik a legjobb ár/tudás szempontjából? Nem kell.hogy eszeveszett kemény legyen (rossz utak miatt) de azért ne hintázzon mint egy hintó :)

Link to comment
Megosztás:

Értem! Akkor van vmi ötlet,hogy mi az amelyik a legjobb ár/tudás szempontjából? Nem kell.hogy eszeveszett kemény legyen (rossz utak miatt) de azért ne hintázzon mint egy hintó :)

Németorszában nagyon sokan használnak Weitec-et és FK-t, ár/minőség kategóriában szerintem elég jók. Nézz utána a neten!

(Hozzánk a BK Sportsline hozza be. www.bk-sportsline.hu)

Link to comment
Megosztás:

Na most árat nem tudok de ha megkérdezed a (Kárászynál van KONI) ne úgy kérd, hogy GSI-be mert akkor a sárgát mondják! Ugyanis GSI-hez csak sárga van sima astrához kérdezd a pirosat! Jó az is ugyanis súlyban nincs is nagy különbség a két autó közt, csak az nem lessz annyira brutál kemény.Olyan erős állásban mint a sárga alapon! A felujítás kb 7-8000/db és ad rá 1év garanciát!

HI!!!

Érdeklődtem:

"

Érdeklődni szeretnék, hogy a gyári (astra gsi) első lengéscsillapítóknka mennyiért vágnátok meg a szárát a 60mm-es ültető rugómhoz(FK) igazítva ill. fel is kellene keményíteni olyanra amit tőletek vettem hátra (sárga koni,állítható keménységű, középen használom).Mennyi idő, mert ugye addig állna a gép?Garancia? "

válasz:

"Kedves Zoltán!

30 mm a maximális ültetés amit az eredeti gátlók még méret szerint elviselnek, de a keménységükön azoknak is változtatni kell! Ennek költsége 7500 Forint darabonként. További kérdéseiddel kérlek hivj minket telefonon!

Üdvözlettel: Kohán Károly "

Tehát ha valakit érdekel telefonáljon, nekem ez lesz elöl oszt kanyar!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Kárászy-n kivül tudtok még olyan helyet ajánlani ahol lehet KONI-t kapni astrába??

Nekem emellett hátra még rugót is kéne vennem, mert ami benne van az teljesen kész van! (elöző tulaj szar gátlókkal használta a gépet és közbe teljesen tönkrerakta a rugókat is!)

Rugókat hol nézzeki?? Tippek??

Érdemes valami gyárit keresni hozzá vagy valami márkásabb dolgot kéne beledobnom?? (ültetni nem akarok, ami van az Pestre úgygondolom elég!!)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Kárászy-n kivül tudtok még olyan helyet ajánlani ahol lehet KONI-t kapni astrába??

Nekem emellett hátra még rugót is kéne vennem, mert ami benne van az teljesen kész van! (elöző tulaj szar gátlókkal használta a gépet és közbe teljesen tönkrerakta a rugókat is!)

Rugókat hol nézzeki?? Tippek??

Érdemes valami gyárit keresni hozzá vagy valami márkásabb dolgot kéne beledobnom?? (ültetni nem akarok, ami van az Pestre úgygondolom elég!!)

Ha megveszed a Koni-t akkor a rugón már ne spórolj!!! Rugót Eibach-ot vegyél! Ez a két páros verhetetlen és ha ilyen futóműved lesz akkor te is élvezheted azt amit én :)

Link to comment
Megosztás:

Semmit. Rugó ki, új rugó be. Aztán össze is tudod hangolni a Koni

állításával a legjobb úttartásra. És ha eddig nem volt toronymerevítőd,

akkor most célszerű lesz. Valamint a kartervédő is.

Köszi Gab, akkor jó a rövidebb rugóhoz ez a gátló? a toronymerevítőt és a karterv már mondtad,mikor még a c16se astrám akartam ültetni :)

Link to comment
Megosztás:

Ha megveszed a Koni-t akkor a rugón már ne spórolj!!! Rugót Eibach-ot vegyél! Ez a két páros verhetetlen és ha ilyen futóműved lesz akkor te is élvezheted azt amit én :)

Miért te mit élvezel?? :lol: :D

Na jó, most tényleg komolyan!

Ma voltam a Kárászynál érdeklődni! A sárga KONI hátra 29000Ft/db, hát ez nekem egy ici-picit sok most! Úgyhogy úgy gondoltam második körben hogy felújíttatom a régieket utcai sport keménységűre.(erre mondtak olyan 8000 Ft/db árat!) De akkor még mindig vadásznom kéne valahonna rugókat is!! Ezt akkor merre is kéne keresgélnem?? Csakis Auto-sun , vagy valakinek van valami jobb ötlete??

Eibach rugók kb. mennyi lehet db-ja??

Ja, 1ébként van a kárászynál most valami akció : 140000 Ft-ért kapsz 4darab ültetőrugót + 4db Sárga KONI-t! Hát szerintem nem éri meg!

A legutolsó verzióm az hogy elviszem egy szakihoz, aki ezzel foglalkozik és akkor ültetek kb. még 20mm (ez Pestre még talán elmegy) és csináltatok vele még gátlókat is. Ilyet tud valaki??

Én egyenlőre két ajánlatot is kaptam, hogy kit kéne felkeresnem :

- az egyik valahol Vác felett van

- a másik meg Dömsödön, egy bizonyos Katona úr.

Várom a tippeket, ötleteket!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.