Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

A nyomtávszélesítőre milyen rendelet,szabály van?

Lehet használni vagy sem,műszakin átmegy vele az autó vagy sem?

Vagy van egy bizonyos méret amit még átengednek pl. 10,15,20mm esetleg 25mm?

Köszönöm szépen

Nem igazán fogják szeretni, de a csapágyaid sem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A nyomtávszélesítőre milyen rendelet,szabály van?

Lehet használni vagy sem,műszakin átmegy vele az autó vagy sem?

Vagy van egy bizonyos méret amit még átengednek pl. 10,15,20mm esetleg 25mm?

Köszönöm szépen

Szerintem egyáltalán nem foglalkoznak vele, amíg a kerék ki nem lóg a kerékjáratból oldalra. Nem tudom mennyire feltűnő, hogy ott van, de szerintem nem nagyon, így talán nem is veszik észre.

Link to comment
Megosztás:

Tehát csak akkor szólnak érte ha szólna hogyha a gumi a kasztnin túllóg oldal irányba?

Hogyha a kasztni és a gumi egy vonalba esik akkor azért még nem szólnak talán!

Köszönöm

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket

Egyébként meg műszakira kiveszed, utána berakod és kész. :lol:

Link to comment
Megosztás:

ma alámásztam az autónak és feltűnt hogy hiányzik a keresztstabilizátor-vég menetes szárának a vége.

konkrétan anyástul mindenestül eltűnt a csavar mintha elszakadt volna.

Az asszony elkapott egy jókora gödröt múltkor, gondolom az sem tett jót neki...

Na most hnap reggel jön meg a lemförder vég (ezt ajánlotta a boltos, én nem vágom melyik a jó...), de már nem volt érkezésem megnézni mi fog kelleni a szereléshez illetve mennyire macerás.

Értsd: kell-e akna vagy elég a kereket levenni és megemelni az autót?

Ki csinált már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

ma alámásztam az autónak és feltűnt hogy hiányzik a keresztstabilizátor-vég menetes szárának a vége.

konkrétan anyástul mindenestül eltűnt a csavar mintha elszakadt volna.

Az asszony elkapott egy jókora gödröt múltkor, gondolom az sem tett jót neki...

Na most hnap reggel jön meg a lemförder vég (ezt ajánlotta a boltos, én nem vágom melyik a jó...), de már nem volt érkezésem megnézni mi fog kelleni a szereléshez illetve mennyire macerás.

Értsd: kell-e akna vagy elég a kereket levenni és megemelni az autót?

Ki csinált már ilyet?

Elég az emelés és kerék levétele. Én már cseréltem anno. Semmi gáz nincs vele ha nincs össze rohadva. :D Persze hogy nincs hiszen eltűnt a csavar. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Elég az emelés és kerék levétele. Én már cseréltem anno. Semmi gáz nincs vele ha nincs össze rohadva. :D Persze hogy nincs hiszen eltűnt a csavar. :)

Sziasztok!Nekem olyan gondom van hogy ha 110-es tempoval megyek vagy lassabban semmi gond,de ha már pl. autópályán ,megyek akkor 110-töl ráz a kormány eeléggé+HA NYOMOM A GÁZT AKKOR IS HA VISSZAVAESZEM A GÁZT BRUTÁLIS..Mi lehet vele??A felnik és a gumik újak,gumis azt mondta minden ok,ezekkel nincs baj.Akkor mi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nekem olyan gondom van hogy ha 110-es tempoval megyek vagy lassabban semmi gond,de ha már pl. autópályán ,megyek akkor 110-töl ráz a kormány eeléggé+HA NYOMOM A GÁZT AKKOR IS HA VISSZAVAESZEM A GÁZT BRUTÁLIS..Mi lehet vele??A felnik és a gumik újak,gumis azt mondta minden ok,ezekkel nincs baj.Akkor mi?

sebességindex? futómű?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nekem olyan gondom van hogy ha 110-es tempoval megyek vagy lassabban semmi gond,de ha már pl. autópályán ,megyek akkor 110-töl ráz a kormány eeléggé+HA NYOMOM A GÁZT AKKOR IS HA VISSZAVAESZEM A GÁZT BRUTÁLIS..Mi lehet vele??A felnik és a gumik újak,gumis azt mondta minden ok,ezekkel nincs baj.Akkor mi?

Motortartóbak lehet még...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nekem olyan gondom van hogy ha 110-es tempoval megyek vagy lassabban semmi gond,de ha már pl. autópályán ,megyek akkor 110-töl ráz a kormány eeléggé+HA NYOMOM A GÁZT AKKOR IS HA VISSZAVAESZEM A GÁZT BRUTÁLIS..Mi lehet vele??A felnik és a gumik újak,gumis azt mondta minden ok,ezekkel nincs baj.Akkor mi?

Mielőtt bármit piszkálnál, javaslom, kérj kölcsön próbára egy garnitúra kereket egy havertól, ismerőstől, akinek ugyanilyen autója van és neki nem ráz.

Ha azzal is rázni fog , lehet tovább gondolkodni.Nem kell az első gumisnak mindent elhinni. A legvalószínűbb a gumi-felni probléma, ha új, ha nem.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt bármit piszkálnál, javaslom, kérj kölcsön próbára egy garnitúra kereket egy havertól, ismerőstől, akinek ugyanilyen autója van és neki nem ráz.

Ha azzal is rázni fog , lehet tovább gondolkodni.Nem kell az első gumisnak mindent elhinni. A legvalószínűbb a gumi-felni probléma, ha új, ha nem.

Vagy esetleg pakolja hátra ez elsőket...

Link to comment
Megosztás:

Vagy esetleg pakolja hátra ez elsőket...

Szia!A nyárival is ugyanezt csinálja csak gyengédebben.A nyári az 15-ös.Több gumisnál voltam már.Motortartó bak miatt is lehet?????? :huh:Vagy esetleg a féktárcsa miatt,mert ha nagyobb sebességnél gyengébbet fékezek akkor is ráz+megállásnál szakaszosan fog.

Link to comment
Megosztás:

Szia!A nyárival is ugyanezt csinálja csak gyengédebben.A nyári az 15-ös.Több gumisnál voltam már.Motortartó bak miatt is lehet?????? :huh:Vagy esetleg a féktárcsa miatt,mert ha nagyobb sebességnél gyengébbet fékezek akkor is ráz+megállásnál szakaszosan fog.

Akkor inkább a tárcsa problémás.

Link to comment
Megosztás:

Szia!A nyárival is ugyanezt csinálja csak gyengédebben.A nyári az 15-ös.Több gumisnál voltam már.Motortartó bak miatt is lehet?????? :huh:Vagy esetleg a féktárcsa miatt,mert ha nagyobb sebességnél gyengébbet fékezek akkor is ráz+megállásnál szakaszosan fog.

Tapasztalatból mondom, hogy a féktárcsa nem befolyásolja. Az enyém is hullámos volt, felszabályoztattam, a 110-nél való rázás nem változott. Cseréltem, nem változott. A gumikat 2 helyen is megnézettem, ott sem volt probléma, aztán felkerült a téli, azzal semmi rázkódás nincs. Szóval x akta..... :D

Viszont a féktárcsákat addig dobd el, míg szét nem szedi a futóművet :)

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalatból mondom, hogy a féktárcsa nem befolyásolja. Az enyém is hullámos volt, felszabályoztattam, a 110-nél való rázás nem változott. Cseréltem, nem változott. A gumikat 2 helyen is megnézettem, ott sem volt probléma, aztán felkerült a téli, azzal semmi rázkódás nincs. Szóval x akta..... :D

Viszont a féktárcsákat addig dobd el, míg szét nem szedi a futóművet :)

Szia!Akkor mi a fax lehet vele??Mikor megvettem 5 éve ugyanezt csinálta.Akkor a rugó az egyik meg volt már ülve.Cseréltem ujra ,kicsit javult.Aztán komplett futómügenerál.Talpasok-összekötök-tányérszilentel,stabi kutyacsontok minden ami volt.Esetleg féltengely hiba lehet??Mondjuk nem kattog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.