Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

F35-öt sokmindenbe szerelték, talán nem is olyan ritka:

F35WR.1: Vectra B Y22DTR-be, Signum Z32SE-be, Vectra B Z32SE-be

F35WR.2: Astra G Y22DTR-be, Signum Y22DTR-be, Vectra B Y22DTR-be

F35WR.3: Zafira A Y22DTR-be, Signum Y22DTR-be, Vectra B Y22DTR-be

ez egy hidraulikus kuplunggal ellátott, elég jó (nem torsen) difis valami, könnyűfém házban. talán jobb lenne, mint F25... sőt biztos, csak ugye az ára. de ez mégse F23SRT, ebből akadhat a placcon elég.

egyébként F23SR-t meg hatalmas mennyiségben gyártottak, F23WR-t meg még többet. utóbbi hosszú, mint a kurv@@nnya, de az F23SR elég rövid. talán az is jó lehet! könnyűfém, hidraulikus kupi, szar difi. ezek a jellemzői. :blush:

Link to comment
Megosztás:

elsőkerékkel egyesben nem nagyon tudsz 0.5...0.6G-nél többet letenni az útra. ez tény. 1000LE mellett sem tudsz 0.7G-nél többet letenni. viszont azt leteheted akár 120km/h-nál is, amire 4 kerékkel semmi esélyed, még 1000LE mellett sem. az a -2 mázsa, meg a hajtási veszteség ennyit számít lendületben. a 4 kerék meg annyit indulásnál.

a főtengelyen mért teljesítmény termézsetesen nem 20%-kal több, mint a keréken mért érték. de pontos mérések híján kb. ez a helyes irányérték. elsőkerekes kocsikra: nagyon jó hajtáslánc esetén 16..18%, nagyon gagyi esetén 22...25%. a GSi-k 20% értéke kb. helyes.

Thx. Nem gond, mostanában még nem lesz 1000 lovas az astra. :D

Az világos, hogy minél tovább tart annál jobb. Közben megnéztem a timeslipen, CCH 160-ig 0,5 felett marad. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Jópofa...csak ettől még nem tom, hogy mi megy bele mibe...az f25 az tom, hogy passzol... :blush:

Az a baj ezekkel a váltókkal hogy vagy hidraulikus kuplungosak, vagy bovdenesek, vagy ezek lineárkombinációi. Szerintem nem két perc lenne belefaragni... :D

Link to comment
Megosztás:

Kiszámoltam,de elég nagy lóerő adat jött ki :blush: 149,2 van a diagramon. 149,2/1505=0,0991*1320(súly)=130,812(és úgye ezt kell elosztani 0,8=163,515 :D

Jól csináltam??????????Mert ez annyira nem tűnik reálisnak ;)

jóóóól csináltad!!!

akkor pedig a súlyod nem tűnik pontosnak, kicsit kevesebb, mint azt megadtad. 150 lovas a gép?

Link to comment
Megosztás:

Az a baj ezekkel a váltókkal hogy vagy hidraulikus kuplungosak, vagy bovdenesek, vagy ezek lineárkombinációi. Szerintem nem két perc lenne belefaragni... :blush:

mondjuk F25 az mechanikus, de egyébként gondolom én is, hogy a hidraulikusakat nem lenne egyszerű bepaszintani az F18 / F20 helyére...

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen mérésre akkor én is benevezek, ha végre elkészül a Corsám. :D

A váltó dologról meg annyit, hogy szerintem vagy F28, vagy F40. Egyiket se dobálják utánad bontókban, de ezek tutira bírni fogják.

Állítólag az F40 is passzol a blokkra, de ennek még pontosabban utána kellene járni.

Különben meg az F28 elég lenne neked is, több helyen olvastam, hogy 700-750Nm-nél szokták csak lefogazni a 4-et. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Kiszámoltam,de elég nagy lóerő adat jött ki :blush: 149,2 van a diagramon. 149,2/1505=0,0991*1320(súly)=130,812(és úgye ezt kell elosztani 0,8=163,515 :D

Jól csináltam??????????Mert ez annyira nem tűnik reálisnak ;)

Háát ha azt nézzük milyen disznó módon megy! :lol:

Link to comment
Megosztás:

coupe-nak:

egyetértek, coupe nagyon jól ment, a böhöm kerekei mellett a 160LE nagyon is helyénvaló ehhez az időhöz!!!

a váltó témához:

- F25-ről továbbra is az a véleményem, hogy az Anti féle kiképzést nem bírná.

- F28-ról nem jó a véleményem. mechanikus, tolórudas. nem választanám semmiképpen.

- F35-öt nem ismerem élőben sose próbáltam. hidraulikus és tolórudas... érdekes jószág lehet. de én ezt is gyengének gondolnám Antinak, mert 350Nm névleges teherbírás az kevéske lenne az Anti 450Nm-hez képest...

- F40 szimpatikus, de igazán nem ismerem, mindenesetre modernebbnek tűnik, ami mellette szól. hidraulikus és bowdenes, mint F23. biztos drága is, de talán megérné az árát, és feltételezem, hogy az elviseli gond nélkül a terhelést.

- M32-t felejtsük el, még nagyon drága. pedig vszínűleg az a jelenleg Opelekhez gyártott legjobb váltó. egyébként a Courtenay-nál megvehető, akárcsak a Z20LEH motor... dobozban!

Link to comment
Megosztás:

Az F28 ahogy demó is írta 750-810Nm-ig jó, attól meg azért még elég messze van a társaság. :D

Ráadásul 6 sebeseggés és gond nélkül felpattintható.

arra gondolsz, hogy ha kicserélik benne a kuplungot és a difit olyanra, ami megfog 750Nm-t, akkor a fogaskerék szerekezet is bírni fogja? mert egyébként a gyári alkatrészek 280Nm felett elcsúsznak, tehát annál nagyobb terhelés a tengelyeken nem lehet. vagyis nem az elektronika korlátoz, hanem itt egyszerű mechanikus korlát van... ha jól gondolom... persze lehet egy kicsit több elmegy a tárcsán, de nyilván 20-30%-nál nem... akkor nem élne meg a Sachs, meg a többi cég, aki használható kuplungokat szerel a váltókba...

ugyanez igaz F23-ra. ott 250Nm felett csúszik el kuplung. én elég szépen meg is tapasztaltam ezt, amikor a phase II. ECU-val hardver nélkül elengedtem a szerkezetet... 420Nm kellett volna, hogy megjelenjen... le is égett három próbálkozástól rendesen... útra vitt nyomatéktöbblet meg nuku volt... :blush:

illetve hát mégsem teljesen igaz, amit írok, mert a széria elektronika egyébként egyesben 212Nm-re korlátozza be a nyomatékot az OPC-n, kifejezetten váltó kímélés céljából. ha jól tudom, C20LET esetén egyesben nincs is boost, ugyanezen okból kifolyólag. de lehet, hogy ezt a C20LET esetén félre értettem, vagy rosszul tudom...

Link to comment
Megosztás:

arra gondolsz, hogy ha kicserélik benne a kuplungot és a difit olyanra, ami megfog 750Nm-t, akkor a fogaskerék szerekezet is bírni fogja? mert egyébként a gyári alkatrészek 280Nm felett elcsúsznak, tehát annál nagyobb terhelés a tengelyeken nem lehet. vagyis nem az elektronika korlátoz, hanem itt egyszerű mechanikus korlát van... ha jól gondolom... persze lehet egy kicsit több elmegy a tárcsán, de nyilván 20-30%-nál nem... akkor nem élne meg a Sachs, meg a többi cég, aki használható kuplungokat szerel a váltókba...

Ezt a részét nem igazán értem. Lali gyári XE kuplunggal jár. Anti is, csak neki kevlároztatva van a tárcsa... :blush:

Ha a gyári 196-hoz mérjük az alulról becsült 400-at akkor is 100% feletti különbség jön ki.

C20LET-ben 1-ben gyárilag nincsen töltés, de ez a LETeseknél általában ki van iktatva.

Viszont nem értem ezt a védelmet, mert nem egyben kapja a rettenetet a váltó meg még talán a kuplung sem.

Link to comment
Megosztás:

Z20LET-nél van töltés széria állapotban is. nem tudom én se hogy ennek mi a pontos oka, de F23 esetén 212Nm a maximális nyomaték, afölé az elektronika nem enged. sok itt a talány nekem is még. talán Futó kolléga mindent pontosan ért és tud... :blush:

azt se értem pontosan, hogy, hogy lehet 250Nm-re nyomatékhatárolt kuplungtárcsánál 394Nm-t elérni (OPC phase I., amihez nem kell a kuplungot cserélni az EDS meg a Lexmaul instrukció szerint sem). a szerelő annyit mondott elég sejtelmesen (és én ekkor határoztam el, hogy előbb váltót építünk, aztán fázisolunk), hogy "nem lehet egyszerre beadagolni a vevőnek, hogy ezt is meg kell hozzá csinálni, mert akkor a kutya se veszi meg a tuningot, hiszen máris rádob 0,5 milkát, azt teljesítménynövekedés még sehol. de az tény, hogy nagyon hamar szétszakad a váltó a fázistól. viszont egy ideig bírja.". mit jelent ez az "egy ideig bírja"? tán azt, hogy a felületet amíg a túlnyomaték egy szint alá le nem degradálja, addig valamennyire elviseli a túlnyomatékot a szerkezet? fogalmam sincs...

saját tapasztalat, hogy kifejezetten egyesben tépte szét a kuplungot a nyomaték. kettesbe felváltva már cibálta a kocsit a széria cucc szinte hibátlanul, csak egyesben nem lehetett vele elindulni... mondjuk érthető, hiszen indulásnál kell a nagy nyomaték, amikor a kocsi megy, a forgó alkatrészek forognak, már van inerciájuk, indulásnál meg a megmozdításhoz nagy erő kell. tudod, az álló autót ha megtolod, az elindítás pillanata a legnehezebb, utána már egész könnyű tolni, mert a tapadási súrlódáshoz képest a csúszási, méginkább a gördülési gyakorlatilag elhanyagolható.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.