Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

őőőőő.. eztetet nem értem..

Most beszéltem Petyával(PetiGsi) és mondom neki, hogy nem is mondtad, hogy le lett mérve a kocsid..

Mire ő csak pislogott.. hogy hááát nem is.. szóval akkor itt egy incurka pincurka keveredést vélek felfedezni..

Kiről is van akkor szó? :blush: :D

egy listát kaptam, amin a 18. tétel "Peti GSI" volt. igaz, hogy én vontam egybe, de ezexerint tévedés volt. majd Sanyi kiigazít akkor, hogy ki volt az a srác. illetve Rasta és a többiek, nem tudjátok? Rasta után mért.

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom! ;) Remélem lesz kiút belölle. Ellenben az OPC-ben szívesen lennék sofőr! :blush:

Jah igen lemértem a Touringot és nélkülem 1506,5kg. Ha hozzá adom magamat ruhástól 101,9kg + a te 80kg tömegedet akkor 1688,4kg-ot kapunk.

Voszi annó: "minden mérésünk olyan volt, hogy a tömeget a gép 1160 kg-nak vette. sebaj, én átszoroztam a megadott tömeggel, és máris jó (hiteles) teljesítmény adatokat nyertünk. pl. tominál 1685/1160-nal. Ha Tomi megméri a kocsiját pontosan, akkor egy újabb szorzással még pontosabb teljesítmény értékhez jutunk. NEM KELL ÚJABB MÉRÉS AHHOZ MÁR!"

Van értelme újra számolni vagy nem lesz nagy eltérés? Ill mi kell a nyomaték görbe elkészítéséhez?

höhö, újra számoltam a teljesítményed:

(1) a görbét mostmár pontosan tudom, hogy kell kiértékelni (jól rá kell nagyítani), és a pontos értéket leolvasni. Ezért az időd 0-100-ra nem 9.14mp volt, hanem 9.11mp.

(2) a teljesítményed pontos átszámítása: az eredeti görbén 1110kg-hoz 79.1LE adódott keréken maximális értéknek (4.53mp-nél, kettesben, 66.4km/h mellett, 47m megtételekor). a pontos maximális teljesítményed tehát: 79.1 / 1110 * 1688.4 = 120.31LE, ez főtengelyen uszkve 120.31 / 0.8 = 150.39LE

Főnök úr, a Dyno hitelesítette a BMW gyár gyártósorát, elég pontosan kijött a 150LE... :D

Link to comment
Megosztás:

9.52mp-et ment 1/8 mérföldön, és 6.82mp-et a 0-100km/h-ra.

ebből láthatod, hogy a 0-100-a nagyon elmarad a széria értéktől, és így a 14.9 máris bitang jó, mert az meg sokkal erősebb, mint a széria idő.

talán az lesz a megfejtés, hogy olyan progija van, ami nem húzható el egyesben nagyon, mert érdekes módon mindig 50km/h környékén vált, ami nekem kevéskének tűnik (OPC-vel közel 70 a váltási sebesség).

Link to comment
Megosztás:

9.52mp-et ment 1/8 mérföldön, és 6.82mp-et a 0-100km/h-ra.

ebből láthatod, hogy a 0-100-a nagyon elmarad a széria értéktől, és így a 14.9 máris bitang jó, mert az meg sokkal erősebb, mint a széria idő.

talán az lesz a megfejtés, hogy olyan progija van, ami nem húzható el egyesben nagyon, mert érdekes módon mindig 50km/h környékén vált, ami nekem kevéskének tűnik (OPC-vel közel 70 a váltási sebesség).

Gyárin, 0.5ös nyomással mentem 9.3at...

Valószínűleg már akkor szar kuplunggal. :blush:

És nem én vezetek jól. :D

A váltás az jó, ilyen rövid az F28. Kettőben meg sem futja a 100at (gyári tiltással)...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Re, gyors voltál!

1500kg a teletankolt tömeg, 3/4 tankkal mértünk 1480-at

Ehhez add hozzá a mi súlyunkat, az enyém 65kg...

thx

B.

Szia Balázs!

No számoltam. A tömeged nem annyi, amennyit gondolsz, mert egyébként túl nagy teljesítmény jön ki, vagy túl kicsi veszteségi tényező széria állapothoz, ami ugye jó referencia, mert elég pontosan ki kell adja a 150LE-t.

A mérés során 1505 kg-ra volt a kocsi össztömege beállítva. A keréken mért teljesítmény maximuma így 124.0LE volt széria állapotban, míg 136.4LE power dobozkával.

Ha a kocsi 1500 kg + Te (65kg) + én (80kg) = 1625kg, akkor az jön ki, hogy az autó akkor 150LE-s főtengelyen, ha a veszeségi tényezője 11%, ami nyilván butaság. Legfeljebb 16% lehet, de inkább 20%.

Marad tehát, hogy a kocsi jóval könnyebb. 18%-os veszeségi tényezőt állítottam be, mert a GTC modern járgány, az M32-es váltó profi.

Akkor most megfejtjük, hogy mekkora a tömeged abból, hogy feltesszük, 18% veszteségi tényező mellett pont 150LE-s a kocsi főtengelyen széria állapotban. A 18%-os veszteségi tényező azt jelenti, hogy 82% a hasznos (keréken megjelenő) teljesítmény. Így azt az egyenletet kapjuk, hogy:

124.0 / 1505 * X / 0.82 = 150

Ebből

X = 150 * 0.82 * 1505 / 124.0 = 1492.86

A kocsi velünk 1493 kg volt, vagyis nélkülünk 1493 - 65 - 80 = 1348kg. Az jó, mert az üres tömege ennél kevesebb a GTC-nek széria (az Astra H OPC-nek 1375kg, és az sokkal nehezebb, mint az 1.9 cdti).

No akkor innen már a power boxos teljesítményed:

Keréken: 136.4 / 1505 * 1493 = 135.31LE

Főtengelyen: 136.4 / 1505 * 1493 / 0.82 = 165.02LE

Ha tömeg mégis valamivel nagyobb, az meg azt jelenti, hogy a veszteségi tényeződ még 18%-nál is jobb, ami egy picivel még lehet is, de nem sokkal (1-2%).

Ez már nagyon is reális, és mondtam, hogy kb. 15LE a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Redfinek igaza van.Nagyon nehéz az autója.

Ha jól rémlik azért mentek haza, mert kivettek valamit a mérés miatt a kocsiból...bár nem tom mit???

A GSI-k is 16 körüli időket mennek, innetől elég sokmindenen múlik, hogy pontosan mennyit is...

Balázska meg szerintem ilyen szinten gyakorlatlan, lehetne javítani azon az időn...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.