Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel alkatrészek / kiegészítők


forumadmin

Recommended Posts

Sárga!

A -50mm-es Koni gátló 19722,-/db és most van kint 17db. Max 1hónap a szállítás karácsony miatt. Ha jövőre kell akkor függ attól, hogy kint akkor van e raktáron ill. az ár is változhat minima az euró árfolyama miatt.

Amikor már aszinném hogy na most aztán nem fogok többet költeni az autóra akkor mindig jössz valami hülyeséggel amit nem birok ki hogy ne vegyek meg :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 54
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Akkor most megraganám az alkalmat,és írnék az új fórumunkba.tök jó! ;)

Szóval Sznupi engem érdekelne a GTE-ből a hűtő,ha túlélte a balesetet,mert szerintem már csapágyas a ventim! :unsure:

az lenne a kérdésem még,h esteleg nincs-é valakinek izzóa digithez (Kadett GSI asszem a 8szelepes)

mert amit tudok szerezni abban nem sokkk van...ugye Zoli??? :blink:

Nekem van egy hűtőventim és asszem GTE-jé, de nem biztos.

Link to comment
Megosztás:

köszi Suba,de nekem hűtő kellene....jó mondjuk venti is kell hozzá :unsure: :blink:

rájöttem hogy van egy ventim, de látom hogy neked hűtővel együtt kéne... a kishűtő folyik? vagy csak nagyon melegszik? azt gondolom tudod hogy ha nagy hűtőt akarsz akkor be kell hegesztened neki egy tartót alulra.

Link to comment
Megosztás:

Persze tettem bele egy GTE hűtőttartót. Csak előtte a két lámpa mellett levágtam a homlokfalat, aztán meg a maradéköt a lökös alatt. Belemetn a hűtőtartó, aztán hajtottam rá két sarkot és kész.

a hűtőtartó felhegesztéséhez nem kell szétvágni az autó elejét (még én is simán megcsináltam, pedig nem vagyok kasznis).... szóval rossz kifogás inkább valld be hogy ismét különcködni akartál! :unsure: :blink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!!

Van, vagyis lehet, hogy lesz egy 1.3-as Kadettom tesónak meg mászkálni a GSi mellé, viszont egyelőre kicsit hiányos szegényke.. egy rövidke lista a szükséges dolgokról:

- lemezfelni (13' vagy 14'), akár gumival is

- első lengéscsillik

- ablaktekerő karok

- fűtőradiátor

Asszem elsőre ennyi.. tudtok ilyeneket nekem ajánlani?

Előre is köszi!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Van, vagyis lehet, hogy lesz egy 1.3-as Kadettom tesónak meg mászkálni a GSi mellé, viszont egyelőre kicsit hiányos szegényke.. egy rövidke lista a szükséges dolgokról:

- lemezfelni (13' vagy 14'), akár gumival is

- első lengéscsillik

- ablaktekerő karok

- fűtőradiátor

Asszem elsőre ennyi.. tudtok ilyeneket nekem ajánlani?

Előre is köszi!!! :)

Subi...........

Lehet hogy ismered??????????? :lol: :) :)

viccet félre téve nála minden van de pl Diny is bővelkedik ezekben lengéscsillapítót kivéve(írj neki pü.-t)

radiátor és a.t.kar még nekem is van........

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy 1.3s E kadettra weber, vagy dellorto karburátort lehet e szerelni, illetve ha igen akkor melyik típust, ja és milyen mellékhatásai vannak a motorra nézve:)

Köszi!

Gábor

szeva!

lehet rá szerelni bármelyiket, csak kell hozzá szivósor, talán a leggyakoribb a dbilas, de van asszem más márkából is, nem olcsó, de kis szerencsével olcsóbban szerzel mint csináltatsz

és kell vmi spéci elektronyos benzinpumpa, mert ezeknek karbiknak kell anyag, SOK

Viszont!!! ....

ha csak magában a karbit szereled fel akkor nagyon durva változás nem lesz (persze bőven jobban fog menni) de igazán kiaknázni a nagyobb beáramló keresztmetszet adta lehetőségeket úgy tudod ha módósítasz még ezt azt:

mindenképp javaslok sportvezérműtengelyt, szívócsatornák bővítését-polírozását, kicsit nagyobb kompressziót

érdemes még nagyobb szivószelepeket beszerelni és 4leömlős kipuffogót

továbbá ha azt szeretnéd hogy rendesen forogjon akkor könnyített lendkereket és esetleg könnyített főtengelyt, hajtókarokat

ha mindent megcsinálsz tuti nagyon durva lesz, viszont csak verseny ill hobbi célra ajánlom, mindennapi használatra nem.

a fogyasztás többszörösére növekszik még ha csak magában a karbikat rakod is fel (ha hajtod rendesen, de gondolom nem azért akarod hogy ugyanúgy autókázz mint előtte)

ha az általam leírt komolyabb módosításokat is akarod akkor vmi tapasztaltabb szakit keress, mert ha csak összegányolják akkor hamar szétesik a moci.

persze a tuning nagyon drága dolog, gondold meg hogy megéri e, a legtöbbször egy motorcsere (1.8 vagy 2.0) sokkal olcsóbb, és utcai használatra sokkal alkalmasabb mint egy tuning 1.3.

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Köszönöm gyors válaszodat, azt szeretném kérdezni, ezek a módosítások mennyibe fájnak kb?

ja meg hogy ha motor van cserélve az autóba, azt le lehet műszakiztatni?

konkrét árat nagyon nemtok mondani, nem foglalkozok motortuninggal, mocifelújítást is régen és kevészer csináltam (saját ill. haverok részére, nem opelt) de vmi kb-t megpróbálok

Webert vagy Dellortot talán 30tól felfelé (de láttam újat is 200ér :lol:)

szívósor 10-15

benzinpumpa kb 15től

sport veztengely 15től felfele

hengerfej (köszörülés, szelepcsiszolás, erősebb szeleprugók) mühelyfüggő, 15töl de sztem inkább több

4leömlős kipufogó 15től

ennyi az alap, ezt(ha duplakarbis gépet akarsz) mindenképp érdemes elvégezni, ez már több mint 100ropi (minimumokkal számolva) és akkor te rakod össze, ha mindent szerelő csinál akkor még legalább 30at rátehetsz.

de ha igazi tunigot akarsz akkor a motort is ki kell szedni, lendkerék, főtengely, hajtókarok hengerfejen is komolyabb alakítások.... az már nagyon műhelyfüggő, de az előzőekhez még egy 100as simán rájön

mocicsere: az 1.3as kisblokk, az 1.8 és 2.0 nagy, ezért cserélni kell még váltót, féltengelyt, gólylábakat, kell benzinpumpa, esetleg másik tank, kis elektronika és ajánlott nagyobb fék.

ezek nagyon eladófüggő dolgok de mondjuk 50ért megkaphatod őket, és további 50ért be is szerelik.

műszaki megoldható, pénz kérdése, nekem hasonló "problémával" , sportfutóművel, rohadt belső küszöbökkel + egykét apró hibával 40ért csinálták.

persze itt minden nagyon kb ár, ha tényleg akarsz vmit akkor kérdezősködj műhelyekben, ill ha a motorcsere felé hajlasz akkor itt az alkatrészek topikban.

ha nem versenyezni akarsz, akkor én mindenképp a 2. verziót javaslom, olcsóbban jössz ki sokkal megbízhatóbb, strapabíróbb egy nagyobb gyári moci, kevesebbet is eszik, ezek miatt hosszú távon sokkal olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Valószínűleg venni fogok egy felújításra váró Kadett D-t, amit szeretnék szépen megcsinálni, és első körben afelől érdeklődnék, hogy lehet-e kapni hozzá konkrét ültetőszettet, ha igen mennyiért, ha nem akkor milyen megoldások jöhetnek szóba? És a másik kérdésem: Hol lehetne hozzájutni átlátszó ("fehér") index valamint hátsó lámpabúrákhoz? (német oldalon már találtam, de aranyáron vesztegetik - a kiszemelt példány értékéhez képest)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínűleg venni fogok egy felújításra váró Kadett D-t, amit szeretnék szépen megcsinálni, és első körben afelől érdeklődnék, hogy lehet-e kapni hozzá konkrét ültetőszettet, ha igen mennyiért, ha nem akkor milyen megoldások jöhetnek szóba? És a másik kérdésem: Hol lehetne hozzájutni átlátszó ("fehér") index valamint hátsó lámpabúrákhoz? (német oldalon már találtam, de aranyáron vesztegetik - a kiszemelt példány értékéhez képest)

Hali!

ha szépen meg akarod csinálni ahhoz sok pénz idő és türelem kell, ezt tartsd mindig szem előtt.

ültetőszett: németből lehet rendelni újat, olyan 40 ajrótól indul a legolcsóbb, nekem olyan van, az szállítással együtt 16-17ezer huf körül van, kb nyáron lesz egy éve hogy használom, nem a legjobb, de bőven használható. Elvileg 35mm-t ültet, de a valóságban inkább 45-50, amit sajna a gyári gátlók nem szeretnek, abból kell szerezni vagy csináltatni rövidebbet.

a másik megoldás a rugók vagdosása, de sztem akkor annál jobb még a gagyi ültetőrugó is.

Az index-et szintén németből lehet behozatni, újat kb 50ajróért (ami behozva szintén 17-18ezer huf) vagy esetleg használt jó állapotút is lehet szerezni, nekem olyan van, az 12ezer Ft lett behozatallal együtt.

A hátsó lámpa a legmelegebb, az újonann a németeknél 100eu fölött van, az má sztem kurvára nem éri meg.

Feketét vagy pirosat lehet csinálni a gyáriból, nem rosszabb az annyival amennyivel olcsóbb. (a fehér hátsó lámpa sztem csak a nagyob világos autón áll jól.

Persze rugó és index is van néhány az országban, de nagyon kevés, akinek van az legtöbször nem adja el, még ha épp nem is használja.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

ha szépen meg akarod csinálni ahhoz sok pénz idő és türelem kell, ezt tartsd mindig szem előtt.

ültetőszett: németből lehet rendelni újat, olyan 40 ajrótól indul a legolcsóbb, nekem olyan van, az szállítással együtt 16-17ezer huf körül van, kb nyáron lesz egy éve hogy használom, nem a legjobb, de bőven használható. Elvileg 35mm-t ültet, de a valóságban inkább 45-50, amit sajna a gyári gátlók nem szeretnek, abból kell szerezni vagy csináltatni rövidebbet.

a másik megoldás a rugók vagdosása, de sztem akkor annál jobb még a gagyi ültetőrugó is.

Az index-et szintén németből lehet behozatni, újat kb 50ajróért (ami behozva szintén 17-18ezer huf) vagy esetleg használt jó állapotút is lehet szerezni, nekem olyan van, az 12ezer Ft lett behozatallal együtt.

A hátsó lámpa a legmelegebb, az újonann a németeknél 100eu fölött van, az má sztem kurvára nem éri meg.

Feketét vagy pirosat lehet csinálni a gyáriból, nem rosszabb az annyival amennyivel olcsóbb. (a fehér hátsó lámpa sztem csak a nagyob világos autón áll jól.

Persze rugó és index is van néhány az országban, de nagyon kevés, akinek van az legtöbször nem adja el, még ha épp nem is használja.

Ez lesz az első autószerelési "prodzsektem", nem fogom elsietni, egyrészt alaposan áttanulmányozom a dolgokat, másrészt meg ott van az a bizonyos anyagioldal.. Azaz ültető szett engem is érdekelne (szállítással együtt 16-17k, az tűrhető ár), viszont ez a Németországi beszerzés elég kényes, mivel egy árvaszót nem tudok németül, ill. nem tudom milyen cégek foglalkoznak ezzel. Indexet és hátsó lámpát találtam (69 ill. 149 juró) de ennyiért teljesen értelmetlen lenne megvenni (+behozatal), az autó értékéhez képest. Feketét fóliázással lehet elérni?

Fejben már elképzeltem a "külső" alakításokat (karosszéria hibák+"sallangok" eltüntetése, fényezés, remélhetőleg új lámpák, ültetés, új felnik), persze ezek megléte egyenes arányosságban van a pénztárcám mélységvel, úgyhogy csak szépen lassan..

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.