Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Tesztelgettem. A venti a 11-es biztosítékhoz van rendelve, amihez a duda is. A duda működik. Ha felkapcsolom a világítást, akkor a venti kapcsoló izzójának világítani kéne, de nem teszi. Olyan, mintha a kapcsolóba már nem jönne delej.

Tegnap az ablaktörlő elől működött a hátsó is, de nem tudtam lekapcsolni, végül megállt magától, nem indítottam újra. AZ első működik rendesen. Akkor vagy kapcsoló vagy a hátsó motorja nem ok, lehet.

Enyémben a ventilátor kapcsolójában levő lámpa akkor világít, ha gyújtást adok, nem a helyzetjelzőkkel együtt kapcsol be.

Mondjuk ablaktörlő lehet összeragadó reléérintkezők miatt is. Ezek reléje ott van a biztosítéktáblában, vedd ki és nézd meg, hogy úgy hogyan viselkednek.

Link to comment
Megosztás:

Enyémben a ventilátor kapcsolójában levő lámpa akkor világít, ha gyújtást adok, nem a helyzetjelzőkkel együtt kapcsol be.

Mondjuk ablaktörlő lehet összeragadó reléérintkezők miatt is. Ezek reléje ott van a biztosítéktáblában, vedd ki és nézd meg, hogy úgy hogyan viselkednek.

Izé, nem írtam, de ráadott gyújtásnál sem világít, sehogy. Csak nem tudom hol akadhat el az áram.

Link to comment
Megosztás:

Az óra világítása megy? Az is gyújtásra világít. Azt a kapcsolót nem nagy dolog onnan kibillenteni, a középkonzol mögé kell nyúlni, célszerűen a jobboldali ajtón keresztül behasalva az ülésre, és a kapcsoló két oldalán kell valami műanyag vacakot rányomni a kapcsolóra, és akkor az egész kicsúszik hátrafelé. Aztán akkor ott van a lámpa is, le lehet mérni, hogy eljut-e odáig az áram és csak az izzó égett ki, vagy pedig el sem jut.

Link to comment
Megosztás:

Az óra világítása megy? Az is gyújtásra világít. Azt a kapcsolót nem nagy dolog onnan kibillenteni, a középkonzol mögé kell nyúlni, célszerűen a jobboldali ajtón keresztül behasalva az ülésre, és a kapcsoló két oldalán kell valami műanyag vacakot rányomni a kapcsolóra, és akkor az egész kicsúszik hátrafelé. Aztán akkor ott van a lámpa is, le lehet mérni, hogy eljut-e odáig az áram és csak az izzó égett ki, vagy pedig el sem jut.

Óra nem megy, mert nincs bekötve, az csak úgy van. :D

A kapcsolót már kiszedtem pár napja megnézni. Nem kell a középkonzol mögé nyúlni, két oldalt kipattintható kisebb csavarhúzóval. Nézegettem, izzó jónak tűnt. Nem tudod, honnan kapja a delejt?

Link to comment
Megosztás:

Óra nem megy, mert nincs bekötve, az csak úgy van. :D

A kapcsolót már kiszedtem pár napja megnézni. Nem kell a középkonzol mögé nyúlni, két oldalt kipattintható kisebb csavarhúzóval. Nézegettem, izzó jónak tűnt. Nem tudod, honnan kapja a delejt?

Azért a jónak tűnés az nem megfelelő hibakereséshez. Nem ártana egy kéziműszer lemérni, hogy megérkezik-e az izzó két vége közé a 12V, vagy legalább egy biztosan jó izzót odadugni (pl. órából kivenni).

Nézem most a kapcsolási rajzot, de nem egyértelmű. Én úgy emlékszem, hogy gyújtáson is világít ott az a kis szimbólum, akkor pedig a 12-es biztosítékról kapja az áramot, ugyanarról, amiről a fűtésmotor is. Vagy a másik eshetőség, hogy csak helyzetjelzőnél világít, akkor pedig a 2-es biztosítékról kapja, de erről mennek a jobboldali helyzetjelzők is és a rendszámvilágítás is, úgyhogy ha ezek jók, akkor a biztosíték jó. Egyébként a kapcsoló 58 és G+ kivezetésére kellene megérkeznie a 12V-nak gyújtáson, az 1,2 és 3 lábak a fűtés fokozatai, a - és H+ lábak vannak testre kötve, az R pedig a H+ lábbal kapcsolódik össze, amikor bekapcsolód a hátsó üveg párátlanítását.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Tegnap jöttem hazafele a Kadettel kb 90-el, egyszercsak menet közben leállt a motor, nem is indult újra. Hazavontatás után megnéztem a gyertyákat, amiket egyébként múlt héten cseréltem. Szikrát nem ad közvetlen a trafó gyújtáskábeljéről sem. Megmértem, a trafó kapja a 12 voltot, ezután megmértem ohm mérővel a trafót, kisebb eltérések voltak a megadott értékekhez képest: a jobb felső láb és a gyújtókábel között 4,7 helyett 5 k ohm, a jobb és bal felső láb között 0,4 helyett 0,7 ohm. Szerintetek a trafó lesz a hibás?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Tegnap jöttem hazafele a Kadettel kb 90-el, egyszercsak menet közben leállt a motor, nem is indult újra. Hazavontatás után megnéztem a gyertyákat, amiket egyébként múlt héten cseréltem. Szikrát nem ad közvetlen a trafó gyújtáskábeljéről sem. Megmértem, a trafó kapja a 12 voltot, ezután megmértem ohm mérővel a trafót, kisebb eltérések voltak a megadott értékekhez képest: a jobb felső láb és a gyújtókábel között 4,7 helyett 5 k ohm, a jobb és bal felső láb között 0,4 helyett 0,7 ohm. Szerintetek a trafó lesz a hibás?

Ennyi eltérés simán belefér, a nagyon kicsi ellenállásokat meg nem szokták tudni pontosan mérni a műszerek, úgyhogy az is jó lehet. Köss be egy 12V 5W izzót a trafó helyett a két alacsonyfeszültségű kivezetés közé és indítózz. Elvileg az izzónak észrevehető villogásának kell lennie, ha a trafóig eljut a jel.

Link to comment
Megosztás:

Ennyi eltérés simán belefér, a nagyon kicsi ellenállásokat meg nem szokták tudni pontosan mérni a műszerek, úgyhogy az is jó lehet. Köss be egy 12V 5W izzót a trafó helyett a két alacsonyfeszültségű kivezetés közé és indítózz. Elvileg az izzónak észrevehető villogásának kell lennie, ha a trafóig eljut a jel.

Kösz a tanácsot, kipróbáltam, de nem villog az izzó... Tudok még valamit ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel/kéréssel fordulok hozzátok, hogy segítsetek vízpumpa kiszerelés ügyben. Az autó 91-es 14NV motoros Kadett, és valószínűleg a vízpumpa tömítés mellett ereszti a vizet, mert ha fel van töltve akkor tökéletes a hűtése a motornak. A problémám az, hogy 2 napja próbálom kiszedni a vízpumpát, eddig volt a könyv szerinti kiszerelés, csavarkulccsal feszítés, kalapálás, wd40-ben áztatás, ráolvasás, és ezek kombinációja, de meg se mozdul, masszyvan össze van gyógyulva. Kifogytam az ötletekből, nem tudtok valami trükköt?

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali Skacok!

Olyan gondom van, hogy beépítettem egy A1 Corsa-ban egy Kadett digit műszerfalat, viszont kiderült a benne lévő halogén háttérvilágítás izzói szarok, mind a kettő.

Hol tudok ilyent venni?

Köszönet: Robi.

Módosítva : ivannorbi
Ugyanezt a hozzászólást a Corsa-s topikból töröltem
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon,ezért lehet sokat és részletesen írok de kérlek olvassátok el mert nagyon kéne a segítség!

Nekem van egy 89-es Kadett E-m.

A motorja C14NZ tipusú,és nemrég hengerfejes lett.

Úgy döntöttem a nálunk lévő maszek autószerelő munkadíjából(akinek nem inge ne vegye magára) és az általa beszerzett alkatrészek áraiból,hogy jómagam állok neki és csinálom meg úgy sokkal olcsóbban jövök ki.

Tehát beszereztem olcsón egy "Így Csináld" könyvet ami egy javítási,karbantartási útmutató.

Eddig szépen haladok szétszedtem a motort,szerencsére csak a hengerfejtömítés van átégve,tehát a hengerfejen nincs repedés.

Meg is vettem már az új tömítéseket új hengerfej csavarokat és mindent ami kell hozzá.

Na most ahol vásároltam egy szakszervíz is van ott.

Mivel zárás elött estem be így a szerelő srác is ott volt épp és szerencsémre pont egy ilyen motoron végzett felújjítást és

meg is mutatta az autót és rengeteget segített és sok tanácsot adott.

Többek közt azt hogy szerinte síkoltassam meg a hengerfejet (mert szerinte hiába rakom így össze új tömítéssekkel se lessz jó),ami annyit tesz hogy a könnyűfém (alu) hengerfej blokknak a felületét maróssal dolgoztassam le (mert szerinte biztos van benne 0.2- 0.3mm,a megengedett ugye elvileg 0.04).

Sok jó és hasznos tanács mellett ezzel rendesen megkavart.

Nem tudom mitévő legyek,hogy valóban kell e hogy megsíkoltatassam e mert ugyebár akkor szétkéne szednem a hengerfejet,

szelepeket meg mindent ki ,illetve lehet hogy akkor már ott is cserélni ezt -azt ami pluss sok-sok pénz megint.

Nekem ez egyik kollegám a 14 éves Renaultj-át sajátmaga csinálta meg amikor hengerfejes lett,és ő még a hengerfej csavarokat

se cserélte újra,pedig ténleg megnyulik,lemértem.Neki azt mondta azóta is megy szépen.

Szóval örülnék ha valaki tudna nekem még egy pozítiv véleményt mondani arról hogyha így összerakom

akkor fog rendes menni néhány évig.

Amúgy nincs folyamatosan használva és csak néhány 10km-erekt teszek meg vele egyszere.

Hézagmérőm az van,csak a könyv által írt merővonalzó kéne nagyon ahhoz hogy pontos mérést tudjak csinálni,mert még

az is segíthet ,úgy is könnyebb döntenem ha látom hogy ténleg van e nagy deformáció.

A merővonalzóval kapcsolatban,ha valakinek lenne aki BP-en van vonzáskörzetében lakik,megköszönném ha szánna rám 1 órát

és elvihetném hengerfejet,hogy tudjak egy pontos mérést végezni.

Előre is köszi mindennemű segítséget!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt egy C14NZ A Corsam. Én azon becsiszoltattam a szelepeket, kicseréltettem a szelepszárszimeringet, síkba húzattam a hengerfejet és ez volt komplett 13000 pénz.

Szerintem a síkoltást mindenképp csináltasd meg, mert ha nem lesz anélkül jó akkor szedheted szét megint az egészet.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat!

Megfogadom a tanácsotokat,néhány hozzáértő munkatársammal is beszéltem és beletörődtem,hogy elkerülhetetlen a szakmunka.

Most jöhet a műhelyvadászat.

Esetleg ha valaki tud egy jó,megbízható és viszonylag olcsó helyet BP-.en ahol hengerfej felújítást csinálnak annak megköszönném a tippet.

Mellesleg holnapra kapok kölcsön egy ( fém)mérő vonalzót és lecsekkolom merő kíváncsiságból,hogy mekkora benne a torzulás ^_^

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat!

Megfogadom a tanácsotokat,néhány hozzáértő munkatársammal is beszéltem és beletörődtem,hogy elkerülhetetlen a szakmunka.

Most jöhet a műhelyvadászat.

Esetleg ha valaki tud egy jó,megbízható és viszonylag olcsó helyet BP-.en ahol hengerfej felújítást csinálnak annak megköszönném a tippet.

Mellesleg holnapra kapok kölcsön egy ( fém)mérő vonalzót és lecsekkolom merő kíváncsiságból,hogy mekkora benne a torzulás ^_^

Itt a lap alján a bannerek közt kattints a Strohm feliratúra. :D

Amúgy XVIII.-ker Zádor utca 6. Strohm Motor kft

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Hali Skacok!

Olyan gondom van, hogy beépítettem egy A1 Corsa-ban egy Kadett digit műszerfalat, viszont kiderült a benne lévő halogén háttérvilágítás izzói szarok, mind a kettő.

Hol tudok ilyent venni?

Köszönet: Robi.

Szia!

20.ker-ben a Török Flóris úton a villamos pálya mellett van egy kis Opel bolt, én ott vettem. Kb 1800 darabja, már nem emlékszem. Egyébként 12V-os 5W-os halogénizzó. Nehezen találtak rá, de ha reggel mész, akkor már délutánra meg tudják hozni. A régit vidd el.

Minden jót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék egy automata csepp kadettel kapcsolatban.

1.3-as 75 lóerős motor van benne, csak kicsit beteg szegényem, úgyhogy cserére kerülne sor.

A kérdés az lenne, hogy Astra C20NE motor passzolni fog-e a váltóra?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Valószínűleg nem. Hacsak nem f16 van az 1.3on, de az elég unreal.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ. Automatában is van F16? Mert mint írtam automata a kincsem :(

Szerintem automatánál is eltér a kis és a nagyblokkos váltó... <_<

Egyébként ragaszkodsz az automata váltóhoz? Mert, ha már úgyis átépíted, akkor rakhatnál bele rendeset is ;)

Össze lehet egyébként a kis váltóval is hozni a nagy blokkot, de macerás, főleg, hogy Kadettből úgyis volt gyárilag is nagyblokkos, úgyhogy nem lenne gond a féltengelyekkel sem, ha nagy váltót is raksz bele. Kell bontani egy GSi-t :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem automatánál is eltér a kis és a nagyblokkos váltó... <_<

Egyébként ragaszkodsz az automata váltóhoz? Mert, ha már úgyis átépíted, akkor rakhatnál bele rendeset is ;)

Össze lehet egyébként a kis váltóval is hozni a nagy blokkot, de macerás, főleg, hogy Kadettből úgyis volt gyárilag is nagyblokkos, úgyhogy nem lenne gond a féltengelyekkel sem, ha nagy váltót is raksz bele. Kell bontani egy GSi-t :wacko:

Egy jóbarátomé az autó, és neki kell kényszerből ragaszkodni az automatához.

Ezek szerint inkább kisebb motort kellene néznie, csak ezt találtuk gyorsban, mivel halódik a motor és nem állhat az autó egy napot sem, szóval hétvégén motorcsere. :(

Mondjuk neki szimpatikus lett volna a c20ne...

Link to comment
Megosztás:

Egy jóbarátomé az autó, és neki kell kényszerből ragaszkodni az automatához.

Ezek szerint inkább kisebb motort kellene néznie, csak ezt találtuk gyorsban, mivel halódik a motor és nem állhat az autó egy napot sem, szóval hétvégén motorcsere. :(

Mondjuk neki szimpatikus lett volna a c20ne...

Biztos van nagyblokkhoz is automata, csak szerintem nehezebb beszerezni, mint egy kézit (legalábbis elsőkerekesnél -Omega biztos van sok) <_< Viszont, ha egyszerű megoldás kell, akkor tényleg az a tuti, ha egy ugyanilyen motort néztek, vagy egy komplett autót bontani :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.