Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Még az autómata magasság állítást megértem, de a lámpa mosó minek? Mellesleg a magasságot nem lehetne beállítani manuálisan valahogy? :icon1: Azt úgy is csak 1x kéne.

Nem, mert a xenon már kis dőlés esetén is vakít (útegyenlőtlenség, bukkanó, stb.)

A mosó meg azért kell, mert szintén a xenon egyik tulajdonsága, hogy amikor a lámpa koszos lesz, akkor sokkal jobban gyengül a vetített fény, magyarul nem fogsz látni annyit sem, mint a sima halogénnel.

Műszaki vizsgán ezeket nézik, ha nincs, vagy nem működik, akkor bukta.

Én is gondolkodtam már a cserén, de ha rendesen meg akarja csinálni az ember, akkor kompletten be kell ezeket szerezni. Ráadásul az automata állító nem tudom mennyire lenne macerás utólag.

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert a xenon már kis dőlés esetén is vakít (útegyenlőtlenség, bukkanó, stb.)

A mosó meg azért kell, mert szintén a xenon egyik tulajdonsága, hogy amikor a lámpa koszos lesz, akkor sokkal jobban gyengül a vetített fény, magyarul nem fogsz látni annyit sem, mint a sima halogénnel.

Műszaki vizsgán ezeket nézik, ha nincs, vagy nem működik, akkor bukta.

Én is gondolkodtam már a cserén, de ha rendesen meg akarja csinálni az ember, akkor kompletten be kell ezeket szerezni. Ráadásul az automata állító nem tudom mennyire lenne macerás utólag.

Értem, de viszont F Astrahoz is árulnak ilyen Angel Eye lámpákat, azokban pedig tuti nincs elektromos magasság állítás (szerintem) :)

Szóval, hogy van ez? Olyan tipusú lámpa nincs ami manuális? Nem értem én ezt..

Link to comment
Megosztás:

Pedig nem bonyolult...

Attól még hogy árulnak utólagos beszerelesre mindenféle lámpát az nem lesz legális. Reálisan végig gondolva rajossz hogy utólagos xenon fényszóró beepitese nem lehetséges mert a fényszórómosó bár megoldhato de macerás addig az automatikus magasság állítás ami a hátsó tengelyre beepitendo szinte megvalosithatatlan.

Összefoglalva ha nem xenon fényszóróval szereltek a kocsit utólag NEM lehetséges ezen változtatni úgy hogy le is tud papirozni.

Egyébként a Google jobarat ilyen esetekre is.

Értem, de viszont F Astrahoz is árulnak ilyen Angel Eye lámpákat, azokban pedig tuti nincs elektromos magasság állítás (szerintem) :)

Szóval, hogy van ez? Olyan tipusú lámpa nincs ami manuális? Nem értem én ezt..

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen mindenkinek eredeti a lámpája. Gyakorlatilag esélytelen a lámpa más típusura halogenrol xenonra vagy xenonrol ledesre cserelese az autó cseréje nélkül. De hidd el nem a xenon lámpa a lényeg én nem érzem többnek magam tőle. Használtan vettem az autót ezt adták hozzá és kész. Szerintem több értelme van a lampacsere pénzét a legközelebbi gumicserekor egy picit jobb gumira költeni vagy felretenni ha beut a menku és a szeretett paripa megbetegszik. Addig meg reméljük hogy jön a jó idő és a csajok nem lesznek ennyire feloltozve mint ma :-)

Hát most eléggé elkeserítettetek srácok....

Mindenkinek eredeti lámpája van itt vagy van köztetek olyan ami nem gyári és nem igényel ilyen feltételeket és jól is néz ki?

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Ez a hátsólámpa csere nekem is tavaly jutott eszembe. Nem azért mert nem tetszett volna az eredeti, hanem a jobb oldalinak volt egy nagyon apró szépséghibája. Így ha úgy is cserélném, gondoltam, hogy mért ne cseréljem ilyenre.

De itt a többiek lebeszéltek róla, amiért utólag nagyon hálás vagyok. Beláttam, hogy így a legszebb. Ha ilyen lámpa lenne az autón, már messziről ordítana róla hogy nem eredeti a lámpa és sokan arra gondolnának emiatt hogy ez valami gagyi boyracer "hülyegyerek autó".

Youtube-on is néztem már ilyen H Astra optikai tuningolásról videókat, ahol többek között lámpákat cserélgettek. Nekem annyira nem jött be a végeredmény.

Na meg ha később el akarod adni majd az autót, akkor sem biztos, hogy pozitívum, hogy nem gyári lámpa van rajta. Sokan már csak képről látatlanban arra fognak asszociálni, hogy biztos rommá lett törve az autó és azért cseréltél lámpát, meg se nézik.

Ár ezeknek olyan 40.000-100.000Ft/pár.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezek sem épp a gyári homológ lámpák... Ha jól tudom a fényszoró cseréjére gyakorlatilag nincs lehetőség. Amivel jött az van és kész. Maximum ha a facelift érinti a lámpát akkor lehet csereberélni talán.

egyébként amit Cserenkov ír azt is gondolod végig, ha egyszer eladod tuti nem lesz értéknövelő tényező a nem gyári lámpa....

Módosítva : Thomas80
Link to comment
Megosztás:

Akkor az lenne az ésszerű, hogy a gyárit megtartani és eladáskor vissza tenni bele és a tuning lámpákat adni el végül. Erre nem faraghat rá az ember.

Apropó, a kipufogó rendszeretek, hogy van megoldva? Még az is a gyári nektek, vagy van valami tuning rajta? Én dupla kipufogókra gondoltam, az nagyon feldobná az autót hátulról :)

Módosítva : Csaszi87
Link to comment
Megosztás:

Akkor az lenne az ésszerű, hogy a gyárit megtartani és eladáskor vissza tenni bele és a tuning lámpákat adni el végül. Erre nem faraghat rá az ember.

Apropó, a kipufogó rendszeretek, hogy van megoldva? Még az is a gyári nektek, vagy van valami tuning rajta? Én dupla kipufogókra gondoltam, az nagyon feldobná az autót hátulról :)

Nekem az ablakmosó fúvókákat leszámítva minden gyári az autón. De még ez is GM (Insignia), csak gyárilag nem ezt rakták rá. Illetve az Aux bemenet amit Somi applikált rá a fejegységre.

Kipufogónál esetleg egy OPC véget tudnék elképzelni rá. De az meg aranyáron van ha újonnan rendeled. De akkor már a hátsó lökhárítót is cserélni kellene, mert alapesetben nem látszik ki alóla a kipufogó. Az én esetemben még bonyolítja a dolgot, hogy abban vannak a radar szenzorai is.

Link to comment
Megosztás:

Szia. Én csak ezt tudom ajánlani. Igaz nem olcsó, de nagyon profinak tűnik.

https://www.facebook.com/MAD.uleshuzat?fref=ts

Van konfigurátor is.... ;)

Köszi.. ezt nézegettem én is de kicsit drágának találtam ugyan is nem minden estben ülök bele "díszmagyarba".

Helyette ezt rendeltem nagyon tetszik a szín össze állítás jól megy szerintem a fekete kasznihoz, és nem nagyon drága.

Nem lesz annyira szürke a belseje.

Csak 2-3 hét mire megjön N.országból.

http://bolthely.hu/carstyler/id/03009

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Itt nézegessél körül. Van minden (angel eye, sima, DRL-es, led, stb) és egész korrektül leírnak mindent.

Sok a G-astrás motyó, de van azért H is.... ;)

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Hát most eléggé elkeserítettetek srácok....

Mindenkinek eredeti lámpája van itt vagy van köztetek olyan ami nem gyári és nem igényel ilyen feltételeket és jól is néz ki?

Szia!

Nem lehetetlen a lámpa csere, csak igényel egy kis utánajárást. Meg kell keresni bontóban a megfelelő donor autót, és kibontani a szükséges alkatrészeket. Beépíteni, a lökhárítóban meg van a helye a gyári mosónak, tartály csere, lámpák, kábelek, programozás. Kérdés, hogy megéri-e? Cserenkov cartárs valami 200 körül vett első lámpát mikor állítási gondja volt. Én biztos nem kezdenék bele :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nekem az ablakmosó fúvókákat leszámítva minden gyári az autón. De még ez is GM (Insignia), csak gyárilag nem ezt rakták rá. Illetve az Aux bemenet amit Somi applikált rá a fejegységre.

Kipufogónál esetleg egy OPC véget tudnék elképzelni rá. De az meg aranyáron van ha újonnan rendeled. De akkor már a hátsó lökhárítót is cserélni kellene, mert alapesetben nem látszik ki alóla a kipufogó. Az én esetemben még bonyolítja a dolgot, hogy abban vannak a radar szenzorai is.

Igen, úgy gondoltam én is, hogy hátsó lökös csere, meg lehet hogy első is. Persze azokat is félre téve a gyáriakat és ha eladásra kerülne az autó esetleg akkor vissza tenni rá, a tuningosat meg külön eladni.

Ezt nézegetem: http://www.fp-tuning.hu/product_info.php/cPath/2943_3084_3090/products_id/15381?osCsid=f5ff4dcb3e77c125a03c2f1caecbf22f

Brutál jól ki lehetne vezetni a kipufogó végeket rajta. Persze meg van a párja is előre ha úgy adódna, szerintem együtt érdemes megvenni.

Egyébként jobban megéri egy ilyen teljes lökhárítót venni pl., mert ahogy nézegettem toldatokat se lehet kapni 30 alatt. Legalább is nekem ez a véleményem. Szóval nagyon gondolkodom egy ilyenen...

Frankie64: Már a lámpa cseréről letettem, ennyi variálást nem ér nekem se :icon1:

Maybal: Igen, nézelődtem már itt is, de én úgy látom, hogy itt relatíve drágán adnak sok mindent, pl az Angel eye lámpát is <_< :icon1:

Stefike: Kíváncsi leszek mikorra fog megérkezni a cuccod, mert én innen Húsvét óta várom az autóra a díszléceket és a szemöldököt. :icon11: :D

Írtam mailt már nekik kb 1 hete, de választ azóta sem kaptam....

Link to comment
Megosztás:

Nekem az ablakmosó fúvókákat leszámítva minden gyári az autón. De még ez is GM (Insignia), csak gyárilag nem ezt rakták rá. Illetve az Aux bemenet amit Somi applikált rá a fejegységre.

Kipufogónál esetleg egy OPC véget tudnék elképzelni rá. De az meg aranyáron van ha újonnan rendeled. De akkor már a hátsó lökhárítót is cserélni kellene, mert alapesetben nem látszik ki alóla a kipufogó. Az én esetemben még bonyolítja a dolgot, hogy abban vannak a radar szenzorai is.

Nekem ki van vágva a kipufogónál a lökhárító és van egy fekete diffúzor rajta, tehát kilátszik a vég...nektek nem ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tud valaki pl erről valamit? http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&kat=49&termek=121203

a magasságállítás, hogy működik? át kell szerelni az eredetiből valamit? vagy ilyenkor mi van? lámpamosó, semmi extra nincs...

Köszi!

Hello!

Többek között épp erről is volt szó az előző hozzá szólásokban.

Én is terveztem, de végül le tettem róla mert nekem sincs elektromos magasság állítóm meg lámpamosóm se. Ha mégis sikerül neked jól beszerelni ha veszel kérlek értesíts :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tud valaki pl erről valamit? http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&kat=49&termek=121203

a magasságállítás, hogy működik? át kell szerelni az eredetiből valamit? vagy ilyenkor mi van? lámpamosó, semmi extra nincs...

Köszi!

Szia. Te most a "sima" magasság állítást kérdezed?

Az általában benne lesz ennyi pénzért. Korábban ezen az oldalon oda is írták, melyik lámpatest tartalmazza a magasságállító motort is.

Ahogy nézem, most nem.... :(

Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot velük, és kérdezz rá, nehogy meglepetés érjen....

Üdv,

Találtam egyet

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

Nekem ki van vágva a kipufogónál a lökhárító és van egy fekete diffúzor rajta, tehát kilátszik a vég...nektek nem ilyen?

Szia! Te csináltad,vagy gyárilag ki volt vágva? Szerinted megoldható a kivágás hogy ne kelljen lökháritót fényezni?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Te csináltad,vagy gyárilag ki volt vágva? Szerinted megoldható a kivágás hogy ne kelljen lökháritót fényezni?

Ez gyárilag ilyen, van egy fekete diffúzor a lökhárító alján:

kipufog__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gondolom egy kipufogós ki tudja vágni szépen, de ebben nincs tapasztalatom!

Link to comment
Megosztás:

Szia. Te most a "sima" magasság állítást kérdezed?

Az általában benne lesz ennyi pénzért. Korábban ezen az oldalon oda is írták, melyik lámpatest tartalmazza a magasságállító motort is.

Ahogy nézem, most nem.... :(

Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot velük, és kérdezz rá, nehogy meglepetés érjen....

Üdv,

Találtam egyet

Egy pillanat! Akkor ha bele van építve a lámpába az elektromos magasság állítás akkor az én autómba is beszerelhető elvileg és jó is lesz? Árulnak külön úgy, hogy magasság állítás motor nélkül meg motorral is ilyen lámpákat?

Link to comment
Megosztás:

Ez gyárilag ilyen, van egy fekete diffúzor a lökhárító alján:

kipufog__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gondolom egy kipufogós ki tudja vágni szépen, de ebben nincs tapasztalatom!

Nekem nem ilyen. Nincs ott semmilyen fekete cucc. A kipufogó pedig bent van teljesen a lökhárító mögött. Csak akkor látom a cső végét, ha benézek a kocsi alá a lökhárító mögé.

Ilyesmi az alja: http://rbcdn.hu/b/201404/77/5209773_1024x768.jpg Általában ilyet szoktam látni másik autókon is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.