Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

Én csak gyárit tennék rá. Ezek a "házilag" üvegszálas gyártott spoilerek sok esetben ilyenek.

Egyszer vettem a Vectrámra szemöldököt. Na, az mindenhová passzolt, csak a lámpabúrára nem. Erre közölték velem, hogy persze, mert otthon még nekem kellett volna csiszolgatni, reszelgetni, hogy pontosan passzoljon, annak ellenére, hogy direkt a Vetrához gyártották, ráadásul nem is voltak egyformák.

Tudom, hogy egy gyári meg horror árban van, de legalább méretpontos.

Mert a gyáriak nem üvegszálas anyagból vannak? Hol lehet olyanokat kapni pl?

Link to comment
Megosztás:

Mert a gyáriak nem üvegszálas anyagból vannak? Hol lehet olyanokat kapni pl?

A lökhárító egy jó támpont az összehasonlításhoz. Ráadásul nem biztos, hogy a szilárdságuk hasonló, és egy gyalogosbalesetnél lehet nagyobb sérülést okoz, vagy éppen ropi módra törik....

Nyilván a gyári kiegészítőknek van határa, míg üvegszállal foglalkozni és különböző alkatrészeket készíteni belőle csak fantázia és ügyesség kérdése.

Ajánlok 2 oldalt:

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_5_ajt%C3%B3s

www.irmscher.de

Egyik sem olcsó, de biztosan méretazonos kell, hogy legyen, meg szerintem jól is mutatnak. H Astrában volt egy OPC Line nevű spoilercsomag+felni, de az nekem pl. nagyon bejött.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A lökhárító egy jó támpont az összehasonlításhoz. Ráadásul nem biztos, hogy a szilárdságuk hasonló, és egy gyalogosbalesetnél lehet nagyobb sérülést okoz, vagy éppen ropi módra törik....

Nyilván a gyári kiegészítőknek van határa, míg üvegszállal foglalkozni és különböző alkatrészeket készíteni belőle csak fantázia és ügyesség kérdése.

Ajánlok 2 oldalt:

http://www.opel-accessories.com/hu-HU/Astra_H_5_ajt%C3%B3s

www.irmscher.de

Egyik sem olcsó, de biztosan méretazonos kell, hogy legyen, meg szerintem jól is mutatnak. H Astrában volt egy OPC Line nevű spoilercsomag+felni, de az nekem pl. nagyon bejött.

Köszi!

De most ezen az Opelos oldalon, hogy lehet rendelni? Vagy be kell menni egy Opel szalonba és ott lerendelik nekem? Még itt árakat se találtam.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

De most ezen az Opelos oldalon, hogy lehet rendelni? Vagy be kell menni egy Opel szalonba és ott lerendelik nekem? Még itt árakat se találtam.

Szerintem márkakereskedésen keresztül lehet rendelni. Emlékeim szerint a tükörborítás 15.000./db., a fényezetlen kombi hátsó szárny olyan 90 ezer körül mozgott, amikor még kint voltak az árak. Szóval így érdemes gondolkodni.

De lehet, hogy találsz ebay-en is használtban.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem márkakereskedésen keresztül lehet rendelni. Emlékeim szerint a tükörborítás 15.000./db., a fényezetlen kombi hátsó szárny olyan 90 ezer körül mozgott, amikor még kint voltak az árak. Szóval így érdemes gondolkodni.

De lehet, hogy találsz ebay-en is használtban.

Azt a Szent Péterit! Sejtettem én, hogy ezért nincsenek kiírva az árak :D

Én ezt a helyet néztem ki magamnak: http://www.fp-tuning.hu/index.php/cPath/2943_3084_3090?osCsid=f5ff4dcb3e77c125a03c2f1caecbf22f

Aránylag még közel is van hozzám, meg akár ott helyben már rá nézhetem az autóra a cuccokat, hogy passzol e tökéletesen, és talán nem futok így lyukra mint ezzel a semmit érő szárnnyal...

Link to comment
Megosztás:

Azt a Szent Péterit! Sejtettem én, hogy ezért nincsenek kiírva az árak :D

Én ezt a helyet néztem ki magamnak: http://www.fp-tuning.hu/index.php/cPath/2943_3084_3090?osCsid=f5ff4dcb3e77c125a03c2f1caecbf22f

Aránylag még közel is van hozzám, meg akár ott helyben már rá nézhetem az autóra a cuccokat, hogy passzol e tökéletesen, és talán nem futok így lyukra mint ezzel a semmit érő szárnnyal...

Egyik ismerősöm vett első OPC utánzat lökhárítót az autójára.

Ránézésre jónak tűnt ezért lefényeztette utána a felrakásnál vagy pontosan illeszkedett, de akkor nem lehetett bepattintani a felfogatáshoz, ha meg bepattintottad akkor elállt mindenhol...kb. 2 cm rés volt a lámpák alatt :)

Jó kis üvegszálas anyag volt, amit sablonról vett mintából öntöttek. Mivel le volt már fényezve nem vették vissza.

Azt mondta az eladó, hogy mindegyik ilyen ezért rá kell igazítani az autóra karosszériás segítségével.

Inkább megvenném a gyárit vagy valami jó minőségűt minthogy gányoljak vele és a végeredmény is gáz lesz amit évekig nézhetek...

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm vett első OPC utánzat lökhárítót az autójára.

Ránézésre jónak tűnt ezért lefényeztette utána a felrakásnál vagy pontosan illeszkedett, de akkor nem lehetett bepattintani a felfogatáshoz, ha meg bepattintottad akkor elállt mindenhol...kb. 2 cm rés volt a lámpák alatt :)

Jó kis üvegszálas anyag volt, amit sablonról vett mintából öntöttek. Mivel le volt már fényezve nem vették vissza.

Azt mondta az eladó, hogy mindegyik ilyen ezért rá kell igazítani az autóra karosszériás segítségével.

Inkább megvenném a gyárit vagy valami jó minőségűt minthogy gányoljak vele és a végeredmény is gáz lesz amit évekig nézhetek...

Még szerencse, hogy én nem festettem se nem ragasztottam. Beszéltem ma a Főnix tuninggal, mivel ott vettem ezt a szárnyat (gyanúsan olcsón, már értem, hogy miért volt az :icon1: )

Azt mondták, hogy fényképezzem le, hogy áll rajta, mármint az autón és utána jelzik a gyártónak. Nos most ott tartok, hogy elküldtem a képeket és írták is, hogy már jelezték a gyártó felé. Ha elismerik gondolom küldhetem vissza cserére...

Ma meg innen rendeltem 1 pár oldalsó spoilert, konkrétan ezt: http://www.fp-tuning.hu/product_info.php/cPath/2943_3084_3090/products_id/15379?osCsid=f5ff4dcb3e77c125a03c2f1caecbf22f

Közel is van hozzám a cég és azt mondta az ürge, hogy ott akár helyben fel is próbálhatom a kocsira. Szóval ez egyenlőre jól hangzik :icon1: Csak 2-3 hét mire megjön.

Link to comment
Megosztás:

Még szerencse, hogy én nem festettem se nem ragasztottam. Beszéltem ma a Főnix tuninggal, mivel ott vettem ezt a szárnyat (gyanúsan olcsón, már értem, hogy miért volt az :icon1: )

Azt mondták, hogy fényképezzem le, hogy áll rajta, mármint az autón és utána jelzik a gyártónak. Nos most ott tartok, hogy elküldtem a képeket és írták is, hogy már jelezték a gyártó felé. Ha elismerik gondolom küldhetem vissza cserére...

Ma meg innen rendeltem 1 pár oldalsó spoilert, konkrétan ezt: http://www.fp-tuning.hu/product_info.php/cPath/2943_3084_3090/products_id/15379?osCsid=f5ff4dcb3e77c125a03c2f1caecbf22f

Közel is van hozzám a cég és azt mondta az ürge, hogy ott akár helyben fel is próbálhatom a kocsira. Szóval ez egyenlőre jól hangzik :icon1: Csak 2-3 hét mire megjön.

Na, én is velük szívtam be a szemöldökkel..... :-)

Link to comment
Megosztás:

Stefike: Kíváncsi leszek mikorra fog megérkezni a cuccod, mert én innen Húsvét óta várom az autóra a díszléceket és a szemöldököt. :icon11: :D

Írtam mailt már nekik kb 1 hete, de választ azóta sem kaptam....

Ma kaptam email tőlük... Természetesen reklamáló emailemre jött. Ez 1 nagy humbukk azt hiszem. Te megkaptad tőlük az árút amit rendeltél?

"Kedves Felhasználó,
A beszállító most közölte velünk, hogy ez az üllléshuzat már sajnos nem kapható! A rendelését töröltük, nagyon sajnáljuk.
üdv..
Zwick József"
Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam email tőlük... Természetesen reklamáló emailemre jött. Ez 1 nagy humbukk azt hiszem. Te megkaptad tőlük az árút amit rendeltél?

"Kedves Felhasználó,
A beszállító most közölte velünk, hogy ez az üllléshuzat már sajnos nem kapható! A rendelését töröltük, nagyon sajnáljuk.
üdv..
Zwick József"

Hogy megkaptam-e? Engem még válaszra sem méltattak... Már nem is bízom benne, hogy megjön, de nem is érdekel, olcsóbban tudok venni olyan vastag króm csíkot ami nekem kell a 4 ablakszegélyre. .. Még jobban is járok, csak akkor még annyira nem keresgéltem utána :icon1:

Lehet csődbe mentek ezek, csak azt nem értem akkor miért nem szüntetik meg az oldalt...

Módosítva : Csaszi87
Link to comment
Megosztás:

Hogy megkaptam-e? Engem még válaszra sem méltattak... Már nem is bízom benne, hogy megjön, de nem is érdekel, olcsóbban tudok venni olyan vastag króm csíkot ami nekem kell a 4 ablakszegélyre. .. Még jobban is járok, csak akkor még annyira nem keresgéltem utána :icon1:

Lehet csődbe mentek ezek, csak azt nem értem akkor miért nem szüntetik meg az oldalt...

Tervezem hogy írok nekik néhány "dicsérő szót".

Bár lehet hogy azt sem érdemlik...

Link to comment
Megosztás:

Tervezem hogy írok nekik néhány "dicsérő szót".

Bár lehet hogy azt sem érdemlik...

Ha ennyire idegesít ne fogd vissza magad, végül is megérdemlik. Mert tényleg szólhatnának vmit, hogy nincs vagy nem is lesz, bezártunk stb.

Engem annyira nem zaklat, mert ki fizetve nincs, és máshonnan is be tudom szerezni. Sokkal jobban idegesít, hogy a szárnnyal mire jutok, mert abban benne van a pénzem és nem is jó, sőt még szólni se szóltak, hogy küldhetem vissza...

Link to comment
Megosztás:

Hogy megkaptam-e? Engem még válaszra sem méltattak... Már nem is bízom benne, hogy megjön, de nem is érdekel, olcsóbban tudok venni olyan vastag króm csíkot ami nekem kell a 4 ablakszegélyre. .. Még jobban is járok, csak akkor még annyira nem keresgéltem utána :icon1:

Lehet csődbe mentek ezek, csak azt nem értem akkor miért nem szüntetik meg az oldalt...

Ez egy elég veszélyes játék, mivel a szerződés létrejött, ő vállalta, hogy leszállítja a kért dolgot. Az a baj, hogy az országban az emberek nem értenek a polgári joghoz, és nem rohangálnak minden hülyeségért ügyvéddel a bíróságra.

Kollégám most rendelt egy 70 ezres telefont a T-Mobile-tól. Csak a probléma az, hogy vételárnak a kezdőrészletet tüntették fel.:-)

Ahogy őt ismerem, simán megkapja ennyiért a telefont, meg még elnézést is kérnek tőle. :-)

Link to comment
Megosztás:

Ez egy elég veszélyes játék, mivel a szerződés létrejött, ő vállalta, hogy leszállítja a kért dolgot. Az a baj, hogy az országban az emberek nem értenek a polgári joghoz, és nem rohangálnak minden hülyeségért ügyvéddel a bíróságra.

De most komolyan, egy ~1000Ft-os rendelés miatt ügyvédet fogadnál beperelnél egy akármilyen kis webshopot, ami esetleg az ország túlsó végében van és bíróságra járkálnál? Az útiköltség többe kerülne...

Én is letojnám. Ha nekik nem kell a pénzem, majd veszek mástól.

Velem a héten meg az történt hogy a bankban lévő lekötött pénzemre szó szerint elfelejtettek kamatot fizetni. Bementem reklamálni, be kellett nyújtanom egy írásbeli panaszt, amit beküldtek kivizsgálásra. Ez milyen már?!

És ha én nem figyelgetem, akkor meg se kapom? Rá két napra végül utalták a kamatot. De fordított helyzetben ha nekem lenne hitelem és nem fizetném határidőre, rögtön fenyegetőznének a végrehajtóval és számolnák fel az ilyen-olyan késedelmi kamatokat és extra kezelési költségeket.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

De most komolyan, egy ~1000Ft-os rendelés miatt ügyvédet fogadnál beperelnél egy akármilyen kis webshopot, ami esetleg az ország túlsó végében van és bíróságra járkálnál? Az útiköltség többe kerülne...

Én is letojnám. Ha nekik nem kell a pénzem, majd veszek mástól.

Velem a héten meg az történt hogy a bankban lévő lekötött pénzemre szó szerint elfelejtettek kamatot fizetni. Bementem reklamálni, be kellett nyújtanom egy írásbeli panaszt, amit beküldtek kivizsgálásra. Ez milyen már?!

És ha én nem figyelgetem, akkor meg se kapom? Rá két napra végül utalták a kamatot. De fordított helyzetben ha nekem lenne hitelem és nem fizetném határidőre, rögtön fenyegetőznének a végrehajtóval és számolnák fel az ilyen-olyan késedelmi kamatokat és extra kezelési költségeket.

Simán, még megélhetési módszernek sem volna rossz. :-)

Az a baj, hogy a szolgáltatók java része azt sem tudja mi az a kötelmi jog. Ha elvállal valamit, akkor teljesítse a meghatározott módon, határidőre.

A bankot meg Te is felszólítottad, és fizettek is. Látod, működik ez. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nekünk is most készül egy webáruházunk és nagyon nehéz több dologra odafigyelni...pl. ha leadom a rendelést akkor van hogy napokig nem válaszol a külföldi partner cég, valamint csak heti 1 alkalommal van szállítás ide, ezért írtam ki hogy ami nincs raktáron az 2-4 hét szállítási idővel kell számolni.

Visszaküldeni sem egyszerű egy terméket, mert bizonyítanod kell hogy tényleg rossz és mi nem jó rajta, stb. pl. felninél ha felcsavarozod az autóra vagy felgumizod nem veszik vissza! Csak odapróbálni van lehetőség de azt is úgy hogy ne látszódjon rajta semmi!

Ha pedig nem veszi vissza a külföldi partner akkor, azt én buktam be ha visszaveszem, ezért nem szokták visszavenni az ilyen cuccokat...

Persze az gáz hogy nem válaszolnak és nem tájékoztatnak semmiről. Legalább annyit mondanának hogy nincs és nem tudják teljesíteni a megrendelést!

Link to comment
Megosztás:

Nekünk is most készül egy webáruházunk és nagyon nehéz több dologra odafigyelni...pl. ha leadom a rendelést akkor van hogy napokig nem válaszol a külföldi partner cég, valamint csak heti 1 alkalommal van szállítás ide, ezért írtam ki hogy ami nincs raktáron az 2-4 hét szállítási idővel kell számolni.

Visszaküldeni sem egyszerű egy terméket, mert bizonyítanod kell hogy tényleg rossz és mi nem jó rajta, stb. pl. felninél ha felcsavarozod az autóra vagy felgumizod nem veszik vissza! Csak odapróbálni van lehetőség de azt is úgy hogy ne látszódjon rajta semmi!

Ha pedig nem veszi vissza a külföldi partner akkor, azt én buktam be ha visszaveszem, ezért nem szokták visszavenni az ilyen cuccokat...

Persze az gáz hogy nem válaszolnak és nem tájékoztatnak semmiről. Legalább annyit mondanának hogy nincs és nem tudják teljesíteni a megrendelést!

Pontosan így ahogy mondod, ha nincs vagy valami akkor legalább büffenthetnének valamit, hogy ne várjad te hülye mert nem is lesz soha, vagy csak x hét múlva...

Most ott tartok a Főnixel különben, hogy egy másik szárnyat feladtak nekem simán postán, és állítólag keddre meg is érkezik. Remélem az már jó lesz és a másikat vissza küldöm.

Ha nem akkor lesz 2 rossz szárnyam és az egyik ingyen, onnantól fogva megint nem tudom mi lesz, de már anyagilag jó vagyok :D

Na de nem akarok én szívózni senkivel, az lenne a legjobb ha az új jó lenne a rosszat meg vissza küldeném és el van intézve a dolog, én is megnyugodnék.

Link to comment
Megosztás:

Na most ott tartok, hogy küldték a másikat is, de az se lett jó (ugyan abból a formából öntik biztos). Most vissza küldtem mindkettőt utánvéttel és most várom a 3. szárnyat, de az már más gyártó és komolyabb állítólag. Mondjuk árban is az :) 32000 ft. Ezek vmi gagyi szlovák szárnyak voltak, 16500ft. Már rájöttem, hogy 30 ezer forint alatt nem érdemes venni ilyet, az tuti nem lesz jó. Lett volna még 44 ezerért valami holland gyártmányú is, hát az már nekem drága egy szárnyért, bár biztos patent áru. Na mind egy, jövő 7en megkapom remélem az újat és beszámolok ;)

Link to comment
Megosztás:

Na most ott tartok, hogy küldték a másikat is, de az se lett jó (ugyan abból a formából öntik biztos). Most vissza küldtem mindkettőt utánvéttel és most várom a 3. szárnyat, de az már más gyártó és komolyabb állítólag. Mondjuk árban is az :) 32000 ft. Ezek vmi gagyi szlovák szárnyak voltak, 16500ft. Már rájöttem, hogy 30 ezer forint alatt nem érdemes venni ilyet, az tuti nem lesz jó. Lett volna még 44 ezerért valami holland gyártmányú is, hát az már nekem drága egy szárnyért, bár biztos patent áru. Na mind egy, jövő 7en megkapom remélem az újat és beszámolok ;)

Reméljük azt már nem kell visszaküldened. :)

A 44000 is még mindig baráti ár a gyárihoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Reméljük azt már nem kell visszaküldened. :)

A 44000 is még mindig baráti ár a gyárihoz képest.

Pont ezt akartam írni :)

Nekem gyári van és az autóhoz rendeltem vásárláskor, ezeket az utólagos dolgokat nagyon meg kell válogatni.

Szerintem érdemes többet fizetni érte és egy nagyobb nevű gyártó termékét választani ami biztos hogy megfelel, legalábbis nagyobb valószínűséggel...

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, ha úgy nézzük, hogy 1 műanyag darabért fizetek ennyit akkor még a 32 is drága :icon1:

vans: Tudnál mutatni egy képet a kocsid szárnyáról, hogy milyen? Megköszönném, kíváncsi vagyok rá, főleg hogy gyári. Mióta benne vagyok a témában azóta egy szárnyas H Astraval se találkoztam...

Link to comment
Megosztás:

Ma megjött a 3. szárny, és ez végre jó is! :icon10:

Magyar gyártmány, meglepődtem rajta. Jár hozzá 2 csavar és 2 öntapadó spirál, szépen ki is van fúrva a csavarok helye a szárnyban és szerelési útmutató is van még hozzá. Egész korrekt volt a Főnix tuning, le a kalappal előttük. Én a 32 ezer ft-os szárnyat választottam az oldalukról, és az tuti jó ha valaki még esetleg ilyenben gondolkodik. Olcsóbban ne vegyen senki, mert tuti vmi gányolt akármit kap annyiért.

Még 44 ezerért is lehet kapni ott valami holland szárnyat, nem tudom mi a különbség, de gondolom annyiért már az is jó.

Na majd most lefestetem és mehet is fel az autóra :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem kifejezetten optikai tuning kérdésem lenne, de talán ez a legmegfelelőbb topik. :) A 2008-as H Astra ablakmosó fúvókáját kiszeretném cserélni a Skoda szétspiccelős ablakmosófúvókájára, mert az szerintem sokkal hatékonyabban teríti be az ablakot! Ez vajon megoldható és ha igen mely Skoda típus lenne rá a megfelelő? A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.:

Ádám

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.