Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hali

Neeem , egy csepp benzin sincsen a tankban...

Sztem azért ilyen "jó" , mert ugye viszonylag magas a kompresszió-viszony a motorban , és a

két lambda is elég jól műxik. Gondoltam belenyúlok a gyári progiba , de amig nincsen másik ecum , addig nem

merem...

Sztem a 4 baros szabályzó max egy kicsit javit a részterhelésen , csak padlógáznál megy gyári program szerint , részterhelésen a lamda után megy...

Van itthon egy állitható szabályzóm , installálom és kipróbálom...

Ha lesz kicsi időm megnézem szélessávúval is , mert kicsit kevésnek tartom a powert 4e felett , és ugy is kisebb tuning előtt áll a verda...majd beszámolok...

Én is megnéztem menet közben a kopogásérzékelőket és a knock-szabályzást , sehol semmi , tehát még az előgyuszi is mehetne kicsit felfele , hátha segit még egy kicsit a fogyasztás-csökkenésben...

Link to comment
Megosztás:

Ma sem volt túl virgonc reggel a kocsi... Elsőre 10 mp, semmi, de meg se nyikkant, 2jára pöccre indult, hagytam még rajta 4 mp-et de pont utána lefulladt és csak 3-jára lett stabil... Persze a szokásos 1 perces várakozás és utána indul, így ment utána szépen... Szerinted ez így ok, vagy kéne még csiszolni rajta?

Ez nem ok, elsőre kéne indulnia 0 fok környékén. FIRST paramétereket kellene próbálgatni.

Pl így jobb lesz-e: CSETFIRST=1,08,20 illetve a végén a 20 helyett csak 05-öt írni, ha nem jobb...

vagy a 08-at 05-re vagy 12-re változtatni, hogy úgy jobb-e.

Pár variáció van, és amelyiknél jobb lesz, azt kell utána tökéletesíteni :lol:

Nálad ami még bekavarhat, az a táp, ami ugye gyújtás elvételre nem tűnik el. Lehet majd keresünk

valami normális tápot a kütyünek :lol:

Előbeporlasztást hidegindítás előtt lehetne csináltatni a kütyüvel?

FIRST-ben ez is benne van. pl a fenti 1,08,20-nál az 1 az engedélyezés, a 08 az előfecskendezési idő.

Link to comment
Megosztás:

FIRST-ben ez is benne van. pl a fenti 1,08,20-nál az 1 az engedélyezés, a 08 az előfecskendezési idő.

Értelek,csak én arra gondoltam,hogy gyujtást adsz...spricc...indít és rögtön röffen.Egy ilyen beöntés félét adni neki.

Egyébként pontosan mit állítok a FIRST paraméterekkel? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem ok, elsőre kéne indulnia 0 fok környékén. FIRST paramétereket kellene próbálgatni.

Pl így jobb lesz-e: CSETFIRST=1,08,20 illetve a végén a 20 helyett csak 05-öt írni, ha nem jobb...

vagy a 08-at 05-re vagy 12-re változtatni, hogy úgy jobb-e.

Pár variáció van, és amelyiknél jobb lesz, azt kell utána tökéletesíteni :lol:

Nálad ami még bekavarhat, az a táp, ami ugye gyújtás elvételre nem tűnik el. Lehet majd keresünk

valami normális tápot a kütyünek :lol:

Nah,átírtam a First-et arra amit írtál elsőre, és ma reggel 1-2 fokban 7mp után elindult és le se fulladt. Ez már kezd tetszeni. Viszont gondolom Gábor amikor elindítod elindulás előtt kicsit Te is járatod, nem?

Link to comment
Megosztás:

Nah,átírtam a First-et arra amit írtál elsőre, és ma reggel 1-2 fokban 7mp után elindult és le se fulladt. Ez már kezd tetszeni. Viszont gondolom Gábor amikor elindítod elindulás előtt kicsit Te is járatod, nem?

Én anno benzines korában is járattam kb félpercet mielőtt elindultam vele. Ezt most is tartom. :lol:

Ui.: Tudom nem engem kérdeztél! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értelek,csak én arra gondoltam,hogy gyujtást adsz...spricc...indít és rögtön röffen.Egy ilyen beöntés félét adni neki.

Egyébként pontosan mit állítok a FIRST paraméterekkel? :lol:

Én is értem, és pont erről beszélek :lol: Van beöntés spricc :( Feljebb írtam is, hogy mi az első kér paraméter.

A harmadik pedig az, hogy hány ciklusig (szív-sűrít-gyújt-kipufog, ahogy Szasza megmondta :D ) tartsa az

elindítás pillanatában elért dúsítási értéket (merthogy azt folyamatosan változtatja indítózás közben az átalakító).

Nah,átírtam a First-et arra amit írtál elsőre, és ma reggel 1-2 fokban 7mp után elindult és le se fulladt. Ez már kezd tetszeni. Viszont gondolom Gábor amikor elindítod elindulás előtt kicsit Te is járatod, nem?

Mondtam hogy el kell annak elsőre indulnia :D

Fél percet mindig járatom az autót elindulás előtt, ez benzinnel is feltétel, hogy kialakuljon az olajnyomás és olajfilm mindenhol.

A nagy mínuszokban jött be olyan, hogy kb 2 perc járatás kellett, hogy minden paci felébredjen a motorban :D De közben is

stabilan jár a motor, csak erőtlenebb kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Mondtam hogy el kell annak elsőre indulnia :lol:

Fél percet mindig járatom az autót elindulás előtt, ez benzinnel is feltétel, hogy kialakuljon az olajnyomás és olajfilm mindenhol.

A nagy mínuszokban jött be olyan, hogy kb 2 perc járatás kellett, hogy minden paci felébredjen a motorban :D De közben is

stabilan jár a motor, csak erőtlenebb kicsit.

Köszi a válaszokat :lol:

Mondjuk én most már ráálltam az 1 percre, addig nyugodtan zenét hallgatok, vagy kocsit takarítom :(

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megtankoltam a verdát tiszta E85-el,átalakító nélkül.0 fokba most másodikra beindult.Kicsit kapkodott és leállt.Utána gázpedálos indítással simán indult,tartottam kicsit a fordulatot és utána beállt az alapjárat.Rávolt dugva laptop.30 fokos vízig ha ráléptem a gázra majdnem leállt,utána semmi probléma.Lenne 1 kérdésem opel 16v kollégához.A bc 1.5 fok kinti hőmérségletet írt.Az iat amit miért az meg 4 fok volt.Ezt írta a tech2.Csalna a bc??iat táblán nem lenne érdemes módosítani??Üzemmelegen teljesen korrektül viselkedik a gép.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megtankoltam a verdát tiszta E85-el,átalakító nélkül.0 fokba most másodikra beindult.Kicsit kapkodott és leállt.Utána gázpedálos indítással simán indult,tartottam kicsit a fordulatot és utána beállt az alapjárat.Rávolt dugva laptop.30 fokos vízig ha ráléptem a gázra majdnem leállt,utána semmi probléma.Lenne 1 kérdésem opel 16v kollégához.A bc 1.5 fok kinti hőmérségletet írt.Az iat amit miért az meg 4 fok volt.Ezt írta a tech2.Csalna a bc??iat táblán nem lenne érdemes módosítani??Üzemmelegen teljesen korrektül viselkedik a gép.

A BC és az IAT hőmérséklet szenzor is baromi pontatlan alkatrész, akár 5 fok csalás is belefér hidegebb hőmérsékleteken.

Szóval ez még elég szép érték nálad, nem kell semmi (és nem is lehet) kalibráció.

Sajnos a hidegindítással nem tudsz mit kezdeni a gyári ecu-ban. Hiába emeled az üzemanyagnyomást, akkor sem lesz

jobb a hidegindítás.

Link to comment
Megosztás:

A BC és az IAT hőmérséklet szenzor is baromi pontatlan alkatrész, akár 5 fok csalás is belefér hidegebb hőmérsékleteken.

Szóval ez még elég szép érték nálad, nem kell semmi (és nem is lehet) kalibráció.

Sajnos a hidegindítással nem tudsz mit kezdeni a gyári ecu-ban. Hiába emeled az üzemanyagnyomást, akkor sem lesz

jobb a hidegindítás.

Köszi a válaszodat.Megvenném a te cuccodat,de írtad,h.két lambdát nem kezel és így ugrik az eco mód...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszodat.Megvenném a te cuccodat,de írtad,h.két lambdát nem kezel és így ugrik az eco mód...

Sajnos próba alapján lehetne csak eldönteni, hogy a vezérlőd tolerálná-e az egyforma két lambdajelet,

mert van lehetőség az átalakító egy kimenetét a két lambda bemenetre kötni az ecu-n. Ugyanis van bőven

kapacitása két bemenetet is meghajtani (ezt egy lambdaszonda nem tudja megcsinálni, kevés hozzá).

90% hogy nem jelezné hibának az ecu, de próba-cseresznye.

Viszont nem magam ellen akarok beszélni, de ha jól működik tiszta E85-tel az autód, akkor használd

így, mert akkor nem éri meg az átalakítóba ruházni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos próba alapján lehetne csak eldönteni, hogy a vezérlőd tolerálná-e az egyforma két lambdajelet,

mert van lehetőség az átalakító egy kimenetét a két lambda bemenetre kötni az ecu-n. Ugyanis van bőven

kapacitása két bemenetet is meghajtani (ezt egy lambdaszonda nem tudja megcsinálni, kevés hozzá).

90% hogy nem jelezné hibának az ecu, de próba-cseresznye.

Viszont nem magam ellen akarok beszélni, de ha jól működik tiszta E85-tel az autód, akkor használd

így, mert akkor nem éri meg az átalakítóba ruházni :lol:

Arra lennék kíváncsi,h.mennyire szegényedik el a keverék.De ahoz nem demo tech2 kellene.Egyszer összehozhatnán 1 talit és te gondolom jobban beletudnál nézni az ecu lelki világába.

Link to comment
Megosztás:

Arra lennék kíváncsi,h.mennyire szegényedik el a keverék.De ahoz nem demo tech2 kellene.Egyszer összehozhatnán 1 talit és te gondolom jobban beletudnál nézni az ecu lelki világába.

Magát a lambdaértéket az opcommal sem lehet kiolvasni, viszont sokat elárul az O2 integrátor lépésszáma, a tanult

értékei, az ingadozása, stb. Ha erre jársz egyszer (Budaörs), szólj előre, aztán megbeszélünk valamit.

Link to comment
Megosztás:

Ok.Lehet holnap járok pesten vagy jövő7en.És hogy tudlak utolérni??

Majd irjátok le légyszi a tapasztalatokat...

A teljes igazságot egy szélessávú lambda-loggal lehetne kideriteni , csak el kellen mennem egy kipuffoshoz lamda-lyukat csináltatni...

Láttam már b veki 2.5 v6 lambda-logot , 1-es lambdával megy részterhelésen , de padlógáznál is elég szegényes a keverék , asszem 0.95-0-97 között...

Tehát van még benne potenciál :lol:))

Link to comment
Megosztás:

Majd irjátok le légyszi a tapasztalatokat...

A teljes igazságot egy szélessávú lambda-loggal lehetne kideriteni , csak el kellen mennem egy kipuffoshoz lamda-lyukat csináltatni...

Láttam már b veki 2.5 v6 lambda-logot , 1-es lambdával megy részterhelésen , de padlógáznál is elég szegényes a keverék , asszem 0.95-0-97 között...

Tehát van még benne potenciál :lol:))

Az 1-es lambda általánosságban jellemző részterhelésen az összes típusnál.

Teljes terhelésen gyárilag 0.90-0.92 körül alakul a lambda, szerintem amit láttál, abban nem jól volt mérve.

Lehet hogy öregebb volt a lambda, vagy rossz helyre volt téve a kipuffban, nem jól működött a fűtése, stb-stb.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.