Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Tévhitekről itt találsz egy jó leírást: http://www.e85kft.hu/tevhitek.pdf

Flextek az egy elektronika ami hengerenkénti befecskendezéses motornál egy kicsivel tovább tartja nyitva az injektorokat így biztosítja, hogy kellő mennyiségű E85 üzemanyag jusson be az égéstérbe. Bővebb infót az E85kft weboldalán találsz. Másik megoldás a mocivezérlő átprogramozása amiről gondolom Laller cartárs fog beszámolni. :D

Link to comment
Megosztás:

kiprobáltuk az automat tiszta e85 el, nem módosítottuk az üzemanyag rendszert csak a vezérlő elektronikát irtuk át, mind gyujtás, kigyorsításos befecskendzés ,ill részterhelés ezek után az emlitett autót végig figyeltük mi történik mivel egy szélessávú digitális o2 szenzor üzemel a vasban, az autó egy 2.0 16v opel motor van , majd elvittük megmérni KEEPITRETRO-hoz :www.classiccar.hu nos a gyári programmal a lambda egy fos, nem kompenzál csak minimálisat 1,3 lambda 5000rpm ig majd 1,25 re állt meg 5-7000 ig szar is lett , ezután kiprobáltuk az álltalunk modosított programot amivel már sokkal jobb eredmény született , megprobálom feltölteni akit érdekel......

Link to comment
Megosztás:

hát az én gépem nem ir linket be ha megnézem azt ahová feltöltöttem csak az egész forumot hozza

A kép amit akarsz linkelni, ha már neten van, akkor a képre menj rá, jobb gomb katt, tulajdonságok, és a legfelső sort (linket) másold ki...

Vagy csak rakd be ide simán vagy amikor írod az üzit akkor menj rá a b, i, u, a, smile, zöld kocka+, és az utána következő zöld ikonra katt...oda másold be...(így már látszani is fog a kép egyből)...remélem érthetően írtam le...

Ha csak a Te gépeden van fennt, akkor viszont elöbb le kell mentened, és valamilyen tárhelyre feltölteni...(pl keptar.hu...)

Link to comment
Megosztás:

volt vmi változás?

erő,dinamika,stb?

kellet átalakítani vmit,

Egy idő után, miután gondolom átmosta a rendszert, vehemensebb lett.Hamarosan bekerül az Astrába is a cucc, remélem ennél is hasonlóan jól fog üzemelni.

Annyi volt vele a probléma, hogy 5 fok alatt nehezebben indult be az autó, de ezt meg az E85 "dúsításával" lehetett megoldani.Vagyis kellett hozzá tankolni még 4-5L benzint.

Na meg az a páleszfőző szag! :D

Átalakítani semmit nem kellett, csak be kellett tenni hozzá a FlexTeket.

Link to comment
Megosztás:

És szerintetek megéri? Mármint tiszta E85-tel járni... Nálunk 240 literje, plusz FlexTek még 40 pénz... Ha hozzászámolom a kb. 15%-os fogyasztásnövekedést... Hááát... nálam min. 30.000 km lenne a megtérülés, ha az árakat nem birizgálják. M.o-on pedig erre nincs garancia, lásd gázüzem. Azzal sem igazán éri meg foglalkozni. Amit pedig a gázolajjal művelnek, kritikán aluli. :S Magyarázza meg nekem valaki, hogy kerülhet többe a gázolaj, mint a 98-as???

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.