Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is azt mondták, hogy frissen festett kocsit nem szabad venni, mert az takar vmi, és fél év múlva jönnek elő a rozsdafoltok, de egy éve van meg és még semmi. :blush:

Hát ez nem friss festés :lol: Hacsak nem új stílus a napszívott-fényes-kimattítva. Érdekes a festése, ha vizes tök jól néz ki :) Amúgy egy borzalom. Jobb ha koszos mert akkor azt tudom mondani hogy hááát, retkes egy kicsit, ez van :D. De (kopp-kopp) rohadást nem sikerült találni rajta szerencsére.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez nem friss festés :blush: Hacsak nem új stílus a napszívott-fényes-kimattítva. Érdekes a festése, ha vizes tök jól néz ki :lol: Amúgy egy borzalom. Jobb ha koszos mert akkor azt tudom mondani hogy hááát, retkes egy kicsit, ez van :). De (kopp-kopp) rohadást nem sikerült találni rajta szerencsére.

vízesen minden autó fénylik :D

a víz mint egy lakréteg fénylik rajta

am ha nem sajnálsz 2500Ft ot akkor bemécc a tescoba veszel egy teknőcös polirpasztát, és azzal szépen átkened

nagyon szép fényt tud adni neki :D

egy skodának olyan fényt csináltunk egy olyannal, hogy simán nézegettük magunakt benne, pedig az is ilyen jó öreg gyári kakaóbarna szín volt :D

természetesen ugy bemattulva, hogy ha végighuztad a kezed rajta, akkor ottmaradt a nyoma.

Link to comment
Megosztás:

vízesen minden autó fénylik :D

a víz mint egy lakréteg fénylik rajta

am ha nem sajnálsz 2500Ft ot akkor bemécc a tescoba veszel egy teknőcös polirpasztát, és azzal szépen átkened

nagyon szép fényt tud adni neki :P

egy skodának olyan fényt csináltunk egy olyannal, hogy simán nézegettük magunakt benne, pedig az is ilyen jó öreg gyári kakaóbarna szín volt :)

természetesen ugy bemattulva, hogy ha végighuztad a kezed rajta, akkor ottmaradt a nyoma.

Nekem is ottvannak a kéznyomok a motorháztetőn :D (tudom, ne ültessek senkit az autóra :D :lol: ) beígértem neki h ha a 30ezredik km-t lehúzza velem, akkor kap egy teljes polírt. (csak az is van hogy lusta vagyok mint dög, gépre meg úgy annyira nincs keret :D) a múltkor volt 2ezerér a madarasteszkóba... baccameg, meg kellet volna venni :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ottvannak a kéznyomok a motorháztetőn :) (tudom, ne ültessek senkit az autóra :D :lol: ) beígértem neki h ha a 30ezredik km-t lehúzza velem, akkor kap egy teljes polírt. (csak az is van hogy lusta vagyok mint dög, gépre meg úgy annyira nincs keret :D) a múltkor volt 2ezerér a madarasteszkóba... baccameg, meg kellet volna venni :blush:

egy óra alatt gép nélkül :D

felkened pla mocitetőre, meg egyik sárvédőre, amocitetőt kezdheted is aztán meg már a sárvédőt is

annyi hogy húzzon meg rajta, és rányomva át kell dörzsölni az egészet

megéri :P

ja előtte azért mosd le :D

Link to comment
Megosztás:

14.000HUF ???? :blush: :lol: Nem semmi. Én egy Évben egyszer ezt megcsináltatom és tényleg jó a képek a bizonyíték! Mert szépen fénylik a kocsi + a madár kaki is könyen legyjön :) Meg más szenyeződés is :D

Novy drága helyen lakik :D arrafelé az autók is drágák, meg a polír is :D csak úgy kíváncsisgból Novy, nálatok mi pénzért osztanak egy kilo kenyeret? :D

Kap majd egy polírt az biztos. Valahol olvastam amúgy hogy a matt fényezés azért matt, mert tele van mikrorepedéssel. Azzal pedig a vízáteresztő képességei is megnő. Nemtom ez mennyire frankóság, majd Alex megmondja tutit :P de a lényeg hogy kap lassan polírozást.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 20-at mondott egy srác a caravanra és 3M anyagból dolgozik -több lépcsőben és garanciát is vállal rá.

(Ja és 280 kilója mifelénk -bár ez nem az a topic)

Link to comment
Megosztás:

Én eddig 2 szer átpolíroztam, de csak kézzel. Van még egy adag a flakonba, az egyik volt munkatársamnak van gépe, lehet a nyáron itthon rákenem, nála meg átpörgetjük. Kiváncsi vagyok mennyivel szebb, mint amikor kézzel csináltam. De ha lesz melóhelyem, lehet veszek egy olyan gépet. :blush:

Link to comment
Megosztás:

mifelénk a kenyér? hát vagy 340ért is meg van a tescos 90 forintos is... de ugy 260 körül szoktam venni, mert az szeletelt meg tovább ehető mint a tescos

azért mattul be a festés, mert a felülete elöregszik, ebben van karc repedés kosz kihullás stb... a polírozó pedig ezeket a repedéseket anyaghibákat tünteti el... egyrészét feltölti a körülötte lévő anyagból, de leginkább"leradírozza" a felső réteget.

gyári fényezést ezért nem szeretnek annyira polírozni, mert ott nagyon vékony alakréteg, és nagyon fgyelni kell nehogy lehúzza azt a kicsit is.

utólagos festésnél sokkal vastagabb a lakréteg, így azt könyebb polírozni is.

itt egy kép, haverom 20éves kocsijáról, amit csak ugy heccből megvizsgáltam, mit csinál a polírozós cuccom :blush:

csak a mocitető szélét kentem át, de se mosás, meg semmi cicó, csak rákentem, és egyszer gyorsab letöröltem róla és semmi több. a rongyot nem fényképeztem le, pedig érdemes lett volna, tökre piros lett ugyanis :lol:

http://kepfeltoltes.hu/view/090213/1229645...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

mifelénk a kenyér? hát vagy 340ért is meg van a tescos 90 forintos is... de ugy 260 körül szoktam venni, mert az szeletelt meg tovább ehető mint a tescos

azért mattul be a festés, mert a felülete elöregszik, ebben van karc repedés kosz kihullás stb... a polírozó pedig ezeket a repedéseket anyaghibákat tünteti el... egyrészét feltölti a körülötte lévő anyagból, de leginkább"leradírozza" a felső réteget.

gyári fényezést ezért nem szeretnek annyira polírozni, mert ott nagyon vékony alakréteg, és nagyon fgyelni kell nehogy lehúzza azt a kicsit is.

utólagos festésnél sokkal vastagabb a lakréteg, így azt könyebb polírozni is.

itt egy kép, haverom 20éves kocsijáról, amit csak ugy heccből megvizsgáltam, mit csinál a polírozós cuccom :blush:

csak a mocitető szélét kentem át, de se mosás, meg semmi cicó, csak rákentem, és egyszer gyorsab letöröltem róla és semmi több. a rongyot nem fényképeztem le, pedig érdemes lett volna, tökre piros lett ugyanis :lol:

http://kepfeltoltes.hu/view/090213/1229645...ltoltes.hu_.jpg

Hát ja csilli-villi. De nem tudom, hogy olyan helyeken ahová nem férsz be a géppel nem fog nagyon elütni ha csak kézzel dörgölöm?

Link to comment
Megosztás:

miért, ha kézzel nem férsz be géppel beférsz?

ahol F en nem férsz be kézel az szemmel se látszik.

Jah ezen a gépen szerencsére nincsenek olyan formák mint 70-s évekbeli amcsi bálnákon :blush: Most asszondom hogy a jövőhéten megküldöm egy kis polírral, és akkor lesz mihez késni :lol: Amúgyis megvan már a 30e és hát megígértem neki.. ez az autó komolyan bosszúálló úgyhogy muszáj betartani :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

meg tudná nekem valaki mondani hogy kb mennyibe kerülne az hogyha az f astrámat újra akarnám festetni?

Ha nem kókányékkal csináltatod, akkor szerintem nem úszod meg olyan 70e alatt. Nekem egy elem újrafényezése a swiften került 10ezerbe, de komplett ótó ( szétrohadva, ott már lakatolni is kellett volna ) olyan 100-ban állt volna meg.

Melyik város?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem kókányékkal csináltatod, akkor szerintem nem úszod meg olyan 70e alatt. Nekem egy elem újrafényezése a swiften került 10ezerbe, de komplett ótó ( szétrohadva, ott már lakatolni is kellett volna ) olyan 100-ban állt volna meg.

Melyik város?

Én inkább 200-at mondanék alaphangon. Attól csak több lehet. Ha rendes melót akarsz, ott azért alá is kell dolgozni. 70-ért sztem lecsiszolják, és lefújják, oszt kész. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Albert GTE Kadiját 250-ért fújták körbe. Mondjuk azon látszik is, hogy nem korongecsettel estek neki. :blush:

Jó, persze kólát is lehet venni 70ft-ért is, meg 400ért is.

Srác azt kérdezte, mennyi lenne, gondolom, akkor nem a csili-vili színváltós metálfényre gondolt :lol:

De vehetjük úgy is, hogy én is, és ti is mondtatok egy alternatívát :)

Másrészt meg úgyis úgy lesz, hogy elmegy ahhoz a fényezőhöz, akit ajánl neki a haverja, és megcsináltatja ott, bármibe kerül.

Link to comment
Megosztás:

De hova lett Alex ? Itt megy a meló bazze :) :blush: Amúgy nem egy hátrány ha kicsit lepontosítanád hogy mivel szeretnéd lefújatni. Ha rázavarod azt ami az enyémen van, negyedannyiból megúszod mintha gyöngyházmetállal küldenéd.

Tök jó hogy már 3szor indultam el a festékboltba kikevertetni a tanksapiajtómra a cuccot, és egyszer sem értem oda. :lol:

Lassan kérek kölcsön egy jó adag körömlakkot valakitől a házban...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.