Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

És olyat hol kapok és mennyi az ára?

Kasznis bele tudja tenni nekem?

Hogy hol kapsz olyat....mondjuk interneten: Pl itt vagy itt vagy itt Google jó barát!! :) A kasztnis be tudja rakni igen...persze plusz zsetonért....ingyééé nem fogja neked befaragni. A befaragást értsd szó szerint, mivel nem gyári. Ja...és értelem szerűen fényezés után rakd be, mikor már kész, mert egyrészt útba lesz a fényezőnek, másrészt alatta komolyan le kell kezelni!! :D

Link to comment
Megosztás:

Hogy hol kapsz olyat....mondjuk interneten: Pl itt vagy itt vagy itt Google jó barát!! :D A kasztnis be tudja rakni igen...persze plusz zsetonért....ingyééé nem fogja neked befaragni. A befaragást értsd szó szerint, mivel nem gyári. Ja...és értelem szerűen fényezés után rakd be, mikor már kész, mert egyrészt útba lesz a fényezőnek, másrészt alatta komolyan le kell kezelni!! :D

Mostmár csak valami jó mestert kell keresni aki megcsinálja:):)

Link to comment
Megosztás:

Mostmár csak valami jó mestert kell keresni aki megcsinálja:):)

Nekem van egy nagyon ügyes kasztnis(karosszéria munka és fényezés) ismerősöm. Ha gondolod megadom a telefonszámát és meg tudsz vele beszélni mindent.

Ja és ha esetleg számít, akkor Balkány mellett dolgozik a srác.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy nagyon ügyes kasztnis(karosszéria munka és fényezés) ismerősöm. Ha gondolod megadom a telefonszámát és meg tudsz vele beszélni mindent.

Ja és ha esetleg számít, akkor Balkány mellett dolgozik a srác.

AZ jó lenne ez majd szeptember elején lenne esedékes

Mert akkora lesz meg a pénzem.

Link to comment
Megosztás:

AZ jó lenne ez majd szeptember elején lenne esedékes

Mert akkora lesz meg a pénzem.

Hát általában előre be kell hozzá jelentkezni. Nekem is csak kb. egy hónapra tudott időpontot adni. Vasárnap odaadtam a kocsit és pénteken mehettem is érte. Igaz, hogy az íveket én vettem, de a festéket rábíztam. Ő a szakember.

Privát üzenetben küldöm a számát!

Link to comment
Megosztás:

Jó!

Ha jól megcsinálják, és ha nem hanyagolod el, szánsz egy kis időt a megelőzésre (pl a hátsó ív-nél bevált módszer a fent említett hátsó dob-betét). Akkor nem 2-3év....hanem 5-10év!! :D

Van még egy titka a hosszabb élettartamnak. Takarítani kell télen is gyakrabban a kerékjáratot, mert a havas-saras latyak érdekes dolgokat tud művelni, főleg sóval keverve. Szerencsére nálunk van forróvízes autómosási lehetőség a benzikútnál. Rendszeresen kiszoktam veretni, főleg hátul. Mivel az enyém Caravan, jobban beül a sár meg a trutyi. Sajnos nincs műanyag doblemez hátul... De épp a műszaki előtt néztem meg a hátsó doblemez épségét. Olyan egészséges hangja van mintha most gurult volna le a szalagról. Pedig 15 éves lesz októberben a kicsike :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 97-es caravan-om, és beázással van gondom :)

Esős időben a bal hátsó tetőkárpit környéke nyirkos, vizes.

Most mostam le, és a bal hátsó üveg belső oldalán vízcseppek lettek :S

Létezik, hogy a tetősín-karosszéria találkozásánál jut be a víz? Vagy máshol is van lehetősége beázni ?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 97-es caravan-om, és beázással van gondom :)

Esős időben a bal hátsó tetőkárpit környéke nyirkos, vizes.

Most mostam le, és a bal hátsó üveg belső oldalán vízcseppek lettek :S

Létezik, hogy a tetősín-karosszéria találkozásánál jut be a víz? Vagy máshol is van lehetősége beázni ?

Előre is köszönöm.

Átt van fúrva a tető ahol a sín fel van fogatva, ott szokott bejutni avíz vagy az antenánál. Tetőkárpit leszedés nélkül nem férsz hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Átt van fúrva a tető ahol a sín fel van fogatva, ott szokott bejutni avíz vagy az antenánál. Tetőkárpit leszedés nélkül nem férsz hozzá.

A tetőkárpit leszedése mekkora munka? Kell hozzá vmi spéci szerszám ? Vagy csak a hátsó felét kell "lebontani" ?

Leszedés után vissza lehet normálisan rakni a kárpitot, vagy kellenek hozzá patentok vagy hasonlók ?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A tetőkárpit leszedése mekkora munka? Kell hozzá vmi spéci szerszám ? Vagy csak a hátsó felét kell "lebontani" ?

Leszedés után vissza lehet normálisan rakni a kárpitot, vagy kellenek hozzá patentok vagy hasonlók ?

Köszi!

Azokat a műanyag elemeket kell leszedni amik szemmel láthatóan is fogják. Napellenzők, kapaszkodók, A-B -oszlop takarói. Én az ajtókédereket fent hagytam. Csak a hátsó felét szerintem nem tudod megbontani, annyira nem rugalmas, hogy le lehessen hajtani.

Link to comment
Megosztás:

Azokat a műanyag elemeket kell leszedni amik szemmel láthatóan is fogják. Napellenzők, kapaszkodók, A-B -oszlop takarói. Én az ajtókédereket fent hagytam. Csak a hátsó felét szerintem nem tudod megbontani, annyira nem rugalmas, hogy le lehessen hajtani.

Félő, hogy megtörne a szövet alatti préseltlemez. Inkább ne kockáztass, vedd ki egyben

Link to comment
Megosztás:

Tanksapka fedelem nem záródik be jól, mert eltört a fekete műanyag basz, oszt most nyitva van kicsit az ajtó mindig

valaki találkozott ilyennel? hogy lehet megoldani?

Az ajtóról tört le a pöcök, vagy az ajtónyílás szélén a patent? :)

Mondjuk tökmindegy, ami el van törve, azt ki kell cserélni, addig pedig örülni, hogy fehér szigszalag színű autód van :D

Link to comment
Megosztás:

Az ajtónyílás szélén a fekete patent egyik fele. azt a nagy fekete "baszást" lehet cserélni?

Nem olyan nagy az. Csak maga a zár rész, a fekete íves műanyag szerintem külön van. 2 csavar fogja, középen van a patent. Addig zárd magadra a központi-zárat, akkor nem nyílik ki :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan nagy az. Csak maga a zár rész, a fekete íves műanyag szerintem külön van. 2 csavar fogja, középen van a patent. Addig zárd magadra a központi-zárat, akkor nem nyílik ki :) :D

nem gyári a központi záram :D most kötöttem be a csomagtartót is

tanksapkához meg már küldik a zárat, de úgy nehéz lesz majd bezárni hogy eláll és nem is a lyukba megy bele a vas :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.