Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

még szép :lol:

hol kell arra 2,5 deci?

de am komolyan

egy maszkra kell vagy egy deci?

vagy még annyi se?

Most akril-ról beszélünk, amit két-három rétegbe festünk, nem metál!!!. Akrilból, simán ráfújom a 2.5dl. De amúgy ha metál lenne, 2dl-nél kevesebbet nem szabad kevertetni, mert akkor már fenn áll az a veszély, hogy nem pontos a szín. Természetesen a maradék színt odaadjuk a tulajnak. Ha nem kéri, akkor értelem szerűen csak annyit kell kifizetnie amennyit ténylegesen ráfújtam. De idáig még mindegyik kuncsaftom elfogadta a maradék színt, hogy nem árt ha van otthon.

Link to comment
Megosztás:

Az utolsó variáció a nyerő :lol: Oszlopnál ködölő lakkal.....

Szia! most ajánlották,hogy téged kérdezzelek meg! Van egy Monzám amit 5 éve rakram rendbe. A teteje megrepedt és egyre nagyobb a repedésem.Vagyis növekszik. Lehet,hogy vastagon nyomták meg és nem bírta a tavajelötti hideget. Félek ha lecsiszoltatom és lefényezem a tetejét elüt a szin! És igazán valami megoldást szeretnék. Vagyis mi a javaslatod? Esetleg megtudnád oldani nekem?

Köszi előreis Üdv Attila

Link to comment
Megosztás:

Szia! most ajánlották,hogy téged kérdezzelek meg! Van egy Monzám amit 5 éve rakram rendbe. A teteje megrepedt és egyre nagyobb a repedésem.Vagyis növekszik. Lehet,hogy vastagon nyomták meg és nem bírta a tavajelötti hideget. Félek ha lecsiszoltatom és lefényezem a tetejét elüt a szin! És igazán valami megoldást szeretnék. Vagyis mi a javaslatod? Esetleg megtudnád oldani nekem?

Köszi előreis Üdv Attila

Őőő mi az a Monza??? :lol: :) ;)

Szerk: Nos! Ha 5éve raktad rendbe, akkor gondolom 5éve festették is. A repedésnek nem feltétlen a hideg az oka....előfordulhat, hogy a kitelés során rosszul kötött az egyik katalizátor, vagy túl vastagon húzták rá egy menetbe. Két variáció létezik az egyik, hogy majdnem fémig lecsiszolni, ami piszkos nagy meló....feltölteni üvegszálas kittel, majd poliészter, és arra a füller, és úgy lefesteni. A második lehetőség, ami negyed annyiba kerül mint az első, hogy a repedésnél javítja az ember. A második lehetőségnél persze benne van a pakliba, hogy 1-2éven belül újra kireped, csak 10cm-el odébb. Erre természetesen a fényező garanciát nem vállal. A színeltéréssel nem kell aggódnod, mert ha 5 éve festették, akkor nagyon könnyen meg lehet közelíteni a színét, sőt észre se lehet venni az eltérést. Persze gondolom színkód alapján csinálták.....Dobhatnál fel egy-két képet a repedésről.

Amúgy igen! Meg tudom oldani ;)

Link to comment
Megosztás:

Tudom hát, csak jó adni a hülyét. Amúgy itt hallottam ezt a szót először. De azért a Monza....ejnye! :) ;)

Nekem is a google segített :lol: ;) ;)

De a Monzát nem tudni :P nah de majd gyakorolja... :D :cry:

Jól van srácok...maradjunk a fényezés témánál :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Jól van srácok...maradjunk a fényezés témánál :lol: ;)

-Szerintem is , Fényezzünk.

Szégyenletes, hogy nem ugrott be a Monza. De semmi baj,mivel ritka darab és kevés van belőle, Engem nem zavar!! Csak akkor mikor beálok egy mosóba és jön ki egy passi és azt mondja!!! Jaj de szép Manta- rég láttam ilyet! És dagad az agyam. :)

Szóval a második megoldást szeretném először is .azt én is megtudom csinálni??? Mi kell hozzá?? Hétvégén kicsomagolom és le takarítom, üzembe helyezem és küldök képet.

Köszi a segítséget.

- Ja sokat jártam feléd,mikor Győrben laktam. ;)

Link to comment
Megosztás:

-Szerintem is , Fényezzünk.

Szégyenletes, hogy nem ugrott be a Monza. De semmi baj,mivel ritka darab és kevés van belőle, Engem nem zavar!! Csak akkor mikor beálok egy mosóba és jön ki egy passi és azt mondja!!! Jaj de szép Manta- rég láttam ilyet! És dagad az agyam. :)

Szóval a második megoldást szeretném először is .azt én is megtudom csinálni??? Mi kell hozzá?? Hétvégén kicsomagolom és le takarítom, üzembe helyezem és küldök képet.

Köszi a segítséget.

- Ja sokat jártam feléd,mikor Győrben laktam. ;)

Lehet hogy akkor még nem voltam ennyire Opel bolond :lol:

Hogy te is meg e tudod csinálni, nem tudom....Neked kell tisztába lenni a képességeiddel ;) Ha úgy döntesz, hogy te magad csinálod, akkor mindent leírok részletesen PÜ-be. Nem ördöngösség, de azért ne olyan csinálja aki még soha nem látott kitelőt, és szórópisztolyt. :P

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy akkor még nem voltam ennyire Opel bolond :lol:

Hogy te is meg e tudod csinálni, nem tudom....Neked kell tisztába lenni a képességeiddel :) Ha úgy döntesz, hogy te magad csinálod, akkor mindent leírok részletesen PÜ-be. Nem ördöngösség, de azért ne olyan csinálja aki még soha nem látott kitelőt, és szórópisztolyt. ;)

ha kérhetném akkor légyszíves rajzold le. Köszike..

Link to comment
Megosztás:

Kép, kép,kép....Először is látnom kell a javítandó részt. Ha már látom, akkor tudom hogy mi a legegyszerűbb javítási folyamat :lol:

Remélem a hétvége enyhébb lesz és ki hozom a levegőre a kocsit. Kicsomagolom. Lassan ő is ébredezik.

Letakarítom és megy a fénykép.

Link to comment
Megosztás:

Én meg el tudnék képzelni egy kisebb javítási leírást a GyIK-ba is. Nem kell nagy dologra gondolni, elég az olyan kisebb javítások leírása, mint pl a kőfelverődés, ajtóélek, stb.

Mire gondolsz? Házilag otthon lejavítani, vagy olyan javításra gondolsz, amihez már szórópisztoly kell, és kompresszor?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.