Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Ha jó az ecset, és ha jó a technika, és ha nem hígítod....stb stb sok a "ha" Nem? :) A kompiban igazad van....bár kis 24 literes kompit már elég olcsón lehet kapni...és az tökéletes házi barkácsolásra...lemezfelni festésre, keréknyomás ellenőrzésre, légszűrőkifújásra, számítógép portalanításra.....és még ezer dologra! Az hogy nem igazán lehet megmondani a fújás és az ecsetelés között a különbséget...hát most mit mondjak: Gratula, Ügyes vagy :D

Sok a ha?Mi ez a baromság?

Lecsiszolod,lefested és örülsz.Nem értem mi ebben olyan rohadt bonyolult.

Most kezdjem taglalni miért nem költök 20 rongyot egy fosom kompira???

Link to comment
Megosztás:

A hegesztésnél nem fog elkezdeni rohadni, ha csak úgy körbe van pöttyentgetve?

Azt tudom illetve sejtem, hogy ha körbe hegesztődik, akkor a lemezt elhúzza. Mit tudsz javasolni? Vagy a hegesztőnek tudni kellene?

Na ezt nem tudom. De majd meglesem. Mert csak a sapkánál látszik hogy eszi a rozsda. :)

a lemezek talalkozasat le kell tomiteni akkor nem fer oda a viz/para stb. az akril tomitoket lehet rendesen fenyezni is akar utana.

a ponthegesztes annyira sztem nem viszi el az anyagot, de ez a kasznis dolga mar ugyis

Link to comment
Megosztás:

a lemezek talalkozasat le kell tomiteni akkor nem fer oda a viz/para stb. az akril tomitoket lehet rendesen fenyezni is akar utana.

a ponthegesztes annyira sztem nem viszi el az anyagot, de ez a kasznis dolga mar ugyis

Én ezzel tömítettem.

A pontheggesztés is tud igen szépen húzni,de egy jó lakatos ismeri a felváltott heggsztési pont technikát és tudja hol és hogyan kell varrni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Van egy Astra F-em. Segítsetek!!! Le szeretném fényeztetni. Most matt fehér színe van, és szeretném ha metál ezüst lenne. Nem tudjátok milyen papírmunkákkal jár ez? Le kell vizsgáztatni az autót újból vagy csak az okmányirodának kell szólni vagy, hogy megy ennek a menete és milyen pénzbe kerülne ez?

És nem tudtok egy olcsó fényezőt? :o

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy Astra F-em. Segítsetek!!! Le szeretném fényeztetni. Most matt fehér színe van, és szeretném ha metál ezüst lenne. Nem tudjátok milyen papírmunkákkal jár ez? Le kell vizsgáztatni az autót újból vagy csak az okmányirodának kell szólni vagy, hogy megy ennek a menete és milyen pénzbe kerülne ez?

És nem tudtok egy olcsó fényezőt? :D

köszi

én úgy tom csak új papírokat kell csináltatnod (forgalmi+törzskönyv)

amúgy sztem nagyjából olcsóbb ha veszel egy ezüst metál autót :o

akit én tudok az nagyon szépen dolgozik, de egy komplett autót telibe sztem nem csinál meg 200-250 alatt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy Astra F-em. Segítsetek!!! Le szeretném fényeztetni. Most matt fehér színe van, és szeretném ha metál ezüst lenne. Nem tudjátok milyen papírmunkákkal jár ez? Le kell vizsgáztatni az autót újból vagy csak az okmányirodának kell szólni vagy, hogy megy ennek a menete és milyen pénzbe kerülne ez?

És nem tudtok egy olcsó fényezőt? :o

köszi

Inkább örülj neki, hogy ez a legnagyobb bajod és használd koszosan. Úgy szürkébbnek tűnik :D

Link to comment
Megosztás:

én úgy tom csak új papírokat kell csináltatnod (forgalmi+törzskönyv)

amúgy sztem nagyjából olcsóbb ha veszel egy ezüst metál autót :D

akit én tudok az nagyon szépen dolgozik, de egy komplett autót telibe sztem nem csinál meg 200-250 alatt...

Színváltozás:

­- forgalmi engedély( régi tipusúnál bejegyzés 1800-Ft, újnál csere 6000-Ft csekken fizetve

­- törzskönyv (ha van)ha nincs 6000.- kiállításra csekken fizetve

Inkább örülj neki, hogy ez a legnagyobb bajod és használd koszosan. Úgy szürkébbnek tűnik :(

Köszi a gyors válaszokat. :) Sajnos nem csak ez a bajom. Meg a kellemes rozsdafoltok megjelentek és az előző tulaj szerintem csukott szemmel parkolt mert nem egy húzás van a kocsin :o és hosszútávra tervezném a használatát. Kaptam egy cégtől egy árajánlatot, idézem:

2 megoldást tudunk felajánlani Önnek:

- az autót „csak” kivülről fényezzük le – így a munkadíj és a festék 150ezer Ft összesen (Némi apró lakatos munka is belefér).

- ha szeretné (célszerű), hogy a motortér, csomagtartó belülről, meg ami még látható, legyen szintén lefényezve, az kb 200ezer Ft összességében. (itt azért már alaposan szét kell szedni az autót – motort kiemelni, stb).

Akkor gondolom ez alatt nem nagyon találnék. Majd még átgondolom ezt azért 1000x, meg a pénzt is meg kéne dolgoznom rá :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors válaszokat. :) Sajnos nem csak ez a bajom. Meg a kellemes rozsdafoltok megjelentek és az előző tulaj szerintem csukott szemmel parkolt mert nem egy húzás van a kocsin :D és hosszútávra tervezném a használatát. Kaptam egy cégtől egy árajánlatot, idézem:

2 megoldást tudunk felajánlani Önnek:

- az autót „csak” kivülről fényezzük le – így a munkadíj és a festék 150ezer Ft összesen (Némi apró lakatos munka is belefér).

- ha szeretné (célszerű), hogy a motortér, csomagtartó belülről, meg ami még látható, legyen szintén lefényezve, az kb 200ezer Ft összességében. (itt azért már alaposan szét kell szedni az autót – motort kiemelni, stb).

Akkor gondolom ez alatt nem nagyon találnék. Majd még átgondolom ezt azért 1000x, meg a pénzt is meg kéne dolgoznom rá :(

Szerintem örülj a fehérnek :) Nagyon fogyatékosan fog kinézni, ha kinyitod az ajtót, és az éleken belül más a színe. Ha átfényezed ott is, akkor még ahhoz képest is drága lesz, mint ami már amúgy is értelmetlen, drága pénzkibacás. Inkább költsd azt a pénzt egy rendes lakatolásra, és szép javításra, mint egy közepes átszínezésre :o

Link to comment
Megosztás:

én úgy tom csak új papírokat kell csináltatnod (forgalmi+törzskönyv)

amúgy sztem nagyjából olcsóbb ha veszel egy ezüst metál autót :)

akit én tudok az nagyon szépen dolgozik, de egy komplett autót telibe sztem nem csinál meg 200-250 alatt...

Akit én ismerek fényezőt, az is nagyon szépen dolgozik, de 200 alatt ő sem vállalja el :) :(

Köszi a gyors válaszokat. :( Sajnos nem csak ez a bajom. Meg a kellemes rozsdafoltok megjelentek és az előző tulaj szerintem csukott szemmel parkolt mert nem egy húzás van a kocsin :D és hosszútávra tervezném a használatát. Kaptam egy cégtől egy árajánlatot, idézem:

2 megoldást tudunk felajánlani Önnek:

- az autót „csak” kivülről fényezzük le – így a munkadíj és a festék 150ezer Ft összesen (Némi apró lakatos munka is belefér).

- ha szeretné (célszerű), hogy a motortér, csomagtartó belülről, meg ami még látható, legyen szintén lefényezve, az kb 200ezer Ft összességében. (itt azért már alaposan szét kell szedni az autót – motort kiemelni, stb).

Akkor gondolom ez alatt nem nagyon találnék. Majd még átgondolom ezt azért 1000x, meg a pénzt is meg kéne dolgoznom rá :D

Korrekt ár, korrekt munkáért? Van referencia anyaguk? Csatlakozom az előttem szólóhoz...azt a pénzt fordítsd egy teljese Akril külsőre.... még marad is :o

Link to comment
Megosztás:

Akit én ismerek fényezőt, az is nagyon szépen dolgozik, de 200 alatt ő sem vállalja el :D :)

Korrekt ár, korrekt munkáért? Van referencia anyaguk? Csatlakozom az előttem szólóhoz...azt a pénzt fordítsd egy teljese Akril külsőre.... még marad is :o

Akkor nem hiszem, hogy belevágnék. Inkább felújítom. Úgy emlékszem tőlük kaptam: http://autokorhaz.hu/

Link to comment
Megosztás:

Alex

Eddig sprayt használtam alapozó festéknek, és most pár foltot lecsiszoltam, és ugyan csak késleltetés, de le akarom kezelni rendesen. Spray alapozó szerinted megfelő, vagy ecsetelős alapozó lenne jobb, esetleg ez a horgany spray,amit J0hnny is használ agyrafőre??

Link to comment
Megosztás:

Alex

Eddig sprayt használtam alapozó festéknek, és most pár foltot lecsiszoltam, és ugyan csak késleltetés, de le akarom kezelni rendesen. Spray alapozó szerinted megfelő, vagy ecsetelős alapozó lenne jobb, esetleg ez a horgany spray,amit J0hnny is használ agyrafőre??

Hol is található ez a pár folt? :o

Link to comment
Megosztás:

Hátsó lökhárító alatt. Szal nem fontos aszépség, csak a fedés.

Nos ha nem fontos a szépség, akkor rücsizd le :o Nem fontos rücsipisztoly, elég ha a szórópisztoly anyagát maximumra a levegőt pedig minimumra állítod! De szerintem J0hnny módszere is helytálló :D(38. oldal)

Link to comment
Megosztás:

Nos ha nem fontos a szépség, akkor rücsizd le :o Nem fontos rücsipisztoly, elég ha a szórópisztoly anyagát maximumra a levegőt pedig minimumra állítod! De szerintem J0hnny módszere is helytálló :)(38. oldal)

ecset és spray játszik csak :D

akkor kap párréteg horganyt, meg alvázvédőt és csoki

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.