Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

találtam egy lököst, ami fényezett, és ez is ilyen törős fajta, bár a gm nyomást nem találtam meg benne, igaz nem is nézegettem meg nagyon, csak kivettem a konténerből, és betettem a telephelyre.

valamire még biztos jó lesz, mert az alsó része van törve, de a felső szakasz hibátlan, még a felfogási pontok is éppek :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Polírmesterek!

Vettem pasztát, de nem vagyok biztos a használatában.

Kérdés: Melyik a helyes?

1. módszer: Amikor felkenem a pasztát, akkor körkörösen mint a marha, és utána csak letörlöm miután megszáradt.

2. módszer: Óvatosan, finoman felkenem, s mikor megszáradt utána mint a marha törlöm le.

Remélem érthető voltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Polírmesterek!

Vettem pasztát, de nem vagyok biztos a használatában.

Kérdés: Melyik a helyes?

1. módszer: Amikor felkenem a pasztát, akkor körkörösen mint a marha, és utána csak letörlöm miután megszáradt.

2. módszer: Óvatosan, finoman felkenem, s mikor megszáradt utána mint a marha törlöm le.

Remélem érthető voltam.

2. módszer :) Csak addig várjál a letöröléssel, még egy picit kifehéredik. Ha túl sokat vársz, ráéghet a paszta....Ne tűző napon csináld :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Polírmesterek!

Vettem pasztát, de nem vagyok biztos a használatában.

Kérdés: Melyik a helyes?

1. módszer: Amikor felkenem a pasztát, akkor körkörösen mint a marha, és utána csak letörlöm miután megszáradt.

2. módszer: Óvatosan, finoman felkenem, s mikor megszáradt utána mint a marha törlöm le.

Remélem érthető voltam.

Nincs utasítás??

Ha ilyen átlagos paszta, akkor puha ronggyal felkened nyugisan, és megvárod, amíg bemattul a felület, és akkor erősen rányomva ledörzsölöd, körkörös mozgással, fogod látni az eredményen, mikor csinálod jol.

Árnyékba, vagy garázsba csináld, mert ha napfényen csinálod, akkor rásül a paszta, nembírod időben letörölni.

Link to comment
Megosztás:

Nincs utasítás??

Ha ilyen átlagos paszta, akkor puha ronggyal felkened nyugisan, és megvárod, amíg bemattul a felület, és akkor erősen rányomva ledörzsölöd, körkörös mozgással, fogod látni az eredményen, mikor csinálod jol.

Árnyékba, vagy garázsba csináld, mert ha napfényen csinálod, akkor rásül a paszta, nembírod időben letörölni.

Én nem ugyanezt mondtam? :) :)

Link to comment
Megosztás:

Most mondd azt, hogy nem pofáztok végig mindent. Tök mind1 mivan, reagálsz rá. :)

Hát ha te így eldöntötted biztos így van, de furcsa, hogy most se mondod azt, hogy ja jolvan akkor, megesik ez mással is, hogy amíg ír egy hszt, addig megelőzik, csak a magadét hajtod. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mennyi idő alatt készül egy egy Kombi astra fényezése, ha karosszéria munkánál cserés a 2 sárvédő ív+ csomagtér ajtónk kb. 15 rozsdafolt.

Kicsit pontosítani kéne! Kevés ez az info :devlish:

- Teljes fényezés, kívül belül?

- Mennyire van szét szedve, komplett kocsiszekrény?

- Új sárvédőívről van szó, vagy bontott?

- Mekkora rozsdafoltról van szó? Esetleg képekkel ha illusztrálnád....(tudom, mindig képekért sír a szám)

- Metál, vagy Akril?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit pontosítani kéne! Kevés ez az info :devlish:

- Teljes fényezés, kívül belül?

- Mennyire van szét szedve, komplett kocsiszekrény?

- Új sárvédőívről van szó, vagy bontott?

- Mekkora rozsdafoltról van szó? Esetleg képekkel ha illusztrálnád....(tudom, mindig képekért sír a szám)

- Metál, vagy Akril?

Itt vannak a képek nézd meg őket légyszíves és írd meg nekem hogy fényezés tekintetében te mit javasolnál.

http://davidka2.xfree.hu/191765

Akrillal szeretném ugyan ilyen színűre.

Link to comment
Megosztás:

Itt vannak a képek nézd meg őket légyszíves és írd meg nekem hogy fényezés tekintetében te mit javasolnál.

http://davidka2.xfree.hu/191765

Gondolom az első sárvédő csere, nem érdemes javítgatni. A hátsó lámpánál lévő sérülés javítható, de érdemes mindkét oldalon javítóívet venni, jobb oldalon tanksapka javító elemel egybekötve. A csomi ajtó mindenképp csere, bontottat ajánlok, egyrészt: mert sokkal olcsóbb, másodrészt: nem kell küzdeni az összeeresztésekkel, a kéderekkel és a csukódással, harmadrészt: mert előfordulhat hogy találsz 474-es fehéret. Képek alapján, javaslom a két oldal teljes fényezését, és persze a csomi ajtó ha nem találsz fehéret. Ha a géptető, és a tetőt nagyon matt, érdemes azt is lefesteni. Szóval komplett teljes külső.

Nos ez az én véleményem, de hangsúlyozom ahány ember annyi féle....

Link to comment
Megosztás:

Gondolom az első sárvédő csere, nem érdemes javítgatni. A hátsó lámpánál lévő sérülés javítható, de érdemes mindkét oldalon javítóívet venni, jobb oldalon tanksapka javító elemel egybekötve. A csomi ajtó mindenképp csere, bontottat ajánlok, egyrészt: mert sokkal olcsóbb, másodrészt: nem kell küzdeni az összeeresztésekkel, a kéderekkel és a csukódással, harmadrészt: mert előfordulhat hogy találsz 474-es fehéret. Képek alapján, javaslom a két oldal teljes fényezését, és persze a csomi ajtó ha nem találsz fehéret. Ha a géptető, és a tetőt nagyon matt, érdemes azt is lefesteni. Szóval komplett teljes külső.

Nos ez az én véleményem, de hangsúlyozom ahány ember annyi féle....

csomagtér ajtót akkor nem érdemes javítani inkább vegyek újat?

Köszönöm segítséged!

Link to comment
Megosztás:

csomagtér ajtót akkor nem érdemes javítani inkább vegyek újat?

Köszönöm segítséged!

Nincs mit!

Nem érdemes, hiszen jól látszik, hogy a legrosszabb helyen kezdett rozsdásodni, az ablak keretnél. Ahoz, hogy szépen, tartósan le legyen javítva, ki kell venni az ablakot, rengeteget kell köszörülni, lamellázni, és ezt a melót már sok kasznis nem vállalja. De szerintem nem is tudnád megfizetni, ha el is vállalná valaki. Ne újat vegyél....3 érvet is fel hoztam a bontott mellett. Vagyis vehetsz újat, de akkor ne után gyártott legyen, hanem gyári...pár ezer forint csak :devlish: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.